Το Σαββατοκύριακο στην Α’ κατηγορία ΕΠΣΘ …πριν από τα μεταξύ τους ντέρμπι
Με παιχνίδια έδρας που ίσως δεν θα φέρουν ανακατατάξεις αναμένεται να «περάσει» και η αγωνιστική του Σαββατοκύριακου στην Α΄ κατηγορία της ΕΠΣΘ για την «τετράδα» κορυφής. Ενώ ο Ρήγας που παίζει την Κυριακή εκτός έδρας έχει ίσως το πιο εύκολο έργο καθώς παίζει με τη Δάφνη -που δεν έχει νίκη έδρας-, αύριο ο Σαρακηνός θα υποδεχθεί την Ακρόπολη που έχει μείνει πίσω και ο Αίαντας την Αγία Αννα που επίσης έχει μείνει εκτός τετράδας. Την Κυριακή η Δήμητρα που είναι αήττητη στην Ευξεινούπολη θα υποδεχτεί τον Τοξότη που είναι την 5η θέση στους -6 βαθμούς από τις θέσεις των play-off.
Στην Β΄ Κατηγορία οι Μυρμιδόνες που προπορεύονται άλλα και Αγχίαλος, Αστέρας και Αθλητικό Κολλέγιο αγωνίζονται εκτός έδρας όπως και οι δυο πρώτοι της Γ΄ΕΠΣΘ Κανάλια και ΑΠΟΒ.
Ενώ σε αυτή την αγωνιστική στην Α΄ υπάρχουν δυο ματς λιγότερα καθώς εκτός από το Ιάσων Α.Μ.-Σκιάθος 0-3 α.α., αναβλήθηκε η συνάντηση Άγιας Παρασκευής-Πύρασου, στην Β΄ Κατηγορία εκκρεμούν από το 2019 τα ματς: Μαγνησιακός-Σκόπελος (8η) και Μυρμιδόνες-Σκόπελος (11η). Το πρώτο ματς της 8ης μέρας θα γίνει 29/2 όταν θα γίνει και ο δεύτερος ημιτελικός του κυπέλλου μεταξύ Αγχιάλου και Ρήγα Φεραίου.
Το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου στις τρεις κατηγορίες της ΕΠΣΘ έχει ως εξής:
Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 18η αγωνιστική
Σάββατο 15 Φεβρουαρίου
Γηπ. «Βασδέκειο» (3 μ.μ.): Σαρακηνός-Ακρόπολη
Γηπ. Σούρπης (3 μ.μ.): Αίας-Αγία Αννα
Κυριακή 16 Φεβρουαρίου
Γηπ.Πτελεού (3 μ.μ.): Πρωτεσίλαος- ΑΕ 2002
Γηπ. Ευξεινούπολης (3 μ.μ.): Δήμητρα-Τοξότης
Γηπ. «Βασδέκειο» (3 μ.μ.): Δάφνη-Ρήγας Φεραίος
Ιάσων Α.Μ.-Σκιάθος 0-3 α.α.
Αγία Παρασκευή-Πύρασος (αναβλήθηκε)
Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 17η αγωνιστική
Σάββατο 15 Φεβρουαρίου
Γηπ. Σκοπέλου (3 μ.μ.): Σκόπελος-Αθλ. Κολλέγιο Νίκης
Γηπ. «Βασδέκειο» (6 μ.μ.): Μακρινίτσα-Μυρμιδόνες
Κυριακή 16 Φεβρουαρίου
Γηπ. Λεχωνίων (11 π.μ.): Ενωση Λεχωνίων -Πηλέας
Γηπ. «Βασδέκειο» (11 π.μ.): Πανιώνιος-Αγχίαλος
Γηπ. Γατζέας (11.30 π.μ.): Ανθιμος Γαζής-Ελευθεριακός
Γηπ. «Βασδέκειο» (6 μ.μ.): Μαγνησιακός-Αστέρας
Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 16η αγωνιστική
Σάββατο 15 Φεβρουαρίου
Γηπ. Πλατάνου (3 μ.μ.): Αθλος-Δημητριάς
Κυριακή 16 Φεβρουαρίου
Γηπ. Αχιλλείου (3 μ.μ.): Αχιλλέας-Ερμής
Γηπ. Αργαλαστής (3 μ.μ.): Κένταυρος Ν.Π.-ΑΠΟΒ
Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (3 μ.μ.): Νεος Μαγνησιακός-Απόλλων Καναλίων
Ρεπό: Α.Ε. Διμηνίου.
Επιμέλεια: ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΗΝΕΛΗΣ