Ενδιαφέρον κορυφής

Τελευταία ενημέρωση: 2012-03-03, 12:55:22
Ενδιαφέρον κορυφής

Σήμερα  στην  22η  αγωνιστική στα πρωταθλήματα Α΄ και Β΄ Κατηγορίας Ε.Π.Σ.Θ.   Επιμέλεια: ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΗΝΕΛΗΣ

Με ενδιαφέρον στους αγώνες των ομάδων κορυφής επαναρχίζουν σήμερα τα πρωταθλήματα Α΄ και Β΄ κατηγορίας Ε.Π.Σ.Θ., ενώ γενικότερα η επιστροφή στη δράση μετά τον τελικό του Κυπέλλου όπου ο Ρήγας αναδείχθηκε κυπελλούχος (1-0 τον Εθνικό) γίνεται με τους αγώνες της 22ης αγωνιστικής σε Α΄ και Β΄ και της 19ης στη Γ’ Κατηγορία.

Οι αντίπαλοι του τελικού και διεκδικητές του τίτλου στρέφουν πλέον το ενδιαφέρον τους στο πρωτάθλημα, με τον κυπελλούχο Ρήγα που έχει πλέον στόχο το νταμπλ να συνεχίζει με νίκη χωρίς αγώνα και τον Εθνικό να υποδέχεται τον αήττητο στο β’ γύρο Σαρακηνό...

Στη Β’ Κατηγορία οι διεκδικητές του τίτλου φαίνεται να είναι περισσότεροι και οι βαθμολογικές διαφορές μικρότερες. Το ματς Αστέρας-Άρης σήμερα και στη συνέχεια οι αγώνες Δάφνη -Πανιώνιος (23η), Πανιώνιος - Άρης (24η) και Δάφνη - Άρης 26η) θα κρίνουν πολλά…

Το πρόγραμμα των αγώνων σε όλες τις κατηγορίες Ε.Π.Σ.Θ. έχει ως εξής:

Α’ Κατηγορία - 22η αγωνιστική

ΣΗΜΕΡΑ

*Γηπ. Δημητριάς (3.30 μ.μ.): Μαγνησιακός-Θησέας (Σκουλάς,Τασιόπουλος,Καπέσιπος)

*Γηπ. ΕΑΚ Βόλου (3.30 μ.μ.): Εθνικός-Σαρακηνός (Δημητριάδης,Παλιούρας,Γόργορης)

*Γηπ. Καναλίων (3.30 μ.μ.): Απόλλων Καν.-Δήμητρα (Γκάγκας,Δημητράκης,Γκογκινούδης)

*Γηπ. Αγίας Παρασκευής (3.30 μ.μ.): Αγ. Παρασκευή-Α.Ε. 2002 (Ρούσης ,Δαλούκας, Βερτόπουλος)

ΑΥΡΙΟ

*Γηπ. Γατζέας (11 π.μ.): Ανθ. Γαζής-Πρωτεσίλαος (Δαλούκας,Πετρόπουλος, Κόκκαλης)

*Γηπ. Σκιάθου (1.30 μ.μ.): Σκιάθος-Ηρακλής Β (Μπουργάνης,Τσαγγάρης,Δημητράκης)

*Γηπ. Σούρπης (3.30 μ.μ.): Αίας Σούρπης-Α.Ε. Διμηνίου (Κρητικός,Γκάγκας,Αναστασίου)

* Ρήγας-Χλόη 3-0 α.α

Οι σκόρερ

21 ΓΚΟΛ: Σπ.Νούσιας(Εθνικός)

17 ΓΚΟΛ: Λ.Δενελάβας(Θησέας)

14 ΓΚΟΛ: Αποστολίδης(Σκιάθος)

13 ΓΚΟΛ: Πλασταράς(Πρωτεσίλαος),Τ. Ζαρκάδας (ΑΕ.Διμηνίου) ,Χατζέλας(Δήμητρα)

12 ΓΚΟΛ: Θ.Παπαδόπουλος(Πρωτεσίλαος)

11 ΓΚΟΛ: Αντ.Τζοβάρας(ΑΕ 2002) ,Θ. Κωστούλας(Αίας)

10 ΓΚΟΛ: Αλ.Αραπίτσας(Δήμητρα)

9 ΓΚΟΛ: Τζ.Βαΐτσης(Εθνικός)

8 ΓΚΟΛ: Λ.Κόρμπας (Θησέας),Γ. Μιχολίτσης(Ρήγας), Ι.Παπαστεργίου (Ηρακλής), Ντερβίσι (Σκιάθος)

7 ΓΚΟΛ: Σπαθής (Ρήγας), Κ.Ανατολής (Μαγνησιακός)

6 ΓΚΟΛ: Ιασ.Παπαδημητρίου(Μαγνησιακός), Θ. Ζάγκας (Αγία Παρασκευή), Σπ.Δανιλόπουλος(Ηρακλής) ,Κ.Στραβέλας(Σκιάθος).

5 ΓΚΟΛ: Φ.Μαλακασιώτης (Αγία Παρασκευή),Παντελής(Α.Γαζής), Σακελλαρίου (Ηρακλής), Μ.Τσουκάλης(Μαγνησιακός), Ζάρας(Αίας), Μπουρνάκης (Κανάλια), Γ. Κορέτα (Μαγνησιακός), Κόλα (Μαγνησιακός),Ζατσάη (Εθνικός)

Β’ Κατηγορία 22η αγωνιστική

ΣΗΜΕΡΑ

*Γηπ. Ριζομύλου (3.30 μ.μ.): Αστέρας Ρ.-Άρης Μελισσατίκων (Ματσούκας ,Χαρβάλας, Σταθούρος)

*Γηπ. Νίκης (3.30 μ.μ.): Ν.Α. Νίκης-Μακρινίτσα (Τρυφωνίδης,Κατσαρός,Γαβριτόπουλος)

ΑΥΡΙΟ

*Γηπ. Άλλης Μεριάς (11 π.μ.): Ιάσων Α.Μ.-Δάφνη (Κουρσοβίτης,Καρακίτσιος,Μίχος )

*Γηπ. Δημητριάς (11.30 μ.μ.): Πανιώνιος-Σκόπελος (Καπέσιος,Μπέλλου,Σφυρής)

*Γηπ. Δημητριάς (3.30 μ.μ.): Πηλέας-Διαγόρας (Τσακούμης,Καραγιάνης,Τσαμαδιάς)

*Γηπ. Καζανάκι (3.30 μ.μ.): Ιωλκός-Αγχίαλος (Γόργορης,Μεταξιώτης Κουβάτα)

*Γηπ. Αργαλαστής (3.30 μ.μ.): Κένταυρος Αργ.-Μυρμιδόνες (Θεοχάρης, Σακκάς ,Δαβιος)

*Γηπ. Σέσκλου (3.30 μ.μ.): Ακρόπολη-Μικροθήβες (Χαλβατζάκος,Τσιγγινές,Τασιόπουλος)

Οι Σκόρερ14 ΓΚΟΛ: Ντ.Φέζο (Ν.Α.Νίκης)

12 ΓΚΟΛ: Ντουκώλης (Δάφνη), Τσίρος(Πανιώνιος), Βαριάμης(Πανιώνιος)

11 ΓΚΟΛ: Δ .Μπούρχας(Μυρμιδόνες)

10 ΓΚΟΛ: Π.Χρυσοφός (Σκόπελος) ,Σανίδας(Διαγόρας/Δάφνη), Κοπάνας(Ιωλκός)

9 ΓΚΟΛ: Καψάλης(Πηλέας), Γκοντόλος (Διαγόρας), Φ.Παπαδόπουλος(Δάφνη), Ζαγκαβιέρος(Δάφνη), Κόκκαλης (Άρης),

8 ΓΚΟΛ: Χρ.Κλουκουτάρας (Μυρμιδόνες), Πούλιος(Ακρόπολη), Ι.Μόσιος (Ακρόπολη), Αξιώτης (Ακρόπολη), Στ.Δημόπουλος (Αστέρας)

Γ΄ Κατηγορία 19η αγωνιστική

ΣΗΜΕΡΑ

*Γηπ. Αλμυρού (3.30 μ.μ.): Άθλος- ΑΠΟΒ (Καπνιάς Ζήσιος,Σαρακατσάνος)

ΑΥΡΙΟ

*Γηπ. Αγίων Θεοδώρων (3.30 μ.μ.): Ηρακλής Αγ.Θ.-Απόλλων Κροκίου (Ρούσης Τσιάς Καλατζής)

*Γηπ. Λεχωνίων (3.30 μ.μ.): Τοξότης-Δημητριάς (Βλάχος, Βολιώτης Νικόπουλος)

Ρεπό: Αετός Κερασιάς

Οι σκόρερ

13 ΓΚΟΛ: Παρίσσης (Κρόκιο)

12 ΓΚΟΛ: Α.Ταφίλης (Δημητριάς)

11 ΓΚΟΛ: Καραδήμος(Αετός)

8 ΓΚΟΛ :Μπουτίνας(Αθλος), Πετρόπουλος (Δημητριάς), Λουκάς (Δημητριάς)

7 ΓΚΟΛ: Μπόζης (Τοξότης) , Σπανός(Κρόκιο)

5 ΓΚΟΛ: Γιούργας (Τοξότης), Ανδρωνάς (Αθλος), Γ.Δημόπουλος(ΑΠΟΒ) Τσαντόπουλος(Δημητριάς)

Πρωταθλήματα Ακαδημιών

Προς το τέλος τους βαδίζουν τα πρωταθλήματα Ακαδημιών της Ε.Π.Σ.Θ. με τη 10η αγωνιστική, τελευταία για πολλές κατηγορίες, να διεξάγεται σήμερα (ένα ματς θα γίνει την Κυριακή).

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές έχουν ως εξής:

Παίδες (γεν. 1997)

Α’ Όμιλος

Γηπ. Αγίας Παρασκευής, 11.30, Αγία Παρασκευή-Γ.Σ. Αλμυρού

Αγριάς, 11.30, Θησέας-Πύρασος

Ρεπό: Βόλος 2004.

Β’ όμιλος

Μαγνησιακού, 11.00, Μαγνησιακός-Νίκη

Κυριακή: Βοηθ. Πανθεσσαλικού, 10.00, Ολυμπιακός Β.-Δημητριάς

Ρεπό: ΑΠΟΒ.

Προπαίδες (γεν. 1998)

Βελεστίνου, 10.30, Ρήγας Φεραίος-Αγία Παρασκευή

Βοηθ. Πανθεσσαλικού, 12.30, Ολυμπιακός Β. (1)-Μαγνησιακός

Σαρακηνού, 12.00, Σαρακηνός-Ολυμπιακός Β. (2)

Ρεπό: Αστέρας.

Προτζούνιορ (γεν. 2000)

Α’ Όμιλος

Μελισσατίκων, 10.00, Άρης Μελ.-ΑΠΟΒ: Β.

Αγίας Παρασκευής, 10.00, Αγία Παρασκευή-Μαγνησιακός

Αλμυρού, 12.00, Άθλος-Νίκη:

Β’ όμιλος

Βοηθ. Πανθεσσαλικού, 10.00, Ολυμπιακός Β.-Α.Ε. 2002

Μίνι-Τζούνιορ (γεν. 2001)

Α’ Όμιλος

ΟΣΕ, 11.00, Νίκη-ΑΠΟΒ

Βοηθ. Νεάπολης, 10.00, Δάφνη-Ολυμπιακός,

Αλμυρού, 11.00, Άθλος-Ερμής:

Β’ όμιλος

ΟΣΕ, 10.00, Νίκη-Μαγνησιακός

Αγριάς, 10.00, Θησέας-Αγία Παρασκευή:.

Ρεπό: Σαρακηνός.

Ακολουθήστε τον ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ στο GOOGLE NEWS για άμεση ενημέρωση.
Δείτε όλες τις τελευταίες ειδήσεις από τον Βόλο, την Μαγνησία, την Ελλάδα και τον κόσμο
απο τον
ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ
Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
8
+
1
=