Με 16 αγώνες το κύπελλο ΕΠΣΘ

Τελευταία ενημέρωση: 2020-09-19, 14:04:56
9 αγώνες σήμερα και 7 αύριο στο κύπελλο ΕΠΣΘ
Με 16 αγώνες το κύπελλο ΕΠΣΘ

Με 16 παιχνίδια και τη συμμετοχή και των ομάδων της Γ΄ Εθνικής γίνεται σήμερα και αύριο η β’ φάση του κυπέλλου ερασιτεχνών ΕΠΣΘ.

Τόσο οι ομάδες της Γ΄ Εθνικής, όσο και αυτές της Α΄ Κατηγορίας ΕΠΣΘ δίνουν τα πρώτα τους επίσημα ματς της νέας περιόδου 2020-2021, αφού στην α’ φάση έπαιξαν μόνο σωματεία της Β΄ Κατηγορίας και όλες είναι στο τελείωμα της προετοιμασίας αφού 26 και 27 Σεπτεμβρίου ξεκινούν και τα τοπικά πρωταθλήματα, ενώ η έναρξη της Γ’ Εθνικής έχει πάει πίσω (πρώτη σέντρα 11 Οκτωβρίου).

Σήμερα (16.00) στον Βόλο στο Βοηθητικό του ΕΑΚ η Δήμητρα θα δοκιμαστεί από τον Τοξότη, στο γήπεδο Μαγνησιακού ο Θησέας θα φιλοξενηθεί από τον Μαγνησιακό, ενώ στο Σέσκλο ο Διαγόρας θα παίξει με την τοπική Ακρόπολη και αύριο Κυριακή το πρωί (11:00)στο γήπεδο της Γατζέας ο Γ.Σ. Αλμυρού θέλει τη νίκη πρόκριση απέναντι στον Ανθιμο Γαζή.

Από τα άλλα ματς ξεχωρίζει το τοπικό ντέρμπι Πύρασος- ΑΣ ΦΘ Αγχίαλος με τους φιλοξενούμενους να περιμένουν να παίξουν και στο κύπελλο Ελλάδος ως περσινοί κυπελλούχοι…

Το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου στη β’ φάση του κυπέλλου ΕΠΣΘ έχει ως εξής:

Σάββατο 19 Σεπτεμβρίου

Γηπ. Μαγνησιακού (4 μ.μ.):

Μαγνησιακός-Θησέας,

Τσίντζας, Μπέλλου, Παπαγεωργίου

Γηπ. «Βασδέκειο» (4 μ.μ.):

Μακρινίτσα-Σαρακηνός,

Χαλβατζάκος, Λακιάς, Γεωργαντζής

Γηπ. Αγχιάλου (4 μ.μ.):

Πύρασος- ΑΣ ΦΘ Αγχίαλος,

Θεοχάρης, Αντωνίου, Μπαρτζιάλης

Γηπ. Σέσκλου (4 μ.μ.):

Ακρόπολη-Διαγόρας,

Σαρρής, Τασιόπουλος Κ., Αγγελόπουλος

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (4 μ.μ.):

Τοξότης-Δήμητρα,

Σκουλάς, Σακκάς Π., Αναστασίου Α.

Γηπ. Γατζέας (4 μ.μ.):

Άνω Λεχώνια-ΑΕ 2002,

Πλακιάς, Χατζής, Γκατζούνας

Γηπ. Αγίας Παρασκευής (4 μ.μ.):

Αγ. Παρασκευή-Αγία Άννα,

Δημητριάδης, Σφυρής, Κυριαζής

Γηπ. Αργαλαστής (4 μ.μ.):

Κένταυρος Ν.Π.- Μικροθήβες,

Κούστας, Αλεξίου, Γαλάνη

Γηπ. Αλμυρού (4 μ.μ.): Άθλος-ΑΠΟΒ,

Τασιόπουλος Γ., Πέτρου, Καρακίτσιος

Κυριακή 20 Σεπτεμβρίου

Γηπ. «Βασδέκειο»(11 π.μ.):

Πανιώνιος-Ρήγας Φεραίος,

Αθηναίος, Δημητράκης, Παγωνόπουλος

Γηπ. Γατζέας (11 π.μ.):

Άνθιμος Γαζής-Γ.Σ. Αλμυρού,

Σαρρής, Σαρακατσάνος, Πούλιος

Γηπ. Λεχωνίων (11 π.μ.):

Ένωση Λεχωνίων/Νηλέας-Δάφνη,

Θάνος, Τριφονίδης, Κούφιος

Γηπ. Σκιάθου ( 12 μ.):

Σκιάθος-Αστέρας Ριζομύλου,

Νικόπουλος, Κίττος, Τσαγγάρης

Γηπ. Πτελεού (4 μ.μ.):

Πρωτεσίλαος-Ολυμπιακός Βόλου,

Κούστας, Αναστασίου Π., Παναγιωτόπουλος

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (4 μ.μ.):

Ιάσων Α.Μ.-Νίκη Βόλου,

Ευαγγελιάς, Γερμάνης, Ανδραδόπουλος

Γηπ. Πλατάνου (4 μ.μ.):

Μυρμιδόνες-Αίας Σούρπης,

Καλαντζής, Σακκάς Δ., Κουβάτα

 

Επιμέλεια: ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΗΝΕΛΗΣ

* Ακολουθήστε τον ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ στο google news για άμεση ενημέρωση.
* Δείτε όλες τις τελευταίες ειδήσεις από τον Βόλο, την Μαγνησία, την Ελλάδα και τον κόσμο

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
5
+
8
=