Ο Δ.Κρητικός στο ντέρμπι

Τελευταία ενημέρωση: 2012-01-27, 14:46:40
Ο Δ.Κρητικός στο  ντέρμπι

Ξεχωρίζει το ματς  Μαγνησιακού - Εθνικού στη  19η αγωνιστική της   Α Κατηγορίας  της Ε.Π.Σ.Θ.

Επιμέλεια: ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΗΝΕΛΗΣ

Ο Δημήτρης Κρητικός  ορίσθηκε  να  είναι ο  διαιτητής  του  αυριανού ντέρμπι ανάμεσα  στον Μαγνησιακό  και τον πρωτοπόρο  και για 14  αγώνες  αήττητο Εθνικό  για  τη 19η αγωνιστική Α΄ Κατηγορίας  της Ε.Π.Σ.Θ. που  θα  γίνει στο γήπεδο Δημητριάς.

Ο Δ. Κρητικός, διαιτητής Γ΄ Εθνικής για δεύτερη χρονιά, έχει φέτος σφυρίξει αρκετά ντέρμπι όπως αυτό της Πιερίας Βατανιακός-Πόντιοι Κατερίνης και το περασμένο Σάββατο ήταν σε αυτό της Λάρισας μεταξύ Τυρνάβου και Οικονόμου Τσαριτσάνης...

Το ματς Μαγνησιακού-Εθνικού είναι πάντως αυτό που ξεχωρίζει στην 19η αγωνιστική της Α΄ Κατηγορίας της Ε.Π.Σ.Θ. με τον Μαγνησιακό να προέρχεται από νίκη στη Σκιάθο και είναι για 7 αγωνιστικές αήττητος, ενώ ο Εθνικός θέλει να συμπληρώσει ένα γύρο αήττητος καθώς από την ομάδα του Μαγνησιακού έχει την τελευταία του ήττα (8/10/11)…

Κατά τα αλλά υπάρχει κι αλλού ενδιαφέρον κορυφής, αφού ο Ρήγας Φεραίος θα δοκιμασθεί στον Πτελεό, η Σκιάθος στη Γατζέα από τον αήττητο στο β΄ γύρο Α. Γαζή, ενώ η ΑΕ Διμηνίου παίζει στην έδρα της.

Στην Β΄ Κατηγορία ο Πανιώνιος έχει θεωρητικά εύκολο έργο με τον Ιάσωνα Αλ. Μεριάς, ο Άρης που είναι ένα βαθμό κάτω από την κορυφή δοκιμάζεται στις Μικροθήβες , η Δάφνη είναι γηπεδούχος και εκτός έδρας παίζουν την Κυριακή Αστέρας και Ν.Α. Νίκης.

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές των αγώνων σε όλες τις κατηγορίες το σαββατοκύριακο:

Α΄ Κατηγορία - 19η αγωνιστική

Σάββατο 28 Ιανουαρίου

*Γηπ. Πτελεού (3 μ.μ.) : Πρωτεσίλαος-Ρήγας Φεραίος (Δημητριάδης,Γόργορης,Γιαννής)

*Γηπ. Δημητριάς (3 μ.μ.) : Μαγνησιακός-Εθνικός (Κρητικός, Ζήσιος,Αγρέβης)

*Γηπ. Αγίων Θεοδώρων (3 μ.μ.) : Αίας Σούρπης-Απόλλων Καναλίων (Καπέσιος,Αθανασίου, Δημητράκης)

*Γηπ. Αγριάς (3 μ.μ.) : Θησέας-Αγία Παρασκευή (Θεοχάρης,Τασιόπουλος,Κουβάτα)

*Γηπ. Σαρακηνού (3 μ.μ.) : Σαρακηνός-Δήμητρα (Ρούσης,Πετρόπουλος,Τσαγκάρης)

Κυριακή 29 Ιανουαρίου

*Γηπ. Γατζέας (11.30 π.μ) : Άνθιμος Γαζής-Σκιάθος (Τσακούμης,Γκάγκας,Αναστασίου)

*Γηπ. Διμηνίου (3 μ.μ.) : Α.Ε. Διμηνίου-Α.Ε. 2002 (Γκάγκας,Τσιγγινές, Κόκκαλης)

* Χλόη -Ηρακλής Β. 0-3 α.α.

Β’ Κατηγορία - 19η αγωνιστική

Σάββατο 28 Ιανουαρίου

*Γηπ. Αγχιάλου (3 μ.μ.) : Αγχίαλος-Ακρόπολη (Τρυφωνίδης,Καπνιάς,Καρακίτσος)

*Γηπ. Πανθεσσαλικό (3 μ.μ.) : Πηλέας-Κένταυρος Αργαλαστής (Βλάχος,Σφυρής,Σταθούρος)

*Γηπ. Στεφανοβικείου (3 μ.μ.) : Διαγόρας-Μακρινίτσα

*Γηπ. Μικροθηβών (3 μ.μ.) : Μικροθήβες.-Άρης Μελισσατίκων (Κουρσοβίτης,Κατσαρός,Βολιώτης)

*Γηπ.Νεάπολης (3 μ.μ.) : Δάφνη-Μυρμιδόνες(Παλιούρας,Καραγιάννης Γκογκινούδης )

Κυριακή 29 Ιανουαρίου

*Γηπ. Δημητριάς (11 π.μ) : Πανιώνιος-Ιάσων Α.Μ.(Ματσούκας,Αγρέβης,Γαβριτόπουλος)

*Γηπ. Πορταριάς (3 μ.μ.) : Ιωλκός-Αστέρας (Πετρόπουλος,Κατσαρός,Τσιάς)

*Γηπ. Σκοπέλου (1 .30 μ.μ) : Σκόπελος-Ν.Α. Νίκης (Α.Δαλούκας,Γαργαλιάνος,Τσαμαδιάς)

Γ’ Κατηγορία - 16η αγωνιστική

Κυριακή 29 Ιανουαρίου

*Γηπ. Δημητριάς (3 μ.μ.) : Δημητριάς-Ηρακλής Α.Θ. (Μπουργάνης,Τσαγγάρης,Δημητράκης)

*Γηπ. Λεχωνίων (3 μ.μ.) : Τοξότης-Αετός Κερασιάς (Γόργορης,Βαζούρας,Σαρακατσάνος)

*Γηπ. Αϊδινίου (3 μ.μ.) : Απόλλων Κροκίου -Άθλος (Ρούσης,Κουρσοβίτης,Καπνιάς)

Ρεπό: ΑΠΟΒ

* Το Σάββατο 25 Φεβρουαρίου είναι η ημερομηνία διεξαγωγής του φετινού τελικού του κυπέλλου ερασιτεχνών Ε.Π.Σ.Θ. Αντίπαλοι στον τελικό που θα γίνει στο Πανθεσσαλικό θα είναι Εθνικός και Ρήγας Φεραίος.

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
8
+
7
=