Ο Ρήγας πέτυχε το 4 στα 4... με 4-0

Τελευταία ενημέρωση: 2011-10-09, 00:00:00
Ο Ρήγας πέτυχε το 4 στα 4... με 4-0
Η ομάδα του Ρήγα Φεραίου κερδίζοντας χθες 4-0 πέτυχε το 4 στα 4 στην 4η αγωνιστική της Α΄ Κατηγορίας Ε.Π.Σ.Θ., ο Μαγνησιακός πέτυχε πρώτη νίκη κερδίζοντας μάλιστα τον Εθνικό 1-2, ο Θησέας γνώρισε πρώτη ήττα, ενώ στη Β΄ Κατηγορία οι Μικροθήβες γνώρισαν 1η ήττα από τον Άρη που συνεχίζει αήττητος.
Στην Α΄ Κατηγορία ο Ρήγας Φεραίος κέρδισε 4-0 στο Βελεστίνο   τον Πρωτεσίλαο με 2 γκολ του Χατζή και από ένα των Τσάτσιου και Βογιατζή, ενώ η Σκιάθος σήμερα παίζει επίσης για το 4 στα 4   με τον Άνθιμο Γαζή.
Στην πρώτη νίκη και μάλιστα εκτός έδρας του Μαγνησιακού 1-2 ο Ζιάκας και ο Βασιλείου πέτυχαν τα γκολ, ενώ για τον Εθνικό είχε ισοφαρίσει ο Νούσιας...
Χθες πρώτη ήττα γνώρισε ο Θησέας χάνοντας 2-1 στην Αγία Παρασκευή με γκολ των Χασιώτη και Παπαγακή και σήμερα   η άλλη αήττητη η Δήμητρα   υποδέχεται τον Σαρακηνό...
Ακόμη  χωρίς νίκη    είναι ο Απόλλων Καναλίων που έχασε χθες 0-3 από τη Σούρπη και ο Ηρακλής που είναι γηπεδούχος σήμερα   στην 4η αγωνιστική με τη Χλόη.
Στην Β΄ Κατηγορία οι Νέοι Αθλητές Νίκης σήμερα είναι γηπεδούχοι με έδρα την Κερασιά και υποδέχονται τη Σκόπελο για το 4 στα 4, ενώ χθες ο Άρης Μελισσατίκων κέρδισε 2-0 με γκολ των Τσομπανόπουλου και Τσιάμη, έμεινε αήττητος και έσπασε το αήττητο της ομάδας που προήλθε από την ένωση   Μικροθηβών-Αϊδινίου.
 
Οι Μυρμιδόνες που έχασαν 0-1 από τη Δάφνη, ο Διαγόρας που έχασε 3-2 από τη Μακρινίτσα, η Ιωλκός που ηττήθηκε 3-0 στο Ριζόμυλο (2 γκολ ο Καλόγηρος κι ένα ο Δημόπουλος) χθες,   αλλά ο Πηλέας και η Άλλη Μεριά και είναι οι ομάδες που δεν έχουν νίκη στη Β΄, ενώ παράλληλα   σήμερα γίνεται και η 2η αγωνιστική της Γ’ Κατηγορίας.
 
Τα αποτελέσματα και το υπόλοιπο πρόγραμμα στα τοπικά πρωταθλήματα έχει ως εξής:
 
Α΄ Κατηγορία - 4η αγωνιστική
 
*Ρήγας-Πρωτεσίλαος 4-0
*Εθνικός-Μαγνησιακός 1-2
*Απόλλων Καναλίων-Αίας Σούρπης 0-3
*Α.Ε. 2002-Α.Ε. Διμηνίου 2-1
* Αγία Παρασκευή-Θησέας 2-1
 
Κυριακή 9 Οκτώβρη
*Γηπ. Σκιάθου (1.15 μ.μ.): Σκιάθος-Ανθ. Γαζής (Παλιούρας, Κατσαρός, Βλάχος)
*Γηπ. Δημητριάς (11 π.μ.): Ηρακλής-Χλόη/ΑΕ Φερών (Δαλούκας, Μπέλλου,Αγρέβης)
*Γηπ. Ευξεινούπολης (4 μ.μ.): Δήμητρα-Σαρακηνός (Σκουλάς, Δαλούκας, Πετρόπουλος)
 
Β΄ Κατηγορία - 4η αγωνιστική
*Ακρόπολη-Αγχίαλος 6-0
* Αστέρας Ριζομυλου-Ιωλκός 6-0
*Μακρινίτσα-Διαγόρας 3-2
* Μυρμιδόνες-Δάφνη 0-1
*Άρης Μελισσατίκων-Μικροθήβες/Αγροτικός 2-0
 
Κυριακή 9 Οκτώβρη
*Γηπ. Αλ. Μεριάς (11 π.μ.): Ιάσων Α.Μ.-Πανιώνιος (Τσαρτσάλης,Μίχος,Γκογκινούδης)
*Γηπ. Κερασιάς (11.30 πμ): Ν.Α. Νίκης-Σκόπελος (Ματσούκας,Καρακίτσος,Μεταξιώτης)
*Γηπ. Αργαλαστής (4 μ.μ.): Αργαλαστή-Πηλέας (Μπουργάνης.,Βερτόπουλος,Γκογκινούδης)
 
Γ’ Κατηγορία - 2η αγωνιστική
 Κυριακή 9 Οκτώβρη
 
*Γηπ. Δημητριάς (4 μ.μ.): Δημητριάς-Ηρακλής Αγ.Θ. (Χαρβάλας,Τσαμαδιάς,Δαβιός)
*Γηπ. Λεχωνίων. (4 μ.μ.) : Τοξότης-Αετός Κερασιάς (Θεοχάρης,Τσιάς,Σταθούρος)
*Γηπ. Αϊδινίου (4 μ.μ.): Απόλλων Κροκίου-Άθλος (Καραγιάννης,Ζαχόπουλος,Γαβριτόπουλος)
Ρεπό: ΑΠΟΒ
 
 
 
 
 
 
Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
5
+
8
=