Πήρε …μπρος ο Ηρακλής

πήρε-μπρος-ο-ηρακλής-650363

Σπουδαία νίκη με ανατροπή πέτυχε ο Ηρακλής Βόλου απέναντι στη Σκιάθο στο Βασδέκειο με τον Βασίλη Πανόπουλο πλέον στον πάγκο του. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Πρίφτι μόλις στο 9ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Ηρακλή να ισοφαρίζει στο 25’ με τον Δημητρίου με έξυπνο τελείωμα. Την ανατροπή σημείωσε ο Ιμπρα στο 86ο λεπτό με δυνατό σουτ. Το χορό των τερμάτων έκλεισε ο Δημητρίου στο 90’, σημειώνοντας το τελικό 3-1 με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, έπειτα από εξαιρετική συνεργασία με τον Τσουκάλη.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΒΟΛΟΥ-ΣΚΙΑΘΟΣ 3-1

Σκόρερ: (25’, 90’ Δημητρίου, 86’ Ιμπρα – 9’ Πρίφτι)

ΗΡΑΚΛΗΣ ΒΟΛΟΥ: Πολυμέρου, Μπατσικώστας (65’ Μακρής), Πιετρί, Στρούγγης, Τσαντόπουλος, Ευαγγέλου, Τσουκάλης (87’ Αντζούρης), Δημητρίου, Πετρόπουλος, Ιμπρα, Γκάγκας.

ΣΚΙΑΘΟΣ: Παπάρας, Τάσσος, Κ. Τζελάι, Μπάμπα, Νασιάκος, Γκιαουράκης, Μανωλιός (78’ Σταμέλος), Αϊντίνι (65’ Τσικούνας), Αλικά, Αλ. Τζελάι, Πρίφτι.