Στην τελική ευθεία η διατήρηση πρωτιάς στην ΕΠΣΘ

Τελευταία ενημέρωση: 2019-03-16, 11:52:35
Στην τελική ευθεία η διατήρηση πρωτιάς στην ΕΠΣΘ

Με τις αναμετρήσεις της 20ής αγωνιστικής επαναρχίζουν τα τοπικά πρωταθλήματα στις τρεις κατηγορίες της ΕΠΣΘ μπαίνοντας πλέον στην τελική ευθεία και μετά τα ντέρμπι τετράδας όλα δείχνουν πως οι πρωτιές θα κριθούν από τυχόν στραβοπατήματα.

Επιμέλεια: ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΗΝΕΛΗΣ

Στην Α’ κατηγορία ο πρωτοπόρος Διαγόρας παραμένει αήττητος για 16 αγώνες και έχει πάρει προβάδισμα 2 βαθμών και τώρα υποδέχεται την Ακρόπολη. Γηπεδούχος είναι και ο Ρήγας Φεραίος με αντίπαλο τον Πρωτεσίλαο, αλλά η ομάδα του Βελεστίνου «πέταξε» το πλεονέκτημα όταν έχασε μετά από ένα γύρο πάλι από τη Δήμητρα με την οποία είναι στους ίδιους βαθμούς κάτω από την κορυφή. Η Δήμητρα σήμερα είναι φιλοξενούμενη των Μυρμιδόνων στον γειτονικό Πλάτανο, ενώ αύριο ο Αίας Σούρπης φιλοξενεί τη Σκιάθο.

Στη Β’ Κατηγορία ο Τοξότης έχει το προβάδισμα μιας παραπάνω νίκης με τις βαθμολογικές διαφορές να παραμένουν πάντα μικρές… ενώ και στη Γ΄ Κατηγορία το Αθλητικό Κολέγιο Νίκης είναι σταθερά μπροστά περιμένοντας το ντέρμπι της μεθεπόμενης αγωνιστικής στα Λεχώνια.

Το πρόγραμμα στις 3 κατηγορίες της ΕΠΣΘ σήμερα και αύριο έχει ως εξής:

Α’ Κατηγορία - 20ή αγωνιστική

Σάββατο 16 Μαρτίου

Γηπ. Πλατάνου, 15.00, Μυρμιδόνες-Δήμητρα: Δημητριάδης, Σαρρής, Δ. Σακκάς.

Γηπ. Αγίας Παρασκευής, 15.00, Αγία Παρασκευή-Αγία Αννα: Νικόπουλος, Π. Σακκάς, Σκρίμπας.

Κυριακή 17 Μαρτίου

Γηπ. «Βασδέκειο», 11.00, Μαγνησιακός-Πύρασος: Ευαγγελιάς, Σκρίμπας, Αντωνίου.

Γηπ. Σούρπης, 12.00, Αίας-Σκιάθος: Βέργου, Μπασδάνη, Κουβάτα.

Γηπ. Βελεστίνου, 15.00, Ρήγας Φεραίος-Πρωτεσίλαος: Αθηναίος, Π. Σακκάς, Τριφωνίδης.

Γηπ. «Βασδέκειο», 15.00, Ηρακλής-Σαρακηνός: Θεοχάρης, Αγγελόπουλος, Κόκκαλης.

Γηπ. Στεφανοβικείου, 15.00, Διαγόρας-Ακρόπολη: Βλάχος, Δημητράκης, Αντωνίου.

*Στην Α΄ΕΠΣΘ εκκρεμεί ο αγώνας Αγία Αννα- Σκιάθος (18η).

Οι σκόρερ

20 ΓΚΟΛ: Μαν. Πάσχος (Ρήγας)

17 ΓΚΟΛ: Θ. Παπαδόπουλος (Δήμητρα), Κ. Σιόβας (Αγία Παρασκευή)

16 ΓΚΟΛ: Θ. Κατσαβριάς (Αίας)

15 ΓΚΟΛ: Αλ. Α. Σιώμος (Σαρακηνός)

14 ΓΚΟΛ: Ι. Αραπίτσας (Αίας)

13 ΓΚΟΛ: Δ. Σέττος (Ρήγας)

8 ΓΚΟΛ: Σπ. Νούσιας (Πύρασος), Χειλάς (Αίας), Θρ. Βαλωτής (Διαγόρας)

7 ΓΚΟΛ: Κ. Κρανάς (Δήμητρα)

6 ΓΚΟΛ: Ν.Ε. Βούλγαρης (Δήμητρα), Ευθ. Ξηροκώστας (Δήμητρα), Αλαμάνης (Αγία Παρασκευή/Διαγόρας), Α. Λάμπος (Πρωτεσίλαος), Ι. Μόσιος (Σαρακηνός/Διαγόρας), Τζίκας (Πύρασος/Σαρακηνός ), Χισάι (Σκιάθος), Μίλτος (Ακρόπολη)

5 ΓΚΟΛ: Πετρόπουλος (Ηρακλής),Γάρος (Ρήγας), Αλ. Κουβελάς (Διαγόρας), Τ. Κυριάκος (Διαγόρας), Αλικά (Σκιάθος), Π. Κόκκας (Ακρόπολη), Ν. Αντωνίου (Ακρόπολη)

4 ΓΚΟΛ: Νασιακόπουλος (Ρήγας), Ι. Ζαχαράκης (Πύρασος), Αλ. Αραπίτσας (Δήμητρα), Σπ. Καραπλιάγκος (Διαγόρας), Γουτούλης (Διαγόρας), Β. Ζαρίφης (Αγία Αννα), Κ. Τσιουρέλης (Αγία Αννα), Η. Αράπης (Μυρμιδόνες), Δ. Μπούρχας (Μυρμιδόνες), Ντ. Πρίφτι (Σκιάθος)

3 ΓΚΟΛ: Κάρρος (Πύρασος), Φούκης (Δήμητρα/Πύρασος), Μιχόπουλος (Αίας), Ασλάνογλου (Σαρακηνός), Αναστασίου (Σαρακηνός), Ντούρο (Σαρακηνός), Τσένα (Μαγνησιακός), Παγώνης (Ακρόπολη), Μαυρίδης (Ακρόπολη), Μερμίγκης (Ακρόπολη)

2 ΓΚΟΛ: Χ. Δαμάσκος (Ηρακλής), Γκάγκας (Ηρακλής), Ιμπρα (Ηρακλής), Δημητρίου (Ηρακλής), Τανός (Ηρακλής), Αλεξίου (Ρήγας), Αραμπατζής (Ρήγας), Ζηρδέλης (Ρήγας), Σ. Γκάγκας (Ρήγας), Δανηλόπουλος (Μαγνησιακός/Πύρασος), Χονδρογιάννης (Δήμητρα), Θωμαΐδης (Δήμητρα), Χρόνης (Αγία Παρασκευή), Μαστακούλης (Αγία Παρασκευή), Χατζητρακόσιας (Αγία Αννα), Σπ. Ζάγκας (Αγία Αννα), Σφάκας (Αγία Αννα), Καραλόπουλος (Αγία Αννα), Τσόγκας (Αίας), Καλαμάτας (Σαρακηνός), Ν.Κ. Βούλγαρης (Μυρμιδόνες), Φαράντος (Μυρμιδόνες), Ε. Κατσαβριάς (Μυρμιδόνες), Κ. Δημητρίου (Μυρμιδόνες), Κ. Κόρκος (Πρωτεσίλαος), Οικονόμου (Μαγνησιακός) Ε. Πρίφτι (Σκιάθος), Μανωλιός (Σκιάθος), Τσεκούρας (Ακρόπολη), Χάνος (Ακρόπολη), Αξιώτης (Ακρόπολη).

Β’ Κατηγορία - 20ή αγωνιστική

Σάββατο 16 Μαρτίου

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ, 15.00, Τοξότης-Παγασητικός: Σαμαράς, Καφτεράνης, Ευαγγελιάς.

Γηπ. «Βασδέκειο», 18.00, Δάφνη-Πανιώνιος: Γ. Τασιόπουλος, Σφυρής, Καρακίτσος.

Κυριακή 17 Μαρτίου

Γηπ. Μικροθηβών, 15.00, Μικροθήβες-Ανθιμος Γαζής: Χαλβατζάκος, Κ. Τασιόπουλος, Α. Αναστασίου.

Γηπ. Ι.Μ. Δημητριάδος, 15.00, Ελευθεριακός-Μακρινίτσα: Λακιάς, Γεωργαντζής, Χατζής.

Γηπ. ΕΤΒΑ, 15.00, Πηλέας-Αστέρας: Σαρρής, Καρακίτσος, Θ. Τασιόπουλος.

Γηπ. «Βασδέκειο», 18.00, Ιάσων Α.Μ.-Αγχίαλος: Νικόπουλος, Δ. Σακκάς, Καφτεράνης.

Ρεπό: Α.Ε. 2002

Οι σκόρερ

21 ΓΚΟΛ: Δ. Στουμποβίκος (ΑΕ 2002), Γ. Κιπτίου (Πανιώνιος)

17 ΓΚΟΛ: Λ. Δενελάβας (Τοξότης)

16 ΓΚΟΛ: Ν. Τσακίρης (Πανιώνιος)

12 ΓΚΟΛ: Χ. Καρακίτσιος (Δάφνη), Α. Απριγιάν (Αγχίαλος), Ι. Καραγιώργος (Αγχίαλος)

8 ΓΚΟΛ: Σ. Δημόπουλος (Ιάσων Α.Μ.), Ι. Μωυσίδης (Μακρινίτσα), Πριτσίνης (Ελευθεριακός), Κ. Ντίτσιος (Μακρινίτσα)

7 ΓΚΟΛ: Χρ. Λέτσος (Τοξότης), Αλμπάν (Ιάσων Α.Μ.)

6 ΓΚΟΛ: Χαλιμούρδας (Αστέρας), Αλ. Τσιγαρίδας (Δάφνη) Ζουλένκο (Πηλέας)

5 ΓΚΟΛ: Καραγεώργος (Πανιώνιος), Κόρδα (ΑΕ 2002)

4 ΓΚΟΛ: Κόρμπας (Τοξότης), Περεντίδης (Παγασητικός/Ιάσων Α.Μ.), Γιωργής (Ιάσων Α.Μ.), Παρίσσης (ΑΕ 2002), Μπραχόλι (Παγασητικός), Παλάσης (Πηλέας), Μπαρμπαγιαννάκος (Πηλέας)

3 ΓΚΟΛ: Σκλαπάνης (Τοξότης), Μάστορας (Τοξότης), Δεμίρης (Τοξότης), Πήλιος (Αγχίαλος), Ζγατζής (Αγχίαλος), Δ. Αρμάγος (Αγχίαλος), Τσαρέλας (Δάφνη), Ζατσάη (Ιάσων Α.Μ.), Καράνταγλης (Παγασητικός), Αλτίνης (Α. Γαζής), Μπάμπαλης (Ελευθεριακός), Παλαμιώτης (Μακρινίτσα), Ταφίλης (Πανιώνιος).

Γ’ Κατηγορία - 20ή αγωνιστική

Σάββατο 16 Μαρτίου

Γηπ. Καναλίων, 15.00, Απόλλων Κ.-Κένταυρος Ν.Π.: Πλακιάς, Παγωνόπουλος, Σαρακατσάνος.

Γηπ. Αγίων Θεοδώρων, 15.00, Ηρακλής Α.Θ.-Ερμής: Κούφιος, Γιάννης, Δημητράκης.

Γηπ. «Βασδέκειο», 15.00, Αθλ. Κολέγιο Νίκης-Νέος Μαγνησιακός: Κατσιγιαννάκης, Μπέλλου, Γερμάνης.

Γηπ. Ευξεινούπολης, 15.00, Αθλος-Ιωλκός: Κούστας, Πούλιος, Ανδραδόπουλος.

Γηπ. Σκοπέλου, 20.00, Σκόπελος-Δημητριάς: Τσίντζας, Τοζακίδης, Χασιώτης.

Κυριακή 17 Μαρτίου

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ, 11.00, Δύναμη-Αχιλλέας Αχιλλείου: Ευσταθιάδης, Κόκκαλης, Ζακυνθινός.

Γηπ. Λεχωνίων, 11.00, Ενωση Λεχωνίων-ΑΠΟΒ: Παλτατζής, Τριφωνίδης, Κίττος.

*Στη Γ’ ΕΠΣΘ εκκρεμούν τα ματς Ηρακλής Α.Θ.-Σκόπελος, Απόλλωνας Καναλίων-Ηρακλής Α.Θ. (12η) και για τη 18η Λεχώνια-Κένταυρος Ν.Π. Ηρακλής Αγ. Θ. – Αχιλλέας.

Οι σκόρερ

20 ΓΚΟΛ: Φιλίππου (Λεχώνια)

18 ΓΚΟΛ: Γιαν. Πλόχα (Δύναμη)

17 ΓΚΟΛ: Παρίσσης (Ηρακλής Αγ. Θ.), Απ. Κουτσαρνάκης (ΑΚ Νίκης)

15 ΓΚΟΛ: Γ. Βασιλείου (Κανάλια)

14 ΓΚΟΛ: Μιχ. Χατζηπλής (Ερμής), Α. Μπόγιαν (Ιωλκός)

11 ΓΚΟΛ: Γερολυμάτος (Α.Κ. Νίκης), Ματθ. Γεωργιάδης (Λεχώνια)

10 ΓΚΟΛ: Τσιάντος (Κανάλια), Νιτσάι (Αργαλαστή), Μπουμπούκης (Ερμής)

9 ΓΚΟΛ: Φλώκας (Ιωλκός), Μαλλιαρός (Δύναμη)

8 ΓΚΟΛ: Σκιαθίτης (Σκόπελος)

7 ΓΚΟΛ: Λ. Κέρτσι (Αθλος), Χ. Ασημάκης (Δημητριάς), Χούμπλης (ΑΠΟΒ)

6 ΓΚΟΛ: Βαϊόπουλος (Λεχώνια), Χατζηιωάννου(Α.Κ. Νίκης), Α. Ταφίλης (Δημητριάς), Δ. Καμπέρης (Δημητριάς)

5 ΓΚΟΛ: Κάβουρας (Ιωλκός), Τρελλόπουλος (Λεχώνια), Καμάμι (Αργαλαστή), Στύλας (Ερμής), Δαλακιάρης (Σκόπελος), Σένκο (Σκόπελος)

4 ΓΚΟΛ: Παλιούρης (Ν. Μαγνησιακός), Γκινίδης (Α.Κ. Νίκης), Λούζι (Αχιλλέας), Τίτου (Αθλος), Α. Ζαφειρόπουλος (Δημητριάς), Πατσής (Σκόπελος), Θ. Παπαδόπουλος (ΑΠΟΒ), Τζιόρτζιος (Α.Κ. Νίκης), Νταιλιάνι (ΑΠΟΒ)

3 ΓΚΟΛ: Γλυκός (Ν. Μαγνησιακός), Μαρ. Παπαδήμος (Δύναμη), Πρίφτης (Δύναμη), Πολύζος (Ιωλκός), Τόρο (Ιωλκός), Κλίντον (Ηρακλής Α.Θ.), Λ. Τσιργής (Αργαλαστή), Μανώλης (Κανάλια), Συνοδινός (Σκόπελος), Καρακώστας (Δημητριάς), Ν. Δημόπουλος (Κανάλια).

 

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
7
+
5
=