Με μια 11άδα αήττητες ομάδες

Τελευταία ενημέρωση: 2011-10-01, 00:00:00
Με μια 11άδα αήττητες ομάδες
Επιμέλεια: ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΗΝΕΛΗΣ
 
Με 11 ομάδες να είναι αήττητες συνεχίζονται τα τοπικά πρωταθλήματα Α΄ και Β΄ Κατηγορίας Ε.Π.Σ.Θ. με την 3η αγωνιστική όπου άλλες 11 ομάδες αναζητούν πρώτη νίκη.
Στην τρίτη αγωνιστική της Α΄ Κατηγορίας 4 ομάδες θέλουν να πετύχουν το 3 στα 3 και άλλες 4 αναζητούν πρώτη νίκη, ενώ το ματς που ξεχωρίζει είναι αυτό στην Αγριά μεταξύ του Θησέα και της Δήμητρας Ευξεινουπολης, αφού και οι δυο ομάδες ως τώρα έχουν μόνο νίκες έχουν πετύχει από 7 γκολ και σκοράρουν εντός και εκτός.
Στο Βελεστίνο ο Ρήγας Φεραίος έχοντας δυο νίκες  υποδέχεται τον Απόλλωνα Καναλίων που δεν έχει νίκη, ενώ  στον Πτελεό ο Πρωτεσίλαος θέλει πρώτη νίκη έδρας απέναντι στον Εθνικό που θέλει πρώτη νίκη εκτός στη δεύτερη συνεχόμενη έξοδο και ενώ πέρσι είχε κερδίσει εκεί 0-2.
Στο Διμήνι η ΑΕΔ στο πρώτο ματς έδρας θέλει δεύτερη νίκη απέναντι στον Ηρακλή   που δεν έχει ακόμη βαθμό αλλά και έχει δεχθεί τα περισσότερα γκολ, αν και έδειξε ότι αξίζει και   δικαιούται κάτι παραπάνω, ενώ πρώτη νίκη έδρας θέλει ο Σαρακηνός που υποδέχεται τη Χλόη, που όπως κι αυτός έχει μια νίκη επίσης εκτός έδρας.
Αύριο Κυριακή ως γηπεδούχοι Μαγνησιακός και Άνθιμος Γαζής θέλουν πρώτη νίκη,  ενώ πρώτη νίκη έδρας θέλει στη Σούρπη ο Αίαντας που παίζει με την ΑΕ 2002, η οποία έχει κερδίσει μόνο εκτός έδρας!
 
Στην Β’ κατηγορία 4 ομάδες θέλουν το 3 στα 3, άλλες 3 να συνεχίσουν αήττητες, αλλά και 7 «ψάχνουν» την 1η νίκη!
Σήμερα στη Νεάπολη η Δάφνη που έχει μόνο νίκες  και την καλύτερη επίθεση υποδέχεται την ομάδα της συνένωσης Μικροθηβών και Αϊδινίου που επίσης είναι αήττητη, ενώ στο Σέσκλο η Ακρόπολη θέλει πρώτη νίκη απέναντι στον Κένταυρο Αργαλαστής που έχει μόνο νίκες και επιχειρεί την πρώτη του έξοδο. Πρώτη νίκη στο πρώτο του ματς στο Στεφανοβίκειο θέλει ο Διαγόρας που υποδέχεται τον αήττητο Άρη Μελισσατίκων, ενώ σημαντικό είναι και το ματς του Πανιωνίου απέναντι στον Αστέρα που μετρά μόνο νίκες και δεν έχει δεχθεί γκολ.  
Γκολ δεν έχουν δεχθεί  και οι Νέοι Αθλητές Νίκης που αύριο παίζουν εκτός έδρας με την   Ιωλκό που είναι χωρίς ήττα αλλά και χωρίς νίκη, ενώ στο ματς Αγχιάλου-Άλλης Μεριάς και οι δυο ομάδες αναζητούν πρώτους βαθμούς… 
 
Την Κυριακή αρχίζει και η μικρή κατηγορία της Ε.Π.Σ.Θ. με τη Γ΄ Κατηγορία να αποτελούν φέτος οι Τοξότης, Αετός Κερασιάς, Ηρακλής Αγ. Θεοδώρων, ΑΠΟΒ, Απόλλων Κροκίου, Δημητριάς και η νέα ομάδα Άθλος Αλμυρού και έτσι θα διεξαχθούν 4 γύροι (28 αγωνιστικές) που θα ολοκληρωθούν 22/4/2012.
Αναλυτικά το πρόγραμμα του σαββατοκύριακου:
 
 
Α Κατηγορία - 3η αγωνιστική
 
Σάββατο 1 Οκτωβρίου
*Γηπ. Πτελεού (4 μ.μ.): Πρωτεσίλαος-Εθνικός (Καραγιάννης,Τσακούμης,Γιαννής)
*Γηπ. Βελεστίνου (4 μ.μ.): Ρήγας Φεραίος-Απόλλων Καναλίων (Χαλβατζάκος,Καπέσιος, Γόργορης)
*Γηπ. Διμηνίου (4 μ.μ.): Α.Ε. Διμηνίου-Ηρακλής (Ρούσης,Μπαρμπάκου,Κουβάτα)
*Γηπ. Αγριάς (4 μ.μ.): Θησέας-Δήμητρα (Δημητριάδης,Βερτόπουλος, Τσαγκάρης)
*Γηπ. Σαρακηνού (4 μ.μ.): Σαρακηνός- ΑΕ Φερών /Χλόη (Τριάντος,Τσιγγινές,Ζήσιος)
Κυριακή 2 Οκτωβρίου
*Γηπ. Δημητριάς (11.30 π.μ.): Μαγνησιακός-Σκιάθος (Χαλβατζάκος,Μπέλλου,Τσαρτσάλης)
*Γηπ. Γατζέας (11 π.μ.):  Ανθ. Γαζής-Αγία Παρασκευή (Δαλούκας,Πετρόπουλος, Κόκκαλης)
*Γηπ. Σούρπης (4 μ.μ.):  Αίας Σ.-Α.Ε. 2002 (Ματσούκας,Τσαγκάρης,Καπνιάς)
 
 
 
Β΄ Κατηγορία - 3η αγωνιστική
Σάββατο 1 Οκτωβρίου
*Γηπ. Σέσκλου (4 μ.μ.): Ακρόπολη-Αργαλαστή (Παλιούρας,Καρακίτσος,Μεταξιώτης)
*Γηπ. Δημητριάς (4 μ.μ.): Πανιώνιος-Αστέρας Ριζομύλου (Δ.Κρητικός,Κατσαρός,Σταθούρος)
*Γηπ. Στεφανοβικείου(4 μ.μ.): Διαγόρας-Άρης Μελισατίκων (Τρυφωνίδης,Γκάγκας,Βλάχος)
*Γηπ. Νεάπολης (4 μ.μ.): Δάφνη-Μικροθήβες/Αγροτικός (Θεοχάρης,Σακκάς,Γκογκινούδης)
Κυριακή 2 Οκτωβρίου
*Γηπ. Αγχιάλου (4 μ.μ.): Αγχίαλος-Ιάσων Α.Μ (Μπουργάνης,Τρυφωνίδης,Βλάχος)
*Γηπ. Δημητριάς (4 μ.μ.): Πηλέας-Μακρινίτσα (Καπέσιος,Μπαρκονίκος,Δημητράκης)
*Γηπ. Πορταριάς (4 μ.μ.): Ιωλκός-Ν.Α. Νίκης (Γκάγκας,Αθανασίου,Βαζούρας)
*Γηπ. Σκοπέλου (1.15 μ.μ.): Σκόπελος-Μυρμιδόνες (Σκουλάς, Σακκάς,Γαργαλιάνος)
 
 
Γ΄ Κατηγορία -1η αγωνιστική
Κυριακή 2 Οκτωβρίου
*Γηπ. Αγ. Θεοδώρων (4 μ.μ.): Ηρακλής Αγίων Θεοδώρων-Τοξότης (Κουρσοβίτης, Μίχος, Γαβριτόπουλος)
*Γηπ. Κερασιάς (4 μ.μ.): Αετός -Αθλος Αλμυρού (Γόργορης,Τσιάς,Τσαμαδιάς)
*Γηπ. Λεχωνίων (4 μ.μ.): ΑΠΟΒ -Απόλλων Κροκίου (Κατσαρός,Σαρακατσάνος,Δαβιός)
*Ρεπό Α.Σ. Δημητριάς
Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
2
+
2
=