Από ντέρμπι σε ντέρμπι στην ΕΠΣΘ

Τελευταία ενημέρωση: 2019-02-09, 12:06:28
Από ντέρμπι σε ντέρμπι στην ΕΠΣΘ

Ντέρμπι έχει και πάλι στην Α΄ Κατηγορία ΕΠΣΘ καθώς για την 16η αγωνιστική αύριο Κυριακή παίζουν ο δεύτερος Διαγόρας με τον Αίαντα που έπιασε κορυφή, ενώ η πρωτοπόρος Δήμητρα θα αγωνιστεί την ίδια μέρα (18.00) στο Βασδέκειο με τον Ηρακλή.

Επιμέλεια: ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΗΝΕΛΗΣ

Στην Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ οι διαφορές είναι πολύ μικρές και το αήττητο της έδρας διατηρούν Δήμητρα και Διαγόρας που έπαιξαν την προηγούμενη αγωνιστική σε ντέρμπι χωρίς γκολ, με τη Δήμητρα να έχει χάσει στο Στεφανοβίκειο, ενώ ο Διαγόρας έχει χάσει στον α΄ γύρο στη Σούρπη, όπου ο Αίαντας έχασε από τη Δήμητρα η οποία έχει πάρει διπλό και στο Βελεστίνο όπου ο Ρήγας έχει κι ένα ματς λιγότερο έχοντας να παίξει (9 ή 10/3) το εξ αναβολής παιχνίδι της 8ης αγωνιστικής με τη Σκιάθο στο Βελεστίνο.

Ενώ πολλά θα κριθούν στα παιχνίδια που έχουν μεταξύ τους οι 4 ομάδες, για αύριο στο ντέρμπι του Στεφανοβικείου διαιτητής ορίστηκε ο διεθνής Μάνος Σκουλάς που αυτό το Σαββατοκύριακο δεν έχει υποχρεώσεις στη Σούπερ Λίγκα.

Από την «τετράδα» κορυφής σήμερα παίζει μόνο ο Ρήγας ενώ ενδιαφέροντα ματς γίνονται και για την υπόθεση παραμονής και ντέρμπι υπάρχουν και στις παρακάτω κατηγορίες.

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές των αγώνων του Σαββατοκύριακου στις 3 κατηγορίες της ΕΠΣΘ έχουν ως εξής:

Α’ κατηγορία 16η αγωνιστική

Σήμερα Σάββατο 9 Φεβρουαρίου

Γηπ. Αγίας Παρασκευής, 15.00, Αγία Παρασκευή-Μαγνησιακός: Καλατζής, Γιάννης, Τριφονίδης.

Γηπ. Olimpico, 15.00, Αγία Άννα-Ρήγας Φεραίος: Χαλβατζάκος, Σφυρής, Δ. Σακκάς.

Γηπ. Σέσκλου, 15.00, Ακρόπολη-Μυρμιδόνες: Ευαγγελιάς, Καρακίτσος, Γεωργατζής.

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ, 15.00, Σαρακηνός-Πρωτεσίλαος: Αθηναίος, Αντωνίου, Θάνος.

Κυριακή 10 Φεβρουαρίου

Γηπ. Σκιάθου, 15.00, Σκιάθος-Πύρασος: Βλάχος, Κ. Τασιόπουλος, Καφτεράνης.

Γηπ. Στεφανοβικείου, 15.00, Διαγόρας-Αίας: Σκουλάς, Δ. Σακκάς, Π. Σακκάς.

Γηπ. Βασδέκειο, 18.00, Ηρακλής-Δήμητρα: Ευαγγελιάς, Α. Αναστασίου, Σφυρής.

Οι σκόρερ

16 ΓΚΟΛ: Θ. Κατσαβριάς (Αίας)

15 ΓΚΟΛ: Θ. Παπαδόπουλος (Δήμητρα), Αλ. Α. Σιώμος (Σαρακηνός)

14 ΓΚΟΛ: Μαν. Πάσχος (Ρήγας)

13 ΓΚΟΛ: Κ. Σιόβας (Αγία Παρασκευή)

11 ΓΚΟΛ: Ι. Αραπίτσας (Αίας)

9 ΓΚΟΛ: Δ. Σέττος (Ρήγας)

6 ΓΚΟΛ: Κ. Κρανάς (Δήμητρα), Σπ. Νούσιας (Πύρασος), Ευθ. Ξηροκώστας (Δήμητρα), Χισάι (Σκιάθος)

5 ΓΚΟΛ: Ν.Ε. Βούλγαρης (Δήμητρα), Α. Λάμπος (Πρωτεσίλαος), Αλ. Κουβελάς (Διαγόρας),Τ. Κυριάκος (Διαγόρας), Θρ. Βαλωτής (Διαγόρας), Μίλτος (Ακρόπολη), Αλικά (Σκιάθος)

4 ΓΚΟΛ: Αλ. Αραπίτσας (Δήμητρα), Γάρος (Ρήγας), Νασιακόπουλος (Ρήγας), Πετρόπουλος (Ηρακλής), Ι. Ζαχαράκης (Πύρασος), Β. Ζαρίφης (Αγία Άννα), Ν. Αντωνίου (Ακρόπολη), Ι. Γουτούλης (Διαγόρας), Ι. Μόσιος (Σαρακηνός/Διαγόρας), Χειλάς (Αίας), Αλαμάνης (Αγία Παρασκευή/Διαγόρας), Ντ. Πρίφτι (Σκιάθος)

3 ΓΚΟΛ: Κάρρος (Πύρασος), Σπ. Καραπλιάγκος (Διαγόρας), Μιχόπουλος (Αίας), Κ. Τσιουρέλης (Αγία Αννα), Ασλάνογλου (Σαρακηνός), Αναστασίου (Σαρακηνός), Μερμίγκης (Ακρόπολη)

2 ΓΚΟΛ: Γκάγκας (Ηρακλής), Χ. Δαμάσκος (Ηρακλής), Ιμπρα (Ηρακλής), Δημητρίου (Ηρακλής), Φούκης (Δήμητρα), Αλεξίου (Ρήγας), Αραμπατζής (Ρήγας), Ζηρδέλης (Ρήγας), Τζίκας (Πύρασος), Χονδρογιάννης (Δήμητρα), Θωμαΐδης (Δήμητρα), Χρόνης (Αγία Παρασκευή), Σπ. Ζάγκας (Αγία Αννα), Χατζητρακόσιας (Αγία Αννα), Ντούρο (Σαρακηνός), Ν.Κ. Βούλγαρης (Μυρμιδόνες), Ε. Κατσαβριάς (Μυρμιδόνες), Η. Αράπης (Μυρμιδόνες), Δ. Μπούρχας (Μυρμιδόνες), Κ. Κόρκος (Πρωτεσίλαος), Οικονόμου (Μαγνησιακός), Τσένα (Μαγνησιακός), Ε. Πρίφτι (Σκιάθος), Παγώνης (Ακρόπολη), Χάνος (Ακρόπολη), Αξιώτης (Ακρόπολη), Κόκκας (Ακρόπολη).

Β’ κατηγορία 16η αγωνιστική

Σήμερα Σάββατο 9 Φεβρουαρίου

Γηπ. Γατζέας, 15.00, Α.Ε. 2002-Δάφνη: Σ. Σαμαράς, Α. Αναστασίου, Σκρίμπας.

Γηπ. Ριζομύλου, 15.00, Αστέρας-Ιάσων Α.Μ.: Γ. Τασιόπουλος, Π. Σακκάς, Θ. Τασιόπουλος.

Κυριακή 10 Φεβρουαρίου

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ, 11.00, Τοξότης-Αγχίαλος: Γ. Τασιόπουλος, Αντωνίου, Γεωργατζής.

Γηπ. Διμηνίου, 11.00, Παγασητικός-Άνθιμος Γαζής: Λακιάς, Κόκκαλης, Κίττος.

Γηπ. ΕΤΒΑ, 11.00, Πηλέας-Ελευθεριακός: Γραβάνης, Αγγελόπουλος, Γερμάνης.

Γηπ. Βασδέκειο, 15.00, Μακρινίτσα-Πανιώνιος: Κούστας, Δημητράκης, Κόκκαλης.

Ρεπό: Μικροθήβες

Οι σκόρερ

19 ΓΚΟΛ: Γ. Κιπτίου (Πανιώνιος)

15 ΓΚΟΛ: Δ. Στουμποβίκος (ΑΕ 2002)

14 ΓΚΟΛ: Ν. Τσακίρης (Πανιώνιος)

13 ΓΚΟΛ: Λ. Δενελάβας (Τοξότης)

10 ΓΚΟΛ: Α. Απριγιάν (Αγχίαλος)

9 ΓΚΟΛ: Ι. Καραγιώργος (Αγχίαλος)

8 ΓΚΟΛ: Σ. Δημόπουλος (Ιάσων Α.Μ.), Κ. Ντίτσιος (Μακρινίτσα)

7 ΓΚΟΛ: Χ. Καρακίτσιος (Δάφνη)

6 ΓΚΟΛ: Χρ. Λέτσος (Τοξότης), Χαλιμούρδας (Αστέρας), Αλ. Τσιγαρίδας (Δάφνη), Ι. Μωυσίδης (Μακρινίτσα)

5 ΓΚΟΛ: Καραγεώργος (Πανιώνιος)

4 ΓΚΟΛ: Κόρμπας (Τοξότης), Περεντίδης (Παγασητικός/Ιάσων Α.Μ.), Αλμπάν (Ιάσων Α.Μ.), Πριτσίνης (Ελευθεριακός), Παρίσσης (ΑΕ 2002), Μπραχόλι (Παγασητικός), Ζουλένκο (Πηλέας)

3 ΓΚΟΛ: Σκλαπάνης (Τοξότης), Δεμίρης (Τοξότης), Πήλιος (Αγχίαλος), Ζγατζής (Αγχίαλος), Δ. Αρμάγος (Αγχίαλος), Κόρδα (ΑΕ 2002), Ζατσάη (Ιάσων Α.Μ.), Γιωργής (Ιάσων Α.Μ.), Αλτίνης (Α. Γαζής), Παλαμιώτης(Μακρινίτσα), Μπαρμπαγιαννάκος (Πηλέας).

Γ’ κατηγορία 16η αγωνιστική

Σήμερα Σάββατο 9 Φεβρουαρίου

Γηπ. Βασδέκειο, 15.00, Αθλ. Κολέγιο Νίκης-Αχιλλέας: Τσίντζας, Μπόλτσης, Κούφιος.

Ευξεινούπολης, 15.00, Άθλος-Ηρακλής Α.Θ.: Κατσιγιαννάκης, Γκατζούνας, Παναγιωτόπουλος.

Γηπ. Ι.Μ. Δημητριάδος, 15.00, Δημητριάς-Ερμής: Σαρρής, Γραβάνης, Μπέλλου.

Κυριακή 10 Φεβρουαρίου

Γηπ. Λεχωνίων, 11.00, Ένωση Λεχωνίων/Νηλέας -Σκόπελος: Κατσιγιαννάκης, Σφυρής, Δημητράκης.

Γηπ. Βασδέκειο, 11.00, Νέος Μαγνησιακός-Κένταυρος Ν.Π.: Ευσταθιάδης, Κούστας, Π. Αναστασίου.

Γηπ. Γατζέας, 11.00, Ιωλκός-Απόλλων Καναλίων: Αθηναίος, Σαρακατσάνος, Πούλιος.

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ, 15.00, ΑΠΟΒ-Δύναμη: Πλακιάς, Παγωνόπουλος, Τοζακίδης.

Οι σκόρερ

16 ΓΚΟΛ: Φιλίππου (Λεχώνια)

15 ΓΚΟΛ: Απ. Κουτσαρνάκης (ΑΚ Νίκης)

14 ΓΚΟΛ: Παρίσσης (Ηρακλής Αγ. Θ.)

13 ΓΚΟΛ: Γιαν. Πλόχα (Δύναμη), Μιχ. Χατζηπλής (Ερμής)

11 ΓΚΟΛ: Ματθ. Γεωργιάδης (Λεχώνια), Γ. Βασιλείου (Κανάλια)

10 ΓΚΟΛ: Α. Μπόγιαν (Ιωλκός)

9 ΓΚΟΛ: Τσιάντος (Κανάλια)

8 ΓΚΟΛ: Νιτσάι (Αργαλαστή), Σκιαθίτης (Σκόπελος)

7 ΓΚΟΛ: Μαλλιαρός (Δύναμη), Γερολυμάτος (Α.Κ. Νίκης), Λ. Κέρτσι (Αθλος), Μπουμπούκης (Ερμής)

6 ΓΚΟΛ: Α. Ταφίλης (Δημητριάς)

5 ΓΚΟΛ: Βαϊόπουλος (Λεχώνια), Δ. Καμπέρης (Δημητριάς), Φλώκας (Ιωλκός), Χούμπλης (ΑΠΟΒ), Καμάμι (Αργαλαστή), Στύλας (Ερμής)

4 ΓΚΟΛ: Παλιούρης (Ν. Μαγνησιακός), Χατζηιωάννου (Α.Κ. Νίκης), Γκινίδης (Α.Κ. Νίκης), Τρελλόπουλος (Λεχώνια), Λούζι (Αχιλλέας), Κάβουρας (Ιωλκός), Α. Ζαφειρόπουλος (Δημητριάς), Πατσής (Σκόπελος)

3 ΓΚΟΛ: Γλυκός (Ν. Μαγνησιακός), Δαλακιάρης (Σκόπελος), Μαρ. Παπαδήμος (Δύναμη), Πρίφτης (Δύναμη), Τίτου (Αθλος), Πολύζος (Ιωλκός), Τόρο (Ιωλκός), Κλίντον (Ηρακλής Α.Θ.), Ασημάκης (Δημητριάς), Λ. Τσιργής (Αργαλαστή), Μανώλης (Κανάλια), Θ. Παπαδόπουλος (ΑΠΟΒ), Ν. Δημόπουλος (Κανάλια).

Ποινές

Με μια αγωνιστική τιμωρήθηκαν άπαντες όσοι αποβλήθηκαν στο προηγούμενο ντέρμπι και συγκεκριμένα οι Π. Θωμαΐδης, Αργ. Κυριάκος και Στ. Τσιάτσιος από τη Δήμητρα και οι Βαγ. Βουραζέρης, Τασ. Κυριάκος του Διαγόρα. Επίσης με 1 αγωνιστική τιμωρήθηκαν οι ΓΚΕΡΤΣΟΣ (Μαγνησιακός), ΜΟΣΙΟΣ Ι. (Σαρακηνός), ΚΩΣΤΟΥΛΑΣ Α. (Αίας) και ΣΙΑΜΑΝΙΚΟΣ Β. (Πρωτεσίλαος).

Στις άλλες κατηγορίες με 12 αγωνιστικές τιμωρήθηκε ο ΜΕΛΕΤΗΣ Α. (Δημητριάς), με 10 ο ΑΣΗΜΑΚΗΣ Ν. (Σκόπελος), με 2 οι VERDOVA S. (AE 2002) ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ Γ. (ΙΑΣΩΝ ΑΜ) και με 1 αγωνιστική οι ΑΛΕΞΙΟΥ Α. (Ανθ. Γαζής) και ΖΙΩΓΑΣ Ε. (Παγασητικός).

 

 

 

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
5
+
9
=