Ακλόνητη η Δήμητρα Ευξεινούπολης, κέρδισε με ανατροπή τον Αστέρα με 5-1

ακλόνητη-η-δήμητρα-ευξεινούπολης-κέρ-227495

Τοξότης και Δήμητρα Ευξεινούπολης συνεχίζουν να οδηγούν την κούρσα στο πρωτάθλημα της Β’ Κατηγορίας σε Α’ και Β’ Ομιλο μετά και την 6η αγωνιστική. Αναλυτικά:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Ν.Α Νίκης-Εθνικός 2-1

Σκόρερ: (45’ Χρόνης,75’ Κουτσούκης-46’ Μωραΐτης)

Την πρώτη τους νίκη για φέτος πέτυχαν οι Ν.Α Νίκης κόντρα στον Εθνικό με σκορ 2-1. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 45’ με το σουτ του Χρόνη, αλλά στην επανάληψη η ομάδα του Εθνικού ισοφάρισε με το πλασέ του Μωραΐτη, για να έρθει στο 75’ το τελικό 2-1 για τους γηπεδούχους με το σουτ εντός περιοχής του Κουτσούκη. Από την πλευρά του Εθνικού εκφράστηκαν παράπονα για την διαιτησία του κύριου Βαρτσάκη.

Ν.Α ΝΙΚΗΣ (Παρασκευαΐδης): Ρωμανός, Κολημήτρας, Βλάχος, Βαΐτσης, Χρηστίδης, Σέλντι (62’ Χατζηιωάννου), Φλώρος (55’ Χάνος), Τσαπέρος, Κουτσούκης (73’ Γερολυμάτος), Χρόνης (87’ Εμμανουήλ), Κουτσαρνάκης.

ΕΘΝΙΚΟΣ (Καϊμπαλίδης): Μπέικος, Θανόπουλος, Μπρισμπέος, Μουτσινάς, Πελεκάνος, Μωραίτης, Βαλέρα, Τσάμης, Εφραίμ, Τσένα, Περεντίδης.

Ιάσων-Ιωλκός 3-1

Σκόρερ: (27’ Μπερτζέμης, 50’, 61’ Ζατσάι-93’ Φραγκογιάννης)

Τη νίκη με 3-1 πήρε ο Ιάσονας κόντρα στην Ιωλκό στο βοηθητικό του ΕΑΚ, με τον Μπερτζέμη να ανοίγει το σκορ στο 27’ με απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ. Στην επανάληψη ο Ζατσάι σκόραρε δύο φορές, αρχικά στο 50’ με δυνατό σουτ και στο 61’ έπειτα από ωραία ατομική ενέργεια. Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Φραγκογιάννης με κεφαλιά στο 93’.

ΙΑΣΩΝ (Γιαννούτσος): Μοράβα, Μπερτζέμης (46’ Σπύρου), Φέιζο, Πριονιστής, Κοτσαλής, Τσίγκας, Αλμπαν, Τοπάντζα (61’ Σιφνιώτης), Θεοδωρόπουλος, Λάμπρου (76’ Τζιόλας), Ζατσάι (80’ Σαββάκης).

ΙΩΛΚΟΣ: (Αγραφιώτης) Ζάχος, Κότογλου, Παρασχούδης, Ν.Π. Βαρελόπουλος, Νίκου, Γεωργούλας (76’ Παπαθεοδώρου), Μπέκος (80’ Κυριαζής-Γεωργούδης), Φραγκογιάννης, Ν.Μ. Βαρελόπουλος (75’ Καραπάνος), Σιόβας, Παππάς (76’ Κάβουρας).

Λεχώνια-Τοξότης 0-2

Σκόρερ: (7’ Βέτσικας, 29’ Ν. Δενελάβας)

Νικηφόρα έφυγε και από τα Λεχώνια ο Τοξότης επικρατώντας με 2-0 της ομώνυμης ομάδας. Ο Βέτσικας άνοιξε το σκορ με απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ στο 7’ και το 0-2 ήρθε έπειτα από εκτέλεση κόρνερ και σέντρα του Σοροβόλα από τα δεξιά με τον Ν. Δενελάβα να σκοράρει με κεφαλιά στο 29’, με τον πολύπειρο αμυντικό να έχει και δύο δοκάρια στην επανάληψη, όπως και ο Σοροβόλας, ενώ δοκάρι είχαν και οι γηπεδούχοι με τον Ξενάκη επίσης στο β’ μέρος.

ΛΕΧΩΝΙΑ (Κοκκινάκης):Παλαιορούτης, Μπενής, Καραγιάννης, Χατζηκώστας (46’ Χρυσοχοΐδης), Μανούσος, Στυλιαρογιάννης (46’ Λιάκος), Ξενάκης, Τσαφούτας (65’ Μπούρντα), Ρενάτο (76’ Μαμούρης), Αγγελής, Καμπέρης.

ΤΟΞΟΤΗΣ (Χρυσοχού): Πασπαλάρης, Χρόνης (23’ λ.τρ. Σοροβόλας), Σπαθαριώτης, Κοιλαδίτης, Ν. Δενελάβας (82’ Καραγγέλης), Μπαλαμώτης, Βέτσικας, Κολιός (75’ Τσιατσιάνης), Λ. Δενελάβας, Κόρμπας (72’ Παραδάκης), Λέτσος.

Δυνάμις-Νέος Μαγνησιακος 4-0

Σκόρερ: (20’ Μάστορας, 59’ Μούτος, 72’ Παπαδήμος, 77’ Πλόχα)

Νίκη για την Δύναμις με 4-0 κόντρα στον Νέο Μαγνησιακό. Το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους στο 20’ ο Μάστορας με κεφαλιά. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι πέτυχαν τα υπόλοιπα τους γκολ, και συγκεκριμένα στο 59’ ο Μούτος με πλασέ, στο 72’ ο Παπαδήμος επίσης με πλασέ και στο 77’ ο Πλόχα με σουτ.

ΔΥΝΑΜΙΣ (Οικονόμου): Μπαρδόκου, Μαλλιαρός, Παπαδήμος, Χαραλαμπόπουλος, Βεργοζήσης, Ν. Μπαρδόκου (67’ Κόγιας), Δούλας (72’ Κολοβός), Κατσίγκρας, Φασούλας (40’ Πλόχα), Μάστορας, Μούτος (60’ Γιάκου).

ΝΕΟΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ (Σήψας): Μήτσας, Τσοκάνης, Κρανιάς, Δοδοντζίδης, Χριστοδούλου, Σουλάι (56’ Ταυλαρίδης), Φραγκούλης , Μιχαήλοβιτς (82’ Μπάντελης), Τζιόρτζιος, Γεωργουλής (46’ Ευαγελλάτος), Τάρε.

Ελευθεριακός-Κένταυρος 1-0

Νίκη για τον Ελευθεριακό κόντρα στον Κένταυρο με 1-0. Οι γηπεδούχοι πήραν την δεύτερη νίκη για φέτος, φθάνοντας στους εφτά βαθμούς.

Μακρινίτσα – Α.Ε. 2002 (αναβολή)

Ρεπό: Αγία Άννα

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Μυρμιδόνες-Άθλος 2-0

Σκόρερ:(32’ Πιπινής, 47’ Μακρής)

Νίκη για τις Μυρμιδόνες κόντρα στον Άθλο με σκορ 2-0. Το 1-0 το έκανε ο Πιπινής στο 32’ με πλασέ και στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 47’ ο Μακρής με κεφαλιά.

ΜΥΡΜΙΔΟΝΕΣ (Σκούρας):Μπίκος, Ναούμ (63’ Παπαδόπουλος), Ακρίβος, Τσιάτσιος, Βέργας, Βούλγαρης (80’ Μάτζαρης), Α. Μπούρχας, Π. Μπούρχας, Σκούρας (35’ Αράπης), Πιπίνης (77’ Νάνας).

ΆΘΛΟΣ (Ζέρβας):Μπούντης (80’ Μπισιράρας), Μπέης, Τσεκρέζι, Κουφογιάννης, Περπερίδης, Σαρσώνης, Φάτσης (52’ Κοντοβάς), Κέρτσι, Γκρίνιας (46’ Λιλής), Ζαντιώτης (72’ Μπουκώρος), Πάπα.

Μικροθήβες-Αγροτικός 1-2

Σκόρερ: (25’ Ρεφουγιάτι-14’ Αγγελής,42’ Κερατίδης)

Νίκη για τον Αγροτικό και πρώτη ήττα για τις Μικροθήβες. Στο 14’ το 0-1 για τον Αγροτικό με το σουτ εκτός περιοχής πέτυχε ο Αγγελής, για να έρθει η απάντηση των γηπεδούχων στο 25’ με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ρεφουγιάτι. Στο 42’ έμελλε να γραφτεί το τελικό 1-2 από τον Κερατίδη με σουτ εντός περιοχής. Στο 60’ οι φιλοξενούμενοι είχαν μεγάλη ευκαιρία να διευρύνουν τα τέρματα τους, αλλά το σουτ του Αγγελή κατέληξε στο δοκάρι.

ΜΙΚΡΟΘΗΒΕΣ (Αναγνώστου): Τρόμπαζης, Λανάι, Σκοτεινός, Λάτος, Παπαχρήστος (60’ Τσαμασιώτης), Σκαρλάτος, Διαμαντένιας, Τσιαττάς (70’ Σίγουρας), Ρεφουγιάτι, Γκαμάλιας (80’ Αγγελαδάκης), Ρομάριο.

ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ (Ζορδομπάς):Καρπαθάκης, Θ. Βαλκανιώτης, Τζιάμος (75’ Τζούμος), Καραπιάς, Κερμελής (80’ Νάκος), Α. Βαλκανιώτης, Αγγέλης, Κερατίδης, Μπαρμπαγιαννάκος, Παλάσης, Μπαρμπαγεωργόπουλος (50’ Νιάκας).

Πανιώνιος-Αχιλλέας 2-0

Σκόρερ: (21’ Δ. Φώτου,56’ Κυπτίου)

Νίκη για τον Πανιώνιο κόντρα στον Αχιλλέα με σκορ 2-0. Το 1-0 για τους γηπεδούχους πέτυχε ο Φώτου με σουτ εκτός περιοχής. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πέτυχαν το τελικό ακόμη ένα τέρμα και συγκεκριμένα στο 56’ με πλασέ του Κυπτίου.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Φώτου):Καγιάννης, Τάτσιου, Στεργίου (79’ Παλιούρης), Παπαπορθυρίου, Κωστούλας, Δ. Φώτου , Κυπτίου, Κακαλιάς, Λυρίτσης (89’ Ιωάννου), Σαρρίδης, Χριστογιαννούλας (55’ Πέτσης, Αναγκαστική αλλαγή 75’ Αγκόλι).

ΑΧΙΛΛΕΑΣ (Παναγιώτου): Σχουλής, Λόι (88’ Στέκας), Στεργίου (45’ Ντένις), Τσουκάρας, Γ. Παναγιώτου (80’ Δάρας), Κορέτα (68’ Χορταριάς), Γ. Παναγιώτου, Ξυνός, Αραπίτσας, Σπανός, Τσεκούρας

Δάφνη-Ερμής 4-0

Σκόρερ: (8’ Τσαρέλας, 81’ Γκιάστας, 90’ Ευαγγελός, 92’ Παπαστεργίου)

Με 4-0 επιβλήθηκε του νεανικού Ερμή (αγωνίστηκε με έξι 14χρονους) η Δάφνη, με τους γηπεδούχους να ανοίγουν το σκορ στο 8’ με τον Τσαρέλα. Ακολούθησαν δύο δοκάρια

με τον Τσιγαρίδα στο 12’ και στο 18’, ένα ακυρωθέν τέρμα στο 32’ που πέτυχε ο Παπαστεργίου, αλλά και ένα χαμένο πέναλτι με τον Καρακίτσο στο 42’. Στην επανάληψη η ομάδα του Σταύρου Σταμπουλή πέτυχε το 2-0 στο 81’ με τον Γκιάστα να σκοράρει με κεφαλιά έπειτα από κόρνερ του Ευαγγελού και στο 90’ ο Ευαγγελός πέτυχε το 3-0 με διπλή προσπάθεια. Το τελικό 4-0 σημείωσε ο Παπαστεργίου.

ΔΑΦΝΗ (Σταμπουλής): Αβδελάς (85’ Κοντοστάθης), Χιώτης (82’ Κουσιαλάκης), Τσιτσιρίκης, Λούκας, Γκιάστας, Φιλοσόγλου, Τσιγαρίδας (67’ Ευαγγελός), Παπαστεργίου, Καρακίτσιος, Τσαρέλας, Μόσχοβος (82’ Τερλεξής).

ΕΡΜΗΣ (Μπράτσος): Αλπάκης, Χριστοφής, Τσουκαλάς, Ντάκης (73’ Αφεντίτσας), Μαλαμούλης, Πουλιάνας, Ακριβόπουλος, Κιουρέντης (62’ Παπούλιας), Μαγαλιός (81’ Νικολάου), Κανούτας (45’ Γκέτας), Πινιάρης.

Δήμητρα-Αστέρας 5-1

Σκόρερ: (33’, 61’ Κωστούλας, 41’, 52’, 68’ Αραπίτσας – 24’Ξέρας)

Σε ένα βαρύ αγωνιστικό χώρο ο Αστέρας Ριζομύλου προηγήθηκε με τον Ξέρα στο 24’, με τον Κωστούλα να μπαίνει ως αλλαγή στο 32’ και ένα λεπτό αργότερα να ισοφαρίζει με απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ. Από πάσα του Κακλιά ο Αραπίτσας σημείωσε το 2-1 στο 41’ για να περάσουμε στο β’ μέρος, όταν ο Σέρτζιο τροφοδότησε τον Αραπίτσα που πέτυχε το 3-1 στο 52’. Από σέντρα του Βούλγαρη ο Κωστούλας πέτυχε το 4-1 με κεφαλιά στο 61’ και επτά λεπτά αργότερα ο Αραπίτσας έκανε χατ-τρικ από πάσα του Σέρτζιο. Οι γηπεδούχοι είχαν και δοκάρι με τον Στεφανή στο 15’.

ΔΗΜΗΤΡΑ (Ανδρωνάς): Γκιούρκης, Γκαρνίδης, Σέρτζιο, Σιαμουρδάνης, Στεφανής (74’ Μηλιώνης), Κουτσούμπας (32’ Κωστούλας), Κακλιάς, Ζαφειρίου (62’ Παυλίδης), Αραπίτσας, Βούλγαρης, Ξηροκώστας (53’ Τιμπλαλέξης).

ΑΣΤΕΡΑΣ (Ριζόπουλος): Τσιότρας, Κωνσταντέλος (56’ Γιώργης), Κατσίκης, Λουφόπουλος, Αποστολίδης, Μπόλκας (75’ Κίτσος), Παπαναγιώτου (69’ Γιαννούχος), Αραμπατζής, Ξέρας, Χαλιμούρδας, Χότζα (65’ Πρασσάς).