Τέσσερις αγωνιστικές πριν το φινάλε της ΕΠΣΘ

Τελευταία ενημέρωση: 2019-04-05, 15:05:03
Τέσσερις αγωνιστικές πριν το φινάλε της ΕΠΣΘ

Τέσσερις αγωνιστικές απέμειναν για το φινάλε των πρωταθλημάτων της ΕΠΣΘ σε όλες τις κατηγορίες και το Σαββατοκύριακο γίνεται η 23η αγωνιστική με το εξής πρόγραμμα:

Α΄ Κατηγορία - 23η αγωνιστική

Σάββατο 6 Απριλίου

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (4 μμ): Σαρακηνός- Πύρασος

Γηπ. Σέσκλου (4 μμ): Ακρόπολη- Πρωτεσίλαος

Γηπ. OLIMPICO (4 μμ): Αγία Αννα- Μυρμιδόνες

Γηπ. Αγίας Παρασκευής (4 μμ): Αγία Παρασκευή- Ρήγας Φεραίος

Κυριακή 7 Απριλίου

Γηπ. Ευξεινούπολης (11.30 π.μ): Δήμητρα- Σκιάθος

Γηπ. Στεφανοβικείου (4 μμ): Διαγόρας- Μαγνησιακός

Γηπ. Βασδέκειο (4 μμ): Ηρακλής Β.- Αίας

Β’ Κατηγορία - 23η αγωνιστική

Σάββατο 6 Απριλίου

Γηπ. Ριζομύλου (4 μμ): Αστέρας Ριζ.- Άνθ. Γαζής

Γηπ. Γατζέας (4 μμ): ΑΕ 2002- Μικροθήβες

Κυριακή 7 Απριλίου

Γηπ. Αγχιάλου (11.π.μ.): Αγχίαλος- Μακρινίτσα

Γηπ. Διμηνίου (11.π.μ.): Παγασητικός- Πανιώνιος

Γηπ. ΕΤΒΑ (11.π.μ.): Πηλέας- Δάφνη

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (4 μμ): Τοξότης- Ελευθεριακός

Ρεπό: Ιάσων Αλ. Μεριάς

Γ’ Κατηγορία - 23η αγωνιστική

Σάββατο 6 Απριλίου

Γηπ. Αχιλλείου (4 μμ): Αχιλλέας- Δημητριάς

Γηπ. "Βασδέκειο"(4 μμ): ΑΠΟΒ- Κένταυρος Ν.Π.

Γηπ. Αλλης Μεριάς (4 μμ): Ιωλκός- Δύναμις

Κυριακή 7 Απριλίου

Γηπ.Βοηθητικό ΕΑΚ (11 π.μ.): Ν. Μαγνησιακός- Ερμής

Γηπ. Λεχωνίων (11 π.μ.): Εν.Λεχωνίων/Νηλέας- Ηρακλής Α. Θ.

Γηπ. "Βασδέκειο" (11 π.μ.): Αθλ.Κολλέγιο Νίκης- Σκόπελος

Γηπ. Σούρπης (4 μμ): Άθλος – Απόλλων Καναλίων

Συμπληρωματική προκήρυξη ακαδημιών

Συμπληρωματική προκήρυξη εκδόθηκε από την ΕΠΣΘ για τα πρωταθλήματα ακαδημιών 2018-2019 και αναφέρεται:

ΑΡΘΡΟ 14ο: ΤΕΛΙΚΕΣ ΦΑΣΕΙΣ

1.Στις ηλικιακές κατηγορίες που συγκροτήθηκαν δύο όμιλοι (Κ12, Κ11 & Κ10) μετά την ολοκλήρωση των δύο γύρων των πρωταθλημάτων, θα διεξαχθεί η επόμενη φάση ως εξής:

Α1 – Β2 & Β1 – Α2 (Για τις θέσεις 1 έως 4)

Α3 – Β4 & Β3 – Α4 (Για τις θέσεις 5 έως 8)

Α5 – Β6 & Β5 – Α6 (Για τις θέσεις 9 έως 12)

Οι αγώνες θα είναι διπλοί με τον δεύτερο αγώνα στην έδρα της ομάδας με την καλύτερη βαθμολογική θέση.

Οι νικητές & αντίστοιχα οι ηττημένοι των αγώνων θα αγωνιστούν σε μονούς αγώνες σε ουδέτερη έδρα για την τελική ενιαία βαθμολογία της κάθε ηλικιακής κατηγορίας.

 

* Ακολουθήστε τον ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ στο google news για άμεση ενημέρωση.
* Δείτε όλες τις τελευταίες ειδήσεις από τον Βόλο, την Μαγνησία, την Ελλάδα και τον κόσμο

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
2
+
7
=