Με ντέρμπι η επανεκκίνηση στην ΕΠΣΘ

Τελευταία ενημέρωση: 2020-03-06, 13:01:18
Με ντέρμπι η επανεκκίνηση στην ΕΠΣΘ

Με ντέρμπι τετράδας κορυφής επαναρχίζουν από αύριο τα πρωταθλήματα της ΕΠΣΘ κι ενώ τα τελευταία ματς τον Φεβρουάριο είχαν φέρει ανακατατάξεις με αλλαγές και στη σειρά και στη βαθμολογική απόσταση ενόψει των play off…

Επιμέλεια: ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΗΝΕΛΗΣ

Στην Α’ Κατηγορία ΕΠΣΘ μόνη πλέον στην κορυφή είναι η Δήμητρα που στην αήττητη έδρα της την Κυριακή θα υποδεχτεί τη Δάφνη, ενώ ο Σαρακηνός που είναι 2ος θα παίξει αύριο με τον 3ο τον Ρήγα… και το σημαντικό είναι ότι για πρώτη φορά φέτος θα χρησιμοποιήσει ως έδρα τη φυσική του, δηλαδή το ανακαινισμένο γήπεδο Σαρακηνού…

Πάντως ώς το τέλος της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος ακολουθούν κι άλλα… ντέρμπι που θα κρίνουν και τη σειρά και τη βαθμολογική διαφορά, αφού μετά το αυριανό Σαρακηνός-Ρήγας, στην 21η θα παίξουν Δήμητρα-Αίας, στην 22η Σαρακηνός-Δήμητρα ενώ στην προτελευταία αγωνιστική θα παίξουν και Δήμητρα-Ρήγας… Στη Β’ Κατηγορία όπου ο Αστέρας είναι πλέον μόνος πρώτος, οι δευτέρου αλλά με ματς λιγότερο Μυρμιδόνες έχουν αύριο ματς στην αήττητη έδρα του Πλατάνου με το Αθλητικό Κολλέγιο Νίκης… Το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου στις τρεις κατηγορείς της ΕΠΣΘ έχει ως εξής:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣΘ /20ή αγωνιστική

Σάββατο 7 Μαρτίου

Γηπ. Σαρακηνού (3 μ.μ.): Σαρακηνός-Ρήγας

Γηπ. Σέσκλου (3 μ.μ.): Ακρόπολη-Αγία Αννα

Κυριακή 8 Μαρτίου

Γηπ. Σκιάθου (12 μ.): Σκιάθος-A.E. 2002

Γηπ. Σούρπης (3 μ.μ.): Αίας-Αγία Παρασκευή

Γηπ. Ευξεινούπολης (3 μ.μ.): Δήμητρα-Δάφνη

Γηπ. Πτελεού (3 μ.μ.): Πρωτεσίλαος-Τοξότης

Ιάσων Α.Μ.-Πύρασος 0-3 α.α.

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣΘ/ 19η αγωνιστική

Σάββατο 7 Μαρτίου

Γηπ. «Βασδέκειο» (3 μ.μ.): Μακρινίτσα-Ελευθεριακός

Κυριακή 8 Μαρτίου

Γηπ. Γατζέας (11 π.μ.): Ανθιμος Γαζής-Ε.Λ. Νηλέας

Γηπ. «Βασδέκειο» (11 π.μ.): Πανιώνιος-Αστέρας

Γηπ. Σκοπέλου (11.45 π.μ.): Σκόπελος-Μαγνησιακός

Γηπ. Αγχιάλου (3 μ.μ.): Αγχίαλος-Πηλέας

Γηπ. Πλατάνου (3 μ.μ.): Μυρμιδόνες-Αθλ. Κολλέγιο Νίκης

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣΘ/18η αγωνιστική

Σάββατο 7 Μαρτίου

Γηπ. «Βασδέκειο» (6 μ.μ.): Νέος Μαγνησιακός-ΑΠΟΒ

Κυριακή 8 Μαρτίου

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (12 μ.): Δημητριάς-Κένταυρος Ν.Π.

Γηπ. «Βασδέκειο» (3 μ.μ.): Ερμής-Απόλλων Καναλίων

Γηπ. Αχιλλείου (3 μ.μ.): Αχιλλέας-Α.Ε. Διμηνίου

Ρεπό: Αθλος.

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
6
+
3
=