Με το ενδιαφέρον κορυφής αμείωτο

Τελευταία ενημέρωση: 2019-03-02, 09:47:38
Με το ενδιαφέρον κορυφής αμείωτο

Με το παιχνίδι Δήμητρα-Ρήγας στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής ολοκληρώνονται τα ντέρμπι της πρώτης τετράδας στην Α΄ Κατηγορία ΕΠΣΘ κι ενώ οι βαθμολογικές διαφορές παραμένουν μικρές… με τον Διαγόρα που παραμένει αήττητος για 15 αγώνες να έχει πάρει προβάδισμα 2 βαθμών ενώ ο Ρήγας που έχει να χάσει από το ματς του α΄ γύρου από τη Δήμητρα να έχει ένα ματς λιγότερο.

Επιμέλεια: ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΗΝΕΛΗΣ

Ο Διαγόρας ολοκλήρωσε τα ντέρμπι με 0-0 σε Ευξεινούπολη και Βελεστίνο και κερδίζοντας τον Αίαντα και ο Αίας Σούρπης είχε ήττες σε Στεφανοβίκειο και από τον Ρήγα και κέρδισε τη Δήμητρα…

Ο Ρήγας είχε 0-0 με τον Διαγόρα, πήρε διπλό από τον Αίαντα και αύριο έχει τη Δήμητρα που στον β΄ γύρο δεν κέρδισε ντέρμπι και έχασε και το αήττητο που είχε στην Ευξεινούπολη για 2,5 χρόνια παραμένοντας όμως 2η και δυνατή αφού στα ντέρμπι είχε και απώλειες παικτών. Στο αυριανό ντέρμπι διαιτητής ορίστηκε ο Δημήτρης Θεοχάρης, ενώ αύριο ο Διαγόρας παίζει στη Σκιάθο και ο Αίας στον Πτελεό.

Στη Β΄ΕΠΣΘ σήμερα βραδινό είναι το ματς Πανιώνιος –Τοξότης και ακολουθεί την Κυριακή πάλι στο Βασδέκειο πάλι βραδινό το ντέρμπι του Ιάσονα Αλλης Μεριάς με τη Δάφνη…

Αναλυτικά το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου στις τρεις κατηγορίες της ΕΠΣΘ:

Α’ Κατηγορία ΕΠΣΘ (19η αγωνιστική)

Σάββατο 2 Μαρτίου

Γηπ. Πλατάνου (3 μ.μ.): Μυρμιδόνες- Μαγνησιακός: Γ. Τασιόπουλος, Α. Αναστασίου, Γιάννης.

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (3 μ.μ.): Σαρακηνός- Αγία Παρασκευή: Βλάχος, Π. Αναστασίου, Σφυρής.

Γηπ. Σέσκλου (3 μ.μ.): Ακρόπολη- Αγία Αννα: Σαρρής, Δ. Σακκάς, Τριφωνίδης.

Κυριακή 3 Μαρτίου

Γηπ. Ευξεινούπολης (3 μ.μ.): Δήμητρα- Ρήγας Φεραίος: Θεοχάρης, Π. Σακκάς, Σφυρής.

Γηπ. Πτελεού (3 μ.μ.): Πρωτεσίλαος- Αίας Σούρπης: Ευαγγελιάς, Αντωνίου, Βλάχος.

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (3 μ.μ.): Πύρασος- Ηρακλής : Χαλβατζάκος, Γεωργαντζής, Καφτεράνης.

Γηπ. Σκιάθου (3 μ.μ.): Σκιάθος- Διαγόρας: Γ. Τασιόπουλος, Α. Αναστασίου, Ζακυνθινός.

Οι σκόρερ

19 ΓΚΟΛ: Μαν. Πάσχος (Ρήγας)

17 ΓΚΟΛ: Κ. Σιόβας (Αγία Παρασκευή)

16 ΓΚΟΛ: Θ. Παπαδόπουλος (Δήμητρα)

15 ΓΚΟΛ: Θ. Κατσαβριάς (Αίας), Αλ. Α. Σιώμος (Σαρακηνός)

14 ΓΚΟΛ: Ι. Αραπίτσας (Αίας)

9 ΓΚΟΛ: Δ. Σέττος (Ρήγας)

8 ΓΚΟΛ: Σπ. Νούσιας (Πύρασος)

6 ΓΚΟΛ: Κ. Κρανάς (Δήμητρα), Ν.Ε. Βούλγαρης (Δήμητρα), Ευθ. Ξηροκώστας (Δήμητρα), Χειλάς (Αίας), Χισάι (Σκιάθος), Θρ. Βαλωτής (Διαγόρας), Μίλτος (Ακρόπολη)

5 ΓΚΟΛ: Α. Λάμπος (Πρωτεσίλαος), Αλ. Κουβελάς (Διαγόρας),Τ. Κυριάκος (Διαγόρας), Ι. Μόσιος (Σαρακηνός/Διαγόρας), Τζίκας (Πύρασος/Σαρακηνός ), Αλαμάνης (Αγία Παρασκευή/Διαγόρας), Κόκκας (Ακρόπολη), Ν. Αντωνίου (Ακρόπολη), Αλικά (Σκιάθος), Πετρόπουλος (Ηρακλής)

4 ΓΚΟΛ: Αλ. Αραπίτσας (Δήμητρα), Γάρος (Ρήγας), Νασιακόπουλος (Ρήγας), Ι. Ζαχαράκης (Πύρασος), Β. Ζαρίφης (Αγία Αννα), Κ. Τσιουρέλης (Αγία Αννα), Σπ. Καραπλιάγκος (Διαγόρας), Γουτούλης (Διαγόρας), Ντ.Πρίφτι (Σκιάθος)

3 ΓΚΟΛ: Κάρρος (Πύρασος), Μιχόπουλος (Αίας), Ασλάνογλου (Σαρακηνός), Αναστασίου (Σαρακηνός), Ντούρο (Σαρακηνός), Η. Αράπης (Μυρμιδόνες), Δ. Μπούρχας (Μυρμιδόνες), Παγώνης (Ακρόπολη), Μερμίγκης (Ακρόπολη).

Β’ Κατηγορία ΕΠΣΘ (19η αγωνιστική)

Σάββατο 2 Μαρτίου

Γηπ. Βασδέκειο (6 μ.μ.): Πανιώνιος- Τοξότης: Νικόπουλος, Γεωργαντζής, Σκρίμπας.

Κυριακή 3 Μαρτίου

Γηπ. Αγχιάλου (11 π.μ.): ΑΣ Αγχίαλος – Μικροθήβες: Δημητριάδης, Θ. Τασιόπουλος, Τριφωνίδης.

Γηπ. Γατζέας (11 π.μ.): Ανθ. Γαζής- Ελευθεριακός: Κούστας, Δημητράκης, Καφτεράνης.

Γηπ. Διμηνίου (11 π.μ.): Παγασητικός- ΑΕ 2002: Αθηναίος, Κόκκαλης, Σαρακατσάνος.

Γηπ. Ι.Μ. Δημητριάδος (3 μ.μ.): Μακρινίτσα- Πηλέας: Παλτατζής, Λακιάς, Γερμάνης.

Γηπ. Βασδέκειο (6.30 μ.μ.): Ιάσων Α.Μ.- Δάφνη: Καλατζής, Σκρίμπας, Κ. Τασιόπουλος.

Ρεπό: Αστέρας Ριζομύλου

Οι σκόρερ

21 ΓΚΟΛ: Γ. Κιπτίου (Πανιώνιος)

17 ΓΚΟΛ: Δ. Στουμποβίκος (ΑΕ 2002)

16 ΓΚΟΛ: Λ. Δενελάβας (Τοξότης)

14 ΓΚΟΛ: Ν. Τσακίρης (Πανιώνιος)

12 ΓΚΟΛ: Ι. Καραγιώργος (Αγχίαλος)

11 ΓΚΟΛ: Α. Απριγιάν (Αγχίαλος)

10 ΓΚΟΛ: Χ. Καρακίτσιος (Δάφνη)

8 ΓΚΟΛ: Σ. Δημόπουλος (Ιάσων Α.Μ.), Ι. Μωυσίδης (Μακρινίτσα), Πριτσίνης (Ελευθεριακός), Κ. Ντίτσιος (Μακρινίτσα)

7 ΓΚΟΛ: Χρ. Λέτσος (Τοξότης), Αλμπάν (Ιάσων Α.Μ.)

6 ΓΚΟΛ: Χαλιμούρδας (Αστέρας), Αλ. Τσιγαρίδας (Δάφνη) Ζουλένκο (Πηλέας)

5 ΓΚΟΛ: Καραγεώργος (Πανιώνιος)

4 ΓΚΟΛ: Κόρμπας (Τοξότης), Περεντίδης (Παγασητικός/Ιάσων Α.Μ.), Παρίσσης (ΑΕ 2002), Κόρδα (ΑΕ 2002), Μπραχόλι (Παγασητικός)

3 ΓΚΟΛ: Σκλαπάνης (Τοξότης), Δεμίρης (Τοξότης), Πήλιος (Αγχίαλος), Ζγατζής (Αγχίαλος), Δ. Αρμάγος (Αγχίαλος), Ζατσάη (Ιάσων Α.Μ.), Γιωργής (Ιάσων Α.Μ.), Αλτίνης (Α. Γαζής), Μπάμπαλης (Ελευθεριακός), Παλαμιώτης(Μακρινίτσα), Παλάσης (Πηλέας), Μπαρμπαγιαννάκος (Πηλέας).

Γ’ Κατηγορία ΕΠΣΘ (19η αγωνιστική)

Σάββατο 2 Μαρτίου

Γηπ. Αχιλλείου(3 μ.μ.): Αχιλλέας- Απόλλων Καναλίων : Κατσιγιαννάκης, Γερμάνης, Πούλιος.

Γηπ. Βασδέκειο (3 μ.μ.): Ερμής- Αθλ. Κολέγιο Νίκης: Χαλβατζάκος, Μπόλτσης, Χατζής.

Γηπ. Ι.Μ. Δημητριάδος(3 μ.μ.): Δημητριάς- Λεχώνια/Νηλέας: Σαμαράς, Αντωνίου, Θ. Τασιόπουλος.

Κυριακή 3 Μαρτίου

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (11 π.μ.): Δύναμις- Ηρακλής Α. Θ.: Τσίντζας, Λακιάς, Τοζακίδης.

Γηπ. Βασδέκειο (11 π.μ.): Ν. Μαγνησιακός- Αθλος: Βέργου, Μπασδάνη, Παγωνόπουλος.

Γηπ. Αργαλαστής (11.30 π.μ.): Κένταυρος Ν.Π.- Σκόπελος: Πλακιάς, Μπέλλου, Παναγιωτόπουλος.

Γηπ. Βασδέκειο (3 μ.μ.): ΑΠΟΒ- Ιωλκός: Ευσταθιάδης, Κούφιος, Κόκκαλης.

Οι σκόρερ

18 ΓΚΟΛ: Φιλίππου (Λεχώνια)

17 ΓΚΟΛ: Γιαν. Πλόχα (Δύναμη), Απ. Κουτσαρνάκης (ΑΚ Νίκης)

16 ΓΚΟΛ: Παρίσσης (Ηρακλής Αγ. Θ.)

14 ΓΚΟΛ: Μιχ. Χατζηπλής (Ερμής)

13 ΓΚΟΛ: Α. Μπόγιαν (Ιωλκός)

12 ΓΚΟΛ: Γ. Βασιλείου (Κανάλια)

11 ΓΚΟΛ: Γερολυμάτος (Α.Κ. Νίκης), Ματθ. Γεωργιάδης (Λεχώνια)

9 ΓΚΟΛ: Τσιάντος (Κανάλια), Νιτσάι (Αργαλαστή), Φλώκας (Ιωλκός), Μπουμπούκης (Ερμής)

8 ΓΚΟΛ: Σκιαθίτης (Σκόπελος), Μαλλιαρός (Δύναμη)

7 ΓΚΟΛ: Λ. Κέρτσι (Αθλος), Χούμπλης (ΑΠΟΒ)

6 ΓΚΟΛ: Χατζηιωάννου(Α.Κ. Νίκης), Α. Ταφίλης (Δημητριάς), Χ. Ασημάκης (Δημητριάς)

5 ΓΚΟΛ: Βαϊόπουλος (Λεχώνια), Κάβουρας (Ιωλκός), Δ. Καμπέρης (Δημητριάς), Καμάμι (Αργαλαστή), Στύλας (Ερμής)

4 ΓΚΟΛ: Παλιούρης (Ν. Μαγνησιακός), Δαλακιάρης (Σκόπελος), Γκινίδης (Α.Κ. Νίκης), Τρελλόπουλος (Λεχώνια), Λούζι (Αχιλλέας), Α. Ζαφειρόπουλος (Δημητριάς), Πατσής (Σκόπελος), Θ. Παπαδόπουλος (ΑΠΟΒ), Τζιόρτζιος (Α.Κ.Νίκης), Νταιλιάνι (ΑΠΟΒ)

3 ΓΚΟΛ: Γλυκός (Ν. Μαγνησιακός), Μαρ. Παπαδήμος (Δύναμη), Πρίφτης (Δύναμη), Τίτου (Αθλος), Πολύζος (Ιωλκός), Τόρο (Ιωλκός), Κλίντον (Ηρακλής Α.Θ.), Λ. Τσιργής (Αργαλαστή), Μανώλης (Κανάλια), Συνοδινός (Σκόπελος), Ν. Δημόπουλος (Κανάλια).

*Στην Α΄ΕΠΣΘ εκκρεμεί ο αγώνας ΡΗΓΑΣ-ΣΚΙΑΘΟΣ (8η αγων.)! που θα γίνει 9 ή 10 Μαρτίου και το Αγία Αννα- Σκιάθος (18η) ενώ στη Β΄ εκκρεμεί το ΑΕ 2002-Πανιώνιος.

*Στην Γ’ ΕΠΣΘ η Σκόπελος «χρωστά» δύο παιχνίδια εκτός έδρας με Αθλο (9η) και Ηρακλή Α.Θ. (11η) και εκκρεμούν και τα ματς Κένταυρος Ν.Π-Αχιλλέας (8η), Απόλλωνας Καναλίων-Ηρακλής Α.Θ. (12η), Αχιλλέας-Λεχώνια (15η) και για τη 18η Λεχώνια-Κένταυρος Ν.Π. Ιωλκός - Δημητριάς, Ηρακλής Αγ. Θ. – Αχιλλέας.

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
1
+
2
=