Ενδιαφέρον στην κορυφή

Τελευταία ενημέρωση: 2012-03-09, 13:52:58
Ενδιαφέρον  στην κορυφή

Στους  αγώνες του σαββατοκύριακου  στην 23η  αγωνιστική σε  Α’ και Β’ Κατηγορία Ε.Π.Σ.Θ. 

Επιμέλεια:  ΒΑΣΙΛΗΣ  ΖΗΝΕΛΗΣ

Με  το  ενδιαφέρον  να  στρέφεται  κυρίως  στους  αγώνες των  ομάδων κορυφής  αναμένεται  το  αγωνιστικό  σαββατοκύριακο  με  την  23η  αγωνιστική  σε  Α’ και Β΄ Κατηγορία της Ε.Π.Σ.Θ.

Η αγωνιστική μάλιστα περιλαμβάνει δοκιμασίες εκτός έδρας για τους πρωτοπόρους της Α΄ και ντέρμπι στην Β’ Κατηγορία…

Στην μεγάλη Κατηγορία μια αγωνιστική μετά και την αλλαγή της πρωτιάς με τον Ρήγα να προσπερνάει τον Εθνικό όλοι μπαίνουν στην τελική ευθεία καθώς απομένουν 8 αγωνιστικές ως το τέλος.

Τώρα την Κυριακή ο Ρήγας Φεραίος παίζει στην Ευξεινούπολη με τη Δήμητρα, ενώ ο Εθνικός φιλοξενείται στην έδρα τού Ηρακλή θέλοντας επιστροφή στις νίκες, κάτι που δεν πέτυχε τις δυο τελευταίες αγωνιστικές χάνοντας από Θησέα και Σαρακηνό.

Στη Β’ Κατηγορία ο πρωτοπόρος Άρης είναι γηπεδούχος, ενώ ξεχωρίζει το ντέρμπι κάτω από την κορυφή μεταξύ Δάφνης και Πανιωνίου.

Το πρόγραμμα του σαββατοκύριακου και οι διαιτητές των αγώνων σε όλες τις κατηγορίες της Ε.Π.Σ.Θ. έχουν ως εξής:

Α’ Κατηγορία -23η αγωνιστική

Σάββατο 10 Μαρτίου

*Γηπ. Πτελεού (3.30 μ.μ.) : Πρωτεσίλαος-Α.Ε. Διμηνίου (Χαλβατζάκος,Τασιόπουλος,Αγρέβης)

*Γηπ. Αγριάς (3.30 μ.μ.) : Θησέας-Άνθιμος Γαζής (Βλάχος,Βερτόπουλος,Καραγιάννης)

*Γηπ. Σαρακηνού (3.30 μ.μ.) : Σαρακηνός-Μαγνησιακός (Δαλούκας,Θεοχάρης,Δημητράκης)

*Γηπ. Αγίας Παρασκευής (3.30 μ.μ.) : Αγία Παρασκευή-Απόλλων Καναλίων (Ματσούκας,Τσιγγινές Κόκκαλης)

Κυριακή 11 Μαρτίου

*Γηπ. Ευξεινούπολης (3.30 μ.μ.) : Δήμητρα-Ρήγας Φεραίος (Δημητριάδης, Ζήσιος,Τσαγγάρης)

*Γηπ. Δημητριάς (11 π.μ.) : Ηρακλής-Εθνικός (Αθανασίου,Τασιόπουλος,Αγρέβης)

*Γηπ. Γατζέας (11.30 π.μ.) : Α.Ε. 2002-Σκιάθος (Δαλούκας,Σταθούρος,Σακκάς)

*Χλόη-Αίας Σούρπης 0-3 α.α.

Β’ Κατηγορία - αγωνιστική

Σάββατο 10 Μαρτίου

*Γηπ. Ν.Αγχιάλου (3.30 μ.μ.) : Αγχίαλος-Διαγόρας (Γκάγκας,Μίχος,Βολιώτης)

*Γηπ. Αϊδινίου(3.30 μ.μ.) : Μικροθήβες/Αγροτικός-Πηλέας(Σκουλάς, Γαβριτόπουλος,Γκογκινούδης)

*Γηπ. Νεάπολης (3.30 μ.μ.) : Δάφνη-Πανιώνιος(Κρητικός,Αναστασίου,Κουβάτα)

*Γηπ. Πλατάνου(3.30 μ.μ.) : Μυρμιδόνες-Ακρόπολη (Μπουργάνης,Καπνιάς ,Γιάννης )

*Γηπ. Δημητριάς (3.30 μ.μ.) : Άρης Μελ.-Ιάσων Α.Μ. (Καπέσιος, Σφυρής, Σακκάς)

*Γηπ. ΕΑΚ Βολου (3.30 μ.μ.) : Ν.Α. Νίκης-Κένταυρος Αργ. (Παλιούρας,Κατσαρός,Τσαμαδιάς)

*Γηπ .Πορταριάς (3.30 μ.μ.) : Μακρινίτσα-Αστέρας Ριζ. (Κουρσοβίτης,Κρακίτσος,Δαβιος)

Κυριακή 11 Μαρτίου

*Γηπ. Σκοπέλου (1.30 μ.μ.) : Σκόπελος-Ιωλκός (Πετρόπυλος,Γαργαλιάνος,Τσιάς)

Γ’ Κατηγορία  20η αγωνιστική

Κυριακή 11 Μαρτίου

*Γηπ. Αλμυρού (3.30 μ.μ.) : Άθλος -Ηρακλής Αγ.Θ. (Σταθούρος,Κωστόπουλος,Αθηναίος)

*Γηπ. Λεχωνίων (3.30 μ.μ.) : ΑΠΟΒ –Τοξότης (Γόργορης, Νικόπουλος,Τριανταφύλου)

*Γηπ. Κερασιάς (3.30 μ.μ.) : Αετός Κερασιάς -Δημητριάς (Τριφωνίδης,Καλατζής ,Λούκμας)

Ρεπό : Απόλλων Κροκίου

Πρωτάθλημα  Ακαδημιών

Για το Πρωτάθλημα Ακαδημιών της Ε.Π.Σ.Θ. και την 11η αγωνιστική αύριο Σάββατο γίνονται οι αγώνες της κατηγορίας Προπαίδων (γεν. 1998)    

Γηπ. Αγίας Παρασκευής (11 π.μ.) Αγία Παρασκευή-Μαγνησιακός

Γηπ. Β’ Πανθεσσαλικό (11 π.μ.) Ολυμπιακός Β. (2)-Ρήγας Φεραίος

Γηπ. Ριζομύλου (12.30 μ.μ.) Αστέρας-Ολυμπιακός Β. (1)

Ρεπό: Σαρακηνός

Ακολουθήστε τον ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ στο GOOGLE NEWS για άμεση ενημέρωση.
Δείτε όλες τις τελευταίες ειδήσεις από τον Βόλο, την Μαγνησία, την Ελλάδα και τον κόσμο
απο τον
ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ
Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
9
+
7
=