Αύριο οι πρώτοι για ένα ακόμη βήμα τίτλου

Τελευταία ενημέρωση: 2019-04-06, 11:26:28
Αύριο οι πρώτοι για ένα ακόμη βήμα τίτλου

Τέσσερις αγωνιστικές μαζί με αυτή του Σαββατοκύριακου απομένουν μέχρι το φινάλε στις τρεις τοπικές κατηγορίες της Ε.Π.Σ.Θ. και Διαγόρας, Τοξότης και Αθλητικό Κολέγιο Νίκης διατηρούν το προβάδισμα τίτλου… θέλοντας και στα αυριανά παιχνίδια τους να διατηρήσουν τις θέσεις τους…

Επιμέλεια: ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΗΝΕΛΗΣ

Στην Α’ Κατηγορία ο πρώτος και για 19 αγώνες αήττητος Διαγόρας θέλει με τρεις νίκες να φθάσει στον τίτλο υποδεχόμενος αρχικά αύριο τον Μαγνησιακό, ενώ οι δύο ομάδες που ακολουθούν στο -2 μπορεί νωρίτερα να βρεθούν προσωρινά μπροστά του καθώς ο Ρήγας παίζει σήμερα στην Αγία Παρασκευή και η Δήμητρα το πρωί αύριο θα υποδεχθεί στην Ευξεινούπολη τη Σκιάθο.

Ενδιαφέρον υπάρχει και στην ουρά, όπου οι ομάδες που μάχονται για παραμονή έχουν αγώνες με τις ομάδες της πρώτης «τετράδας».

Στην Β’ Κατηγορία ο Τοξότης πάντα πρωτοπόρος μπορεί να αυξήσει τη διάφορα αφού στην 23η αγωνιστική κάνει ρεπό ο 2ος Ιάσων Α.Μ. και στην Γ΄ Κατηγορία το Αθλ. Κολέγιο Νίκης διατηρεί την πρωτοπορία του στο +1 από τη Σκόπελο την όποια αντιμετωπίζει αύριο.

Στην Γ’ ΕΠΣΘ εκκρεμεί για τη 18η το ματς Ηρακλής Αγ. Θ. – Αχιλλέας, ενώ για την 23η αγωνιστική το πρόγραμμα έχει ως εξής:

Α΄ Κατηγορία-23η αγωνιστική

Σάββατο 6 Απριλίου

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (4 μμ): Σαρακηνός-Πύρασος ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΚΟΚΚΑΛΗΣ ΘΑΝΟΣ

Γηπ. Σέσκλου (4 μμ): Ακρόπολη-Πρωτεσίλαος ΣΑΜΑΡΑΣ ΣΚΡΙΜΠΑΣ ΓΕΩΡΓΑΝΤΖΗΣ

Γηπ. OLIMPICO (4 μμ): Αγία Αννα-Μυρμιδόνες ΚΑΛΑΤΖΗΣ ΣΦΥΡΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΥ

Γηπ. Αγίας Παρασκευής (4 μμ): Αγία Παρασκευή-Ρήγας Φεραίος ΧΑΛΒΑΤΖΑΚΟΣ ΣΑΚΚΑΣ Δ. ΣΑΚΚΑΣ Π.

Κυριακή 7 Απριλίου

Γηπ. Ευξεινούπολης (11.30 πμ): Δήμητρα-Σκιάθος ΒΛΑΧΟΣ ΣΑΜΑΡΑΣ ΓΕΩΡΓΑΝΤΖΗΣ

Γηπ. Στεφανοβικείου (4 μμ): Διαγόρας-Μαγνησιακός ΣΑΡΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΥ

Γηπ. Βασδέκειο (4 μμ): Ηρακλής Β.-Αίας ΝΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΤΡΙΦΟΝΙΔΗΣ ΣΑΚΚΑΣ Π.

Οι σκόρερ

23 ΓΚΟΛ: Μαν. Πάσχος (Ρήγας)

18 ΓΚΟΛ: Κ. Σιόβας (Αγία Παρασκευή)

17 ΓΚΟΛ: Θ. Παπαδόπουλος (Δήμητρα)

16 ΓΚΟΛ: Αλ. Α. Σιώμος (Σαρακηνός), Θ. Κατσαβριάς (Αίας)

15 ΓΚΟΛ: Δ. Σέττος (Ρήγας)

14 ΓΚΟΛ: Ι. Αραπίτσας (Αίας)

13 ΓΚΟΛ: Σπ. Νούσιας (Πύρασος), Χειλάς (Αίας)

11 ΓΚΟΛ: Κ. Κρανάς (Δήμητρα)

9 ΓΚΟΛ: Αλ. Κουβελάς (Διαγόρας), Α. Λάμπος (Πρωτεσίλαος)

8 ΓΚΟΛ: Β. Ζαρίφης (Αγία Αννα),Θρ. Βαλωτής (Διαγόρας)

7 ΓΚΟΛ: Τζίκας (Πύρασος/Σαρακηνός), Αλαμάνης (Αγία Παρασκευή/Διαγόρας)

6 ΓΚΟΛ: Ν.Ε. Βούλγαρης (Δήμητρα), Αλ. Αραπίτσας (Δήμητρα), Ευθ. Ξηροκώστας (Δήμητρα), Γουτούλης (Διαγόρας), Τ. Κυριάκος (Διαγόρας), Νασιακόπουλος (Ρήγας), Ι. Μόσιος (Σαρακηνός/Διαγόρας), Τσένα (Μαγνησιακός), Χισάι (Σκιάθος), Μίλτος (Ακρόπολη)

5 ΓΚΟΛ: Ι. Ζαχαράκης (Πύρασος), Πετρόπουλος (Ηρακλής), Γάρος (Ρήγας), Αλικά (Σκιάθος), Η. Αράπης (Μυρμιδόνες), Π. Κόκκας (Ακρόπολη), Ν. Αντωνίου (Ακρόπολη)

4 ΓΚΟΛ: Σπ. Καραπλιάγκος (Διαγόρας), Κ. Τσιουρέλης (Αγία Αννα), Σπ. Ζάγκας (Αγία Αννα), Μιχόπουλος (Αίας), Δ. Μπούρχας (Μυρμιδόνες), Δανηλόπουλος (Μαγνησιακός/Πύρασος), Ντ. Πρίφτι (Σκιάθος)

3 ΓΚΟΛ: Κάρρος (Πύρασος), Φούκης (Δήμητρα/Πύρασος), Ασλάνογλου (Σαρακηνός), Αναστασίου (Σαρακηνός), Ντούρο (Σαρακηνός), Φαράντος (Μυρμιδόνες), Οικονόμου (Μαγνησιακός), Μπαλλάς (Μαγνησιακός), Καραμανλής (Διαγόρας), Παγώνης (Ακρόπολη), Μαυρίδης (Ακρόπολη), Μερμίγκης (Ακρόπολη)

2 ΓΚΟΛ: Χ. Δαμάσκος (Ηρακλής), Γκάγκας (Ηρακλής), Ιμπρα (Ηρακλής), Δημητρίου (Ηρακλής), Τανός (Ηρακλής), Αλεξίου (Ρήγας), Αραμπατζής (Ρήγας), Ζηρδέλης (Ρήγας), Σ. Γκάγκας (Ρήγας), Χονδρογιάννης (Δήμητρα), Θωμαΐδης (Δήμητρα), Τσιάτσιος (Δήμητρα), Χρόνης (Αγία Παρασκευή), Μαστακούλης (Αγία Παρασκευή), Ρακής (Αγία Παρασκευή), Χατζητρακόσιας (Αγία Αννα), Σφάκας (Αγία Αννα), Καραλόπουλος (Αγία Αννα), Τσόγκας (Αίας), Καλαμάτας (Σαρακηνός), Ν.Κ. Βούλγαρης (Μυρμιδόνες), Ε. Κατσαβριάς (Μυρμιδόνες), Κ. Δημητρίου (Μυρμιδόνες), Κουρούμαλος (Διαγόρας), Ιωάννου (Διαγόρας), Τσάκαλος (Πύρασος), Κ. Κόρκος (Πρωτεσίλαος), Μουσαμπελίου (Πρωτεσίλαος), Ε. Πρίφτι (Σκιάθος), Μανωλιός (Σκιάθος), Νασιάκος (Σκιάθος)Τσεκούρας (Ακρόπολη), Χάνος (Ακρόπολη), Αξιώτης (Ακρόπολη), Κουτλούμπασης (Ακρόπολη).

Β’ Κατηγορία-23η αγωνιστική

Σάββατο 6 Απριλίου

Γηπ. Ριζομύλου (4 μμ): Αστέρας Ριζ.-Ανθ. Γαζής ΒΛΑΧΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ Α. ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ Π.

Γηπ. Γατζέας (4 μμ): ΑΕ 2002-Μικροθήβες ΤΑΣΙΟΠΟΥΛΟΣ Γ. ΓΕΡΜΑΝΗΣ ΚΟΥΒΑΤΑ

Κυριακή 7 Απριλίου

Γηπ. Αγχιάλου (11.πμ): Αγχίαλος-Μακρινίτσα ΚΑΛΑΤΖΗΣ ΣΚΡΙΜΠΑΣ ΚΑΦΤΕΡΑΝΗΣ

Γηπ. Διμηνίου (11.πμ): Παγασητικός-Πανιώνιος ΘΑΝΟΣ ΤΡΙΦΟΝΙΔΗΣ ΤΑΣΙΟΠΟΥΛΟΣ Θ.

Γηπ. ΕΤΒΑ (11.πμ): Πηλέας-Δάφνη ΣΑΡΡΗΣ ΛΑΚΙΑΣ ΠΑΛΤΑΤΖΗΣ

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (4 μμ): Τοξότης-Ελευθεριακός ΚΑΤΣΙΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΚΟΚΚΑΛΗΣ ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ

Ρεπό: Ιάσων Αλ. Μεριάς

Οι σκόρερ

22 ΓΚΟΛ: Γ. Κιπτίου (Πανιώνιος)

21 ΓΚΟΛ: Δ. Στουμποβίκος (ΑΕ 2002)

18 ΓΚΟΛ: Λ. Δενελάβας (Τοξότης)

17 ΓΚΟΛ: Ν. Τσακίρης (Πανιώνιος)

15 ΓΚΟΛ: Ι. Καραγιώργος (Αγχίαλος)

14 ΓΚΟΛ: Χ. Καρακίτσιος (Δάφνη)

12 ΓΚΟΛ: Α. Απριγιάν (Αγχίαλος)

10 ΓΚΟΛ: Σ. Δημόπουλος (Ιάσων Α.Μ.), Ι. Μωυσίδης (Μακρινίτσα)

9 ΓΚΟΛ: Ζατσάη (Ιάσων Α.Μ.)

8 ΓΚΟΛ: Κ. Ντίτσιος (Μακρινίτσα), Πριτσίνης (Ελευθεριακός)

7 ΓΚΟΛ: Χρ. Λέτσος (Τοξότης), Παλαμιώτης (Μακρινίτσα), Κόρδα (ΑΕ 2002), Αλμπάν (Ιάσων Α.Μ.)

6 ΓΚΟΛ: Κόρμπας (Τοξότης), Χαλιμούρδας (Αστέρας), Αλ.Τσιγαρίδας (Δάφνη), Καραγεώργος (Πανιώνιος), Ζουλένκο (Πηλέας)

5 ΓΚΟΛ: Σκλαπάνης (Τοξότης)

4 ΓΚΟΛ: Περεντίδης (Παγασητικός/Ιάσων Α.Μ.), Γιωργής (Ιάσων Α.Μ.), Παρίσσης (ΑΕ 2002), Μπραχόλι (Παγασητικός), Ζγατζής (Αγχίαλος), Σαρίδης (Πανιώνιος), Ταφίλης (Πανιώνιος), Λινάρδος (Α. Γαζής), Μπαρμπαγιαννάκος (Πηλέας)

3 ΓΚΟΛ: Μάστορας (Τοξότης), Ν. Δενελάβας (Τοξότης), Δεμίρης (Τοξότης), Πήλιος (Αγχίαλος), Δ. Αρμάγος (Αγχίαλος), Τσαρέλας (Δάφνη), Βέργος (Αστέρας), Καράνταγλης (Παγασητικός), Αλτίνης (Α. Γαζής), Λανάι (Μικροθήβες) Μπάμπαλης (Ελευθεριακός), Οσαφι (Ελευθεριακός), Κατσούδας (Ελευθεριακός), Παλάσης (Πηλέας).

Γ’ Κατηγορία-23η αγωνιστική

Σάββατο 6 Απριλίου

Γηπ. Αχιλλείου (4 μμ): Αχιλλέας-Δημητριάς ΚΟΥΣΤΑΣ ΣΑΡΑΚΑΤΣΑΝΟΣ ΚΑΤΣΙΓΙΑΝΝΑΚΗΣ

Γηπ. «Βασδέκειο»(4 μμ): ΑΠΟΒ-Κένταυρος Ν.Π. ΠΑΛΤΑΤΖΗΣ ΛΑΚΙΑΣ ΑΝΔΡΑΔΟΠΟΥΛΟΣ

Γηπ. Αλλης Μεριάς (4 μμ): Ιωλκός-Δύναμις ΕΥΑΓΓΕΛΙΑΣ ΜΠΑΣΔΑΝΗ ΠΟΥΛΙΟΣ

Κυριακή 7 Απριλίου

Γηπ.Βοηθητικό ΕΑΚ (11 πμ): Ν. Μαγνησιακός-Ερμής ΤΣΙΝΤΖΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑΣ ΠΟΥΛΙΟΣ

Γηπ. Λεχωνίων (11 πμ): Εν. Λεχωνίων/Νηλέας-Ηρακλής Α. Θ. ΑΘΗΝΑΙΟΣ ΓΕΡΜΑΝΗΣ ΠΑΓΩΝΟΠΟΥΛΟΣ

Γηπ. «Βασδέκειο» (11 πμ): Αθλ .Κολέγιο Νίκης-Σκόπελος ΝΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΚΑΡΑΚΙΤΣΟΣ ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ

Γηπ. Σούρπης (4 μμ): Αθλος – Απόλλων Καναλίων ΠΛΑΚΙΑΣ ΧΑΣΙΩΤΗΣ ΤΟΖΑΚΙΔΗΣ

Οι σκόρερ

24 ΓΚΟΛ: Γ. Φιλίππου (Λεχώνια)

22 ΓΚΟΛ: Γιαν. Πλόχα (Δύναμη)

21 ΓΚΟΛ: Γ. Βασιλείου (Κανάλια)

19 ΓΚΟΛ: Παρίσσης (Ηρακλής Αγ. Θ.)

18 ΓΚΟΛ: Απ. Κουτσαρνάκης (ΑΚ Νίκης)

15 ΓΚΟΛ: Μιχ. Χατζηπλής (Ερμής) Α. Μπόγιαν (Ιωλκός)

13 ΓΚΟΛ: Γερολυμάτος (Α.Κ. Νίκης)

12 ΓΚΟΛ: Φλώκας (Ιωλκός), Μαλλιαρός (Δύναμη), Ματθ. Γεωργιάδης (Λεχώνια), Τσιάντος (Κανάλια)

11 ΓΚΟΛ: Μπουμπούκης (Ερμής)

10 ΓΚΟΛ: Νιτσάι (Αργαλαστή)

9 ΓΚΟΛ: Ι. Σκιαθίτης (Σκόπελος), Χ. Ασημάκης (Δημητριάς)

8 ΓΚΟΛ: Συνοδινός (Σκόπελος)

7 ΓΚΟΛ: Δαλακιάρης (Σκόπελος), Σένκο (Σκόπελος), Χατζηιωάννου (Α.Κ.Νίκης), Λ. Κέρτσι (Αθλος), Χούμπλης (ΑΠΟΒ), Δ. Καμπέρης (Δημητριάς)

6 ΓΚΟΛ: Κλίντον (Ηρακλής Α.Θ.), Κάβουρας (Ιωλκός), Α. Ταφίλης (Δημητριάς)

5 ΓΚΟΛ: Βαϊόπουλος (Λεχώνια), Καμάμι (Αργαλαστή), Ζήσης (Κανάλια), Στύλας (Ερμής) Νταιλιάνι (ΑΠΟΒ)

4 ΓΚΟΛ: Γλυκός (Ν. Μαγνησιακός) Παλιούρης (Ν. Μαγνησιακός), Γκινίδης (Α.Κ. Νίκης), Τρελλόπουλος (Λεχώνια), Λούζι (Αχιλλέας), Τίτου (Αθλος), Α. Ζαφειρόπουλος (Δημητριάς), Πατσής (Σκόπελος), Θ. Παπαδόπουλος (ΑΠΟΒ), Τζιόρτζιος (Α.Κ. Νίκης), Μανώλης (Κανάλια)

3 ΓΚΟΛ: Δαρρής (Ν. Μαγνησιακός), Μαρ. Παπαδήμος (Δύναμη), Πρίφτης (Δύναμη), Πολύζος (Ιωλκός), Τόρο (Ιωλκός), Λ. Τσιργής (Αργαλαστή), Σκαμπαρδώνης (Λεχώνια), Ν. Δημόπουλος (Κανάλια), Παπαστεργίου (Α.Κ. Νίκης), Μπογδανίδης (Αργαλαστή), Μαλαμούλης (Ερμής), Αδάμος (Ερμής), Αφεντίτσας (Ερμής).

 

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
6
+
8
=