Πλεονέκτημα για Διαγόρα και Τοξότη

Τελευταία ενημέρωση: 2019-03-05, 20:31:37
Πλεονέκτημα για Διαγόρα και Τοξότη

Με τον Διαγόρα να αποκτά πλεονέκτημα στην κορυφή στην Α΄ Κατηγορία και τον Τοξότη να διατηρεί τη διαφορά στη Β’ ΕΠΣΘ πέρασε η 19η αγωνιστική που τελείωσαν και τα ντέρμπι τετράδας… με τις βαθμολογικές διαφορές να παραμένουν πάντα μικρές…

Επιμέλεια: ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΗΝΕΛΗΣ

Ο Διαγόρας που παραμένει αήττητος για 16 αγώνες έχει πάρει προβάδισμα 2 βαθμών ενώ ο Ρήγας έχασε μετά από ένα γύρο πάλι από τη Δήμητρα και στην ουσία πέταξε το πλεονέκτημα γιατί έχει ένα ματς λιγότερο.

Ο Διαγόρας ολοκλήρωσε τα ντέρμπι με 0-0 σε Ευξεινούπολη και Βελεστίνο και κερδίζοντας τον Αίαντα, η Δήμητρα κέρδισε πρώτο ντέρμπι στον β΄ γύρο (είχε 0-0 με τον Διαγόρα και έχασε από τον Αίαντα που είχε ήττες σε Στεφανοβίκειο και από τον Ρήγα και κέρδισε στην Ευξεινούπολη όπου σταμάτησε το αήττητο σερί του Ρήγας που στα ματς τετράδας είχε 0-0 με τον Διαγόρα, πήρε διπλό από τον Αίαντα).

Στη Β’ Κατηγορία ο Τοξότης έχει το προβάδισμα μιας παραπάνω νίκης, ενώ και στην Γ΄ Κατηγορία το Αθλητικό Κολέγιο Νίκης είναι σταθερά μπροστά περιμένοντας και τα ματς που εκκρεμούν…

Τα αποτελέσματα του περασμένου Σαββατοκύριακου και στις τρεις κατηγορίες της ΕΠΣΘ ήταν:

Α’ ΕΠΣΘ 19η αγωνιστική

Σκιάθος-Διαγόρας 0-4 (25’ Αλαμάνης, 50’, 55’ Βαλωτής, 80’ Καραμπούζης)

Δήμητρα-Ρήγας 2-0 (78’ Κρανάς, 80’ Παπαδόπουλος)

Πρωτεσίλαος-Αίας Σούρπης 1-3 (73’ Α. Λάμπος-15’, 55’ Χειλάς 17’ Κατσαβριάς)

Πύρασος-Ηρακλής 1-0 (50’ Φούκης)

Μυρμιδόνες-Μαγνησιακός 3-1 (47’ Δ. Μπούρχας, 51’, 55’ Φαράντος-22’ Τσένα)

Σαρακηνός-Αγία Παρασκευή 3-0 (3’ Μπακάλης, 31’ Τζίκας, 78’ Ι. Μόσιος)

Ακρόπολη-Αγία Αννα 2-1 (44’ Μαυρίδης, 58’ Τ. Κολημήτρας-79’ Κανδύλας)

*Στην Α΄ΕΠΣΘ εκκρεμεί ο αγώνας ΡΗΓΑΣ-ΣΚΙΑΘΟΣ (8η αγων.)! που θα γίνει στις 10 Μαρτίου και το Αγία Αννα- Σκιάθος (18η).

Οι σκόρερ

19 ΓΚΟΛ: Μαν. Πάσχος (Ρήγας)

17 ΓΚΟΛ: Θ. Παπαδόπουλος (Δήμητρα), Κ. Σιόβας (Αγία Παρασκευή)

16 ΓΚΟΛ: Θ. Κατσαβριάς (Αίας)

15 ΓΚΟΛ: Αλ. Α. Σιώμος (Σαρακηνός)

14 ΓΚΟΛ: Ι. Αραπίτσας (Αίας)

9 ΓΚΟΛ: Δ. Σέττος (Ρήγας)

8 ΓΚΟΛ: Σπ. Νούσιας (Πύρασος), Χειλάς (Αίας), Θρ. Βαλωτής (Διαγόρας)

7 ΓΚΟΛ: Κ. Κρανάς (Δήμητρα)

6 ΓΚΟΛ: Ν.Ε. Βούλγαρης (Δήμητρα), Ευθ. Ξηροκώστας (Δήμητρα), Αλαμάνης (Αγία Παρασκευή/Διαγόρας), Α. Λάμπος (Πρωτεσίλαος), Ι. Μόσιος (Σαρακηνός/Διαγόρας), Τζίκας (Πύρασος/Σαρακηνός ), Χισάι (Σκιάθος), Μίλτος (Ακρόπολη)

5 ΓΚΟΛ: Πετρόπουλος (Ηρακλής),Γάρος (Ρήγας), Αλ.Κουβελάς (Διαγόρας),Τ. Κυριάκος (Διαγόρας), Αλικά (Σκιάθος), Π.Κόκκας (Ακρόπολη), Ν. Αντωνίου (Ακρόπολη).

4 ΓΚΟΛ: Νασιακόπουλος (Ρήγας), Ι. Ζαχαράκης (Πύρασος), Αλ. Αραπίτσας (Δήμητρα), Σπ. Καραπλιάγκος (Διαγόρας), Γουτούλης (Διαγόρας), Β. Ζαρίφης (Αγία Αννα), Κ. Τσιουρέλης (Αγία Αννα), Η. Αράπης (Μυρμιδόνες), Δ. Μπούρχας (Μυρμιδόνες), Ντ. Πρίφτι (Σκιάθος)

3 ΓΚΟΛ: Κάρρος (Πύρασος), Φούκης (Δήμητρα/Πύρασος), Μιχόπουλος (Αίας), Ασλάνογλου (Σαρακηνός), Αναστασίου (Σαρακηνός), Ντούρο (Σαρακηνός), Τσένα (Μαγνησιακός), Παγώνης (Ακρόπολη), Μαυρίδης (Ακρόπολη), Μερμίγκης (Ακρόπολη)

2 ΓΚΟΛ: Χ. Δαμάσκος (Ηρακλής), Γκάγκας (Ηρακλής), Ιμπρα (Ηρακλής), Δημητρίου(Ηρακλής), Τανός (Ηρακλής), Αλεξίου (Ρήγας), Αραμπατζής(Ρήγας), Ζηρδέλης (Ρήγας), Σ. Γκάγκας (Ρήγας), Δανηλόπουλος (Μαγνησιακός/Πύρασος), Χονδρογιάννης (Δήμητρα), Θωμαΐδης (Δήμητρα), Χρόνης (Αγία Παρασκευή), Μαστακούλης (Αγία Παρασκευή), Χατζητρακόσιας (Αγία Αννα), Σπ. Ζάγκας (Αγία Αννα), Σφάκας (Αγία Αννα), Καραλόπουλος (Αγία Αννα), Τσόγκας (Αίας), Καλαμάτας (Σαρακηνός), Ν.Κ. Βούλγαρης (Μυρμιδόνες), Φαράντος (Μυρμιδόνες), Ε. Κατσαβριάς (Μυρμιδόνες), Κ. Δημητρίου (Μυρμιδόνες), Κ. Κόρκος (Πρωτεσίλαος), Οικονόμου (Μαγνησιακός) Ε. Πρίφτι (Σκιάθος), Μανωλιός (Σκιάθος), Τσεκούρας (Ακρόπολη), Χάνος (Ακρόπολη), Αξιώτης (Ακρόπολη).

Η επόμενη 20ή αγωνιστική
Μυρμιδόνες- Δήμητρα 
Ρήγας Φ.- Πρωτεσίλαος
Μαγνησιακός- Πύρασος
Αίας- Σκιάθος
Ηρακλής Β.- Σαρακηνός
Διαγόρας- Ακρόπολη
Αγ. Παρασκευή- Αγ. Αννα

Β’ ΕΠΣΘ 19η αγωνιστική

Πανιώνιος-Τοξότης 1-2 (9’ Τσακίρης, 51’ Δενελάβας, 68’ Μάστορας)

Αγχίαλος-Μικροθήβες 1-0 (82’ Απριγιάν)

Παγασητικός-ΑΕ 2002 1-0 (10’ Καράνταγλης)

Μακρινίτσα-Πηλέας 0-3 (20’ Παλάσης, 30’ Μπαρμπαγιαννάκης, 80’ Κόπανος)

Ιάσων Αλ.Μεριάς-Δάφνη1-4 (28’ πέν. Γιωργής - 2’ Ευθυβούλης, 11’, 47’ Καρακίτσιος, 33’ Τσαρέλας)

Ανθιμος Γαζής-Ελευθεριακός 1-4 (74’ Δημόπουλος- …..)

*Στη Β΄ Κατηγορία εκκρεμεί το ματς ΑΕ 2002-Πανιώνιος της 18ης αγωνιστικής.

Οι σκόρερ

20 ΓΚΟΛ: Γ. Κιπτίου (Πανιώνιος)

17 ΓΚΟΛ: Λ. Δενελάβας (Τοξότης), Δ. Στουμποβίκος (ΑΕ 2002)

16 ΓΚΟΛ: Ν.Τσακίρης (Πανιώνιος)

12 ΓΚΟΛ: Χ. Καρακίτσιος (Δάφνη), Α. Απριγιάν (Αγχίαλος), Ι. Καραγιώργος (Αγχίαλος)

8 ΓΚΟΛ: Σ. Δημόπουλος (Ιάσων Α.Μ.), Ι. Μωυσίδης (Μακρινίτσα), Πριτσίνης (Ελευθεριακός), Κ. Ντίτσιος (Μακρινίτσα)

7 ΓΚΟΛ: Χρ. Λέτσος (Τοξότης), Αλμπάν (Ιάσων Α.Μ.)

6 ΓΚΟΛ: Χαλιμούρδας (Αστέρας), Αλ. Τσιγαρίδας (Δάφνη) Ζουλένκο (Πηλέας)

5 ΓΚΟΛ: Καραγεώργος (Πανιώνιος)

4 ΓΚΟΛ: Κόρμπας (Τοξότης), Περεντίδης (Παγασητικός/Ιάσων Α.Μ.), Γιωργής (Ιάσων Α.Μ.), Παρίσσης (ΑΕ 2002), Κόρδα (ΑΕ 2002), Μπραχόλι (Παγασητικός), Παλάσης (Πηλέας), Μπαρμπαγιαννάκος (Πηλέας)

3 ΓΚΟΛ: Σκλαπάνης (Τοξότης), Μάστορας (Τοξότης), Δεμίρης (Τοξότης), Πήλιος (Αγχίαλος), Ζγατζής (Αγχίαλος), Δ. Αρμάγος (Αγχίαλος), Τσαρέλας (Δάφνη), Ζατσάη (Ιάσων Α.Μ.), Καράνταγλης (Παγασητικός), Αλτίνης (Α. Γαζής), Μπάμπαλης (Ελευθεριακός), Παλαμιώτης (Μακρινίτσα).

Η επόμενη 20ή αγωνιστική
Ιάσων Α.Μ.- ΦΘ Αγχιάλου
Μικροθήβες- Ανθ. Γαζής
Δάφνη – Πανιώνιος
Ελευθεριακός – Μακρινίτσα
Τοξότης- Παγασητικός
Πηλέας- Αστέρας Ριζομύλου
Ρεπό: ΑΕ 2002

Γ’ ΕΠΣΘ 19η αγωνιστική

Ερμής-Αθλ. Κολέγιο Νίκης 2-2 (37’ Μπουμπούκης, 52’ Ακριβόπουλος - 1’ Λουτσιάνο, 72’ πέν. Τσονάκης)

Δημητριάς-Νηλέας 2-0 (5’ Λουκάς, 52’ Καμπέρης)

Αχιλλέας Αχιλλείου-Απόλλων Καναλίων 4-6 (25΄Σπανός, 44’ Λούζι, 55’ Τσεκούρας, 83’ Ξύδης-12’,74’,85’ Γ. Βασιλείου, 18’ Ν. Τσιάντος, 32’ Στ. Μανώλης, 80’ Ζήσης)

ΑΠΟΒ-Ιωλκός 0-2 (38’ Αντωνούλης, 45’ Μπόγιαν)

Δύναμις-Ηρακλής Α.Θ. 2-1 (17’ Μαλιαρός, 68’ Πλόχα, 88’ Παρίσης)

Νέος Μαγνησιακός-Αθλος 0-3 (2’ Τίτου, 10’, 65’ Ραμαντάνης)

Κένταυρος Ν.Π-Σκόπελος 3-4 (1’ Σεφέρι, 40’ Νιτσάι, 70’ Λαμπαδάρης - 3’, 20’, 59’ Σένκο, 50’ Δαλακιάρης)

*Στην Γ’ ΕΠΣΘ η Σκόπελος «χρωστά» δύο παιχνίδια εκτός έδρας με Αθλο (9η) και Ηρακλή Α.Θ. (11η) και εκκρεμούν και τα ματς Κένταυρος Ν.Π-Αχιλλέας (8η), Απόλλωνας Καναλίων-Ηρακλής Α.Θ. (12η), Αχιλλέας-Λεχώνια (15η) και για τη 18η Λεχώνια-Κένταυρος Ν.Π. Ιωλκός - Δημητριάς, Ηρακλής Αγ. Θ. – Αχιλλέας.

Αύριο Τετάρτη θα γίνει το ματς Κένταυρος Ν.Π-Αχιλλέας, το Σάββατο 9/3 το Αχιλλέας-Λεχώνια και την ερχόμενη Κυριακή (10/3) θα γίνει το Αθλος-Σκόπελος.

Οι σκόρερ

18 ΓΚΟΛ: Φιλίππου (Λεχώνια), Γιαν. Πλόχα (Δύναμη)

17 ΓΚΟΛ: Παρίσσης (Ηρακλής Αγ. Θ.), Απ. Κουτσαρνάκης (ΑΚ Νίκης)

15 ΓΚΟΛ: Γ. Βασιλείου (Κανάλια)

14 ΓΚΟΛ: Μιχ. Χατζηπλής (Ερμής), Α. Μπόγιαν (Ιωλκός)

11 ΓΚΟΛ: Γερολυμάτος (Α.Κ. Νίκης), Ματθ. Γεωργιάδης (Λεχώνια)

10 ΓΚΟΛ: Τσιάντος (Κανάλια), Νιτσάι (Αργαλαστή), Μπουμπούκης (Ερμής)

9 ΓΚΟΛ: Φλώκας (Ιωλκός), Μαλλιαρός (Δύναμη)

8 ΓΚΟΛ: Σκιαθίτης (Σκόπελος)

7 ΓΚΟΛ: Λ. Κέρτσι (Αθλος), Χούμπλης (ΑΠΟΒ)

6 ΓΚΟΛ: Χατζηιωάννου(Α.Κ. Νίκης), Α. Ταφίλης (Δημητριάς), Δ. Καμπέρης (Δημητριάς), Χ. Ασημάκης (Δημητριάς)

5 ΓΚΟΛ: Βαϊόπουλος (Λεχώνια), Κάβουρας (Ιωλκός), Καμάμι (Αργαλαστή), Στύλας (Ερμής), Δαλακιάρης (Σκόπελος), Σένκο (Σκόπελος)

4 ΓΚΟΛ: Παλιούρης (Ν. Μαγνησιακός), Γκινίδης (Α.Κ. Νίκης), Τρελλόπουλος (Λεχώνια), Λούζι (Αχιλλέας), Τίτου (Αθλος), Α. Ζαφειρόπουλος (Δημητριάς), Πατσής (Σκόπελος), Θ. Παπαδόπουλος (ΑΠΟΒ), Τζιόρτζιος (Α.Κ. Νίκης), Νταιλιάνι (ΑΠΟΒ)

3 ΓΚΟΛ: Γλυκός (Ν. Μαγνησιακός), Μαρ. Παπαδήμος (Δύναμη), Πρίφτης (Δύναμη), Πολύζος (Ιωλκός), Τόρο (Ιωλκός), Κλίντον (Ηρακλής Α.Θ.), Λ.Τσιργής (Αργαλαστή), Μανώλης (Κανάλια), Συνοδινός (Σκόπελος), Ν. Δημόπουλος (Κανάλια).

Η επόμενη 20ή αγωνιστική

Δύναμις- Αχιλλέας

Απόλλων Καν. – Κένταυρος Ν.Π.

Ηρακλής Αγ. Θ.- Ερμής

Σκόπελος- Δημητριάς

Αθλ. Κολέγιο Νίκης- Ν. Μαγνησιακός

Εν. Λεχώνια/ Νηλέας- ΑΠΟΒ

Αθλος- Ιωλκός

 

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
4
+
3
=