Τα βλέμματα... στο Μαγνησιακός-Εθνικός

Τελευταία ενημέρωση: 2012-01-28, 12:27:33
Τα βλέμματα... στο Μαγνησιακός-Εθνικός

Είναι ο ματς που ξεχωρίζει  στην  19η αγωνιστική   στην  Α΄ Κατηγορία  της Ε.Π.Σ.Θ.

Επιμέλεια: ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΗΝΕΛΗΣ

Στο  σημερινό  ματς  που είναι ντέρμπι  και που ο  Μαγνησιακός  για την 19η αγωνιστική   στην  Α΄ Κατηγορία  της Ε.Π.Σ.Θ. παίζει  με  τον πρωτοπόρο  και για 14  αγώνες  αήττητο Εθνικό στο γήπεδο Δημητριάς… στρέφονται τα  βλέμματα για  τους λάτρεις του  τοπικού ποδοσφαίρου...

Ο Μαγνησιακός -αντίπαλος του Εθνικού- προέρχεται από νίκη στη Σκιάθο και είναι για 7 αγωνιστικές αήττητος. Το ματς είναι ντέρμπι αφού ο Εθνικός θέλει να συμπληρώσει ένα γύρο αήττητος καθώς από την ομάδα του Μαγνησιακού έχει την τελευταία του ήττα (8/10/11)…

Ο Ρήγας Φεραίος θα δοκιμασθεί στον Πτελεό, η Σκιάθος στη Γατζέα από τον αήττητο στο β΄ γύρο Α. Γαζή, ενώ η ΑΕ Διμηνίου παίζει στην έδρα της.

Ακόμη ο αήττητος στο β’ γύρο Σαρακηνός θέλει συνέχεια στην προσπάθεια εξασφάλισης της παραμονής έχοντας μάλιστα και ανανεωμένη διοίκηση, ενώ σήμερα επίσης ο Θησέας υποδέχεται την Αγία Παρασκευή και ο Αίας στη Σούρπη τον Απόλλωνα Καναλίων...

Στη Β΄ Κατηγορία αύριο ο Πανιώνιος έχει θεωρητικά εύκολο έργο με τον Ιάσωνα Αλ. Μεριάς, ο Άρης Μελισσατίκων που είναι ένα βαθμό κάτω από την κορυφή δοκιμάζεται σήμερα στις Μικροθήβες, η Δάφνη είναι γηπεδούχος και εκτός έδρας παίζουν την Κυριακή Αστέρας και Ν.Α.Νίκης.

Το πρόγραμμα σε όλες τις κατηγορίες το σαββατοκύριακο:

Α΄ Κατηγορία - 19η αγωνιστική

Σάββατο 28 Ιανουαρίου

*Γηπ. Πτελεού (3 μ.μ.) : Πρωτεσίλαος-Ρήγας Φεραίος (Δημητριάδης,Γόργορης,Γιαννής)

*Γηπ. Δημητριάς (3 μ.μ.) : Μαγνησιακός-Εθνικός (Κρητικός, Ζήσιος,Αγρέβης)

*Γηπ. Αγίων Θεοδώρων (3 μ.μ.) : Αίας Σούρπης-Απόλλων Καναλίων (Καπέσιος,Αθανασίου, Δημητράκης)

*Γηπ. Αγριάς (3 μ.μ.) : Θησέας-Αγία Παρασκευή (Θεοχάρης,Τασιόπουλος,Κουβάτα)

*Γηπ. Σαρακηνού (3 μ.μ.) : Σαρακηνός-Δήμητρα (Ρούσης,Πετρόπουλος,Τσαγκάρης)

Κυριακή 29 Ιανουαρίου

*Γηπ. Γατζέας (11.30 π.μ) : Άνθιμος Γαζής-Σκιάθος (Τσακούμης,Γκάγκας,Αναστασίου)

*Γηπ. Διμηνίου (3 μ.μ.) : Α.Ε. Διμηνίου-Α.Ε. 2002 (Γκάγκας,Τσιγγινές, Κόκκαλης)

*Χλόη-Ηρακλής Β. 0-3 α.α.

Οι σκόρερ

16 ΓΚΟΛ: Νούσιας(Εθνικός)

15 ΓΚΟΛ: Λ.Δενελάβας(Θησέας)

13 ΓΚΟΛ: Ζαρκάδας (ΑΕ.Διμηνίου)

12 ΓΚΟΛ: Αποστολίδης(Σκιάθος),Πλασταράς(Πρωτεσίλαος)

14 ΓΚΟΛ: Χατζέλας(Δήμητρα)

11 ΓΚΟΛ: Τζοβάρας(ΑΕ 2002)

10 ΓΚΟΛ: Κωστούλας(Αίας)

9 ΓΚΟΛ: Θ.Παπαδόπουλος(Πρωτεσίλαος)

8 ΓΚΟΛ: Αραπίτσας(Δήμητρα),Παπαστεργίου (Ηρακλής), Κόρμπας (Θησέας), Ντερβίσι (Σκιάθος), Μιχολίτσης(Ρήγας)

7 ΓΚΟΛ: Βαΐτσης(Εθνικός)

Β’ Κατηγορία - 19η αγωνιστική

Σάββατο 28 Ιανουαρίου

*Γηπ. Αγχιάλου (3 μ.μ.) : Αγχίαλος-Ακρόπολη (Τρυφωνίδης,Καπνιάς,Καρακίτσος)

*Γηπ. Πανθεσσαλικό (3 μ.μ.) : Πηλέας-Κένταυρος Αργαλαστής (Βλάχος,Σφυρής,Σταθούρος)

*Γηπ. Στεφανοβικείου (3 μ.μ.) : Διαγόρας-Μακρινίτσα

*Γηπ. Μικροθηβών (3 μ.μ.) :Μικροθήβες.-Άρης Μελισσατίκων (Κουρσοβίτης,Κατσαρός,Βολιώτης)

*Γηπ. Νεάπολης (3 μ.μ.) : Δάφνη-Μυρμιδόνες (Παλιούρας,Καραγιάννης Γκογκινούδης)

Κυριακή 29 Ιανουαρίου

*Γηπ. Δημητριάς (11 π.μ) : Πανιώνιος-Ιάσων Α.Μ.(Ματσούκας,Αγρέβης,Γαβριτόπουλος)

*Γηπ. Πορταριάς (3 μ.μ.) : Ιωλκός-Αστέρας (Πετρόπουλος,Κατσαρός,Τσιάς)

*Γηπ. Σκοπέλου (1 .30 μ.μ) : Σκόπελος-Ν.Α. Νίκης (Α.Δαλούκας,Γαργαλιάνος,Τσαμαδιάς)

Οι Σκόρερ

13 ΓΚΟΛ: Ντ.Φέζο (Ν.Α.Νίκης)

12 ΓΚΟΛ:Βαριάμης(Πανιώνιος)

11 ΓΚΟΛ: Τσίρος(Πανιώνιος)

10 ΓΚΟΛ: Δ .Μπούρχας(Μυρμιδόνες) Π.Χρυσοφός (Σκόπελος)

9 ΓΚΟΛ: Ντουκώλης (Δάφνη), Ζαγκαβιέρος(Δάφνη), Κοπάνας(Ιωλκός) Σανίδας(Διαγόρας/Δάφνη), Κόκκαλης (Άρης)

8 ΓΚΟΛ: Γκοντόλος (Διαγόρας),Φ.Παπαδόπουλος(Δάφνη), Μόσιος (Ακρόπολη),Σιδηρόπουλος (Δάφνη)

7 ΓΚΟΛ: Καψάλης(Πηλέας), Κ.Κολυμήτρας (Ακρόπολη), Χρ.Κλουκουτάρας (Μυρμιδόνες), Στ.Δημόπουλος (Αστέρας),Αξιώτης (Ακρόπολη)

6 ΓΚΟΛ: Μεταξάς(Μακρινίτσα), Μπερτζέμης(Αστέρας) Δ.Μπούρντα (Πανιώνιος), Κουτσουνίδης (Άλλη Μεριά) Γεωργατζής (Ν.Α.Νίκης), Ν.Βέτσικας (Αγχίαλος),Καραγιώργος(Αγχίαλος)

Γ’ Κατηγορία - 16η αγωνιστική

Κυριακή 29 Ιανουαρίου

*Γηπ. Δημητριάς (3 μ.μ.) : Δημητριάς-Ηρακλής Α.Θ. (Μπουργάνης,Τσαγγάρης,Δημητράκης)

*Γηπ. Λεχωνίων (3 μ.μ.) : Τοξότης-Αετός Κερασιάς (Γόργορης,Βαζούρας,Σαρακατσάνος)

*Γηπ. Αϊδινίου (3 μ.μ.) : Απόλλων Κροκίου -Άθλος (Ρούσης,Κουρσοβίτης,Καπνιάς)

Ρεπό: ΑΠΟΒ

Οι σκόρερ

11 ΓΚΟΛ: Καραδήμος(Αετός)

10 ΓΚΟΛ: Α.Ταφίλης (Δημητριάς)

9 ΓΚΟΛ: Παρίσσης (Κρόκιο)

8 ΓΚΟΛ :Μπουτίνας(Αθλος)

7 ΓΚΟΛ: Σπανός(Κρόκιο) Πετρόπουλος (Δημητριάς), Λουκάς (Δημητριάς),

6 ΓΚΟΛ: Μπόζης (Τοξότης)

5 ΓΚΟΛ: Τσαντόπουλος(Δημητριάς), Ανδρωνάς (Αθλος)

4 ΓΚΟΛ: Χιουσέινη (Αετός), Δημόπουλος(ΑΠΟΒ) Χ.Παπαδόπουλος(ΑΠΟΒ)

3 ΓΚΟΛ: Γιούργας (Τοξότης) Ι.Νικηφοράκης(Κρόκιο) ,Αργυρίου (Αγ.Θεόδωροι) Γάκας (Αγ.Θεόδωροι) Κόκλας(ΑΠΟΒ), Τσολάκος(ΑΠΟΒ)

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
6
+
1
=