Δοκιμασίες εκτός έδρας

Τελευταία ενημέρωση: 2012-03-08, 16:23:05
Δοκιμασίες  εκτός  έδρας

Για τους πρωτοπόρους της Α’ Κατηγορίας  Ε.Π.Σ.Θ.  στην 23η  αγωνιστική

Επιμέλεια: ΒΑΣΙΛΗΣ  ΖΗΝΕΛΗΣ

Δοκιμασίες εκτός έδρας περιλαμβάνει η 23η αγωνιστική για τους πρωτοπόρους της Α΄ Κατηγορίας Ε.Π.Σ.Θ. μια αγωνιστική μετά και την αλλαγή της πρωτιάς με τον Ρήγα να προσπερνάει τον Εθνικό.

Τώρα την Κυριακή ο Ρήγας Φεραίος παίζει στην Ευξεινούπολη με την Δήμητρα, ενώ ο Εθνικός φιλοξενείται στην έδρα τού Ηρακλή θέλοντας επιστροφή στις νίκες, κάτι που δεν πέτυχε τις δυο τελευταίες αγωνιστικές χάνοντας από Θησέα και Σαρακηνό.

Στη Β’ Κατηγορία ο πρωτοπόρας Άρης είναι γηπεδούχος, ενώ ξεχωρίζει το ντέρμπι κάτω από την κορυφή μεταξύ Δάφνης και Πανιωνίου.

Το πρόγραμμα του σαββατοκύριακου σε όλες τις κατηγορίες της Ε.Π.Σ.Θ. έχει ως εξής:

Α’ Κατηγορία -23η αγωνιστική

Σάββατο 10 Μαρτίου

*Γηπ. Πτελεού (3.30 μμ) : Πρωτεσίλαος-Α.Ε. Διμηνίου

*Γηπ. Αγριάς (3.30 μμ) : Θησέας-Άνθιμος Γαζής

*Γηπ. Σαρακηνού (3.30 μμ) : Σαρακηνός-Μαγνησιακός

*Γηπ. Αγίας Παρασκευής (3.30 μμ) : Αγία Παρασκευή-Απόλλων Καναλίων

Κυριακή 11 Μαρτίου

*Γηπ. Ευξεινούπολης (3.30 μμ) : Δήμητρα-Ρήγας Φεραίος

*Γηπ.Δημητριάς (11 πμ) : Ηρακλής-Εθνικός

*Γηπ. Γατζέας (11.30 πμ) : Α.Ε. 2002-Σκιάθος

*Χλόη -Αίας Σούρπης 0-3 α.α.

Β’ Κατηγορία - αγωνιστική

Σάββατο 10 Μαρτίου

*Γηπ. Ν.Αγχιάλου (3.30 μμ) : Αγχίαλος-Διαγόρας

*Γηπ. Αϊδινίου(3.30 μμ) : Μικροθήβες/Αγροτικός -Πηλέας

*Γηπ. Νεάπολης (3.30 μμ) : Δάφνη-Πανιώνιος

*Γηπ. Πλατάνου(3.30 μμ) : Μυρμιδόνες-Ακρόπολη

*Γηπ. Δημητριάς (3.30 μμ) : Άρης Μελ.-Ιάσων Α.Μ.

*Γηπ. ΕΑΚ Βολου (3.30 μμ) : Ν.Α. Νίκης-Κένταυρος Αργ.

*Γηπ .Πορταριάς (3.30 μμ) : Μακρινίτσα-Αστέρας Ριζ.

Κυριακή 11 Μαρτίου

*Γηπ. Σκοπέλου (1.30 μμ) : Σκόπελος-Ιωλκός

Γ’ Κατηγορία 20η αγωνιστική

Κυριακή 11 Μαρτίου

*Γηπ. Αλμυρού (3.30 μμ) : Άθλος -Ηρακλής Αγ.Θ

*Γηπ. Λεχωνίων (3.30 μμ) : ΑΠΟΒ -Τοξότης

*Γηπ. Κερασιάς (3.30 μμ) : Αετός Κερασιάς -Δημητριάς

Ρεπό :Απόλλων Κροκίου

Πρωτάθλημα Ακαδημιών

Για το Πρωτάθλημα Ακαδημιών της Ε.Π.Σ.Θ. και την 10η αγωνιστική σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

Παίδες (γεν. 1997)

Α’ όμιλος

Αγία Παρασκευή-Γ.Σ. Αλμυρού 3-1

Θησέας-Πύρασος 3-0 α.α.

Ρεπό: Βόλος 2004.

Β’ όμιλος

Μαγνησιακός-Νίκη 0-11

Ολυμπιακός Β.-Δημητριάς 6-0

Ρεπό: ΑΠΟΒ.

Προπαίδες (γεν. 1998)     

Ρήγας Φεραίος-Αγία Παρασκευή δ.δ

Ολυμπιακός Β. (1)-Μαγνησιακός 4-0

Σαρακηνός-Ολυμπιακός Β. (2) 0-0

Ρεπό: Αστέρας.

Προτζούνιορ (γεν. 2000)    

Α’ όμιλος

Άρης Μελ.-ΑΠΟΒ 2-4

Αγία Παρασκευή-Μαγνησιακόs 1-1

Άθλος-Νίκη 3-0 a.a.

Β’ όμιλος

Ολυμπιακός Β.-Α.Ε. 2002 2-0

Σαρακηνός- Δημητριάς 3-0 αα

Ρεπό: Θησέας

Μίνι-Τζούνιορ (γεν. 2001)   

Α’ όμιλος

Νίκη-ΑΠΟΒ 3-2

Δάφνη-Ολυμπιακός 2-1

Άθλος-Ερμής 7-0

Β’ όμιλος

Νίκη-Μαγνησιακός:1-1

Θησέας-Αγία Παρασκευή 0-1

Ρεπό: Σαρακηνός.

Ακολουθήστε τον ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ στο GOOGLE NEWS για άμεση ενημέρωση.
Δείτε όλες τις τελευταίες ειδήσεις από τον Βόλο, την Μαγνησία, την Ελλάδα και τον κόσμο
απο τον
ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ
Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
6
+
4
=