Στην έδρα και στα εύκολα η «τετράδα»

Τελευταία ενημέρωση: 2020-02-14, 17:00:11
Στην έδρα και στα εύκολα η «τετράδα»

Το Σαββατοκύριακο στην Α’ κατηγορία ΕΠΣΘ …πριν από τα μεταξύ τους ντέρμπι

Με παιχνίδια έδρας που ίσως δεν θα φέρουν ανακατατάξεις αναμένεται να «περάσει» και η αγωνιστική του Σαββατοκύριακου στην Α΄ κατηγορία της ΕΠΣΘ για την «τετράδα» κορυφής. Ενώ ο Ρήγας που παίζει την Κυριακή εκτός έδρας έχει ίσως το πιο εύκολο έργο καθώς παίζει με τη Δάφνη -που δεν έχει νίκη έδρας-, αύριο ο Σαρακηνός θα υποδεχθεί την Ακρόπολη που έχει μείνει πίσω και ο Αίαντας την Αγία Αννα που επίσης έχει μείνει εκτός τετράδας. Την Κυριακή η Δήμητρα που είναι αήττητη στην Ευξεινούπολη θα υποδεχτεί τον Τοξότη που είναι την 5η θέση στους -6 βαθμούς από τις θέσεις των play-off.

Στην Β΄ Κατηγορία οι Μυρμιδόνες που προπορεύονται άλλα και Αγχίαλος, Αστέρας και Αθλητικό Κολλέγιο αγωνίζονται εκτός έδρας όπως και οι δυο πρώτοι της Γ΄ΕΠΣΘ Κανάλια και ΑΠΟΒ.

Ενώ σε αυτή την αγωνιστική στην Α΄ υπάρχουν δυο ματς λιγότερα καθώς εκτός από το Ιάσων Α.Μ.-Σκιάθος 0-3 α.α., αναβλήθηκε η συνάντηση Άγιας Παρασκευής-Πύρασου, στην Β΄ Κατηγορία εκκρεμούν από το 2019 τα ματς: Μαγνησιακός-Σκόπελος (8η) και Μυρμιδόνες-Σκόπελος (11η). Το πρώτο ματς της 8ης μέρας θα γίνει 29/2 όταν θα γίνει και ο δεύτερος ημιτελικός του κυπέλλου μεταξύ Αγχιάλου και Ρήγα Φεραίου.

Το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου στις τρεις κατηγορίες της ΕΠΣΘ έχει ως εξής:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 18η αγωνιστική

Σάββατο 15 Φεβρουαρίου

Γηπ. «Βασδέκειο» (3 μ.μ.): Σαρακηνός-Ακρόπολη

Γηπ. Σούρπης (3 μ.μ.): Αίας-Αγία Αννα

Κυριακή 16 Φεβρουαρίου

Γηπ.Πτελεού (3 μ.μ.): Πρωτεσίλαος- ΑΕ 2002

Γηπ. Ευξεινούπολης (3 μ.μ.): Δήμητρα-Τοξότης

Γηπ. «Βασδέκειο» (3 μ.μ.): Δάφνη-Ρήγας Φεραίος

Ιάσων Α.Μ.-Σκιάθος 0-3 α.α.

Αγία Παρασκευή-Πύρασος (αναβλήθηκε)

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 17η αγωνιστική

Σάββατο 15 Φεβρουαρίου

Γηπ. Σκοπέλου (3 μ.μ.): Σκόπελος-Αθλ. Κολλέγιο Νίκης

Γηπ. «Βασδέκειο» (6 μ.μ.): Μακρινίτσα-Μυρμιδόνες

Κυριακή 16 Φεβρουαρίου

Γηπ. Λεχωνίων (11 π.μ.): Ενωση Λεχωνίων -Πηλέας

Γηπ. «Βασδέκειο» (11 π.μ.): Πανιώνιος-Αγχίαλος

Γηπ. Γατζέας (11.30 π.μ.): Ανθιμος Γαζής-Ελευθεριακός

Γηπ. «Βασδέκειο» (6 μ.μ.): Μαγνησιακός-Αστέρας

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 16η αγωνιστική

Σάββατο 15 Φεβρουαρίου

Γηπ. Πλατάνου (3 μ.μ.): Αθλος-Δημητριάς

Κυριακή 16 Φεβρουαρίου

Γηπ. Αχιλλείου (3 μ.μ.): Αχιλλέας-Ερμής

Γηπ. Αργαλαστής (3 μ.μ.): Κένταυρος Ν.Π.-ΑΠΟΒ

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (3 μ.μ.): Νεος Μαγνησιακός-Απόλλων Καναλίων

Ρεπό: Α.Ε. Διμηνίου.

                                                                                                                                          Επιμέλεια: ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΗΝΕΛΗΣ

 

 

Ακολουθήστε τον ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ στο GOOGLE NEWS για άμεση ενημέρωση.
Δείτε όλες τις τελευταίες ειδήσεις από τον Βόλο, την Μαγνησία, την Ελλάδα και τον κόσμο
απο τον
ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ
Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
2
+
2
=