Αύριο οι πρωτοπόροι... εκτός

Τελευταία ενημέρωση: 2012-03-10, 14:52:49
Αύριο οι πρωτοπόροι... εκτός

Στη Β’ Κατηγορία το  ενδιαφέρον  των  σημερινών  αγώνων στην 23η  αγωνιστική της Ε.Π.Σ.Θ. 

Επιμέλεια:  ΒΑΣΙΛΗΣ  ΖΗΝΕΛΗΣ

Με  το γενικότερο ενδιαφέρον  να  στρέφεται  κυρίως  στους  αγώνες των  ομάδων κορυφής  της  Α΄ Κατηγορίας που παίζουν  αύριο  εκτός,  για  σήμερα υπάρχουν  μάχες  κάτω  από την κορυφή  αλλά και  το  ενδιαφέρον  της Β΄ Κατηγορίας της Ε.Π.Σ.Θ. όπου  ο πρωτοπόρος Άρης  είναι γηπεδούχος κόντρα  στην ουραγό Άλλη Μεριά,  ενώ ξεχωρίζει το  ντέρμπι κάτω  από  την κορυφή  μεταξύ  Δάφνης και Πανιωνίου...

Στη μεγάλη Κατηγορία μια αγωνιστική μετά και την αλλαγή της πρωτιάς με τον Ρήγα να προσπερνάει τον Εθνικό όλοι μπαίνουν στην τελική ευθεία καθώς απομένουν 8 αγωνιστικές ως το τέλος.

Σήμερα παίζει εκτός έδρας και η τρίτη στη βαθμολογία ΑΕ Διμηνίου, ενώ αύριο Κυριακή ο Ρήγας Φεραίος παίζει στην Ευξεινούπολη με τη Δήμητρα και ο Εθνικός φιλοξενείται στην έδρα τού Ηρακλή θέλοντας επιστροφή στις νίκες, κάτι που δεν πέτυχε τις δυο τελευταίες αγωνιστικές χάνοντας από Θησέα και Σαρακηνό.

Στην 24η αγωνιστική ο Εθνικός θα υποδεχθεί την ΑΕ 2002 και ο Ρήγας την Αγία Παρασκευή, στην 25η ο Εθνικός παίζει στα Κανάλια και ο Ρήγας στη Σκιάθο, ενώ στην τελευταία αγωνιστική του Μάρτη (31/3) υπάρχει το ντέρμπι Ρήγα-Εθνικού στο Βελεστίνο.

Αν δεν υπάρξουν αλλά στραβοπατήματα το αποτέλεσμα του ντέρμπι ενδέχεται να κρίνει πολλά, αφού μετά θα απομένουν οι τέσσερις αγώνες του Απριλίου ως την τελική κατάταξη.

Στις 7/4 ο Εθνικός θα υποδεχθεί τον Αίαντα και ο Ρήγας τον Μαγνησιακό, ενώ σε προγραμματισμένη από την αρχή εμβόλιμη 28η αγωνιστική της Τετάρτης 11/4 ο Εθνικός θα δοκιμασθεί στο Διμήνι και ο Ρήγας στη Γατζέα από τον Άνθιμο Γαζή.

Στην προτελευταία αγωνιστική ο Εθνικός παίρνει βαθμούς χωρίς αγώνα από τη Χλόη, ενώ ο Ρήγας παίζει στο Βελεστίνο με τον Θησέα και στο φινάλε 28-29/4 ο Ρήγας παίζει στο Σαρακηνό και ο Εθνικός στην Ευξεινούπολη

Το πρόγραμμα του σαββατοκύριακου και οι διαιτητές των αγώνων σε όλες τις κατηγορίες της Ε.Π.Σ.Θ. έχουν ως εξής:

Α’ Κατηγορία -23η αγωνιστική

ΣΗΜΕΡΑ

*Γηπ. Πτελεού (3.30 μ.μ.) : Πρωτεσίλαος-Α.Ε. Διμηνίου (Χαλβατζάκος,Τασιόπουλος,Αγρέβης)

*Γηπ. Αγριάς (3.30 μ.μ.) : Θησέας-Άνθιμος Γαζής (Βλάχος,Βερτόπουλος,Καραγιάννης)

*Γηπ. Σαρακηνού (3.30 μ.μ.) : Σαρακηνός-Μαγνησιακός (Δαλούκας,Θεοχάρης,Δημητράκης)

*Γηπ. Αγίας Παρασκευής (3.30 μ.μ.) : Αγία Παρασκευή-Απόλλων Καναλίων (Ματσούκας,Τσιγγινές Κόκκαλης)

ΑΥΡΙΟ

*Γηπ. Ευξεινούπολης (3.30 μ.μ.) : Δήμητρα-Ρήγας Φεραίος (Δημητριάδης, Ζήσιος,Τσαγγάρης)

*Γηπ. Δημητριάς (11 π.μ.) : Ηρακλής-Εθνικός (Αθανασίου,Ρούσης,Αγρέβης)

*Γηπ. Γατζέας (11.30 π.μ.) : Α.Ε. 2002-Σκιάθος (Δαλούκας,Σταθούρος,Σακκάς)

*Χλόη-Αίας Σούρπης 0-3 α.α.

Οι σκόρερ

21 ΓΚΟΛ: Σπ.Νούσιας(Εθνικός)

17 ΓΚΟΛ: Λ.Δενελάβας(Θησέας)

14 ΓΚΟΛ: Αποστολίδης(Σκιάθος),

13 ΓΚΟΛ: Πλασταράς(Πρωτεσίλαος),Τ. Ζαρκάδας (ΑΕ.Διμηνίου) ,Χατζέλας(Δήμητρα)

12 ΓΚΟΛ: Θ.Παπαδόπουλος(Πρωτεσίλαος)

11 ΓΚΟΛ: Αντ.Τζοβάρας(ΑΕ 2002) ,Θ. Κωστούλας(Αίας) , Αλ.Αραπίτσας(Δήμητρα)

9 ΓΚΟΛ: Τζ.Βαΐτσης(Εθνικός) Ντερβίσι (Σκιάθος)

8 ΓΚΟΛ: Ιασ.Παπαδημητρίου(Μαγνησιακός),Λ.Κόρμπας (Θησέας),Γ. Μιχολίτσης(Ρήγας), Ι.Παπαστεργίου (Ηρακλής)

Β’ Κατηγορία – 23η αγωνιστική

ΣΗΜΕΡΑ

*Γηπ. Ν.Αγχιάλου (3.30 μ.μ.) : Αγχίαλος-Διαγόρας (Γκάγκας,Μίχος,Βολιώτης)

*Γηπ. Αϊδινίου(3.30 μ.μ.) : Μικροθήβες/Αγροτικός-Πηλέας(Σκουλάς, Γαβριτόπουλος,Γκογκινούδης)

*Γηπ. Νεάπολης (3.30 μ.μ.) : Δάφνη-Πανιώνιος(Κρητικός,Αναστασίου,Κουβάτα)

*Γηπ. Πλατάνου(3.30 μ.μ.) : Μυρμιδόνες-Ακρόπολη (Μπουργάνης,Καπνιάς ,Γιάννης )

*Γηπ. Δημητριάς (3.30 μ.μ.) : Άρης Μελ.-Ιάσων Α.Μ. (Καπέσιος, Σφυρής, Σακκάς)

*Γηπ. ΕΑΚ Βολου (3.30 μ.μ.) : Ν.Α. Νίκης-Κένταυρος Αργ. (Παλιούρας,Κατσαρός,Τσαμαδιάς)

*Γηπ Καζανάκι(3.30 μ.μ.) : Μακρινίτσα-Αστέρας Ριζ. (Κουρσοβίτης,Κρακίτσος,Δαβιος)

ΑΥΡΙΟ

*Γηπ. Σκοπέλου (1.30 μ.μ.) : Σκόπελος-Ιωλκός (Πετρόπυλος,Γαργαλιάνος,Τσιάς)

Οι σκόρερ

15 ΓΚΟΛ: Ντ.Φέζο (Ν.Α.Νίκης)

14 ΓΚΟΛ: Τσίρος(Πανιώνιος)

13 ΓΚΟΛ: Βαριάμης(Πανιώνιος)

12 ΓΚΟΛ: Ντουκώλης (Δάφνη),

11 ΓΚΟΛ: Π.Χρυσοφός (Σκόπελος) ,Δ .Μπούρχας(Μυρμιδόνες)

10 ΓΚΟΛ: Σανίδας(Διαγόρας/Δάφνη), Κοπάνας(Ιωλκός)

9 ΓΚΟΛ: Καψάλης(Πηλέας), Ι.Μόσιος (Ακρόπολη), Αντζούρης(Πανιώνιος), Γκοντόλος (Διαγόρας), Φ.Παπαδόπουλος(Δάφνη), Ζαγκαβιέρος(Δάφνη), Κόκκαλης (Άρης)

Γ’ Κατηγορία  20η αγωνιστική

Κυριακή 11 Μαρτίου

*Γηπ. Αλμυρού (3.30 μ.μ.) : Άθλος -Ηρακλής Αγ.Θ. (Σταθούρος,Κωστόπουλος,Αθηναίος)

*Γηπ. Λεχωνίων (3.30 μ.μ.) : ΑΠΟΒ –Τοξότης (Γόργορης, Νικόπουλος,Τριανταφύλου)

*Γηπ. Κερασιάς (3.30 μ.μ.) : Αετός Κερασιάς -Δημητριάς (Τριφωνίδης,Καλατζής ,Λούκμας)

Ρεπό : Απόλλων Κροκίου

Οι σκόρερ

16 ΓΚΟΛ: Παρίσσης (Κρόκιο)

12 ΓΚΟΛ: Α.Ταφίλης (Δημητριάς),

11 ΓΚΟΛ: Καραδήμος(Αετός)

8 ΓΚΟΛ : Σπανός(Κρόκιο), Μπουτίνας(Αθλος), Πετρόπουλος (Δημητριάς), Λουκάς (Δημητριάς),

7 ΓΚΟΛ: Μπόζης (Τοξότης)

Πρωτάθλημα  Ακαδημιών

Για το Πρωτάθλημα Ακαδημιών της Ε.Π.Σ.Θ. και την 11η αγωνιστική σημερα γίνονται οι αγώνες της κατηγορίας Προπαίδων (γεν. 1998)    

Γηπ. Αγίας Παρασκευής (11 π.μ.) Αγία Παρασκευή-Μαγνησιακός

Γηπ. Β’ Πανθεσσαλικό (11 π.μ.) Ολυμπιακός Β. (2)-Ρήγας Φεραίος

Γηπ. Ριζομύλου (12.30 μ.μ.) Αστέρας-Ολυμπιακός Β. (1)

Ρεπό: Σαρακηνός

Ακολουθήστε τον ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ στο GOOGLE NEWS για άμεση ενημέρωση.
Δείτε όλες τις τελευταίες ειδήσεις από τον Βόλο, την Μαγνησία, την Ελλάδα και τον κόσμο
απο τον
ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ
Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
4
+
6
=