Εχει… ντέρμπι αύριο

Τελευταία ενημέρωση: 2011-11-25, 00:00:00
Εχει… ντέρμπι αύριο
Επιμέλεια: ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΗΝΕΛΗΣ
 
Με το μεγάλο ντέρμπι Εθνικού - Ρήγα Φεραίου να ξεχωρίζει συνεχίζεται αύριο το τοπικό πρωτάθλημα της Ε.Π.Σ.Θ. και στην 11η αγωνιστική υπάρχουν πολλά ματς που θα κρίνουν την κορυφή κυρίως στη μεγάλη κατηγορία
Ο 3ος στη βαθμολογία Εθνικός που έχει 5 σερί νίκες αύριο στην Νεάπολη θα υποδεχθεί τον αήττητο και πρωτοπόρο Ρήγα, που σε 4 ματς εκτός Βελεστίνου έχει 4 νίκες αλλά προέρχεται από ισοπαλία στο ντέρμπι με τη 2η Σκιάθο που… καραδοκεί…
Η Σκιάθος που την Τετάρτη κέρδισε και τα Κανάλια και ακολουθεί στον πόντο τον Ρήγα θα παίξει την Κυριακή με τον Αίαντα Σούρπης που είναι στην πεντάδα, ενώ αύριο η ΑΕ Διμηνίου παίζει στην Αγία Παρασκευή και παράλληλα περιμένει και την ανακοίνωση της απόφασης για την τύχη του αγώνα της στη Χλόη, απ’  όπου και περιμένει… να προσθέσει τρεις βαθμούς.
Στην Β΄ Κατηγορία αύριο η πρωτοπόρος Δάφνη παίζει στην Αγχίαλο, ενώ στη Γ΄ Κατηγορία Κρόκιο και Δημητριάς παίζουν επίσης εκτός έδρας… Το πρόγραμμα και οι διαιτητές των αγώνων  σε Α’ , Β’, Γ’ Κατηγορία  Ε.Π.Σ.Θ.  στις 26 και 27 Νοεμβρίου έχει ως εξής:
Α΄ Κατηγορία - 11η αγωνιστική
 
Σάββατο 26 Νοεμβρίου
*Γηπ. Πτελεού (3μ.μ.): Πρωτεσίλαος-Σαρακηνός (Ματσούκας,Καρακίτσος,Σφυρής)
*Γηπ. Δημητριάς (3μ.μ.): Ηρακλής-Θησέας (Καραγιάννης,Αγρέβης,Μπέλλου)
*Γηπ. Αγίας Παρασκευής (3μ.μ.): Αγία Παρασκευή-Α.Ε. Διμηνίου (Ρούσης,Γόργορης,Κουβάτα)
*Γηπ. Γατζέας (3μ.μ.): Α.Ε. 2002-Ανθ. Γαζής (Δημητριάδης,Γκάγκας,Γκογκινούδης)
*Γηπ. Καναλίων (3μ.μ.): Απόλλων Καν.-Μαγνησιακός (Καπέσιος ,Κόκκαλης,Αναστασίου)
*Γηπ. Νεάπολης (3μ.μ.): Εθνικός-Ρήγας Φεραίος (Δαλούκας,Τασιόπουλος,Τσιγγινές)
Κυριακή 27 Νοεμβρίου
*Γηπ. Σκιάθου (1.15 π.μ.): Σκιάθος-Αίας Σούρπης (Παλιούρας ,Γαργαλιάνος Σακκάς)
*Γηπ. Ευξεινούπολης (3μ.μ.): Δήμητρα-Χλόη (Σκουλάς,Πετρόπουλος,Καρακίτσος)
 
Β΄ Κατηγορία - 11η αγωνιστική
 
Σάββατο 26 Νοεμβρίου
*Γηπ. Αγχιάλου (3μ.μ.): Αγχίαλος-Δάφνη (Κουρσοβίτης ,Καπνιάς,Δημητράκης)
*Γηπ. Πορταριάς  (3μ.μ.): Μακρινίτσα-Ιωλκός (Τριφωνίδης,Κατσαρός,Δάβιος )
*Γηπ. Πλατάνου  (3μ.μ.): Μυρμιδόνες-Μικροθήβες (Μπουργάνης,Γιαννής,Τσιάς)
*Γηπ. Ριζομύλου (3μ.μ.): Αστέρας Ριζ.-Πηλέας (Τσάγγαρης,Μπαϊράμης,Ζαχόπουλος
*Γηπ. Αργαλαστής (3μ.μ.): Αργαλαστή-Πανιώνιος (Τριάντος, Σακκάς , Βαζούρας)
*Γηπ. Άλλης Μεριάς (3μ.μ.): Ιάσων Α.Μ.-Ακρόπολη (Βλάχος ,Μπαρκονίκος,Γαβριτόπουλος)
*Γηπ. Νίκης (3μ.μ.) : Ν.Α. Νίκης-Διαγόρας (Θεοχάρης, Μπαρμπάκου, Ζαχόπουλος)
 
Κυριακή 27 Νοεμβρίου
*Γηπ. Δημητριάς (11.30 π.μ.): Άρης Μελισσατίκων-Σκόπελος (Θεοχάρης,Τασιόπουλος,Γκάγκας)
 
Γ’ Κατηγορία -9η αγωνιστική
Σάββατο 26 Νοεμβρίου
*Γηπ.Αλμυρού (3μ.μ.): Άθλος-Απόλλων Κροκίου (Σταθούρος,Σαρακατσάνος,Βολιώτης)
Κυριακή 27 Νοεμβρίου
*Γηπ. Αγίων Θεοδώρων  (3μ.μ.) : Ηρακλής Αγ.Θ.-Δημητριάς (Βλάχος,Σφυρής,Γόργορης)
*Γηπ. Κερασιάς (3μ.μ.) : Αετός Κερασιάς- Τοξότης (Καπέσιος,Ματσούκας,Αγρέβης)
Ρεπό: ΑΠΟΒ
 
 
 
3η αγωνιστική Ακαδημιών 
 
Αύριο Σάββατο 26 Νοεμβρίου θα γίνει η 3η αγωνιστική στο πρωτάθλημα ακαδημιών της Ε.Π.Σ.Θ. με το εξής πρόγραμμα:
ΠΑΙΔΕΣ Κ 97 Α ΟΜΙΛΟΣ
*Γηπ. Αγριάς (10 π.μ.): ΘΗΣΕΑΣ-ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Διαιτ.Μπουργάνης)
*Γηπ. Αγχιάλου (10 π.μ.): ΠΥΡΑΣΟΣ-ΒΟΛΟΣ 2004 (Αναστασίου)
ΡΕΠΟ:  ΑΛΜΥΡΟΣ
 
ΠΑΙΔΕΣ (Κ-97)    Β’ ΟΜΙΛΟΣ
*Γηπ. ΕΑΚ Βόλου (10 π.μ.): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β.-ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ(Τσαμαδιάς)
*Γηπ. Δημητριάς (10 π.μ.): ΔΗΜΗΤΡΙΑΣ-ΑΠΟΒ (Τσιάς)
ΡΕΠΟ: ΝΙΚΗ Β.
 
ΠΡΟΠΑΙΔΩΝ (Κ-98)    
*Γηπ. Αγίας Παρασκευής (10 π.μ.): ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ- -Ρ.ΦΕΡΑΙΟΣ (Βλάχος)
*Γηπ. Μαγνησιακού (12.15 μ. ): ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 1 (Ντάντος)
*Γηπ. ΕΑΚ (11.30 π.μ.): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 2-ΣΑΡΑΚΗΝΟΣ (Καρακίτσος)
ΡΕΠΟ: ΑΣΤΕΡΑΣ
 
ΤΖΟΥΝΙΟΡ (Κ-99)    Α’ ΟΜΙΛΟΣ
*Γηπ. Σούρπης (12 μ. ): ΑΘΛΟΣ-ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Γιάννης)
*Γηπ. Λεχωνίων (10 π.μ.): ΑΠΟΒ-ΝΙΚΗ Β.(Βαζούρας)
 
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΤΖΟΥΝΙΟΡ (Κ-99)    B’ ΟΜΙΛΟΣ
 *Γηπ. Αγχιάλου (11.30 π.μ.): ΠΥΡΑΣΟΣ-ΕΡΜΗΣ (Αναστασίου)
*Γηπ. Μαγνησιακού (11 π.μ. ): ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ-ΝΙΚΗ Β.(Ζαρμπούνη)
 
ΠΡΟ-ΤΖΟΥΝΙΟΡ (Κ-2000)    Α’ ΟΜΙΛΟΣ
*Γηπ. Μελισσατίκων (12.30 μ.): ΑΡΗΣ Μ.-ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Δάβιος)
*Γηπ. Λεχωνίων (11.30 π.μ.):  ΑΠΟΒ-ΑΘΛΟΣ (Βαζούρας)
*Γηπ. Μαγνησιακού (10 π.μ.): ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ-ΝΙΚΗ Β.(Μαγουλιανίτης)
 
ΠΡΟ-ΤΖΟΥΝΙΟΡ (Κ-2000)    Β’ ΟΜΙΛΟΣ
*Γηπ. Σαρακηνού (11.30 π.μ.): ΣΑΡΑΚΗΝΟΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β.(Σακκάς)
*Γηπ. Δημητριάς (11.30 π.μ.): ΔΗΜΗΤΡΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ (Σαρακατσάνος)
ΡΕΠΟ: ΑΘΛ. ΕΝΩΣΗ 2002
 
ΜΙΝΙ-ΤΖΟΥΝΙΟΡ (Κ-2001)    Α’ ΟΜΙΛΟΣ
*Γηπ. ΟΣΕ (12.30 μ.) ΝΙΚΗ Β.- ΔΑΦΝΗ (Βολιώτης)
*Γηπ. Λεχωνίων (12.30 μ.) ΑΠΟΒ-ΑΘΛΟΣ (Βαζούρας)
*Γηπ. Β. Πανθεσσαλικό (10 π.μ.) ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΕΡΜΗΣ (Σταθούρος)
 
ΜΙΝΙ-ΤΖΟΥΝΙΟΡ (Κ-2001)    Β’ ΟΜΙΛΟΣ
*Γηπ. Αγριάς (11.30 π.μ. ) ΘΗΣΕΑΣ-ΝΙΚΗ Β. 2 (Μπουργάνης)
*Γηπ. Αγίας Παρασκευής (11.30 π.μ.) ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ-ΣΑΡΑΚΗΝΟΣ (Κωστόπουλος)
ΡΕΠΟ: ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ
 
 
 

 

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
9
+
3
=