Ο Ολυμπιακός Βόλου θα
παίξει στον Αλμυρό και η Ανάληψη θα
υποδεχθεί την Καρδίτσα
Αύριο Σάββατο στο
κλειστό γήπεδο Αλμυρού θα γίνει το
τοπικό ντέρμπι ανάμεσα στον Ολυμπιακό
Βόλου και τον Αλμυρό στις 6 μ.μ. ενόψει της 14ης αγωνιστικής. Στο
ΕΑΚ Βόλου η Ανάληψη θα δώσει ακόμη έναν δύσκολο αγώνα με την ομάδα της
Καρδίτσας στις 7.30 μ.μ. Ο Ολυμπιακός Βόλου βρίσκεται στην 3η θέση
με 20 βαθμούς, ο Αλμυρός στην 7η θέση με 17 βαθμούς και η Ανάληψη
στην 9η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 17 βαθμούς.
Ρεπορτάζ: ΔΑΝΑΗ ΨΑΡΡΑ
Αναλυτικά το πρόγραμμα σε όλες τις κατηγορίες μπάσκετ της ΕΣΚΑΘ:
Α1 ΕΣΚΑΘ
Σάββατο(4/2)
-Γηπ. Κλειστό Παλαμά(5.30μμ) Τιτάνες- ΕΑΛ ,διαιτητές:
Γερακίνης, Πιτσίλκας, κριτές: Καβάλας, Καυμενόπουλος, Ρίζος, Γυμν: Τέγα
-Γηπ. Καλαμπάκας(6μμ), Καλαμπάκα-
Ίκαροι Τρικάλων, διαιτητές: Αγορογιάννης, Παζώζης, κριτές: Τασίκα Χ.,
Τασίκα Τ., Χριστοφορίδης
-Γηπ. Κλειστό Αλμυρού(6μμ) Γ.Σ.Αλμυρού- Ολυμπιακός Βόλου ,διαιτητές: Φακίτσας, Ξέρας, κριτές:
Πεγιούκα, Πολύζου, Πολύζος, Γυμν.: Κοντοστάθης
-Γηπ. Κλειστό Ι. Πατάκης(6μμ) Νίκαια -Ελασσόνα, διαιτητές: Καρακατσάνης, Παριανόπουλος, κριτές:
Νανούλη, Ιωάννου, Οικονόμου, Γυμν: Παπαδημητρίου Θ.
-Γηπ. ΕΑΚ Βόλου(7.30μμ) Ανάληψη-
Καρδίτσα, διαιτητές: Τσουμαχίδης, Παπαδημητρίου, κριτές: Σακελλαρόπουλος,
Χριστοφορίδου, Απιτιαγόπουλος, Γυμν.: Μορφή Β.
-Γηπ. Κλειστό Αγίου Θωμά (4μμ) Ολύμπια- Εθνικός Λάρισας, διαιτητές: Καρακώστας, Πολύζος, κριτές:
Κενανίβη, Καραγιάννη, Ανδριοπούλου, Γυμν: Μωυσής
Α2 Ανδρών
-Γήπ. Κλειστό Αγίου Θωμά(4μμ) Σπάρτακος – ΝΑ Νίκης ,διαιτητές: Πανταζής, Παπαθεοχάρης, κριτές:
Παναγούλης, Γιαννή, Οικονόμου, Γυμν.: Τριανταφύλλου
-Γηπ. Κλειστό Φαρσάλων(5.30μμ) Φάρσαλα- Άνω Λεχώνια, διαιτητές: Κυρίτσης Α., Κυρίτσης Γ., κριτές:
Παγουλάτος, Οικονομίδης
-Γηπ. Κλειστό Αγίου Θωμά(6μμ) Κεραυνός- Περραιβός, διαιτητές: Πανταζής, Παπαθεοχάρης, κριτές:
Καραγιάννη, Ανδριοπούλου, Καρ΄θδα, Γυμν.: Γεωργόπουλος
-Γηπ. ΕΑΚ Λάρισας(6μμ) Φοίβος
2002- Ερμής Αγιάς ,διαιτητές:
Καρακώστας, Κοντογιάνης, κριτές: Ανδρέου, Φαρμακιώτη, Σακαβός, Γυμν.:
Κοντονάσιος
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Α2 Ανδρών
-Γηπ. Κλειστό Αμπελώνα(5.30μμ) Αίολος- Ολυμπιακός Καρδ., διαιτητές: Τσιρινδάνης, Κυριακάκης,
κριτές: Κεχαγιάς, Ξίφτος, Πέτσιου, Γυμν.: Ρόκος
-Γηπ. Μπαράς Τρικ., Κρόνος
Τρικ.- Ερμής Τρικ., διαιτητές: Ταμπουράς, Παπαγεωργίου, κριτές: Ρέμπελος,
Αγγελή, Αλεξίου, Γυμν.: Γκαρτζονίκας
-Γηπ. Κλειστό Τυρνάβου(5.30μμ) Τύρναβος-
Μύτικας, διαιτητές; Δότας, Πολύζος, κριτές: Γιαννούλα, Ευαγγελόπουλος,
Νταχμίρης, Γυμν.: Βαρνάς
-Γηπ. Δημοτικό Τρικάλων(6μμ) Μάγοι Τρικάλων- Λάρισα, διαιτητές:
Βογιατζής, Μαριτσούδης, κριτές: Δημουλάς, Καλυβά, Δουγάς, Γυμν.: Κουσαίτης
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ
Β κατηγορία
-Γηπ. Κλειστό Παλαμά(7.30μμ) Παλλαμαϊκή- Αετοί Λάρισας, διαιτητές: Γερακίνης, Πιτσιλκάς Β.,
κριτές; Καβάλας, Καυμενόπουλος, Ρίζος
-Γηπ. Κλειστό Παλαμά(15.00)
Κυριακή (5/2)
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Α2 Ανδρών
-Γηπ. Σκιάθου(12.30μμ) Σκιάθος- Άνω Λεχώνια,
διαιτητές: Δότα, Πολύζος
Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
-Γηπ. ΕΑΚ Βόλου(11πμ) Διμήνι-
Άδμητος Βελ., διαιτητές: Μαριτσούδης, Μπαλκιζάς, κριτές: Μαρούσος,
Χριστοφορίδου, Απιτιαγόπουλος
-Γηπ. Κλειστό Πορταριάς(12μ) Κένταυρος- Αρμένιο,
διαιτητές: Τσουμαχίδης, Γκούρλιας, κριτές: Σακελλαρόπουλος, Καρσιδάκης,
Βελέτζας
-Γηπ. ΕΑΚ βόλου(1μμ) Ίωνας-
ΑΠΣΒ Ιωλκία Μαγν., διαιτητές: Δεσλής, Μπώγλας, κριτές: Χριστοφορίδου,
Πουριανός, Πουριανού
-Γηπ. Β. Παρασκευόπουλος(3μμ) Ακαδημία Γ.Σ Βόλου- Μπάσκετ Μπολ
Κλάμπ., διαιτητές: Σταματόπουλος, Ντοκός, κριτές: Πεγιούκα, Καμένος,
Γκαλιδη.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
–Γηπ. Δημοτικό
Τρικάλων(2.30μμ) ΑΣΚ Φαλωρείας- Αγ.
Νέστορας, διαιτητές: Παπαγεωργίου, Λεκούτσας, κριτές: Δώγας, Χριστοφορίδου,
Δημουλάς
-Γηπ. Κλειστό Μπάρας Τρικ.(5μμ) Φίλιππος Τρικ.- ΓΣ Γόμφων, διαιτητές: Ταμπουράς, Δημουλάς, κριτές:
Μερτσιώτη, Αναστασόπουλος, Καλπιά
-Γηπ. Δημοτικό Τρικάλων(7.30μμ), Πελασγοί Καλ.- Πράσινη Γωνία, διαιτητές: Κυρίτσης, Ρέμπελου,
κριτές: Αλεξοπούλου, Αλεξίου, Αγγελή
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ
–Γηπ. ΕΑΚ
Λάρισας(12μ) ΑΠΣ. Κελτές- Μητρόπολη,
διαιτητές: Παγώνης, Πιτσίλκας Β., κριτές: Οικονομίδης, Παπαδημητρίου, Γιαννούλα
-Γηπ. ΕΑΚ Λάρισας(2μμ) Αναγέννηση-Γ.Σ
Φύλλου Καρδ., διαιτητές: Τσιρινδάνης, Παπαθημά, κριτές: Κενανίδη,
Γιαννούλα, Παγουλάτος
Πρωτάθλημα Παίδων
Σάββατο (4/2)
–Γηπ. ΕΑΚ Βόλου(9
πμ) Ανάληψη-Ν.Α Νίκης Βόλου,
διαιτητές: Μαριτσούδης, Μεσημβρινός, κριτές: Λυκοπούλου, Γκαλίδα, Καροτσάκης
-Γηπ. ΕΑΚ Βόλου(11.45πμ), Ακαδημία ΓΣ Βόλου- Ολυμπιακό Βόλου, διαιτητές: Παπαδημητρίου,
Γαβράνη, κριτές: Λυκοπούλου, Πολύζου, Πολύζος
Δευτέρα (6/2)
–Γηπ. Β.
Παρασκευόπουλος(6μμ) Μπάσκετ Μπολ-
Αλμυρός, διαιτητές: Σταθάκης, Καντερές, κριτές: Τσιργούζα, Καροτσάκης,
Βελέτζας
Πρωτάθλημα Εφήβων
Δευτέρα(6/2)
–Γηπ. Κλειστό Ν.
Ιωνίας(8.45μμ) Ν.Α Νίκης- Ολυμπιακός
Βόλου, διαιτητές: Καλογερόπουλος, Μπαλμίζας, κριτές: Ιωάννου, Πουριανού,
Πουριανός
Τρίτη(7/2)
–Γηπ. Κλειστό Ν. Ιωνίας(7.15μμ)
Ολυμπιακός Βόλου- Διμήνι, διαιτητές:
Παπαδημητρίου, Μπούγλος, κριτές: Ιωάννου, Καμένος, Πιαλίδη
Πρωτάθλημα Κορασίδων
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Κυριακή(5/2)
–Γηπ. Β.
Παρασκευόπουλος(8μμ) Μπάσκετ Μπολ- Άνω
Βόλος, διαιτητές: Γιούτσα, Μακρής, κριτές: Μαρώσος, Καροτσάκης,
Απιτιαγόπουλος
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Σάββατο(4/2)
–Γηπ. Κλειστό
Παλαμά(3μμ), Τιτάνες- Πράσινη Γωνία,
διαιτητές: Καρακώστας, Χρήστου, κριτές: Λίλης, Καυμενόπουλος, Ρίζος
Κυριακή(5/2)
–Γηπ. ΕΑΚ
Καρδίτσας(12.00μ) Απόλλων Καρδίτσας-
Ολυμπιακός Καρδ., διαιτητές: Μπακαλόπουλος, Βαγιόπουλος, κριτές: Κουτσώνη,
Κοντοχρήστος, Λίλης
Πρωτάθλημα Νεανίδων
Σάββατο(4/2)
-Γηπ. ΕΑΚ Βόλου(1.30μμ) Ολυμπιακός
Βόλου- Ολυμπιάδα, διαιτητές: Παριανόπουλος, Μαριτσούδης, κριτές: Μεσμερλή,
Πουριανού, Στάμος
Κυριακή(5/2)
-Γηπ. Κλειστό Νεάπολης Λαρ.(3.30μμ) Ολυμπία- ΓΣ Νίκης Βόλου, διαιτητές: Παζόλης, Παπαθωμά, κριτές:
Δημτσικού, Γιαννούλα, Παγουλάτος
Εθνική Κατηγορία
Κυριακή(5/2)
-Γηπ. Β. Παρασκευόπουλος(6μμ) Μεταμόρφωση- Αστέρας Λάρισας, Γραμματεία: Πολύζου, Καμένος, Πολύζος