Οι διαιτητές στα ματς της ΕΠΣΘ το Σαββατοκύριακο

Τελευταία ενημέρωση: 2021-10-08, 18:29:19
Οι διαιτητές στα ματς της ΕΠΣΘ το Σαββατοκύριακο

Η Τοπική Επιτροπή Διαιτησίας ανακοίνωσε τους ορισμούς των διαιτητών για την 2η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΘ. Μάλιστα, αρχικά έχουν οριστεί οι Καλατζής, Σφυρής, Σακκάς Π. για το Πύρασος-Ρήγας, αλλά το παιχνίδι εκτός συγκλονιστικού απροόπτου θα αναβληθεί, λόγω έξι κρουσμάτων κορονοϊού στους Βελεστινιώτες. 

Επίσης, έγιναν γνωστοί και οι διαιτητές για την Α’ Φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΘ, όπου θα γίνουν έξι τελικά νοκ-άουτ αναμετρήσεις, καθώς η ΑΕ Διμηνίου δεν θα κατέβει να αγωνιστεί στο παιχνίδι με τον Αχιλλέα Αχιλλείου, ο οποίος θα πάρει την πρόκριση με 0-3 ά.α. Μάλιστα, υπάρχει ενδεχόμενο η ΑΕΔ να αποσυρθεί και από το πρωτάθλημα, αλλά γίνονται προσπάθειες μήπως το αποφύγει. Να σημειωθεί επίσης ότι ο αγώνας Ιάσων ΑΜ-Νέοι Αθλητές Νίκης άλλαξε έδρα και θα γίνει στο Βοηθητικό του ΕΑΚ έπειτα από αίτημα της γηπεδούχου ομάδας.

Αναλυτικά:

Α’ ΕΠΣΘ/Α’ ΟΜΙΛΟΣ

2η αγωνιστική

 

Σάββατο 9/10

Γηπ. Σέσκλου (16.00)

Ακρόπολη-Αγία Αννα

(Θεοχάρης, Αναστασίου Α., Τασιόπουλος Κ.)

 

Κυριακή 10/10

Γηπ. Σαρακηνού (11:00),

Δάφνη-ΑΕ 2002

(Τασιόπουλος Γ., Δημητράκης, Γραββάνης)

Γηπ. Αγ. Παρασκευής (11:30),

Αγ. Παρασκευή-Σκιάθος

(Πλακιάς, Γεωργαντζής, Σφυρής)

Τοξότης-Μακρινίτσα 3-0 α.α.

Ρεπό: Σαρακηνός

 

Α’ ΕΠΣΘ/Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 9/10

2η αγωνιστική

Γηπ. Ριζομύλου (16:00),

Αστέρας Ριζ.-ΦΘ Αγχίαλος

(Κούστας, Σακκάς Δ., Παναγιωτόπουλος)

 

Κυριακή 10/10

Γηπ. Παντελής Μαγουλάς (16.00)

Πύρασος-Ρήγας Φεραίος

(Καλατζής, Σφυρής, Σακκάς Π.)

Γηπ. Πτελεού (16:00),

Πρωτεσίλαος-Διαγόρας Στεφ.

(Γραββάνης, Αναστασίου Α., Αγγελόπουλος)

Γηπ. Πλατάνου (16:00),

Αίας Σούρπης-Μυρμηδόνες

(Τσίντζας, Καλορογιάννης, Μπέλλου)

Ρεπό: ΓΣ Αλμυρού

 

Α’ Φάση Κυπέλλου

Σάββατο 9/10

Γηπ. Αγ. Γεωρ. Νηλείας (16:00),

Ανω Λεχώνια-ΕΛ Νηλέας

(Τασιόπουλος Γ., Γερμάνης, Καρακίτσος Γ.)

Γηπ. Μικροθηβών (16.00),

Μικροθήβες-Πανιώνιος

(Καλορογιάννης, Κατσιγιαννάκης, Παγωνόπουλος)

Γηπ. Βασδέκειο (17.00),

Ελευθεριακός-Ανθ. Γαζής

(Τσίντζας, Ανδραδόπουλος, Σωλήνης)

 

Κυριακή 10/10

Γηπ. Χλόης (11:00),

Χλόη-ΑΠΟΒ

(Κούστας, Γαλάνη, Καρβούνη)

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (16:00),

Ιάσων ΑΜ-ΝΑ Νίκης

(Λιάτσος, Γερμάνης, Κίττος)

Γηπ. Αργαλαστής (16:00),

Κένταυρος ΝΠ-Πηλέας

(Αλεξίου, Κατσιγιαννάκης, Τοζακίδης)

ΑΕ Διμηνίου-Αχιλλέας Αχ. 0-3 α.α.

Ακολουθήστε τον ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ στο GOOGLE NEWS για άμεση ενημέρωση.
Δείτε όλες τις τελευταίες ειδήσεις από τον Βόλο, την Μαγνησία, την Ελλάδα και τον κόσμο
απο τον
ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ
Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
1
+
6
=