Στο φινάλε θα κριθούν όλα στην Α΄ ΕΠΣΘ

Τελευταία ενημέρωση: 2019-04-23, 14:45:56
Στο φινάλε θα κριθούν όλα στην Α΄ ΕΠΣΘ

Ενώ σε Β΄ και Γ΄ Κατηγορία Τοξότης και Αθλητικό Κολέγιο Νίκης πανηγύρισαν τίτλο…

Επιμέλεια: ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΗΝΕΛΗΣ

Μία αγωνιστική απομένει πλέον μέχρι το φινάλε στις τρεις τοπικές κατηγορίες της Ε.Π.Σ.Θ. και κάποιες θέσεις θα «παίζονται» ώς το τέλος… ενώ ήδη Τοξότης και Αθλητικό Κολέγιο Νίκης πανηγύρισαν τίτλο…

Στο φινάλε θα κριθούν όλα στην Α’ ΕΠΣΘ και για τον τίτλο και την παραμονή… Ο Διαγόρας, που είναι στο +2, στην τελευταία αγωνιστική παίζει εκτός έδρας με τον Σαρακηνό, η Δήμητρα θα παίξει στον Βόλο με την Αγία Αννα και ο Ρήγας Φεραίος στην 26η και τελευταία αγωνιστική στο Βελεστίνο με τους Μυρμιδόνες.

Στη μάχη για την παραμονή ήδη υποβιβάστηκε ο Μαγνησιακός (και πέφτει άλλος ένας) ενώ Μυρμιδόνες και Ηρακλής ισοβαθμούν στην 12η θέση.

Οι Μυρμιδόνες έχουν στο φινάλε εκτός έδρας ματς με τον Ρήγα Φεραίο και ο Ηρακλής θα παίξει στη Σκιάθο.

Πρωταθλητής στην Β΄ Κατηγορία αναδείχθηκε ο Τοξότης που επιστρέφει στην Α’ κατηγορία μετά από πολλά χρόνια, καθώς η τελευταία του συμμετοχή στη μεγάλη κατηγορία (που έχασε πέρσι στις καθυστερήσεις!), ήταν την περίοδο 2004-2005, ενώ ήταν πρωταθλητής την περίοδο 1979-80 (νταμπλ) κι έφτασε την περίοδο 1981-82 να συμμετάσχει και στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής.

Για τις άλλες δυο θέσεις ανόδου Ιάσων και Δάφνη έχουν προβάδισμα έναντι της ΑΕ 2002, ενώ από την Γ΄ Κατηγορία κέρδισαν την άνοδο το Αθλητικό Κολέγιο Νίκης, η Σκόπελος και η Ενωση Λεχωνίων.

Τα αποτελέσματα της προτελευταίας αγωνιστικής:

Α’ ΕΠΣΘ (25η)

Διαγόρας-Πύρασος 6-0 (1′, 18′ Καραμπούζης, 15′ Αλαμάνης, 25′ Βαλωτής, 55′ Τσουκάλης, 80′ Λάιος)

Δήμητρα -Ακρόπολη 6-1 (9′ Στεφανής, 17′ Στ. Τσιάτσος, 30′, 64′, 79’ Κρανάς, 47′ Θωμαΐδης– 50′ Κολημήτρας)

Μαγνησιακός-Ρήγας Φεραίος 0-5 (26′ πέν. Σπαθής, 31′, 34′ Πάσχος, 66′, 80′ Σέττος)

Αγ. Παρασκευή-Σκιάθος 3-4 (4′, 35, 44′ πέν. Σιόβας – 11′ πέν., 55′ πέν., 67′, 78′ Ντ. Πρίφτι)

Ηρακλής Β.-Πρωτεσίλαος 3-0 (25′ Γκάγκας, 60′ Δημητρίου, 70′ Καραλής)

Αίας Σούρπης-Μυρμιδόνες 1-2 (65′ Μπιρτσάι – 35′ Νικηφοράκης, 43′ Μπίνας)

Αγία Αννα –Σαρακηνός 0-2 (31΄Μπακάλης, 57’ Αλ. Α. Σιώμος).

 

Οι σκόρερ

27 ΓΚΟΛ: Μαν. Πάσχος (Ρήγας)

21 ΓΚΟΛ: Κ. Σιόβας (Αγία Παρασκευή)

18 ΓΚΟΛ: Αλ. Α. Σιώμος (Σαρακηνός), Θ. Παπαδόπουλος (Δήμητρα)

17 ΓΚΟΛ: Κ. Κρανάς (Δήμητρα), Δ. Σέττος (Ρήγας)

16 ΓΚΟΛ: Θ. Κατσαβριάς (Αίας)

14 ΓΚΟΛ: Ι. Αραπίτσας (Αίας), Χειλάς (Αίας)

13 ΓΚΟΛ: Σπ. Νούσιας (Πύρασος)

12 ΓΚΟΛ: Αλ. Κουβελάς (Διαγόρας)

9 ΓΚΟΛ: Θρ. Βαλωτής (Διαγόρας), Α. Λάμπος (Πρωτεσίλαος), Β. Ζαρίφης (Αγία Αννα), Ντ. Πρίφτι (Σκιάθος)

8 ΓΚΟΛ: Αλαμάνης (Αγία Παρασκευή/Διαγόρας)

7 ΓΚΟΛ: Τζίκας (Πύρασος/Σαρακηνός), Νασιακόπουλος (Ρήγας), Γάρος (Ρήγας), Χισάι (Σκιάθος), Ι. Μόσιος (Σαρακηνός/Διαγόρας)

6 ΓΚΟΛ: Ν.Ε. Βούλγαρης (Δήμητρα), Αλ. Αραπίτσας (Δήμητρα), Ευθ. Ξηροκώστας (Δήμητρα), Ι. Ζαχαράκης (Πύρασος), Γουτούλης (Διαγόρας), Τ. Κυριάκος (Διαγόρας), Τσένα (Μαγνησιακός), Μίλτος (Ακρόπολη)

5 ΓΚΟΛ: Σπ. Καραπλιάγκος (Διαγόρας), Πετρόπουλος (Ηρακλής), Αλικά (Σκιάθος), Η. Αράπης (Μυρμιδόνες), Π. Κόκκας (Ακρόπολη), Δανηλόπουλος (Μαγνησιακός/Πύρασος), Ν. Αντωνίου (Ακρόπολη)

4 ΓΚΟΛ: Θωμαΐδης (Δήμητρα), Καραμπούζης (Διαγόρας), Κ. Τσιουρέλης (Αγία Αννα), Σπ. Ζάγκας (Αγία Αννα), Μιχόπουλος (Αίας), Δ. Μπούρχας (Μυρμιδόνες), Τανός (Ηρακλής), Καλαμάτας (Σαρακηνός), Τσεκούρας (Ακρόπολη)

3 ΓΚΟΛ: Κάρρος (Πύρασος), Φούκης (Δήμητρα/Πύρασος), Ασλάνογλου (Σαρακηνός), Αναστασίου (Σαρακηνός), Ντούρο (Σαρακηνός), Σ. Γκάγκας (Ρήγας), Γκάγκας (Ηρακλής), Δημητρίου (Ηρακλής), Φαράντος (Μυρμιδόνες), Οικονόμου (Μαγνησιακός), Μπαλλάς (Μαγνησιακός), Μπιρτσάι (Αίας), Σφάκας (Αγία Αννα), Καραμανλής (Διαγόρας), Ρακής (Αγία Παρασκευή), Μουσαμπελίου (Πρωτεσίλαος), Παγώνης (Ακρόπολη), Μαυρίδης (Ακρόπολη), Μερμίγκης (Ακρόπολη).

Η επόμενη 26η τελευταία αγωνιστική (5/5)

Αγ. Αννα- Δήμητρα

Ακρόπολη- Αγ. Παρασκευή

Σαρακηνός- Διαγόρας

Σκιάθος- Ηρακλής Β.

Πύρασος- Αίας

Πρωτεσίλαος- Μαγνησιακός

Ρήγας Φ.- Μυρμιδόνες

 

Β’ ΕΠΣΘ (25η)

Τοξότης-Ανθιμος Γαζής 5-0 (30’, 60’ Λ. Δενελάβας, 55’ Σκλαπάνης, 68’ Ρουκάς, 79’ Λιάρος)

Δάφνη-Μικροθήβες 5-0 (18’ Μαρέδης, 62’, 76’Καρακίτσιος, 69’ Αγγελής, 87’ Απ. Τσαρέλας)

Ελευθεριακός-Ιάσων Α.Μ. 1-2 (36 ‘ Πριτσίνης 7’ Τσίγκας, 61’ Πουρνάρας)

ΑΕ 2002-Μακρινίτσα 1-0 (51’ Κουβαράς)

Αγχίαλος-Αστέρας 1-1 (34’ Καραγιώργος - 29’ Βέργος)

Πηλέας-Πανιώνιος 2-4 (65’ Μπαρμπαγιανάκος, 75’ Ζουλένκο -5’, 15’ πέν., 80’ Ν.Τσακίρης, 88’ Πέτσης )

Ρεπό: Παγασητικός

Οι σκόρερ

27 ΓΚΟΛ: Δ. Στουμποβίκος (ΑΕ 2002)

24 ΓΚΟΛ: Λ. Δενελάβας (Τοξότης)

22 ΓΚΟΛ: Γ. Κιπτίου (Πανιώνιος)

20 ΓΚΟΛ: Ν. Τσακίρης (Πανιώνιος)

19 ΓΚΟΛ: Χ. Καρακίτσιος (Δάφνη)

17 ΓΚΟΛ: Ι. Καραγιώργος (Αγχίαλος)

12 ΓΚΟΛ: Α. Απριγιάν (Αγχίαλος)

11 ΓΚΟΛ: Ι. Μωυσίδης (Μακρινίτσα)

10 ΓΚΟΛ: Σ. Δημόπουλος (Ιάσων Α.Μ.), Παλαμιώτης (Μακρινίτσα)

9 ΓΚΟΛ: Ζατσάη (Ιάσων Α.Μ.), Πριτσίνης (Ελευθεριακός), Κόρδα (ΑΕ 2002),

8 ΓΚΟΛ: Κ. Ντίτσιος (Μακρινίτσα)

7 ΓΚΟΛ: Χρ. Λέτσος (Τοξότης), Αλ. Τσιγαρίδας (Δάφνη), Αλμπάν (Ιάσων Α.Μ.) , Ζουλένκο (Πηλέας)

6 ΓΚΟΛ: Κόρμπας (Τοξότης), Σκλαπάνης (Τοξότης), Μάστορας (Τοξότης), Χαλιμούρδας (Αστέρας), Καραγεώργος (Πανιώνιος)

5 ΓΚΟΛ:Ρουκάς (Τοξότης), Τσαρέλας (Δάφνη), Μπαρμπαγιαννάκος (Πηλέας)

4 ΓΚΟΛ: Δεμίρης (Τοξότης), Περεντίδης (Παγασητικός/Ιάσων Α.Μ.), Γιωργής (Ιάσων Α.Μ.), Παρίσσης (ΑΕ 2002), Μπραχόλι (Παγασητικός), Ζγατζής (Αγχίαλος), Βέργος (Αστέρας), Σαρίδης (Πανιώνιος), Ταφίλης (Πανιώνιος), Λινάρδος (Α. Γαζής), Παλάσης (Πηλέας).

Η επόμενη 26η αγωνιστική

Αστέρας Ριζ.- ΑΕ 2002

Παγασητικός- Πηλέας

Μακρινίτσα- Τοξότης

Πανιώνιος- Ελευθεριακός

Ανθ. Γαζής- Δάφνη

Μικροθήβες- Ιάσων Α.Μ.

Ρεπό: ΦΘ Αγχιάλου

Γ’ ΕΠΣΘ (25η)

Αθλος-Δημητριάς 1-2 (80’ Τσεκρέζης- 37’ Λουκάς, 75’ Καμπέρης)

Ενωση Λεχωνίων-Ερμής 6-1 (7’, 25’, 58’, 65’ Φιλίππου, 29’ Βαγιόπουλος, 75’ Σκαμπαρδώνης - 63’ Αναστασίου)

Αθλητικό Κολέγιο Νίκης -Κένταυρος Ν.Π.2-0 (36’, 48’ Κουτσαρνάκης)

Αχιλλέας Αχιλλείου-ΑΠΟΒ 2-2 (8’ Σπανός, 34’ Μπούρας - 51’, 80’ Νταϊλιάνι)

Ιωλκός –Νέος Μαγνησιακός 2-1 (37’ Μπόγια, 53’ Φλόκας-38 Ποδηματάς)

Ηρακλής Α.Θ- Απόλλων Καναλίων 0-0

Σκόπελος-Δύναμις 3-0 α.α.

Οι σκόρερ

30 ΓΚΟΛ: Γ. Φιλίππου (Λεχώνια)

22 ΓΚΟΛ: Γιαν. Πλόχα (Δύναμη)

21 ΓΚΟΛ: Γ. Βασιλείου (Κανάλια), Απ. Κουτσαρνάκης (ΑΚ Νίκης)

19 ΓΚΟΛ: Παρίσσης (Ηρακλής Αγ. Θ.)

17 ΓΚΟΛ: Α. Μπόγια (Ιωλκός)

16 ΓΚΟΛ: Μιχ. Χατζηπλής (Ερμής)

15 ΓΚΟΛ: Γερολυμάτος (Α.Κ. Νίκης)

14 ΓΚΟΛ: Φλώκας (Ιωλκός)

13 ΓΚΟΛ: Μαλλιαρός (Δύναμη)

12 ΓΚΟΛ: Μπουμπούκης (Ερμής), Ματθ. Γεωργιάδης (Λεχώνια), Τσιάντος (Κανάλια)

11 ΓΚΟΛ:Χ. Ασημάκης (Δημητριάς), Νιτσάι (Αργαλαστή)

10 ΓΚΟΛ: Χούμπλης (ΑΠΟΒ)

9 ΓΚΟΛ: Ι. Σκιαθίτης (Σκόπελος), Καμπέρης (Δημητριάς)

8 ΓΚΟΛ: Συνοδινός (Σκόπελος), Σένκο (Σκόπελος)

7 ΓΚΟΛ: Δαλακιάρης (Σκόπελος), Χατζηιωάννου (Α.Κ. Νίκης), Λ. Κέρτσι (Αθλος)

6 ΓΚΟΛ: Κλίντον (Ηρακλής Α.Θ.), Κάβουρας (Ιωλκός), Α. Ταφίλης (Δημητριάς), Στύλας (Ερμής), Τζιόρτζιος (Α.Κ.Νίκης), Βαϊόπουλος (Λεχώνια), Νταιλιάνι (ΑΠΟΒ)

5 ΓΚΟΛ: Καμάμι (Αργαλαστή), Γλυκός (Ν. Μαγνησιακός)Ζήσης (Κανάλια)

4 ΓΚΟΛ: Παλιούρης (Ν. Μαγνησιακός), Γκινίδης (Α.Κ. Νίκης), Τρελλόπουλος (Λεχώνια), Λούζι (Αχιλλέας), Τίτου (Αθλος), Α. Ζαφειρόπουλος (Δημητριάς), Πατσής (Σκόπελος), Θ. Παπαδόπουλος (ΑΠΟΒ), Μανώλης (Κανάλια).

Η επόμενη αγωνιστική

Ιωλκός- Αχιλλέας

ΑΠΟΒ- Αθλος

Ν. Μαγνησιακός- Ε.Λ. Νηλέας

Δημητριάς- Α.Κ. Νίκης

Ερμής- Σκόπελος

Κένταυρος Ν.Π.- Ηρακλής Αγ. Θ.

Απόλλων Καν. – Δύναμις

 ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α΄ ΕΠΣΘ

                                                                Σύνολο                 Εντός                     Εκτός

Θ. Ομάδα            ΑΓ.          ΒΑΘ.      Ν-Ι-Η     Γκολ       Ν-Ι-Η     Γκολ       Ν-Ι-Η     Γκολ

1. Διαγόρας       25           64           20-4-1   60-9       11-2-0   32-4       9-2-1      28-5

2. Δήμητρα         25           62           20-2-3   70-19     11-1-1   44-10     9-1-2      26-9

3. Ρήγας Φ.         25           62           20-2-3   74-11     11-1-1   42-4       9-1-2      32-7

4. Αίας                  25           52           17-1-7   56-26     9-0-4      28-12     9-1-3      28-14

5. Σαρακηνός    25           48           15-3-7   51-23     10-0-2   34-9       5-3-5      17-14

6. Ακρόπολη      25           32           10-2-13 42-48     5-1-6      20-25     5-1-7      22-23

7. Αγ. Παρασκευή 25      32           10-2-13 37-50     4-1-8      24-30     6-1-5      13-20

8. Αγία Άννα      25           29           8-5-12   30-40     6-1-4      16-14     2-4-8      14-26

9. Πύρασος         25           27           8-3-14   31-53     4-2-7      15-23     4-1-7      16-30

10. Σκιάθος         25           27           8-3-13   37-59     3-3-6      19-25     5-0-8      18-34

11. Πρωτεσίλαος 25        22           6-4-15   21-49     4-2-6      13-22     2-2-9      8-27

12. Μυρμιδόνες 25          18           5-3-17   26-58     3-2-8      11-22     2-1-9      17-38

13. Ηρακλής       25           18           5-3-17   25-61     4-2-7      20-24     1-1-10   5-37

14. Μαγνησιακός 25       12           3-3-19   17-69     2-2-9      9-27       1-1-10   8-42

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β΄ ΕΠΣΘ

                                                                                Σύνολο                                 Εντός                     Εκτός

Θ. Ομάδα                            Αγ.         Βαθ.      Ν-Ι-Η     Γκολ       Ν-Ι-Η     Γκολ       Ν-Ι-Η     Γκολ

1. Τοξότης                           23           54           17-3-3   66-18     10-1-1   42-8       6-2-2      25-10

2. Ιάσων Α.Μ.                    23           48           15-3-5   42-25     9-1-2      26-14     6-2-3      16-11

3. Δάφνη                             23           48           15-3-5   45-15     8-3-1      22-6       7-0-4      23-9

4. ΑΕ 2002                            23           47           14-5-4   57-28     7-5-0      31-12     7-0-4      26-16

5. Αγχίαλος                         24           43           13-4-7   56-32     8-1-3      27-13     5-3-4      29-19

6. Μακρινίτσα                  23           42           13-3-7   43-25     8-0-3      22-13     5-3-4      21-12

7. Πανιώνιος                      23           37           12-1-10 61-41     7-0-4      33-15     4-1-7      27-27

8. Παγασητικός                                23           27           8-3-12   20-43     6-1-5      14-15     2-2-7      6-28

9. Αστέρας(-1)                  23           21           5-7-11   22-30     4-3-4      15-11     1-4-7      7-19

10. Ελευθεριακός            23           19           5-4-14   25-60     2-2-7      10-25     3-2-7      15-35

11. Ανθιμος Γαζής            23           18           4-6-13   23-43     2-4-5      12-20     2-2-9      11-23

12. Πηλέας                         23           12           3-3-16   21-67     1-1-10   11-37     2-2-7      10-30

13. Μικροθήβες               23           10           3-1-19   11-65     2-0-9      6-29       1-1-10   5-36

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Γ’ ΕΠΣΘ

                                                                                Σύνολο                 Εντός                     Εκτός

Θ. Ομάδα                            Αγ.         Βαθ.      Ν-Ι-Η     Γκολ       Ν-Ι-Η     Γκολ       Ν-Ι-Η     Γκολ

1. Αθλ. Κολέγιο Νίκης    25           66           21-3-1   71-20     13-0-0   42-8       8-3-1      29-12

2. Σκόπελος                        25           62           20-2-3   65-18     10-2-1   33-6       10-0-2   32-12    

3. Λεχώνια/Νηλέας        25           60           20-0-5   74-25     11-0-2   43-11     9-0-3      31-14

4. ΑΣ Δημητριάς               25           54           17-2-5   58-30     9-2-1      34-13     8-1-5      19-22

5. Ερμής                               25           40           12-4-9   64-48     5-2-5      29-25     7-2-4      35-23

6. Ιωλκός                             25           40           12-4-9   53-36     5-1-6      22-18     7-3-3      31-18

7. Ηρακλής Α.Θ.                               24           35           11-2-11 36-40     6-2-4      20-19     5-0-7      16-21

8. Δύναμη (-3)                   25           34           11-4-10 52-49     6-3-4      32-18     5-1-6      20-31

9. Απόλλων Καναλίων(-3) 25      32           11-2-12 54-57     7-0-5      30-16     5-2-7      24-41

10. Κένταυρος Ν.Π.(-3) 25           21           8-0-17   40-60     5-0-7      25-23     3-0-10   15-37

11. Ν. Μαγνησιακός       25           16           5-1-19   27-78     3-0-9      16-39     2-1-10   11-39

12. Αθλος Αλμυρού(-6) 25           11           5-2-18   25-56     4-1-9      16-29     1-1-9      9-27

13. Αχιλλέας Αχιλ. (-6)   24           6              3-3-18   22-84     2-3-8      17-39     1-0-10   5-45

14. Α.ΠΟ.Β. (-3)                 25           5              2-2-21   29-69     2-0-10   16-30     0-2-11   13-5

 

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
3
+
5
=