Νίκες μέσα στη Λαμία

νίκες-μέσα-στη-λαμία-205971

Με δύο ακόμη νίκες συνέχισαν στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Προεπιλογής της ΕΠΟ χθες Παίδες και Νέοι της ΕΠΣΘ, επικρατώντας με 2-1 και 3-2 αντίστοιχα εκτός έδρας των Μικτών ομάδων της ΕΠΣ Φθιώτιδας στο Αθλητικό Κέντρο Φθιώτιδας (Φραντζή).

Εδειξαν τον δρόμο οι Παίδες

Τον δρόμο στους Νέους έδειξαν οι Παίδες, επικρατώντας με 2-1 των Παίδων της Λαμίας, για να παραμείνουν στην 1η θέση του 7ου Ομίλου με σύνολο 10 βαθμών πλέον. Στο παιχνίδι των Παίδων οι παίκτες του Αντώνη Μάνδαλου προηγήθηκαν με τέρμα του Καλόγηρου στο 25ο λεπτό με σουτ εντός περιοχής και από τα δεξιά για το 0-1, με το 0-2 να ακολουθεί πέντε λεπτά μετά από κεφαλιά του Τζιάνη, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Ζαρίφη. Το μόνο που κατάφερε η ΕΠΣ Φθιώτιδας ήταν να μειώσει σε 1-2 με τον Παπαζαχόπουλο.

ΕΠΣ ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ: Τσιγκόπουλος, Παλάσκας, Καρανίκας, Φίστι, Καλογιάννης (76’ Κοντονίκας), Κωστάκης, Αποστόλου, Φαφούτης, Παπαζαχόπουλος, Αδάμ, Κουρκουλιώτης

ΕΠΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ: Πουλιάνας, Μπαϊράμης, Κουτούπης (67’ Αδάμος), Κουτσιμπίνας, Χολέβας, Κωστούλας, Τζιάνης (72’ Μέμτσας), Τζαφλέρης, Κολώνιας (79’ Μακρής), Καλόγηρος, Ζαρίφης (58’ Μπουμπούκης).

Το απόλυτοι οι Νέοι

Σε ένα χορταστικό παιχνίδι με πέντε συνολικά τέρματα, οι Νέοι της ΕΠΣΘ επιβλήθηκαν με 3-2 των Νέων της Λαμίας, φθάνοντας έτσι στην 4η σερί νίκη, παραμένοντας στην πρώτη θέση με 12 πλέον βαθμούς. Η αρχή ήταν ιδανική για τους φιλοξενούμενους, με τον Κατσαγεωργίου να ανοίγει το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό, με τον ποδοσφαιριστή της Αγίας Παρασκευής, να σκοράρει έπειτα από ατομική προσπάθεια και σουτ από τα αριστερά. Το 0-2 σημειώθηκε έπειτα από εκτέλεση κόρνερ και κεφαλιά του Κανούτα του Ερμή, αλλά οι γηπεδούχοι κατάφεραν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσια. Αρχικά μείωσαν στο 40’ με τον Παπανδρέου, για να ισοφαρίσει ο Αρβανίτης στη συνέχεια και στο 54’. Ωστόσο οι φιλοξενούμενοι δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη, με τον Κανούτα να σκοράρει εκ νέου για το τελικό 2-3 με περίτεχνο τρόπο και σουτ εκτός περιοχής στο 71’.

ΕΠΣ ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ: Γραββάνης Δ., Καυκιάς, Κατσιούλας, Σταθόπουλος, Γεωργούσης, Τρούμπουλος, Τσεκούρας, Παπανδρέου (54’ Μπαγινέτας), Γραββάνης Ανδ. (46’ Γκιόνι), Αρβανίτης (86’ Αναγνωστόπουλος), Κωστόπουλος

ΕΠΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ: Διαμαντόπουλος, Μπόλης, Μπούργος, Τσίλογλου, Δοδοντσίδης, Κανούτας, Ματθαίου (85’ Κότογλου), Μεγαγιάννης, Τάρε (83’ Παντελίδης), Τιμπλαλέξης (65’ Ακριβόπουλος-78’Φραγκούλης), Κατσαγεωργίου