Διπλή κόντρα με Λάρισα

Τελευταία ενημέρωση: 2012-02-18, 13:17:24
Διπλή  κόντρα  με  Λάρισα

Ολυμπιακός Βόλου, Ανάληψη και Αλμυρός το Σάββατο στην Α1 ΕΣΚΑΘ

Επιμέλεια: ΔΑΝΑΗ ΨΑΡΡΑ 

Διπλή αναμέτρηση με ομάδες της Λάρισας περιλαμβάνει η σημερινή 15η αγωνιστική στην Α1 κατηγορία μπάσκετ της ΕΣΚΑΘ με τον Ολυμπιακό να επιζητεί την συνέχεια και την 7η σερί παίζοντας με την ΕΑΛ στο ΕΑΚ Λάρισας, ενώ η Ανάληψη υποδέχεται στο κλειστό της Νέας Δημητριάδας την Ολύμπια.

Η 11η νίκη είναι ο στόχος του Ολυμπιακού σήμερα και ο προπονητής Λευτέρης Κατσαλής με στόχο άλλη μια σημαντική νίκη αισιοδοξεί ότι δεν θα έχει αγωνιστικά προβλήματα… Έτσι οι παίκτες που θα είναι στη διάθεσή του είναι οι: Δημήτρης Καραθάνος, Γιώργος Κοψιαλής, Γιάννης Αποστόλου, Δημήτρης Μαριτσούδης, Δήμος Παπαδήμας, Νίκος Παραλίκης, Χρήστος Κρικώνης, Λεωνίδας Αναστασόπουλος, Κώστας Παπαγιάννης, Νίκος Μαυροφώτης, Άρης Παπαθεολόγου και Δημήτρης Καρακώστας.

Για τη νίκη θα παίξει η Ανάληψη και στη διάθεση του Γιώργου Βλιώρα είναι οι: Βασίλης Γιωτόπουλος, Γιάννης Μπακρατσάς, Θεόδωρος Ίλτσογλου, Γιώργος Ίλτσογλου, Δανιήλ Σπανός, Αντώνης Μητρουλάς, Βαγγέλης Τσακιρόπουλος, Ανδρέας Νικολαΐδης, Στέλιος Τσαβές, Γιάννης Βαΐτσης, Δημήτρης Κανελλής, Νίκος Στάμος.

Να πάρει το 6ο ροζ φύλο αγώνα και να επιστρέψει στις νίκες μετά από 4 ήττες θέλει σήμερα ο Αλμυρός παίζοντας με την Καρδίτσα.

Για το σημερινό ματς υπάρχει αισιοδοξία και στη διάθεση του προπονητή του ΓΣΑ Θανάση Φλεβάρη θα βρίσκονται οι: Κώστας Αλεξίου, Γιώργος Βιλιώτης, Τάσος Σπύρας, Αλέξης Παλάντζας, Νίκος Κοσμάς, Γιάννης Ξύδης, Νίκος Λωρίτης, Γιώργος Καραφέρας, Θανάσης Τσαπραΐλης, Ηλίας Μπαλαμούτης, Βασίλης Θέος Φίλιππος Μαρδέλης και Σοφοκλής Κόττας.

Το πρόγραμμα στην 15η αγωνιστική σήμερα στην Α1 ΕΣΚΑΘ έχει ως εξής:

ΕΑΚ Βόλου, 17.30, Ανάληψη-Ολύμπια, διαιτητές: Πιτσίλκας, Βογιατζής

Κλ. Παλαμά, 17.30, Τιτάνες-Ίκαροι, διαιτητές: Ξέρας, Καπογιάννης

ΕΑΚ Λάρισας, 18.00, ΕΑΛ-Ολυμπιακός Β., διαιτητές: Φακίτσας, Καλογεροπούλου

Κλ. Καλαμπάκας, 18.00 Καλαμπάκα-Ελασσόνα., διαιτητές: Καρακατσώνας, Τσουμαχίδης

Κλ. Αλμυρού, 18.00, Γ.Σ. Αλμυρού-Α.Σ. Καρδίτσας, διαιτητές: Παριανόπουλος, Σταθάκης

Κλ. Αγίου Θωμά, 20.00, Εθνικός Λαρ.-Νίκαια, διαιτητές: Φακίτσας, Πολύζος

Η βαθμολογία

1.Ελασσόνα 27

2.Τιτάνες Παλαμά 26

3.Ολυμπιακός Βόλου 24

4.Ολύμπια Λάρισας 24

5.Α.Σ. Καρδίτσας 22

6.ΕΑΛ 21

7.Ανάληψη 19

8.ΓΣ Αλμυρού 19

9.Εθνικός Λάρισας 19

10.Καλαμπάκα 19

11.Ίκαροι 17

12.Νίκαια 14

Α2 ΕΣΚΑΘ(14η αγωνιστική)

Κλ. Αγίου Θωμά, 16.00, Κεραυνός-Λεχώνια, διαιτητές: Ταμπουράς, Λεκατσάς

Κλ. Φαρσάλων, 18.30, Φάρσαλα-Φοίβος 2002,διαιτητές: Κυρίτσης Αθ., Παπαγεωργίου

Αγίου Θωμά, 18.00, Σπάρτακος-Α.Ο. Σουφλαρίων, διαιτητές: Καρακώστας, Παπαθωμά

ΕΑΚ Βόλου, 19.30 Περαιβός-Ν.Α. Νίκης, Διαιτητές: Βογιατζής, Δόλγηρας

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Φοίβος Γ. 24 2. Κεραυνός Λ. 21 3. Ν.Α. Νίκης 20 4. Λεχώνια 20 5. Σπάρτακος Λ. 19 6. Φάρσαλα 19 7. Περραιβός 18 8. Ερμής Αγ. 16 9. Σκιάθος 15 10. Σουφλάρια 14 * Η Σκιάθος έχει δύο παιχνίδια λιγότερα και έναν μηδενισμό. Οι Ν.Α.Νίκης, Σουφλάρια, Φοίβος Γ. και Ερμής Αγιάς έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Πρωτάθλημα Παίδων

Κλ. Ν. Ιωνίας, 11.00, Γ.Σ. Σκιάθου-Ολυμπιακός Β., διαιτητές: Δόλγιρας, Καντερές

Κλ. «Β. Παρασκευόπουλος», 13.30, Ακαδημία Γ.Σ. Βόλου-B.C. Volos, διαιτητές: Μαριτσούδης, Μπούγλος

Πρωτάθλημα Κορασίδων

Κλ. Αλμυρού, 10.00, Γ.Σ. Αλμυρού-Σαρακηνός, διαιτητές: Γκούλιας, Μεσημβρινός

Πρωτάθλημα Νεανίδων

ΕΑΚ Λάρισας, 16.00, Ολυμπιάδα-Πράσινη Γωνιά, διαιτητές: Τσιρινδάνης, Τσέλης

Κυριακή 19/2

Α2 ΕΣΚΑΘ

Γηπ. Σκιάθου, 12.30, Γ.Σ. Σκιάθου-Ερμής Αγιάς, διαιτητές: Παπαδημιτρίου, Μπουγλάς

Β’ ΕΣΚΑΘ

Κλ. Ν. Ιωνίας, 10.00, Ίωνας-Άδμητος Βελεστίνου, διαιτητές: Μαριτσούλδης, Γκούρλιας

Κλ. Πορταριάς, 12.00, Κένταυρος Ζαγ.-ΑΕΒ Διμηνίου, διαιτητές: Σταθάκης, Γκώλιας

Κλ. «Β. Παρασκευόπουλος», 12.00, Ακαδημία Γ.Σ. Βόλου-Αρμένιο, διαιτητές: Τούσιας, Μπαλκίζας

ΕΑΚ Βόλου, 14.00, Ιωλκία-B.C. Volos, διαιτητές: Παπαδημητρίου, Δόλγηρας

Η βαθμολογία

1. Α.Ε. Β. Διμηνίου 19

2. Κένταυρος Ζαγ. 17

3. Ιωλκία 15

4. B.C. Volos 15

5. Άδμητος Βελ. 15

6. Ακαδημία Γ.Σ.Β. 13

7. Ίωνας 12

8. Αναγ. Αρμενίου 11

 * Κένταυρος Ζαγ. και Ιωλκία έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Πρωτάθλημα Γυναικών

ΕΑΚ Βόλου, 10.00, Σαρακηνός-Ιωνικός Μαγνησίας, διαιτητής: Παπαδημητρίου, Γαβράνη

Κλ. Ν. Ιωνίας, 12.00, Νίκη-Απόλλων Καρδίτσας, διαιτητής: Μαριτσούλης, Ντοκός

Πρωτάθλημα Κορασίδων

Κλ. «Β. Παρασκευόπουλος», 10.00, B.C. Volos-Νίκη, διαιτητές: Τούσιας, Μαριτσώδη

Πρωτάθλημα Παίδων

Κλ. Ν. Ιωνίας, 14.00, Ν.Α. Νίκης-Ανάληψη, διαιτητές: Γκούρλιας, Καντερές

Κλ. «Β. Παρασκευόπουλος», 16.00, Γ.Σ. Αλμυρού-ΑΕΒ Διμηνίου, διαιτητές: Γκούζης, Γιώτσα

Ακολουθήστε τον ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ στο GOOGLE NEWS για άμεση ενημέρωση.
Δείτε όλες τις τελευταίες ειδήσεις από τον Βόλο, την Μαγνησία, την Ελλάδα και τον κόσμο
απο τον
ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ
Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
6
+
9
=