Δύο βραδινά ματς αύριο στην ΕΠΣΘ

Τελευταία ενημέρωση: 2020-02-07, 15:01:36
Δύο βραδινά ματς αύριο στην ΕΠΣΘ

Δύο βραδινά παιχνίδια γίνονται αύριο για τα πρωταθλήματα της ΕΠΣΘ σε μια αγωνιστική που δεν έχει ντέρμπι.

Στην Α΄ Κατηγορία αύριο 19.30 στο Olimpico με νέο ενισχυμένο φωτισμό θα παίξουν Αγία Αννα-Δάφνη, ενώ για τη Β΄ Κατηγορία στις 19.30 η Αγχίαλος θα κάνει έδρα της το «Βασδέκειο» για να υποδεχτεί και να «διευκολύνει» τη Σκόπελο…

Αυτό το Σαββατοκύριακο οι ομάδες κορυφής της Α΄ και Β΄ Κατηγορίας με θεωρητικά εύκολα ματς έχουν στόχο να διατηρήσουν τις θέσεις τους , ενώ στη Γ΄ ΕΠΣΘ η πρωτοπόρος έχει ρεπό…

Στην Α’ Κατηγορία από την τετράδα κορυφής Σαρακηνός, Δήμητρα και Αίας παίζουν εκτός έδρας ενώ ο Ρήγας είναι γηπεδούχος, ενώ στη Β’ ΕΠΣΘ οι πρώτοι Μυρμιδόνες και οι τρεις ομάδες του ισοβαθμούν στη 2η θέση (Αθλ. Κολέγιο, Αστέρας, Αγχίαλος) είναι όλοι γηπεδούχοι. Στη Γ’ Κατηγορία η πρωτοπόρος ΑΠΟΒ κάνει το ρεπό της και ο Απόλλων Καναλίων παίζοντας με τον Αχιλλέα που δεν έχει νίκη, έχει τη δυνατότητα να προσπεράσει…

Το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου στις τρεις κατηγορίες της ΕΠΣΘ έχει ως εξής:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 17η αγωνιστική

Σάββατο 8 Φεβρουαρίου

Γηπ. Σέσκλου (3 μ.μ.): Ακρόπολη-Αίας

Γηπ. Olimpico (7 μ.μ.): Αγία Αννα-Δάφνη

Κυριακή 9 Φεβρουαρίου

Γηπ. Γατζέας (11 π.μ.): Α.Ε. 2002-Σαρακηνός

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (11 π.μ.): Τοξότης-Αγία Παρασκευή

Γηπ. Σκιάθου (12 μ.): Σκιάθος-Δήμητρα

Γηπ. Βελεστίνου (3 μ.μ.): Ρήγας-Πύρασος

Πρωτεσίλαος-Ιάσων Α.Μ. 3-0 α.α.

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 16η αγωνιστική

Σάββατο 8 Φεβρουαρίου

Γηπ. Ριζομύλου (3 μ.μ.): Αστέρας-Ανθ. Γαζής

Γηπ. Πλατάνου (3 μ.μ.): Μυρμιδόνες-Ενωση Λεχωνίων/Νηλέας

Γηπ. «Βασδέκειο» (7.30 μ.μ.): Αγχίαλος-Σκόπελος

Κυριακή 9 Φεβρουαρίου

Γηπ. ΕΤΒΑ (11 π.μ.): Πηλέας-Ελευθεριακός

Γηπ. «Βασδέκειο» (11 π.μ.): Πανιώνιος-Μακρινίτσα

Γηπ. «Π. Μαγουλάς» (3 μ.μ.): Αθλ. Κολέγιο Νίκης-Μαγνησιακός

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 15η αγωνιστική

Σάββατο 8 Φεβρουαρίου

Γηπ. Σούρπης (3 μ.μ.): Αθλος -Νέος Μαγνησιακός

Κυριακή 9 Φεβρουαρίου

Γηπ. Καναλίων (11 π.μ.): Απόλλων Κ.- Αχιλλέας

Γηπ. «Βασδέκειο» (3 μ.μ.): Ερμής-Κένταυρος Ν.Π.

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (3 μ.μ.): Δημητριάς-Α.Ε. Διμηνίου

Ρεπό: ΑΠΟΒ

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
8
+
9
=