Κλήρωσε για τα πρωταθλήματα της ΕΠΣΘ - Το πρόγραμμα των δύο κατηγοριών

Τελευταία ενημέρωση: 2020-09-08, 13:39:37
Τα πρωταθλήματα θα ξεκινήσουν στις 26-27 Σεπτεμβρίου
Κλήρωσε για τα πρωταθλήματα της ΕΠΣΘ - Το πρόγραμμα των δύο κατηγοριών

Στο Πολιτιστικό και Αθλητικό Κέντρο Νέας Αγχιάλου «Νίκος Σαρμάνης, πραγματοποιήθηκαν χθες οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων της ΕΠΣΘ, και συγκεκριμένα για την Α’ και Β’ Κατηγορία. Σημειώνεται πως στο κύπελλο ερασιτεχνών ΕΠΣΘ, οι δυο πρώτες φάσεις θα γίνουν 12-13/9 και 19-20/9, ενώ τα πρωταθλήματα θα ξεκινήσουν στις 26-27 Σεπτεμβρίου.

Με 35 ομάδες θα διεξαχθούν φέτος τα πρωταθλήματα της ΕΠΣΘ σε δυο κατηγορίες. Στην Α’ Κατηγορία θα είναι 16 ομάδες, ενώ 19 θα είναι στη Β’ Κατηγορία σε 2 ομίλους που καταρτίστηκαν με γεωγραφικά κριτήρια αλλά και κλήρωση.

Ετσι ο νέος χάρτης των πρωταθλημάτων Ε.Π.Σ.Θ 2020-2021 έχει ως εξής:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: Σαρακηνός, Ρήγας Φεραίος, Αγία Άννα, Πρωτεσίλαος Πτελεού, Πύρασος, Αίας Σούρπης, Τοξότης, Αγία Παρασκευή, Αγχίαλος, ΑΕ 2002, Ακρόπολη Σέσκλου, Αστέρας Ριζομύλου, Δάφνη, Μακρινίτσα, Μυρμιδόνες Πλατάνου, Σκιάθος.

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - Α’ ΟΜΙΛΟΣ: Άνθιμος Γαζής, ΑΟ Άνω Λεχωνίων, Ένωση Λεχωνίων/Νηλέας, Ιάσων Άλλης Μεριάς, Κένταυρος Νοτίου Πηλίου, Ερμής, ΑΕ Διμηνίου, Μαγνησιακός, Νέοι Αγίας Άννας Νέοι Αθλητές Νίκης.

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - Β’ ΟΜΙΛΟΣ: Άθλος, Απόλλων Καναλίων, Αχιλλέας Αχιλλείου, Μικροθήβες, Ηρακλής Αγίων Θεοδώρων, ΑΠΟΒ, Ελευθεριακός, Πανιώνιος, Πηλέας.

A’ KATHΓΟΡΙΑ ΕΠΣΘ

1η αγωνιστική

Μυρμιδόνες-Μακρινίτσα

Αγία Αννα-Πρωτεσίλαος

Αγχίαλος-Αίας Σούρπης

Σαρακηνός-Αγία Παρασκευή

Τοξότης-Ρήγας Φεραίος

ΑΕ 2002-Πύρασος

Αστέρας Ρ.-Ακρόπολη

Δάφνη-Σκιάθος

2η αγωνιστική

Αγία Αννα-Μυρμιδόνες

Μακρινίτσα-Αγχίαλος

Πρωτεσίλαος-Σαρακηνός

Αίας Σούρπης-Τοξότης

Αγία Παρασκευή-ΑΕ 2002

Ρήγας Φεραίος-Αστέρας Ρ.

Πύρασος-Σκιάθος

Ακρόπολη-Δάφνη

3η αγωνιστική

Μυρμιδόνες-Αγχίαλος

Σαρακηνός-Αγία Αννα

Τοξότης-Μακρινίτσα

ΑΕ 2002-Πρωτεσίλαος

Αστέρας Ρ.-Αίας Σούρπης

Σκιάθος-Αγία Παρασκευή

Δάφνη-Ρήγας Φεραίος

Πύρασος-Ακρόπολη

4η αγωνιστική

Σαρακηνός-Μυρμιδόνες

Αγχίαλος-Τοξότης

Αγία Αννα-ΑΕ 2002

Μακρινίτσα -Αστέρας Ρ.

Πρωτεσίλαος-Σκιάθος

Αίας Σούρπης-Δάφνη

Αγία Παρασκευή-Ακρόπολη

Ρήγας Φεραίος-Πύρασος

5η αγωνιστική

Μυρμιδόνες-Τοξότης

ΑΕ 2002-Σαρακηνός

Αστέρας Ρ.-Αγχίαλος

Σκιάθος-Αγία Αννα

Δάφνη-Μακρινίτσα

Ακρόπολη-Πρωτεσίλαος

Πύρασος-Αίας Σούρπης

Αγία Παρασκευή-Ρήγας Φεραίος

6η αγωνιστική

ΑΕ 2002-Μυρμιδόνες

Τοξότης-Αστέρας Ρ.

Σαρακηνός-Σκιάθος

Αγχίαλος-Δάφνη

Αγία Αννα-Ακρόπολη

Μακρινίτσα-Πύρασος

Πρωτεσίλαος-Ρήγας Φεραίος

Αίας Σούρπης-Αγία Παρασκευή

7η αγωνιστική

 Μυρμιδόνες-Αστέρας Ρ.

 Σκιάθος-ΑΕ 2002

Δάφνη-Τοξότης

Ακρόπολη-Σαρακηνός

Πύρασος-Αγχίαλος

Ρήγας Φεραίος-Αγία Αννα

Αγία Παρασκευή-Μακρινίτσα

Πρωτεσίλαος-Αίας Σούρπης

8η αγωνιστική

Σκιάθος-Μυρμιδόνες

Αστέρας Ρ.-Δάφνη

ΑΕ 2002-Ακρόπολη

Τοξότης-Πύρασος

Σαρακηνός-Ρήγας Φεραίος

Αγχίαλος-Αγία Παρασκευή

Αγία Αννα-Αίας Σούρπης

Μακρινίτσα-Πρωτεσίλαος

9η αγωνιστική

Μυρμιδόνες-Δάφνη

Ακρόπολη-Σκιάθος

Πύρασος-Αστέρας Ρ.

Ρήγας Φεραίος-ΑΕ 2002

Αγία Παρασκευή-Τοξότης

Αίας Σούρπης-Σαρακηνός

Πρωτεσίλαος-Αγχίαλος

Μακρινίτσα -Αγία Αννα

10η αγωνιστική

Ακρόπολη-Μυρμιδόνες

Δάφνη-Πύρασος

Σκιάθος-Ρήγας Φεραίος

Αστέρας Ρ.-Αγία Παρασκευή

ΑΕ 2002-Αίας Σούρπης

Τοξότης-Πρωτεσίλαος

Σαρακηνός-Μακρινίτσα

Αγχίαλος-Αγία Αννα

11η αγωνιστική

Μυρμιδόνες-Πύρασος

Ρήγας Φεραίος-Ακρόπολη

Αγία Παρασκευή-Δάφνη

Αίας Σούρπης-Σκιάθος

Πρωτεσίλαος-Αστέρας Ρ.

Μακρινίτσα-ΑΕ 2002

Αγία Αννα-Τοξότης

Αγχίαλος-Σαρακηνός

12η αγωνιστική

Ρήγας Φεραίος-Μυρμιδόνες

Πύρασος-Αγία Παρασκευή

Ακρόπολη-Αίας Σούρπης

Δάφνη-Πρωτεσίλαος

Σκιάθος-Μακρινίτσα

Αστέρας Ρ.-Αγία Αννα

ΑΕ 2002-Αγχίαλος

Τοξότης-Σαρακηνός

13η αγωνιστική

Μυρμιδόνες-Αγία Παρασκευή

Αίας Σούρπης-Ρήγας Φεραίος

Πρωτεσίαλος-Πύρασος

Μακρινίτσα-Ακρόπολη

Αγία Αννα-Δάφνη

Αγχίαλος-Σκιάθος

Σαρακηνός-Αστέρας Ρ.

Τοξότης-ΑΕ 2002

14η αγωνιστική

Αίας Σούρπης-Μυρμιδόνες

Αγία Παρασκευή-Πρωτεσίλαος

Ρήγας Φεραίος-Μακρινίτσα

Πύρασος-Αγία Αννα

Ακρόπολη-Αγχίαλος

Δάφνη-Σαρακηνός

Σκιάθος-Τοξότης

Αστέρας Ρ.-ΑΕ 2002

15η αγωνιστική

Μυρμιδόνες-Πρωτεσίλαος

Μακρινίτσα-Αίας Σούρπης

Αγία Αννα-Αγία Παρασκευή

Αγχίαλος-Ρήγας Φεραίος

Σαρακηνός-Πύρασος

Τοξότης-Ακρόπολη

ΑΕ 2002-Δάφνη

Αστέρας Ρ.-Σκιάθος

Β’ ΕΠΣΘ - Α’ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Ανω Λεχώνια-Ερμής

Κένταυρος ΝΠ-Ανθιμος Γαζής

ΝΑ Νίκης-Μαγνησιακός

Ιάσων ΑΜ-Ν. Αγίας Αννας

ΕΛ Νηλέας-ΑΕ Διμηνίου

2η αγωνιστική

Ερμής-ΝΑ Νίκης

Κένταυρος ΝΠ-Ανω Λεχώνια

Ν. Αγίας Αννας-ΑΕ Διμηνίου

Μαγνησιακός-ΕΛ Νηλέας

Ανθιμος Γαζής-Ιάσων ΑΜ

3η αγωνιστική

Ανω Λεχώνια-ΝΑ Νίκης

Ιάσων ΑΜ-Κένταυρος ΝΠ

ΕΛ Νηλέας-Ερμής

ΑΕ Διμηνίου-Ανθιμος Γαζής

Ν. Αγίας Αννας-Μαγνησιακός

4η αγωνιστική

Ερμής-Ν. Αγίας Αννας

Κένταυρος ΝΠ-ΑΕ Διμηνίου

ΝΑ Νίκης-ΕΛ Νηλέας

Ιάσων ΑΜ-Ανω Λεχώνια

Ανθιμος Γαζής-Μαγνησιακός

5η αγωνιστική

Ανω Λεχώνια-ΕΛ Νηλέας

Ερμής-Ανθιμος Γαζής

ΑΕ Διμηνίου-Ιάσων ΑΜ

Ν. Αγίας Αννας-ΝΑ Νίκης

Μαγνησιακός-Κένταυρος ΝΠ

6η αγωνιστική

Κένταυρος ΝΠ-Ερμής

ΝΑ Νίκης-Ανθιμος Γαζής

Ιάσων ΑΜ-Μαγνησιακός

ΕΛ Νηλέας-Ν. Αγίας Αννας

ΑΕ Διμηνίου-Ανω Λεχώνια

7η αγωνιστική

Ερμής-Ιάσων ΑΜ

ΝΑ Νίκης-Κένταυρος ΝΠ

Ν. Αγίας Αννας-Ανω Λεχώνια

Μαγνησιακός-ΑΕ Διμηνίου

Ανθιμος Γαζής-ΕΛ Νηλέας

8η αγωνιστική

Ανω Λεχώνια-Μαγνησιακός

Ιάσων ΑΜ-ΝΑ Νίκης

ΕΛ Νηλέας-Κένταυρος ΝΠ

ΑΕ Διμηνίου-Ερμής

Ανθιμος Γαζής-Ν. Αγίας Αννας

9 αγωνιστική

Ανω Λεχώνια-Ανθιμος Γαζής

Κένταυρος ΝΠ-Ν. Αγίας Αννας

ΝΑ Νίκης-ΑΕ Διμηνίου

ΕΛ Νηλέας-Ιάσων ΑΜ

Μαγνησιακός-Ερμής

Β’ ΕΠΣΘ - Β’ ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Ηρακλής ΑΘ-Πηλέας

Αθλος-ΑΠΟΒ

Μικροθήβες-Απόλλων Κ.

Πανιώνιος-Αχιλλέας

Ρεπό: Ελευθεριακός

2η αγωνιστική

Πηλέας-Αθλος

Ελευθεριακός-Ηρακλής ΑΘ

Απόλλων Κ.-Αχιλλέας

ΑΠΟΒ-Πανιώνιος

Ρεπό: Μικροθήβες

3η αγωνιστική

Ηρακλής ΑΘ-Αθλος

Μικροθήβες-Ελευθεριακός

Πανιώνιος-Πηλέας

Απόλλων Κ.-ΑΠΟΒ

Ρεπό: Αχιλλέας

4η αγωνιστική

Πηλέας-Απόλλων Κ.

Ελευθεριακός-Αχιλλέας

Αθλος-Πανιώνιος

Μικροθήβες-Ηρακλής ΑΘ

Ρεπό: ΑΠΟΒ

5η αγωνιστική

Ηρακλής ΑΘ-Πανιώνιος

Αχιλλέας-Μικροθήβες

Απόλλων Κ.-Αθλος

ΑΠΟΒ-Ελευθεριακός

Ρεπό: Πηλέας

6η αγωνιστική

Ελευθεριακός-Πηλέας

Μικροθήβες-ΑΠΟΒ

Πανιώνιος-Απόλλων Κ.

Αχιλλέας-Ηρακλής ΑΘ

Ρεπό: Αθλος

7η αγωνιστική

Πηλέας-Μικροθήβες

Αθλος-Ελευθεριακός

Απόλλων Κ.-Ηρακλής ΑΘ

ΑΠΟΒ-Αχιλλέας

Ρεπό: Πανιώνιος

8η αγωνιστική

Ηρακλής ΑΘ-ΑΠΟΒ

Μικροθήβες-Αθλος

Πανιώνιος-Ελευθεριακός

Αχιλλέας-Πηλέας

Ρεπό: Απόλλων Κ.

9η αγωνιστική

Ελευθεριακός-Απόλλων Κ.

Αθλος-Αχιλλέας

Πανιώνιος-Μικροθήβες

ΑΠΟΒ-Πηλέας

Ρεπό: Ηρακλής ΑΘ

 

* Ακολουθήστε τον ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ στο google news για άμεση ενημέρωση.
* Δείτε όλες τις τελευταίες ειδήσεις από τον Βόλο, την Μαγνησία, την Ελλάδα και τον κόσμο

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
6
+
1
=