Πάντα πρώτη η Μεταμόρφωση

Τελευταία ενημέρωση: 2012-02-07, 15:03:20
Πάντα πρώτη η Μεταμόρφωση

Στη Γ΄ Εθνική… όπου ακολουθούν ντέρμπι

Επιστροφή  στις  επιτυχίες και παραμονή  στην 1η  θέση  της  βαθμολογίας πέτυχε   η Μεταμόρφωση που μπροστά  της  έχει  ντέρμπι  στη Βέροια  με  τον Φίλιππο. 

Η Μεταμόρφωση προχθές στην 13η αγωνιστική στο πρωτάθλημα μπάσκετ της Γ’ Εθνικής κέρδισε ανεβάζοντας την απόδοσή της στο δεύτερο μισό του παιχνιδιού τον Αστέρα Λάρισας 85-68 στο Βάκης Παρασκευόπουλος και έδειξε ότι γύρισε σελίδα (μετά την ήττα στο ξεκίνημα του β΄ γύρου στο Αιγίνιο), αφού θέλει ως το τέλος να μείνει στην κορυφή της βαθμολογίας και την άλλη Κυριακή θα κριθούν πολλά στο ματς με τον Φίλιππο που στο πρώτο ματς είχε κερδίσει 75-61.

Δεκάλεπτα: 24-23, 46-45, 64-58, 85-68

Διαιτητές: Τζιβελεκίδου –Μοσχοτόγλου

Μεταμόρφωση Βόλου (Μυριντζής): Καραγεώργος Θ., Καραγιώργος 10 (2), Γεωργίου 10 (1), Καλογερόπουλος, Νάνης 24 (2), Τοπούζης 17, Καραβασάνης 11 (1) Παρασκευάς 10, Καραρήγας 3 (1), Καρβουνάκης.

Αστέρας Λάρισας(Λιάγκας): Αθανασόπουλος 16 (2), Κυρίτσης 8, Ζουμπάς 9 (1), Σαριμπαλίδης 17 (3), Λάππας 10 (1), Τριανταφύλλου 8, Πάσχος.

*Ντέρμπι έχει την άλλη Κυριακή και ο ΓΣ Βόλου που με νίκη κάνει βήμα παραμονής, ενώ προχθές η βολιώτικη ομάδα πάλεψε αλλά έχασε στη Νεάπολη Λάρισας 71-44 από τον Φοίνικα…

Με νίκη πάντως την άλλη Κυριακή με την Αλεξάνδρεια ο ΓΣ Βόλου κάνει βήμα παραμονής, αφού η επόμενη αντίπαλος του είναι η μόνη ομάδα που έχει κερδίσει φέτος (57-60) η βολιώτικη ομάδα.

Στο ματς στη Λάρισα τα δεκάλεπτα ήταν: 16-17, 32-28, 55-38, 71-44

Διαιτητές: Θεοδώρου-Δαμίγος

Φοίνικας Λάρισας (Γιασάρης): Βλαχούλης 10 (1), Τσιαμπαλής 8, Μανώλας 2, Λιάκος 10 (2), Γλυκόπουλος 12, Τσακνάκης 4, Σπανούλης 14 (2), Παπαδόπουλος 2, Τσούμας, Γκουντελάκης, Λούβαρης, Δεληχρήστος 9.

Γ. Σ. Βόλου (Κοσμάτος): Αγκρής 2, Παλάσκας, Νάνος-Κωνσταντόπουλος 12 (1), Μαλισιόβας 3, Κουλουμπής 2, Καλιτζέος 5 (1), Παυλόπουλος 3 (1), Γεροκώστας 1, Κυρλίδης 12, Λουκίδης 2, Σκαμαγκάς 2, Αχριανής.

Τα αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικής:

Μεταμόρφωση Βόλου – Αστέρας Λάρισας 85-68

Φοίνικας Λάρισας – ΓΣ Βόλου 71-44

Αργος Ορεστικό – Φίλιππος Βέροιας 71-78

Αλεξάνδρεια – Ανατόλια 50-86

Ηρακλής Κοζάνης – Αιγινιακός 62-60

ρεπό: Διόσκουροι Κοζάνης

Επόμενη αγωνιστική (14η, 12/2):

Φίλιππος Βέροιας – Μεταμόρφωση Βόλου

Διόσκουροι Κοζάνης – Άργος Ορεστικό

ΓΣ Βόλου – Αλεξάνδρεια

Ηρακλής Κοζάνης – Φοίνιξ Λάρισας

Αστέρας Λάρισας – Αιγινιακός

ρεπό: Ανατόλια

Β. ΖΗΝΕΛΗΣ

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
3
+
1
=