Το πρόγραμμα της ΕΠΣΘ στις τρεις κατηγορίες

Τελευταία ενημέρωση: 2019-09-11, 10:38:59
Το πρόγραμμα της ΕΠΣΘ στις τρεις κατηγορίες

Με νέα μορφή θα διεξαχθούν φέτος τα πρωταθλήματα της ΕΠΣΘ, αφού σε Α’ και Β’ Κατηγορία θα γίνουν πλέι οφ για την άνοδο και πλέι άουτ για τον υποβιβασμό, ενώ στη κατηγορία θα πραγματοποιηθούν τρεις γύροι.

Η κλήρωση των πρωταθλημάτων της ΕΠΣΘ πραγματοποιήθηκε προχθές Δευτέρα στο ξενοδοχείο Valis στην Αγριά. Η ιδιαιτερότητα των φετινών πρωταθλημάτων έχει να κάνει πως αρχικά σε Α’ και Β’ Κατηγορία θα γίνουν αγώνες πλέι οφ και πλέι άουτ για άνοδο και υποβιβασμό αντίστοιχα.

Το πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας θα εκκινήσει στις 28 Σεπτεμβρίου και θα συμμετέχουν οι ομάδες ΑΕ 2002, Δήμητρα, Αίας, Δάφνη, Ιάσων, Αγία Παρασκευή, Σαρακηνός, Πύρασος, Πρωτεσίλαος, Ρήγας, Ακρόπολη, Τοξότης, Σκιάθος, Αγία Αννα.

Για τον τίτλο του πρωταθλητή και την άνοδο στη Γ’ Εθνική από την Α’ ΕΠΣΘ θα μονομαχήσουν οι ομάδες που θα τερματίσουν στις θέσεις 1-4, μεταφέροντας τους βαθμούς της κανονικής περιόδου. Η διάρκεια των πλέι οφ θα είναι έξι αγωνιστικές με κάθε ομάδα να παίζει εντός και εκτός με τις υπόλοιπες τρεις. Αναφορικά με την κάθοδο θα αγωνιστούν οι ομάδες που θα τερματίσουν από τις θέσεις 9 έως και 14, δίνοντας συνολικά πέντε παιχνίδια. Τα πλέι οφ ανόδου και υποβιβασμού αναμένεται να ξεκινήσουν στις 2/5/2020.

Το πρωτάθλημα της Β’ Κατηγορίας θα εκκινήσει στις 5 Οκτωβρίου και θα συμμετέχουν οι Ανθιμος Γαζής, Αγχίαλος, Μυρμηδόνες, Πανιώνιος, Αθλ. Κολέγιο Νίκης, Μακρινίτσα, Πηλέας, Σκόπελος, Αστέρας Ριζομύλου, Ενωση Λεχωνίων Νηλέα, Ελευθεριακός και Μαγνησιακός.

Για τη Β’ Κατηγορία τα πλέι οφ ανόδου θα διεξαχθούν με τις ομάδες που θα τερματίσουν από τις θέσεις 1-6, ενώ για την αποφυγή του υποβιβασμού θα παίξουν όλες οι υπόλοιπες από τις θέσεις 6-12, με τους δύο τελευταίους να υποβιβάζονται.

Τέλος, η Γ’ Κατηγορία θα κάνει σέντρα στις 12 Οκτωβρίου με τις ομάδες Αθλος, Ερμής, ΑΠΟΒ, Απόλλων Καναλίων, Αχιλλέας, Δημητριάς, ΑΕ Διμηνίου, Νέος Μαγνησιακός και Κένταυρος Ν.Π. Σημειώνεται πως για τη Γ’ Κατηγορία θα διεξαχθούν τρεις γύροι.

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

1η Αγωνιστική

Α.Ε. 2002-Δήμητρα

Αίας-Δάφνη

Ιάσων Α.Μ.-Αγία Παρασκευή

Σαρακηνός-Πύρασος

Πρωτεσίλαος-Ρήγας

Ακρόπολη-Τοξότης

Σκιάθος-Αγία Άννα

2η Αγωνιστική

Αίας-Α.Ε. 2002

Δήμητρα-Ιάσων Α.Μ.

Δάφνη-Σαρακηνός

Αγία Παρασκευή-Πρωτεσίλαος

Πύρασος-Ακρόπολη

Ρήγας-Σκιάθος

Τοξότης-Αγία Άννα

3η Αγωνιστική

Α.Ε. 2002-Ιάσων Α.Μ.

Σαρακηνός-Αίας

Πρωτεσίλαος-Δήμητρα

Ακρόπολη-Δάφνη

Σκιάθος-Αγία Παρασκευή

Αγία Άννα-Πύρασος

Τοξότης-Ρήγας

4η Αγωνιστική

Σαρακηνός-Α.Ε. 2002

Ιάσων Α.Μ.-Πρωτεσίλαος

Αίας-Ακρόπολη

Δήμητρα-Σκιάθος

Δάφνη-Αγία Άννα

Αγία Παρασκευή-Τοξότης

Πύρασος-Ρήγας

5η Αγωνιστική

Α.Ε. 2002-Πρωτεσίλαος

Ακρόπολη-Σαρακηνός

Σκιάθος-Ιάσων Α.Μ.

Αγία Άννα-Αίας

Τοξότης-Δήμητρα

Ρήγας-Δάφνη

Πύρασος-Αγία Παρασκευή

6η Αγωνιστική

Ακρόπολη-Α.Ε. 2002

Πρωτεσίλαος-Σκιάθος

Σαρακηνός-Αγία Άννα

Ιάσων Α.Μ.-Τοξότης

Αίας-Ρήγας

Δήμητρα-Πύρασος

Δάφνη-Αγία Παρασκευή

7η Αγωνιστική

Α.Ε. 2002-Σκιάθος

Αγία Άννα-Ακρόπολη

Τοξότης-Πρωτεσίλαος

Ρήγας-Σαρακηνός

Πύρασος-Ιάσων Α.Μ.

Αγία Παρασκευή-Αίας

Δάφνη-Δήμητρα

8η Αγωνιστική

Αγία Άννα-Α.Ε. 2002

Σκιάθος-Τοξότης

Ακρόπολη-Ρήγας

Πρωτεσίλαος-Πύρασος

Σαρακηνός-Αγία Παρασκευή

Ιάσων Α.Μ.-Δάφνη

Αίας-Δήμητρα

9η Αγωνιστική

Α.Ε. 2002-Τοξότης

Ρήγας-Αγία Άννα

Πύρασος-Σκιάθος

Αγία Παρασκευή-Ακρόπολη

Δάφνη-Πρωτεσίλαος

Δήμητρα-Σαρακηνός

Ιάσων Α.Μ.-Αίας

10η Αγωνιστική

Ρήγας-Α.Ε. 2002

Τοξότης-Πύρασος

Αγία Άννα-Αγία Παρασκευή

Σκιάθος-Δάφνη

Ακρόπολη-Δήμητρα

Πρωτεσίλαος-Αίας

Σαρακηνός-Ιάσων Α.Μ.

11η Αγωνιστική

Α.Ε. 2002-Πύρασος

Αγία Παρασκευή-Ρήγας

Δάφνη-Τοξότης

Δήμητρα-Αγία Άννα

Αίας-Σκιάθος

Ιάσων Α.Μ.-Ακρόπολη

Πρωτεσίλαος-Σαρακηνός

12η Αγωνιστική

Αγία Παρασκευή-Α.Ε. 2002

Πύρασος-Δάφνη

Ρήγας-Δήμητρα

Τοξότης-Αίας

Αγία Άννα-Ιάσων Α.Μ.

Σκιάθος-Σαρακηνός

Ακρόπολη-Πρωτεσίλαος

13η Αγωνιστική

Α.Ε. 2002-Δάφνη

Δήμητρα-Αγία Παρασκευή

Αίας-Πύρασος

Ιάσων Α.Μ.-Ρήγας

Σαρακηνός-Τοξότης

Πρωτεσίλαος-Αγία Άννα

Σκιάθος-Ακρόπολη

*Στον β’ γύρο οι αγώνες αντιστρόφως

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

1η Αγωνιστική

Άνθιμος Γαζής-Αγχίαλος

Μυρμηδόνες-Πανιώνιος

Α. Κ. Νίκης-Μακρινίτσα

Πηλέας-Σκόπελος

Αστέρας Ριζομύλου-Έν. Λεχ. Νηλέα

Ελευθεριακός-Μαγνησιακός

2η Αγωνιστική

Μυρμηδόνες-Άνθιμος Γαζής

Αγχίαλος-Α.Κ. Νίκης

Πανιώνιος-Πηλέας

Μακρινίτσα-Αστέρας Ριζομύλου

Σκόπελος-Ελευθεριακός

Μαγνησιακός-Έν. Λεχ. Νηλέα

3η Αγωνιστική

Άνθιμος Γαζής-Α.Κ. Νίκης

Πηλέας-Μυρμηδόνες

Αστέρας Ριζομύλου -Αγχίαλος

Ελευθεριακός-Πανιώνιος

Μαγνησιακός-Μακρινίτσα

Έν. Λεχ. Νηλέα-Σκόπελος

4η Αγωνιστική

Πηλέας-Άνθιμος Γαζής

Α.Κ. Νίκης-Αστέρας Ριζομύλου

Μυρμηδόνες-Ελευθεριακός

Αγχίαλος-Μαγνησιακός

Πανιώνιος-Έν. Λεχ. Νηλέα

Σκόπελος-Μακρινίτσα

5η Αγωνιστική

Άνθιμος Γαζής-Αστέρας Ριζομύλου

Ελευθεριακός-Πηλέας

Μαγνησιακός-Α.Κ. Νίκης

Έν. Λεχ. Νηλέα-Μυρμηδόνες

Σκόπελος-Αγχίαλος

Μακρινίτσα-Πανιώνιος

6η Αγωνιστική

Ελευθεριακός-Άνθιμος Γαζής

Αστέρας Ριζομύλου -Μαγνησιακός

Πηλέας-Έν. Λεχ. Νηλέα

Α.Κ. Νίκης-Σκόπελος

Μυρμηδόνες-Μακρινίτσα

Αγχίαλος-Πανιώνιος

7η Αγωνιστική

Άνθιμος Γαζής-Μαγνησιακός

Έν. Λεχ. Νηλέα-Ελευθεριακός

Σκόπελος-Αστέρας Ριζομύλου

Μακρινίτσα-Πηλέας

Πανιώνιος-Α.Κ. Νίκης

Αγχίαλος-Μυρμιδόνες

8η Αγωνιστική

Έν. Λεχ. Νηλέα-Άνθιμος Γαζής

Μαγνησιακός-Σκόπελος

Ελευθεριακός-Μακρινίτσα

Αστέρας Ριζομύλου-Πανιώνιος

Πηλέας-Αγχίαλος

Α.Κ. Νίκης-Μυρμιδόνες

9η Αγωνιστική

Άνθιμος Γαζής-Σκόπελος

Μακρινίτσα-Έν. Λεχ. Νηλέα

Πανιώνιος-Μαγνησιακός

Αγχίαλος-Ελευθεριακός

Μυρμιδόνες-Αστέρας Ριζομύλου

Α.Κ. Νίκης-Πηλέας

10η Αγωνιστική

Μακρινίτσα-Άνθιμος Γαζής

Σκόπελος-Πανιώνιος

Έν. Λεχ. Νηλέα-Αγχίαλος

Μαγνησιακός-Μυρμιδόνες

Ελευθεριακός-Α.Κ. Νίκης

Αστέρας Ριζομύλου-Πηλέας

11η Αγωνιστική

Πανιώνιος-Άνθιμος Γαζής

Αγχίαλος-Μακρινίτσα

Μυρμιδόνες-Σκόπελος

Α.Κ. Νίκης-Έν. Λεχ. Νηλέα

Πηλέας-Μαγνησιακός

Αστέρας Ριζομύλου-Ελευθεριακός

*Στον β’ γύρο οι αγώνες αντιστρόφως

TO ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

1η Αγωνιστική

Άθλος-Ερμής

Α.ΠΟ.Β-Απόλλων Καναλίων

Αχιλλέας Αχιλλείου-Δημητριάς

Α.Ε. Διμηνίου-Ν. Μαγνησιακός

Ρεπό: Κένταυρος Ν.Π.

2η Αγωνιστική

Ερμής-Α.ΠΟ.Β

Κένταυρος Ν.Π.-Άθλος

Δημητριάς-Ν. Μαγνησιακός

Απόλλων Καναλίων-Α.Ε. Διμηνίου

Ρεπό: Αχιλλέας Αχιλλείου

3η Αγωνιστική

Άθλος-Α.ΠΟ.Β

Αχιλλέας Αχιλλείου-Κένταυρος Ν.Π.

Α.Ε. Διμηνίου-Ερμής

Δημητριάς-Απόλλων Καναλίων

Ρεπό: Ν. Μαγνησιακός

4η Αγωνιστική

Ερμής-Δημητριάς

Κένταυρος Ν.Π.-Ν. Μαγνησιακός

Α.ΠΟ.Β-Α.Ε. Διμηνίου

Αχιλλέας Αχιλλείου-Άθλος

Ρεπό: Απόλλων Καναλίων

5η Αγωνιστική

Άθλος-Α.Ε. Διμηνίου

Ν. Μαγνησιακός-Αχιλλέας Αχιλλείου

Δημητριάς-Α.ΠΟ.Β

Απόλλων Καναλίων-Κένταυρος Ν.Π.

Ρεπό: Ερμής

6η Αγωνιστική

Κένταυρος Ν.Π.-Ερμής

Αχιλλέας Αχιλλείου-Απόλλων Καναλίων

Α.Ε. Διμηνίου-Δημητριάς

Ν. Μαγνησιακός-Άθλος

Ρεπό: Α.ΠΟ.Β

7η Αγωνιστική

Ερμής-Αχιλλέας Αχιλλείου

Α.ΠΟ.Β-Κένταυρος Ν.Π.

Δημητριάς-Άθλος

Απόλλων Καναλίων-Ν. Μαγνησιακός

Ρεπό: Α.Ε. Διμηνίου

8η Αγωνιστική

Άθλος-Απόλλων Καναλίων

Αχιλλέας Αχιλλείου-Α.ΠΟ.Β

Α.Ε. Διμηνίου-Κένταυρος Ν.Π.

Ν. Μαγνησιακός-Ερμής

Ρεπό: Δημητριάς

9η Αγωνιστική

Κένταυρος Ν.Π.-Δημητριάς

Α.ΠΟ.Β-Ν. Μαγνησιακός

Α.Ε. Διμηνίου-Αχιλλέας Αχιλλείου

Απόλλων Καναλίων -Ερμής

Ρεπό: Άθλος

  • Οι αγώνες του β’ γύρου αντιστρόφως, ενώ ο γ’ γύρος θα διεξαχθεί όπως ο α’
Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
4
+
9
=