Βραβεύτηκαν οι κορυφαίοι

Τελευταία ενημέρωση: 2012-02-21, 15:33:20
Βραβεύτηκαν  οι  κορυφαίοι

Στη γιορτή ερασιτεχνικού Αθλητισμού του Δήμου Βόλου

Ρεπορτάζ: Δανάη Ψαρρά

Φωτογραφίες: Ηλίας Καρατσαλος

Γιορτή αθλητισμού πραγματοποιήθηκε χθες στο Μεταξουργείο με τις βραβεύσεις των κορυφαίων αθλητών του ενιαίου Δήμου Βόλου για τις επιτυχίες τους το 2011.

Σε μια κατάμεστη αίθουσα παρουσία επίσημων και της Δημοτικής Αρχής και την παρουσίαση από τη δημοσιογράφο Αγγελική Θανασούλη οι Βολιώτες αθλητές και αθλήτριες τιμήθηκαν για όσα πέτυχαν την προηγούμενη χρονιά σε Ολυμπιακά αγωνίσματα, για τη συμμετοχή σε Παγκόσμια Πανευρωπαϊκά, Βαλκανικά και Πανελλήνια πρωταθλήματα και διεθνείς επιτυχίες σε μη ολυμπιακά αθλήματα, ενώ για πρώτη φορά φέτος βραβεύτηκαν και οι κορυφαίοι ερασιτέχνες αθλητές στα ομαδικά αθλήματα.

Οι αθλητές που βραβεύθηκαν είναι οι εξής (ανά άθλημα και αλφαβητική σειρά):

Ατομικές Διακρίσεις σε Ολυμπιακά Αθλήματα

Αντισφαίριση

Τζιάνη Ουρανία (ΟΑΜ)

Κανόε-Καγιάκ

Πουρνάρα Μαρία, Παρδάλη Νίκη, Σύρμου Φιλίτσα, Κουτεντάκη Αριάδνη, Μπασδάνης Διονύσης, Μπασδάνη Ευαγγελία (ΝΟΒΑ)

Καταδύσεις:

Αφέντος Νικόλαος, Σαμαρτζή Μαρία (ΝΟΒΑ).

Κλασικός Αθλητισμός

Φιλιππίδης Κων/νος, Κοντορήγα Πόπη (ΓΣΒ)

Κολύμβηση

Καραντάκου Σταυρούλα(ΟΕΑ-ΝΑΒ), Σαμαράς Ιωάννης (ΝΟΒΑ) Νίστα Χριστίνα, Αγριγιάννη Μαρία, Λιούπη Άρτεμις, Τακοπούλου Έλλη – Ελένη (ΟΕΑ-ΝΑΒ)

Κωπηλασία

Παπαχρήστος Στέργιος, Καλαμποκά Τριανταφυλλιά (ΟΕΑ-ΝΑΒ), Χρηστομάνος Κων/νος, Λουλούδης Αλέξανδρος Κουσκουρίδας Μιχάλης, Ζαχείλας Κων/νος, Καντίκος Δημήτριος, Καραγιώργης Δημήτριος, Κώστας Νικόλαος, Λαδόπουλος Γεώργιος, Αργύρης Μάριος, Μανιάτης Νικόλαος, Πολύμερος Παύλος, Μπακάλης Βασίλειος (ΝΟΒΑ)

Πάλη

Μπουδραμή Μαριάνθη, Βαλκανιώτης Θεοδόσης, Μαυρίδης Χρήστος (ΠΑΟΒ)

Ποδηλασία

Μπρέντα Σωτήρης, Κουρτέλης Ηλίας (Άκρατος Βόλου) Ζήσης Δημήτριος (ΠΟΒ), Βολικάκης Χρήστος

Σκοποβολή

Χειμώνας Δημήτρης, Μακροσάββας Θεόδωρος, Παπαϊωσήφ Δαμιανός, Καρέλος Χρήστος, Σταμόπουλος Κων/νος (ΣΣΒ)

Συγχρονισμένη Κολύμβηση

Κτενά Σοφία, Κουτίδη Ευαγγελία, Γιαλίδη Ευαγγελία, Δεληγιάννη Δανάη (ΝΟΒΑ)

Τάεκβοντό

Χρηστάκης Χρυσοβαλάντης, Γκογκινούδη Παρασκεύη, Γκαγιάννη Αντωνία (ΑΓΣ Νικόμαχος Βόλου)

Τοξοβολία

Κατούνη Κατερίνα, Αντωνίου Γεωργία, Νατούδη Ευαγγελία (ΣΣΒ)

Τζούντο

Δρεκόλιας Κων/νος, Γαρυφαλλίδη Ελένη (Όμιλος Φίλων Τζούντο Μαγνησίας)

Υδατοσφαίριση

Χατζηγούλας Μάριος, Μαρινάγης Γεώργιος – Εμμανουήλ (ΟΥΚ)

Χιονοδρομίες

Κυριαζής Δημήτρης, Κοκκίνη Αναστασία, Τσακνάκης Αλέξανδρος, Ζαρκάδας Αναστάσιος, Κολημήτρας Γιώργος (ΕΟΣΒ)

Beach Volley

Νικόλαος Ζουπάνης (A.Σ ΑΡΓΩ)

Βραβεύσεις ΑΜΕΑ

Σκοποβολή

Μούτσιου Δώρα

Αργοναύτες

Κανάβας Χρήστος, Ζορμπά Κερασία, Τσιρογιάννη Ελένη (Boccia) Τασιούλης Γεώργιος, Καρακώστας Παναγιώτης, Καρνιαβούρας Γεώργιος, Συριής Γεώργιος (Κλασσικός Αθλητισμός)

Μάγνητες Πειρατές

Γκουτζαμάνης Γεώργιος, Δενελάβα Μαρία, Κακαλές Γεώργιος, Μανδηλάς Γεώργιος, Ντότας Γεώργιος, Πουρσανίδης Δημήτριος, Σπυρίδη Άννα, Τζήμκας Ηλίας (Κλασσικός Αθλητισμός)

Ατομικές Διακρίσεις σε μη Ολυμπιακά Αθλήματα

Αναρρίχηση

Δρίβας Θεμιστοκλής (ΕΟΣΒ)

Καράτε

Μουσούλη Ιωάννα (Ακαδημία Κyokushinkai Καράτε)

Τεχνική Κολύμβηση

Κτενά Σοφία (ΝΟΒΑ)

Ειδική Βραβεύση

Ορειβασία-Αναρρίχηση

Νίκος Μαγγίτσης, Γιώργος Ράιος

Ομαδικά Αθλήματα

Καλαθοσφαίριση

Κουτίνας Θανάσης (Νίκη Βόλου), Σουλτάνη Ραφαέλα (Ολυμπιακός Βόλου)

Πετοσφαίριση

Ιτούδης Εμμανουήλ (ΓΣΒ), Αφέντου Ναυσικά (Νίκη Βόλου)

Ποδόσφαιρο

Παπαδημητρίου Ιάσονας (Μαγνησιακός), Πελεκούδα Σοφία (Βόλος 2004)

Υδατοσφαίριση

Τουρλιόγλου Τέλης (ΟΥΚ)

Χειροσφαίριση

Ανδρέου Ορφέας, Σταμοπούλου Εβίτα (Εύρυτος)

Ακολουθήστε τον ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ στο GOOGLE NEWS για άμεση ενημέρωση.
Δείτε όλες τις τελευταίες ειδήσεις από τον Βόλο, την Μαγνησία, την Ελλάδα και τον κόσμο
απο τον
ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ
Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
4
+
4
=