Επανεκκίνηση με ντέρμπι στην Ε.Π.Σ.Θ.

Τελευταία ενημέρωση: 2019-11-02, 13:24:38
Επανεκκίνηση με ντέρμπι στην Ε.Π.Σ.Θ.

Με ντέρμπι που κρίνονται οι κορυφές …επαναρχίζουν σήμερα τα τοπικά πρωταθλήματα σε Α’, Β’ και Γ’ κατηγορία ΕΠΣΘ με τη μία από τις τέσσερις ομάδες που ώς τώρα έχει μόνο νίκες να δοκιμάζεται σε απόλυτη έδρα, να υπάρχει ματς μεταξύ αήττητων κι ενώ αύριο να διεξάγεται και παιχνίδι ομάδων χωρίς απώλειες…

Επιμέλεια: ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΗΝΕΛΗΣ

Σήμερα στη μεγάλη κατηγορία η Ακρόπολη που μόλις την περασμένη αγωνιστική είχε πρώτη ήττα και που στο Σέσκλο έχει μόνο νίκες χωρίς να δεχθεί γκολ φιλοξενεί τον πρωτοπόρο Σαρακηνό που έχει μόνο νίκες, ενώ η χωρίς ήττα Αγία Άννα υποδέχεται τον Αίαντα που έχει μια ήττα.

Στην Α’ Κατηγορία χωρίς ήττα είναι και ο Ρήγας Φεραίος που αύριο φιλοξενεί την χωρίς βαθμό Δάφνη, ενώ χωρίς νίκη είναι ακόμη ο Ιάσονας Άλλης Μεριάς και ο Πύρασος με την ομάδα της Ν. Αγχιάλου να μην έχει πετύχει ακόμη γκολ… και αύριο με έδρα το Αερινό να παίζει με την Αγία Παρασκευή

Μόνη με νίκες στη Β’ Κατηγορία είναι η Σκόπελος και Ελευθεριακός, Μαγνησιακός, Λεχώνια, Πηλέας δεν έχουν νίκη ενώ η ομάδα του Ανθίμου Γαζή που ενισχύθηκε δεν έχει πετύχει ακόμη γκολ. Σήμερα πάντως στις 6 μ.μ. στο «Βασδέκειο» γίνεται ματς αήττητων με το Κολέγιο της Νίκης να φιλοξενεί τον Αστέρα ενώ αύριο για τη Γ’ΕΠΣΘ Δημητριάς και Κανάλια που σε δυο αγωνιστικές έχουν το 2 στα 2 παίζουν μεταξύ τους …και στο Διμήνι ΑΕΔ και Ερμής θα παίξουν για τους πρώτους βαθμούς!

Το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου στις τρεις κατηγορίες της ΕΠΣΘ:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (5η αγωνιστική)

Σάββατο 2/11

Γηπ. Σέσκλου (3 μ.μ): Ακρόπολη-Σαρακηνός, Νικόπουλος, Δ. Σακκάς, Αναστασίου

Γηπ. Olimpico (3 μ.μ): Αγία Αννα-Αίας Σούρπης, Γραβάνης, Βλάχος, Π. Σακκάς

Κυριακή 3/11

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (11 π.μ): Τοξότης-Δήμητρα, Θεοχάρης, Γεωργαντζής, Αντωνίου

Γηπ. Γατζέας (11 π.μ.): Α.Ε. 2002-Πρωτεσίλαος, Σαρρής, Μπαρτζιάλης, Τριφονίδης

Γηπ. Σκιάθου (12 μ.): Σκιάθος-Ιάσων Α.Μ., Πλακιάς, Θ. Τασιόπουλος, Τσαγγάρης

Γηπ. Βελεστίνου (3 μ.μ): Ρήγας Φεραίος-Δάφνη, Αθηναίος, Κ. Τασιόπουλος, Δημητράκης

Γηπ. Αερινού (3 μ.μ): Πύρασος-Αγία Παρασκευή, Βλάχος, Σκρίμπας, Αγγελόπουλος

Οι σκόρερ

7 ΓΚΟΛ: Μάριος Φουρκιώτης (Ακρόπολη)

5 ΓΚΟΛ: Νίκος Παγώνης (Ακρόπολη), Γιάννης Αραπίτσας (Αίας)

4 ΓΚΟΛ: Δημήτρης Στουμποβίκος (ΑΕ 2002), Χρήστος Κλουκουτάρας (Δήμητρα), Δημήτρης Γάρος (Ρήγας), Θανάσης Κατσαβριάς (Αίας) Αντώνης Τζοβάρας (Αγία Αννα), Κώστας Φλίγκος (Σαρακηνός), Γιώργος Τζίκας (Σαρακηνός)

3 ΓΚΟΛ: Θανάσης Παπαδόπουλος (Δήμητρα), Θράσος Βαλωτής (Πρωτεσίλαος), Δ. Σέττος (Ρήγας), Ε. Τσιουρής (Σαρακηνός)

2 ΓΚΟΛ: Π. Θωμαϊδης (Δήμητρα), Γ. Νικολαΐδης (Σκιάθος), Β. Καλαμίδας (Αγία Αννα), Αλμπαν Κόντρα (Ιάσων), Μαν. Μεγαγιάννης (Αγία Παρασκευή), Γουτούλης (Ρήγας), Λ. Δενελάβας (Τοξότης), Καρακίτσος (Δάφνη)

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (4η αγωνιστική)

Σάββατο 2/11

Γηπ. «Βασδέκειο»(6 μ.μ): Αθλ.Κολέγιο Νίκης-Αστέρας Ριζομύλου, Χαλβατζάκος, Γερμάνης, Γιάννης

Κυριακή 3/11

Γηπ. ΕΤΒΑ (11 π.μ.): Πηλέας-Ανθιμος Γαζής, Δημητριάδης, Δημητράκης, Σαρακατσάνος

Γηπ. «Βασδέκειο» (11 π.μ.): Πανιώνιος-Ενωση Λεχωνίων/ Νηλέα, Γραβάνης, Κόκκαλης, Μπέλλου

Γηπ. Σκοπέλου(11.30 π.μ.): Σκόπελος-Μακρινίτσα, Κούστας, Τοζακίδης, Κίττος

Γηπ. Πλατάνου (3 μ.μ): Μυρμιδόνες-Ελευθεριακός, Δημητριάδης, Παναγιωτόπουλος, Χασιώτης

Γηπ. Αγχιάλου (3 μ.μ): Αγχίαλος-Μαγνησιακός Σαμαράς Γεωργαντζής Γερμάνης

Οι σκόρερ

4 ΓΚΟΛ: Γιάννης Παπαστεργίου (Αθλ. Κολέγιο Νίκης)

3 ΓΚΟΛ: Κυπτίου (Πανιώνιος),Τσακίρης (Πανιώνιος), Μάτζαρης (Μυρμιδόνες), Π. Βούλγαρης (Μυρμιδόνες), Τσόγκας (Μυρμιδόνες), Κωνσταντέλος (Αστέρας)

2 ΓΚΟΛ: Χαλιμούρδας (Αστέρας), Κάρρος (Αστέρας), Πότσης (Λεχώνια), Στεργίου (Πανιώνιος), Ταφίλης (Πανιώνιος), Μαγιόγλου (Αγχίαλος), Βέρμπης (Μακρινίτσα)

Γ΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (3η αγωνιστική)

Σάββατο 2/11

Γηπ. Ευξεινούπολης (3 μ.μ): Αθλος-Α.ΠΟ.Β, Γ. Τασιόπουλος, Κουβάτα, Κόκκαλης

Γηπ. Αχιλλείου (3 μ.μ): Αχιλλέας Αχιλλείου-Κένταυρος Ν.Π., Κούστας, Τριφονίδης, Χασιώτης

Κυριακή 3/11

Γηπ. Διμηνίου (3 μ.μ): Α.Ε. Διμηνίου-Ερμής, Ευαγγελιάς, Σαρακατσάνος, Ανδραδόπουλος

Γηπ. «Βασδέκειο» (3 μ.μ): Δημητριάς-Απόλλων Καναλίων, Γκατζούνας, Ευσταθιάδης, Θάνος

Ρεπό: Νέος Μαγνησιακός

Οι σκόρερ

3 ΓΚΟΛ: Μπουμπούκης (Ερμής)

2 ΓΚΟΛ: Χούμπλης (ΑΠΟΒ), Νταϊλιάνι (ΑΠΟΒ), Πετρόπουλος (Δημητριάς), Ζαφειρόπουλος (Δημητριάς), Ασημάκης (Δημητριάς)

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
7
+
9
=