Για κορυφή η Μεταμόρφωση

Τελευταία ενημέρωση: 2012-01-30, 13:05:29
Για κορυφή  η Μεταμόρφωση

ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ  ΕΝΑΡΞΗ ΤΟΥ Β΄ ΓΥΡΟΥ  ΣΤΗ  Γ’ ΕΘΝΙΚΗ ΜΠΑΣΚΕΤ     

Παίζει στο Αιγίνιο,  ενώ ο Γ.Σ. Βόλου υποδέχεται τον Ηρακλή Κοζάνης

Επιμέλεια: ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΗΝΕΛΗΣ

Για να μείνει στην κορυφή της βαθμολογίας παίζει σήμερα στο Αιγίνιο Πιερίας η πρωτοπόρος Μεταμόρφωση, που έχοντας μόνο μια ήττα στον α΄ γύρο, σήμερα στην 12η αγωνιστική στο πρωτάθλημα μπάσκετ της Γ’ Εθνικής θέλει ανάλογο ξεκίνημα και στον β΄ γύρο, ενώ ο Γ.Σ. Βόλου που έχασε στο φινάλε του α΄ γύρου στο Αιγίνιο σήμερα υποδέχεται στο Βόλο τον Ηρακλή Κοζάνης.

Η ομάδα της Μεταμόρφωσης θέλει τη νίκη κόντρα στο δυνατό Αιγινιακό, που θεωρείται από τις καλές ομάδες στο πρωτάθλημα μπάσκετ της Γ’ Εθνικής έχοντας δυο νίκες λιγότερες από τη βολιώτικη ομάδα, της οποίας φέτος οι στόχοι είναι υψηλοί και θέλει συνέχεια στις επιτυχίες...

Ο προπονητής Αντώνης Μυριτζής βασίζεται και σήμερα στους εξής παίκτες: Χρήστος Καλογερόπουλος - Θωμάς Γεωργίου - Θωμάς Καραγεώργος - Γιάννης. Καραγιώργος

- Γιώργος Καρδουλάκης - Αντώνης Καραρήγας - Γιάννης Καραβασάνης - Παναγιώτης Νάνης

- Γιώργος Παρασκευάς - Δημήτρης Καταράκης - Νίκος Τοπούζης, ενώ απουσιάζει και πάλι ο τραυματίας Δημήτρης Μπόγδανος

Κι ενώ η Μεταμόρφωση έχει μια μόνο ήττα, ο Γ.Σ. Βόλου παραμένει με μια μόνο νίκη, αυτή επί της Αλεξάνδρειας, σήμερα υποδέχεται τον Ηρακλή Κοζάνης.

Με προπονητή τον Γ. Κοσμάτο ο Γ.Σ. Βόλου θέλει να προσπαθήσει για τη 2η νίκη και στηρίζεται στο ρόστερ που αποτελούν οι Κώστας Αγκρής - Σωτήρης Αχριάνης - Γιάννης Κουλουμπής - Γιάννης Αδαμόπουλος - Άγγελος Λουκίδης - Φώτης Μαλισιόβας - Θανάσης Παυλόπουλος - Φώτης Φωτιάδης - Κώστας Γεροκώστας - Γιάννης Μακρινάκης - Αντώνης Παλάσκας - Άγγελος Καλιτζέος - Βασίλης Ντίκας - Σταμάτης Σκαμάγκας - Ανδρέας Κόκκας

- Γιάννης Κυρλίδης - Νίκος Νάνος.

Αναλυτικά οι σημερινές αναμετρήσεις της 12ης αγωνιστικής:

*Αιγινίου 18.00 ΑΟΚ Αιγινιακός-Μεταμόρφωση Β. Συμεωνίδης-Σιταρίδης (Βάτσιος)

*Αλκαζάρ 18.00 Αστέρας Λάρ.-Άργος Ορ. Τζιβελεκίδου-Μαραθιώτης (Παπαδημητρίου)

*ΔΑΚ Κοζάνης 18.00 Διόσκουροι-ΓΑΣ Αλεξάνδρεια Αγορογιάννης-Τσουμαχίδης (Κηπουρίδης)

*Ανατόλια 18.00 ΣΑΑΚ Ανατόλια-Φοίνιξ Λάρισας Παπαγεωργίου-Ελευθεριάδης (Σκούλος)

*Β. Παρασκευόπουλου 18.00 ΓΣ Βόλου-Ηρακλής Κοζάνης Δεληγιαννίδης-Φουτζήλας (Τσοπουρίδης)

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
9
+
8
=