Εννέα στροφές... πριν το τέλος

Τελευταία ενημέρωση: 2012-03-02, 15:46:44
Εννέα στροφές... πριν το τέλος

Το σαββατοκύριακο  η επιστροφή και  συνέχεια στα πρωταθλήματα Ε.Π.Σ.Θ.   

Επιμέλεια: ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΗΝΕΛΗΣ

Επιστροφή στη δράση και στο πρωτάθλημα υπάρχει για το τοπικό ποδόσφαιρο μετά τον τελικό του Κυπέλλου όπου ο Ρήγας αναδείχθηκε κυπελλούχος (1-0 τον Εθνικό). Έτσι το σαββατοκύριακο υπάρχει επιστροφή στο πρωτάθλημα της Ε.Π.Σ.Θ. με τους αγώνες της 22ης αγωνιστικής σε Α΄ και Β΄ και 19η στη Γ’ Κατηγορία.

Οι αντίπαλοι του τελικού και διεκδικητές του τίτλου στρέφουν πλέον το ενδιαφέρον τους στο πρωτάθλημα, με τον κυπελλούχο Ρήγα που έχει πλέον στόχο το νταμπλ να συνεχίζει με νίκη χωρίς αγώνα και τον Εθνικό να υποδέχεται τον αήττητο στο β’ γύρο Σαρακηνό...

Τώρα ο Εθνικός είναι στην πρώτη θέση με 15 νίκες, 3 ισοπαλίες και 3 ήττες και θέλει άμεσα επιστροφή στις επιτυχίες, καθώς εκτός από την ήττα στην Αγριά στο πρωτάθλημα που ήρθε μετά από 16 αήττητες αγωνιστικές, ήρθε και η ήττα στον τελικό του κυπέλλου, ενώ από ήττα στο πρωτάθλημα προέρχεται και ο Ρήγας που έχασε στην 21η αγωνιστική στο Διμήνι αλλά κέρδισε στον τελικό και τώρα χωρίς αγώνα!

Στην τελευταία αγωνιστική του Μάρτη (31/3) υπάρχει το ντέρμπι Ρήγα -Εθνικού στο Βελεστίνο, ενώ στην τελευταία αγωνιστική 28-29/4 ο Ρήγας παίζει στο Σαρακηνό και ο Εθνικός στην Ευξεινούπολη.

Στη Β’ Κατηγορία οι διεκδικητές του τίτλου φαίνεται να είναι περισσότεροι και οι βαθμολογικές διαφορές μικρότερες. Τα ματς Αστέρας-Άρης αυτό το Σάββατο και τα Δάφνη -Πανιώνιος (23η), Πανιώνιος - Άρης (24η) και Δάφνη - Άρης 26η) θα κρίνουν πολλά…

Το πρόγραμμα των αγώνων και οι διαιτητές του σαββατοκύριακου σε όλες τις κατηγορίες Ε.Π.Σ.Θ. έχουν ως εξής:

Α’ Κατηγορία  -22η αγωνιστική

Σάββατο 3 Μαρτίου

*Γηπ. Δημητριάς (3.30 μ.μ.): Μαγνησιακός-Θησέας (Σκουλάς,Τασιόπουλος,Καπέσιπος)

*Γηπ. ΕΑΚ Βόλου (3.30 μ.μ.): Εθνικός-Σαρακηνός (Δημητριάδης,Αγρέβης,Παλιούρας)

*Γηπ. Καναλίων (3.30 μ.μ.): Απόλλων Καν.-Δήμητρα (Γκάγκας,Δημητράκης,Γκογκινούδης)

*Γηπ. Αγίας Παρασκευής (3.30 μ.μ.): Αγ. Παρασκευή-Α.Ε. 2002 (Ρούσης ,Δαλούκας, Βερτόπουλος)

Κυριακή 4 Μαρτίου

*Γηπ. Γατζέας (11 π.μ.): Ανθ. Γαζής-Πρωτεσίλαος (Δαλούκας,Πετρόπουλος, Κόκκαλης)

*Γηπ. Σκιάθου (1.30 μ.μ.): Σκιάθος-Ηρακλής Β (Μπουργάνης,Τσαγγάρης,Δημητράκης)

*Γηπ. Σούρπης (3.30 μ.μ.): Αίας Σούρπης-Α.Ε. Διμηνίου (Κρητικός, Γκάγκας ,Αναστασίου)

* Ρήγας-Χλόη 3-0 α.α

Β’ Κατηγορία  22η αγωνιστική

Σάββατο 3 Μαρτίου

*Γηπ. Άλλης Μεριάς (3.30 μ.μ.): Ιάσων Α.Μ.-Δάφνη (Κουρσοβίτης,Καρακίτσιος,Μίχος )

*Γηπ. Ριζομύλου (3.30 μ.μ.): Αστέρας Ρ.-Άρης Μελισσατίκων (Ματσούκας ,Χαρβάλας, Σταθούρος)

*Γηπ. Νίκης (3.30 μ.μ.): Ν.Α. Νίκης-Μακρινίτσα (Τρυφωνίδης,Κατσαρός,Γαβριτόπουλος)

Κυριακή 4 Μαρτίου

*Γηπ. Δημητριάς (11.30 μ.μ.): Πανιώνιος-Σκόπελος (Καπέσιος,Μπέλλου,Σφυρής)

*Γηπ. Δημητριάς (3.30 μ.μ.): Πηλέας-Διαγόρας (Τσακούμης,Καραγιάνης,Τσαμαδιάς)

*Γηπ. Καζανάκι (3.30 μ.μ.): Ιωλκός-Αγχίαλος (Γόργορης,Μεταξιώτης Κουβάτα)

*Γηπ. Αργαλαστής (3.30 μ.μ.): Κένταυρος Αργ.-Μυρμιδόνες (Θεοχάρης, Σακκάς ,Δαβιος)

*Γηπ. Σέσκλου (3.30 μ.μ.): Ακρόπολη-Μικροθήβες (Χαλβατζάκος,Τσιγγινές,Αγρέβης)

Γ΄ Κατηγορία 19η αγωνιστική

Σάββατο 3 Μαρτίου

*Γηπ. Αλμυρού (3.30 μ.μ.): Άθλος- ΑΠΟΒ (Καπνιάς Ζήσιος,Σαρακατσάνος)

Κυριακή 4 Μαρτίου

*Γηπ. Αγίων Θεοδώρων (3.30 μ.μ.): Ηρακλής Αγ.Θ.-Απόλλων Κροκίου (Ρούσης Τσιάς Καλατζής)

*Γηπ. Λεχωνίων (3.30 μ.μ.): Τοξότης-Δημητριάς (Βλάχος, Βολιώτης Νικόπουλος)

Ρεπό: Αετός Κερασιάς

Ακολουθήστε τον ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ στο GOOGLE NEWS για άμεση ενημέρωση.
Δείτε όλες τις τελευταίες ειδήσεις από τον Βόλο, την Μαγνησία, την Ελλάδα και τον κόσμο
απο τον
ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ
Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
9
+
4
=