Με Ικάρους ο Ολυμπιακός Β.

Τελευταία ενημέρωση: 2012-03-10, 14:55:36
Με Ικάρους ο Ολυμπιακός Β.

Ανάληψη και Αλμυρός με ομάδες της Λάρισας στη 17η αγωνιστική στην Α1 ΕΣΚΑΘ

Ρεπορτάζ: ΔΑΝΑΗ ΨΑΡΡΑ

Ο Ολυμπιακός Βόλου φιλοξενεί  σήμερα  τους Ικάρους Τρικάλων σήμερα στην Α1 ΕΣΚΑΘ, ενώ η Ανάληψη  παίζει  στη Λάρισα με τον Εθνικό και ο Αλμυρός φιλοξενεί  την Ολύμπια Λάρισας.

Η σημερινή 17η αγωνιστική στην Α1 Κατηγορία βρίσκει τον Ολυμπιακό Βόλου να φιλοξενεί στο ΕΑΚ Βόλου τους Ικάρους Τρικάλων, ο Αλμυρός θα παίξει εντός έδρας στο γήπεδο του Αλμυρού με την Ολύμπια Λάρισας, ενώ η Ανάληψη θα προσπαθήσει να πάρει την νίκη με αντίπαλο τον Εθνικό Λάρισας στο εκτός έδρας παιχνίδι.

Την 9η σερί νίκη θέλει να πετύχει ο Ολυμπιακός Βόλου, σήμερα στο εντός έδρας παιχνίδι με τους Ίκαρους Τρικάλων στο ΕΑΚ Βόλου στις 7.30 μ.μ. Ο προπονητής των ερυθρολεύκων ελπίζει ότι δεν θα προκύψουν αγωνιστικά προβλήματα και ότι θα γίνει ένας σωστός και δίκαιος αγώνας. Στη διάθεση του προπονητή είναι οι εξής παίκτες: Δημήτρης Καραθάνος, Γιώργος Κοψιαλής, Γιάννης Αποστόλου, Δημήτρης Μαριτσούδης, Δήμος Παπαδήμας, Νίκος Παραλίκης, Χρήστος Κρικώνης, Λεωνίδας Αναστασόπουλος, Κώστας Παπαγιάννης, Νίκος Μαυροφώτης, Άρης Παπαθεολόγου και Δημήτρης Καρακώστας.

Στη διάθεση του Γιώργου Βλιώρα θα είναι οι εξής παίχτες: Βασίλης Γιωτόπουλος, Γιάννης Μπακρατσάς, Θεόδωρος Ίλτσογλου, Γιώργος Ίλτσογλου, Δανιήλ Σπανός, Αντώνης Μητρουλάς, Βαγγέλης Τσακιρόπουλος, Ανδρέας Νικολαΐδης, Στέλιος Τσαβές, Γιάννης Βαίτσης, Δημήτρης Κανελλής και Νίκος Στάμος.

Ο προπονητής του ΓΣΑ Θανάσης Φλεβάρης θα έχει στην διάθεσή του τους εξής παίκτες: Κώστας Αλεξίου, Γιώργος Βιλιώτης, Τάσος Σπύρας, Αλέξης Παλάντζας, Νίκος Κοσμάς, Γιάννης Ξύδης, Νίκος Λωρίτης, Γιώργος Καραφέρας, Θανάσης Τσαπραίλης, Ηλίας Μπαλαμούτης, Βασίλης Θέος, Φίλιππος Μαρδέλης και Σοφοκλής Κόττας.

Το πρόγραμμα στην 17η αγωνιστική σήμερα στην Α1 ΕΣΚΑΘ έχει ως εξής:

Κλειστό Παλαμά, 17.30, Τιτάνες- Ελασσόνα, διαιτητές: Δεσλής, Παριανόπουλος

Κλειστό Αγίου Θωμά, 18.00, Εθνικός Λάρισας- Ανάληψη, διαιτητές: Καρακώστας, Ξέρας

ΕΑΚ Λάρισας, 18.00, ΕΑ Λάρισας- Καρδίτσα, διαιτητές: Ιερακίνης, Τσιρινδάνης

Κλειστό Καλαμπάκας, 16.00, Καλαμπάκα- Νίκαια Λάρισας, διαιτησία: Καλούτσας, Καλογερόπουλος

Κλειστό Αλμυρού, 18.00, Αλμυρός- Ολύμπια, διαιτησία: Τζαφλέρης, Τσουμαχίδης

ΕΑΚ Βόλου, 19.30, Ολυμπιακός Βόλου- Ίκαροι Τρικάλων, διαιτησία: Πιτσιλκάς Ε., Πιτσιλκάς Β.

Βαθμολογία

1.Ελασσόνα 29

2.Τιτάνες Παλαμά 28

3. Ολυμπιακός Βόλου 26

4.Ολύμπια Λάρισας 25

5.Α.Σ Καρδίτσας 23

6.ΕΑΛ 22

7.Καλαμπάκα 21

8. Ανάληψη 20

9. ΓΣ Αλμυρού 20

10. Εθνικός Λάρισας 20

11. Ίκαροι 19

12.Νίκαια 17

Α2 ΕΣΚΑΘ(16η αγωνιστική)

Κλειστό Αγίου Θωμά, 11.30, Σπάρτακος Λάρισας- Σκιάθος, διαιτητές: Ταμπουράς, Θανασούλης

ΕΑΚ Βόλου, 16.00, Περραιβός- Α.Ο Σουφλαρίων, διαιτητές: Παπαδημητρίου, Μαριτσούδης

Κλειστό Φαρσάλων, 17.30, Φάρσαλα- Ερμής Αγιάς, διαιτητές: Φακίτσας, Πολύζος

Κλειστό Αγίου Θωμά, 20.00, Κεραυνός- Φοίβος 2002, διαιτητές: Γερακίνης, Κοντογιάννης

ΕΑΚ Βόλου, 14.30, Ν.Α Νίκης- Άνω Λεχώνια, διαιτητές: Παπαδημητρίου, Μαριτσούδης

Βαθμολογία

1.Φοίβος Γ. 27

2.Κεραυνός Λ. 25

3. Ν.Α Νίκης 23

4. Λεχώνια 23

5. Σπάρτακος Λ. 22

6.Φάρσαλα 22

7.Περραιβός 20

8.Σκιάθος 19

9.Ερμής Αγ. 19

10.Σουφλάρια 16

*Η Σκιάθος έχει τρία παιχνίδια λιγότερα και έναν μηδενισμό. Οι Ν.Α Νίκης, Σουφλάρια, Φοίβος Γ. και Ερμής Αγιάς έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Πρωτάθλημα Κορασίδων

Κλειστό Σοφάδων, 13.30, Σοφάδες- Τιτάνες, διαιτητές: Χριστοδούλου, Χρήστου

Πρωτάθλημα Νεανίδων

ΕΑΚ Βόλου, 12.15, Ολυμπιακός Βόλου- Πράσινη Γωνιά, διαιτητές: Παπαδημητρίου, Μακρής

ΕΑΚ Λάρισας, 16.00, Ολύμπια- Ολυμπιάδα, διαιτητές: Καρακώστας, Ξέρας

Κυριακή(11/3)

Α2 ΕΣΚΑΘ

Γήπεδο Σκιάθου, 12.30, Σκιάθος- Ν.Α Νίκης, διαιτητές: Παριανόπουλος, Γκούλιος

Β’ ΕΣΚΑΘ

Κλειστό Πορταριάς, 12.00, Κένταυρος Ζαγοράς- Γ.Σ Βόλου, διαιτητές: Καλούτσας, Μαριτσούδης

Γήπεδο «Βάκης Παρασκευόπουλος», 12.00, Μπάσκετ Μπολ Κλ.- Άδμητος Βελ., διαιτητές: Βογιατζής, Μπαλκίζας

ΕΑΚ Βόλου, 13.00, ΑΣΠΒ Ιωλκία Μαγνησίας- Αρμένιο, διαιτητές: Τσουμαχίδης, Μπούγλος

Δημοτικό Τρικάλων, 12.00, Άγιος Νέστορας- ΓΣ Γόμφων, διαιτητές: Ρέμπελου, Λεκατσάς

Δημοτικό Τρικάλων, 14.00, ΑΣΚ Φαλωρείας- Πελασγοί Καλ., διαιτητές: Κυρίτσης, Θανασούλης

Κλειστό Μπάρας Τρικάλων, 14.00, Φίλιππος Τρ.- Γ.Σ Δίλοφου, διαιτητές: Ταμπουράς, Δημουλάς

Κλειστό Παλαμά, 13.00, Παλαμαϊκή- ΑΠΣ Κέλτες, διαιτησία: Δότα, Πολύζος

ΕΑΚ Λάρισας, 13.30, Αετοί Λάρισας- Γ.Σ Φύλλου Καρδίτσας, διαιτητές: Γερακίνης, Παπαθωμά

Πρωτάθλημα Γυναικών

ΕΑΚ Καρδίτσας, 12.00, Απόλλων Καρδ.- Ολύμπια, διαιτητές: Κίσσας, Τσέλης

Πρωτάθλημα Κορασίδων

ΕΑΚ Βόλου, 9.00, Σαρακηνός- ΓΣ Νίκη, διαιτητές: Γιούτσα, Καντερές

ΕΑΚ Καρδίτσας, 14.00, Ολυμπιακός Καρδίτσας- Πράσινη Γωνιά, διαιτητές: Κίσσας, Τσέλης

Επιλογή Εθνικής Παμπαίδων

Το Σάββατο 11 Μαρτίου προσκολλώνται οι αθλητές της ΕΣΚΑΘ γεννηθείς το 1997 και 1998 για την επιλογή της Εθνικής ομάδας Παμπαίδων.

Η επιλογή θα γίνει στο Κλειστό Δημοτικό Γήπεδο Τρικάλων( Κατσιμήδου).

Ώρα: 14.00-15.30 γεννηθέντες το 1997

Ώρα: 15.30- 17.00 γεννηθέντες το 1998

(περισσότερες πληροφορίες: κ. Δότας Ζήσης: 6978241006

Ακολουθήστε τον ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ στο GOOGLE NEWS για άμεση ενημέρωση.
Δείτε όλες τις τελευταίες ειδήσεις από τον Βόλο, την Μαγνησία, την Ελλάδα και τον κόσμο
απο τον
ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ
Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
4
+
7
=