Κόντρα σε ομάδες της Λάρισας

Τελευταία ενημέρωση: 2012-03-03, 13:01:10
Κόντρα  σε ομάδες της Λάρισας

Ο Ολυμπιακός στο Βόλο με Εθνικό και σε Νίκαια και Ελασσόνα Ανάληψη και Αλμυρός  στην Α1 ΕΣΚΑΘ

Ρεπορτάζ: ΔΑΝΑΗ ΨΑΡΡΑ

Τριπλή αναμέτρηση με ομάδες του Νομού  Λάρισας περιλαμβάνει η σημερινή 16η αγωνιστική στην Α1 κατηγορία μπάσκετ της ΕΣΚΑΘ. Ο Ολυμπιακός Βόλου υποδέχεται τον Εθνικό Λάρισας στο ΕΑΚ Βόλου, η Ανάληψη θα αντιμετωπίσει την ομάδα της Νίκαιας Λάρισας στο κλειστό γήπεδο Ι. Πατάκης, ενώ ο Αλμυρός θα προσπαθήσει να πάρει την νίκη με αντίπαλο την πρωτοπόρο ομάδα της Ελασσόνας στο εκτός έδρας παιχνίδι.

Την 8η σερί νίκη θέλει να πετύχει ο Ολυμπιακός Βόλου σήμερα και ο προπονητής Λευτέρης Κατσαλής ελπίζει ότι δεν θα προκύψουν αγωνιστικά προβλήματα. Έτσι στην διάθεση του προπονητή θα είναι οι εξής παίκτες: Δημήτρης Καραθάνος, Γιώργος Κοψιαλής, Γιάννης Αποστόλου, Δημήτρης Μαριτσούδης, Δήμος Παπαδήμας, Νίκος Παραλίκης, Χρήστος Κρικώνης, Λεωνίδας Αναστασόπουλος, Κώστας Παπαγιάννης, Νίκος Μαυροφώτης, Άρης Παπαθεολόγου και Δημήτρης Καρακώστας.

Στη διάθεση του Γιώργου Βλιώρα, προπονητή της Ανάληψης, είναι οι εξής παίκτες: Βασίλης Γιωτόπουλος, Γιάννης Μπακρατσάς, Θεόδωρος Ίλτσογλου, Γιώργος Ίλτσογλου, Δανιήλ Σπανός, Αντώνης Μητρουλάς, Βαγγέλης Τσακιρόπουλος, Ανδρέας Νικολαΐδης, Στέλιος Τσαβές, Γιάννης Βαίτσης, Δημήτρης Κανελλής και Νίκος Στάμος.

Ο προπονητής του ΓΣΑ Θανάσης Φλεβάρης θα εχει στη διαθεσή του τους εξής παίχτες: Κώστας Αλεξίου, Γιώργος Βιλιώτης, Τάσος Σπύρας, Αλέξης Παλάντζας, Νίκος Κοσμάς, Γιάννης Ξύδης, Νίκος Λωρίτης, Γιώργος Καραφέρας, Θανάσης Τσαπραίλης, Ηλίας Μπαλαμούτης, Βασίλης Θέος, Φίλιππος Μαρδέλης και Σοφοκλής Κόττας.

Το πρόγραμμα στη 16η αγωνιστική σήμερα στην Α1 ΕΣΚΑΘ έχει ως εξής:

ΕΑΚ Βόλου,17.30, Ολυμπιακός Βόλου- Εθνικός Λάρ. , διαιτητές: Καρακατσούνης, Παπαδημητρίου

Κλειστό Μπάρας Τρικ.. 17.30, Ίκαροι Τρικάλων- ΕΑ Λάρισα,ς διαιτητές: Καλούτσας- Παριανόπουλος

Κλειστό Αγ. Θωμά, 18.00, Ολύμπια- Καλαμπάκα, διαιτητές: Φακίτσας- Τσιρινδάνης

ΕΑΚ Καρδίτσας, 18.00, Καρδίτσα- Τιτάνες, διαιτητές: Πιτσίλκας Μ., Πιτσίλκας Β.

Κλειστό Ελασσόνας, 19.30, Ελασσόνα- Αλμυρός, διαιτητές: Καρακώστας, Ξεράς

Κλειστό Ι. Πατάκης, 18.00, Νίκαια Ανάληψη, διαιτητές: Γερακίνης- Αγορογιάννης

Η βαθμολογία

1.Ελασσόνα 27

2.Τιτάνες Παλαμά 26

3. Ολυμπιακός Βόλου 24

4.Ολύμπια Λάρισας 24

5.Α.Σ Καρδίτσας 22

6.ΕΑΛ 21

7. ΓΣ Αλμυρού 19

8. Εθνικός Λάρισας 19

9. Ανάληψη 19

10.Καλαμπάκα 19

11. Ίκαροι 17

12.Νίκαια 15

Α2 ΕΣΚΑΘ(15η αγωνιστική)

Κλειστό Αγ. Θωμά, 16.00, Α.Ο. Σουφλαρίων- Κεραυνός, : Κυρίτσης, Θανασούλας

ΕΑΚ Λάρισας, 18.00, Φοίβος 2002- Σπάρτακος Λαρ., : Δότα, Καπογιάννης

Κλ. «Βάκης Παρασκευόπουλος», 18.00, Άνω Λεχώνια- Περραιβός, : Τσουμαχίδης- Μπαλκίζας

Γυμναστήριο Αγιάς, 18.30, Ερμής Λαρ.- Ν.Α Νίκης, : Κυριακάκης, Παζώλης

Η βαθμολογία

1.Φοίβος Γ. 14

2.Κεραυνός Λ. 21

3. Ν.Α Νίκης 20

4. Λεχώνια 20

5. Σπάρτακος Λ. 19

6.Φάρσαλα 19

7.Περραιβός 18

8.Ερμής Αγ. 16

9.Σκιάθος 15

10.Σουφλάρια 14

*Η Σκιάθος έχει τρία παιχνίδια λιγότερα και έναν μηδενισμό. Οι Ν.Α Νίκης, Σουφλάρια, Φοίβος Γ. και Ερμής Αγιάς έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Β΄ Κατηγορία Ανδρών

Κλειστό Ν. Ιωνίας, 14.00, Διμήνι-Γ.Σ Βόλου, : Βογιατζής, Παπαδημητρίου

Πρωτάθλημα Κορασίδων

Κλειστό Παλαμά, 15.00, Τιτάνες- Απόλλων Καρδίτσας, : Καρακώστας, Χρήστου

Πρωτάθλημα Νεανίδων

Δημοτικό Τρικάλων, 15.15, Πράσινη Γωνία- Ολύμπια, Καλούτσας, Παριανόπουλος

Πρωτάθλημα Γυναικών

ΕΑΚ Καρδίτσας, 14.00, Απόλλων Καρδίτσας- Σαρακηνός : Γερακίνης, Δότα

Κυριακή 4/3

Α2 ΕΣΚΑΘ

Γήπεδο Σκιάθου, 12.30, Σκιάθος –Φάρσαλα, : Τσουμαχίδης, Μπαλκίζας

Β ΕΣΚΑΘ

Κλειστό Ν. Ιωνίας, 12.00, Αδμητος Βελ.- ΑΠΣΒ Ιωλκία Μαγν., : Μαριτσούδης, Ντόκος

Γήπεδο Αρμένιο, 12.00, Αρμένιο- Ίωνας,: Γκούλιος, Μεσηβρινός

Κλειστό «Βάκης Παρασκευόπουλος», 15.00, Μπάσκετ Μπολ Κλ. – Κένταυρος Ζαγοράς, Βογιατζής, Μπούγλος

Πρωτάθλημα Νεανίδων

Κλ. Νεάπολης Λαρ., 15.00, Ολυμπιάδα- ΓΣ Νίκης, : Παγώνης, Κίσσας

Πρωτάθλημα Κορασίδων

Κλ. Ν. Ιωνίας, 10.00, ΓΣ Νίκης- Αλμυρός, : Μακρής, Πουριανού

Κλ. Μπάρας Τρικ., 15.00, Πράσινη Γωνιά- Σοφάδες ,: Λεκατσάς, Δημουλάς

Πρωτάθλημα Γυναικών

Κλ. Ν. Ιωνίας, 14.00, Ιωνικός- Ολύμπια, : Παπαδημητρίου, Γιούτσα

Τελικός Παίδων

ΕΑΚ Βόλου, 14.30, Γ.Σ Βόλου- Ν.Α Νίκης, : Τζαφλέρας, Μαριτσούδης

Ακολουθήστε τον ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ στο GOOGLE NEWS για άμεση ενημέρωση.
Δείτε όλες τις τελευταίες ειδήσεις από τον Βόλο, την Μαγνησία, την Ελλάδα και τον κόσμο
απο τον
ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ
Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
6
+
3
=