Γ΄ Εθνική: Κλήρωσε και έχει σέντρα στις 22/9

Τελευταία ενημέρωση: 2019-09-12, 17:59:38
Γ΄ Εθνική: Κλήρωσε και έχει σέντρα στις 22/9

Πραγματοποιήθηκε χθες στα γραφεία της ΕΠΟ η κλήρωση του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας που θα έχει πρεμιέρα στους 8 ομίλους στις 22 Σεπτεμβρίου.

Επιμέλεια: ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΗΝΕΛΗΣ

Οι ομάδες από τη Μαγνησία μετέχουν στον 3ο όμιλο και στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος ο Θησέας θα αγωνιστεί ως γηπεδούχος (θα υποδεχθεί τον Πιερικό), ενώ εκτός έδρας θα αρχίσουν την προσπάθειά τους ο Γ.Σ. Αλμυρού που θα παίξει στον Παλαμά με τον τοπικό Ατρόμητο και ο Διαγόρας Στεφανοβικείου που θα αγωνιστεί στην Καλαμπάκα με τον Α.Σ. Μετέωρα.

Οι 106 ομάδες των 8 ομίλων θα ριχτούν στη... μάχη όπως επισημοποιήθηκε πια στις 22 Σεπτεμβρίου, για τα Χριστούγεννα προγραμματίστηκε ρεπό δύο εβδομάδων, ενώ τα μπαράζ θα ξεκινήσουν μετά τις 29 Μαρτίου.

Bάσει προκήρυξης, στο τέλος της χρονιάς στη Football League θα προβιβασθούν τέσσερις ομάδες μετά από μπαράζ, που θα γίνουν έπειτα από κλήρωση, ενώ αν για οποιοδήποτε λόγο κάποια ομάδα δεν πληροί τις προϋποθέσεις ανόδου τη θέση της μπορεί να πάρει μέχρι και ο τέταρτος από τους χαμένους των αγώνων κατάταξης.

Στον δικό ματς 3ο όμιλο το πρώτο τοπικό ντέρμπι Θησέας-ΓΣΑ είναι Τετάρτη 30 Οκτωβρίου (8η), στη 10η (10/11) θα παίξουν Θησέας-Διαγόρας και στη 12η Αλμυρός-Διαγόρας (24/11), ενώ στο φινάλε του πρωταθλήματος ο Διαγόρας θα παίξει στην Πιερία και ΓΣΑ και Θησέας θα είναι γηπεδούχοι.

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ 3ου ΟΜΙΛΟΥ ΤΗΣ Γ’ΕΘΝΙΚΗΣ 2019-2020

1η αγωνιστική (22/9)

ΑΣ Μετέωρα - Διαγόρας

Αταλάντη - Ποταμιά

ΑΕ Καρίτσας - Δίας Δίου

Διγενής Νεοχ. - ΑΟ Σελλάνων

Ατρόμητος Παλαμά - Αλμυρός

Θησέας Αγριάς - Πιερικός

Οικονόμος - Ηρακλής Λάρισας

 

2η αγωνιστική (29/9)

Αταλάντη - ΑΣ Μετέωρα

Διαγόρας - ΑΕ Καρίτσας

Ποταμιά - Διγενής Νεοχωρίου

Δίας Δίου - Ατρόμητος Παλαμά

ΑΟ Σελλάνων - Θησέας Αγριάς

Αλμυρός - Οικονόμος

Πιερικός - Ηρακλής Λάρισας

 

3η αγωνιστική (6/10)

Θησέας Αγριάς - Ποταμιά

Πιερικός - Αλμυρός

Ατρόμητος Παλαμά - Διαγόρας

ΑΣ Μετέωρα - ΑΕ Καρίτσας

Διγενής Νεοχωρίου - Αταλάντη

Οικονόμος - Δίας Δίου

Ηρακλής Λάρ. - ΑΟ Σελλάνων

 

4η αγωνιστική (Τετ. 9/10)

Διγενής Νεοχωρίου - ΑΣ Μετέωρα

ΑΕ Καρίτσας - Ατρόμητος Παλαμά

Αταλάντη - Θησέας Αγριάς

Διαγόρας - Οικονόμος Τσαρ.

Ποταμιά - Ηρακλής Λάρισας

Δίας Δίου - Πιερικός

ΑΟ Σελλάνων - Αλμυρός

 

5η αγωνιστική (13/10)

Μετέωρα - Ατρόμητος Παλαμά

Θησέας - Διγενής Νεοχωρίου

Οικονόμος - ΑΕ Καρίτσας

Ηρακλής Λάρισας - Αταλάντη

Πιερικός - Διαγόρας

Αλμυρός - Ποταμιά

ΑΟ Σελλάνων - Δίας Δίου

 

6η αγωνιστική (20/10)

Θησέας Αγριάς - ΑΣ Μετέωρα

Ατρόμητος Παλαμά - Οικονόμος

Διγενής Νεοχ.- Ηρακλής Λάρισας

ΑΕ Καρίτσας - Πιερικός

Αταλάντη - Αλμυρός

Διαγόρας - ΑΟ Σελλάνων

Ποταμιά - Δίας Δίου

 

7η αγωνιστική (27/10)

ΑΣ Μετέωρα - Οικονόμος

Ηρακλής Λάρισας - Θησέας

Πιερικός - Ατρόμητος Παλαμά

Αλμυρός - Διγενής Νεοχωρίου

ΑΟ Σελλάνων - ΑΕ Καρίτσας

Δίας Δίου - Αταλάντη

Ποταμιά - Διαγόρας

 

8η αγωνιστική (Τετ. 30/10)

Ηρακλής Λάρ. - ΑΣ Μετέωρα

Οικονόμος - Πιερικός

Θησέας Αγριάς - Αλμυρός

Ατρόμητος Παλαμά - ΑΟ Σελλάνων

Διγενής Νεοχωρίου - Δίας Δίου

ΑΕ Καρίτσας - Ποταμιά

Αταλάντη - Διαγόρας Στεφ.

 

9η αγωνιστική (3/11)

ΑΣ Μετέωρα - Πιερικός

Αλμυρός - Ηρακλής Λάρισας

ΑΟ Σελλάνων - Οικονόμος

Δίας Δίου - Θησέας Αγριάς

Ποταμιά - Ατρόμητος Παλαμά

Διαγόρας - Διγενής Νεοχωρίου

ΑΕ Καρίτσας - Αταλάντη

 

10η αγωνιστική (10/11)

Αλμυρός - ΑΣ Μετέωρα

Πιερικός - ΑΟ Σελλάνων

Ηρακλής Λάρισας - Δίας Δίου

Οικονόμος Τσαριτσάνης - Ποταμιά

Θησέας- Διαγόρας Στεφανοβικείου

Ατρόμητος Παλαμά - Αταλάντη

Διγενής Νεοχωρίου - ΑΕ Καρίτσας

 

11η αγωνιστική (Σαβ. 16/11)

ΑΣ Μετέωρα - ΑΟ Σελλάνων

Δίας Δίου - Αλμυρός

Ποταμιά - Πιερικός

Διαγόρας - Ηρακλής Λάρισας

Αταλάντη - Οικονόμος

ΑΕ Καρίτσας - Θησέας Αγριάς

Ατρόμητος Παλαμά - Διγενής

 

12η αγωνιστική (24/11)

Δίας Δίου - ΑΣ Μετέωρα

ΑΟ Σελλάνων - Ποταμιά

Αλμυρός - Διαγόρας

Πιερικός - Αταλάντη

Ηρακλής Λάρισας - ΑΕ Καρίτσας

Οικονόμος - Διγενής Νεοχωρίου

Θησέας - Ατρόμητος Παλαμά

 

13η αγωνιστική (Τετ. 27/11)

ΑΣ Μετέωρα - Ποταμιά

Διαγόρας - Δίας Δίου

Αταλάντη - ΑΟ Σελλάνων

ΑΕ Καρίτσας - Αλμυρός

Διγενής Νεοχωρίου - Πιερικός

Ατρόμητος Παλ. - Ηρακλής Λ.

Οικονόμος - Θησέας Αγριάς

----------

14η αγωνιστική (1/12)

Διαγόρας - ΑΣ Μετέωρα

Ποταμιά - Αταλάντη

Δίας Δίου - ΑΕ Καρίτσας

ΑΟ Σελλάνων - Διγενής Νεοχ.

Αλμυρός - Ατρόμητος Παλαμά

Πιερικός - Θησέας Αγριάς

Ηρακλής Λάρ. - Οικονόμος

 

15η αγωνιστική (8/12)

ΑΣ Μετέωρα - Αταλάντη

ΑΕ Καρίτσας - Διαγόρας

Διγενής Νεοχωρίου - Ποταμιά

Ατρόμητος Παλαμά - Δίας Δίου

Θησέας Αγριάς - ΑΟ Σελλάνων

Οικονόμος- Αλμυρός

Ηρακλής Λάρισας - Πιερικός

 

16η αγωνιστική (15/12)

ΑΕ Καρίτσας - ΑΣ Μετέωρα

Αταλάντη - Διγενής Νεοχωρίου

Διαγόρας - Ατρόμητος Παλαμά

Ποταμιά - Θησέας Αγριάς

Δίας Δίου - Οικονόμος Τσαριτσάνης

ΑΟ Σελλάνων - Ηρακλής Λάρισας

Αλμυρός - Πιερικός

 

17η αγωνιστική (Τετ. 18/12)

ΑΣ Μετέωρα - Διγενής Νεοχωρίου

Ατρόμητος Παλαμά - ΑΕ Καρίτσας

Θησέας Αγριάς - Αταλάντη

Οικονόμος - Διαγόρας

Ηρακλής Λάρισας - Ποταμιά

Πιερικός - Δίας Δίου

Αλμυρός - ΑΟ Σελλάνων

 

18η αγωνιστική (5/1/2020)

Ατρόμητος Παλαμά - ΑΣ Μετέωρα

Διγενής Νεοχωρίου - Θησέας

ΑΕ Καρίτσας - Οικονόμος

Αταλάντη - Ηρακλής Λάρισας

Διαγόρας - Πιερικός

Ποταμιά - Αλμυρός

Δίας Δίου - ΑΟ Σελλάνων

 

19η αγωνιστική (12/1)

ΑΣ Μετέωρα - Θησέας Αγριάς

Οικονόμος - Ατρόμητος Παλαμά

Ηρακλής Λάρισας - Διγενής

Πιερικός - ΑΕ Καρίτσας

Αλμυρός - Αταλάντη

ΑΟ Σελλάνων - Διαγόρας

Δίας Δίου - Ποταμιά

 

20ή αγωνιστική (19/1)

Οικονόμος - ΑΣ Μετέωρα

Θησέας - Ηρακλής Λάρισας

Ατρόμητος Παλαμά - Πιερικός

Διγενής Νεοχωρίου - Αλμυρός

ΑΕ Καρίτσας - ΑΟ Σελλάνων

Αταλάντη - Δίας Δίου

Διαγόρας - Ποταμιά

 

21η αγωνιστική (26/1)

Μετέωρα - Ηρακλής Λάρισας

Πιερικός - Οικονόμος

Αλμυρός - Θησέας Αγριάς

ΑΟ Σελλάνων - Ατρόμητος Π.

Δίας Δίου - Διγενής Νεοχωρίου

Ποταμιά - ΑΕ Καρίτσας

Διαγόρας - Αταλάντη

 

22η αγωνιστική (2/2)

Πιερικός - ΑΣ Μετέωρα

Ηρακλής Λάρισας - Αλμυρός

Οικονόμος - ΑΟ Σελλάνων

Θησέας Αγριάς - Δίας Δίου

Ατρόμητος Παλαμά - Ποταμιά

Διγενής Νεοχωρίου - Διαγόρας

Αταλάντη - ΑΕ Καρίτσας

 

23η αγωνιστική (9/2)

ΑΣ Μετέωρα - Αλμυρός

ΑΟ Σελλάνων - Πιερικός

Δίας Δίου - Ηρακλής Λάρισας

Ποταμιά - Οικονόμος Τσαριτσάνης

Διαγόρας - Θησέας

Αταλάντη - Ατρόμητος Παλαμά

ΑΕ Καρίτσας - Διγενής Νεοχωρίου

 

24η αγωνιστική (16/2)

ΑΟ Σελλάνων - ΑΣ Μετέωρα

Αλμυρός - Δίας Δίου

Πιερικός - Ποταμιά

Ηρακλής Λάρισας - Διαγόρας

Οικονόμος- Αταλάντη

Θησέας Αγριάς - ΑΕ Καρίτσας

Διγενής Νεοχ. - Ατρόμητος Π.

 

25η αγωνιστική (23/2)

ΑΣ Μετέωρα - Δίας Δίου

Ποταμιά - ΑΟ Σελλάνων

Διαγόρας - Αλμυρός

Αταλάντη - Πιερικός

ΑΕ Καρίτσας - Ηρακλής Λάρισας

Διγενής Νεοχωρίου - Οικονόμος

Ατρόμητος Παλαμά - Θησέας

 

26η αγωνιστική (29/2)

Ποταμιά - ΑΣ Μετέωρα

Δίας Δίου - Διαγόρας

ΑΟ Σελλάνων - Αταλάντη

Αλμυρός - ΑΕ Καρίτσας

Πιερικός - Διγενής Νεοχωρίου

Ηρακλής Λ. - Ατρόμητος Π.

Θησέας Αγριάς - Οικονόμος

 

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
3
+
1
=