Στην έδρα και στα εύκολα η «τετράδα»

Τελευταία ενημέρωση: 2020-02-14, 17:00:11
Στην έδρα και στα εύκολα η «τετράδα»

Το Σαββατοκύριακο στην Α’ κατηγορία ΕΠΣΘ …πριν από τα μεταξύ τους ντέρμπι

Με παιχνίδια έδρας που ίσως δεν θα φέρουν ανακατατάξεις αναμένεται να «περάσει» και η αγωνιστική του Σαββατοκύριακου στην Α΄ κατηγορία της ΕΠΣΘ για την «τετράδα» κορυφής. Ενώ ο Ρήγας που παίζει την Κυριακή εκτός έδρας έχει ίσως το πιο εύκολο έργο καθώς παίζει με τη Δάφνη -που δεν έχει νίκη έδρας-, αύριο ο Σαρακηνός θα υποδεχθεί την Ακρόπολη που έχει μείνει πίσω και ο Αίαντας την Αγία Αννα που επίσης έχει μείνει εκτός τετράδας. Την Κυριακή η Δήμητρα που είναι αήττητη στην Ευξεινούπολη θα υποδεχτεί τον Τοξότη που είναι την 5η θέση στους -6 βαθμούς από τις θέσεις των play-off.

Στην Β΄ Κατηγορία οι Μυρμιδόνες που προπορεύονται άλλα και Αγχίαλος, Αστέρας και Αθλητικό Κολλέγιο αγωνίζονται εκτός έδρας όπως και οι δυο πρώτοι της Γ΄ΕΠΣΘ Κανάλια και ΑΠΟΒ.

Ενώ σε αυτή την αγωνιστική στην Α΄ υπάρχουν δυο ματς λιγότερα καθώς εκτός από το Ιάσων Α.Μ.-Σκιάθος 0-3 α.α., αναβλήθηκε η συνάντηση Άγιας Παρασκευής-Πύρασου, στην Β΄ Κατηγορία εκκρεμούν από το 2019 τα ματς: Μαγνησιακός-Σκόπελος (8η) και Μυρμιδόνες-Σκόπελος (11η). Το πρώτο ματς της 8ης μέρας θα γίνει 29/2 όταν θα γίνει και ο δεύτερος ημιτελικός του κυπέλλου μεταξύ Αγχιάλου και Ρήγα Φεραίου.

Το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου στις τρεις κατηγορίες της ΕΠΣΘ έχει ως εξής:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 18η αγωνιστική

Σάββατο 15 Φεβρουαρίου

Γηπ. «Βασδέκειο» (3 μ.μ.): Σαρακηνός-Ακρόπολη

Γηπ. Σούρπης (3 μ.μ.): Αίας-Αγία Αννα

Κυριακή 16 Φεβρουαρίου

Γηπ.Πτελεού (3 μ.μ.): Πρωτεσίλαος- ΑΕ 2002

Γηπ. Ευξεινούπολης (3 μ.μ.): Δήμητρα-Τοξότης

Γηπ. «Βασδέκειο» (3 μ.μ.): Δάφνη-Ρήγας Φεραίος

Ιάσων Α.Μ.-Σκιάθος 0-3 α.α.

Αγία Παρασκευή-Πύρασος (αναβλήθηκε)

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 17η αγωνιστική

Σάββατο 15 Φεβρουαρίου

Γηπ. Σκοπέλου (3 μ.μ.): Σκόπελος-Αθλ. Κολλέγιο Νίκης

Γηπ. «Βασδέκειο» (6 μ.μ.): Μακρινίτσα-Μυρμιδόνες

Κυριακή 16 Φεβρουαρίου

Γηπ. Λεχωνίων (11 π.μ.): Ενωση Λεχωνίων -Πηλέας

Γηπ. «Βασδέκειο» (11 π.μ.): Πανιώνιος-Αγχίαλος

Γηπ. Γατζέας (11.30 π.μ.): Ανθιμος Γαζής-Ελευθεριακός

Γηπ. «Βασδέκειο» (6 μ.μ.): Μαγνησιακός-Αστέρας

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 16η αγωνιστική

Σάββατο 15 Φεβρουαρίου

Γηπ. Πλατάνου (3 μ.μ.): Αθλος-Δημητριάς

Κυριακή 16 Φεβρουαρίου

Γηπ. Αχιλλείου (3 μ.μ.): Αχιλλέας-Ερμής

Γηπ. Αργαλαστής (3 μ.μ.): Κένταυρος Ν.Π.-ΑΠΟΒ

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (3 μ.μ.): Νεος Μαγνησιακός-Απόλλων Καναλίων

Ρεπό: Α.Ε. Διμηνίου.

                                                                                                                                          Επιμέλεια: ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΗΝΕΛΗΣ

 

 

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
7
+
3
=