Φινάλε α’ γύρου στην ΕΠΣΘ

Τελευταία ενημέρωση: 2019-01-18, 12:18:38
Φινάλε α’ γύρου στην ΕΠΣΘ

Φινάλε α΄ γύρου το Σαββατοκύριακο στην ΕΠΣΘ και παραμένει το ενδιαφέρον στις κορυφές ενώ κρίνεται και ο άτυπος τίτλος …πρωταθλητή χειμώνα!

Στην Α’ ΕΠΣΘ η Δήμητρα είναι πρώτη και έχει την καλύτερη επίθεση, ο Διαγόρας παραμένει στο -1 από την κορυφή και έχει την καλύτερη άμυνα και στο φινάλε του α΄ γύρου που θα αναδεχθεί ο «πρωταθλητής χειμώνα»… ξεχωρίζει το ματς Διαγόρας-Σαρακηνός, η Δήμητρα θα υποδεχθεί την Αγία Άννα, ο Αίαντας τον Πύρασο και ο Ρήγας θα παίξει στον Πλάτανο με τους Μυρμιδόνες…

Στην Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ η Δάφνη ήδη κατέκτησε τον άτυπο τίτλο του πρωταθλητή χειμώνα, αφού στην 13η αγωνιστική η Αγχίαλος κάνει ρεπό.

Στην Γ΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ το Αθλητικό Κολέγιο Νίκης είναι στην κορυφή και είναι η μόνη αήττητη ομάδα (έχει δυο ισοπαλίες εκτός με Δύναμη και Σκόπελο), ενώ δυο βαθμούς πιο πίσω είναι τα Λεχώνια. Το πρόγραμμα της 13ης αγωνιστικής με ιδιαιτερότητα ματς στις 9 το πρωί και στις 6.30 το βράδυ, αλλά και άλλες έδρες … έχει ως εξής:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (13η αγωνιστική)

Σάββατο 19 Ιανουαρίου

Γηπ. Αγίας Παρασκευής(3 μ.μ.): Αγία Παρασκευή-Ακρόπολη ΒΛΑΧΟΣ ΣΚΡΙΜΠΑΣ ΣΑΜΑΡΑΣ ΣΤ.

Γηπ. Στεφανοβικείου (3 μ.μ.): Διαγόρας-Σαρακηνός ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΣΑΚΚΑΣ Π. ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ Π.

Γηπ. Πλατάνου (3 μ.μ.): Μυρμιδόνες-Ρήγας Φεραίος ΝΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΚΑΡΑΚΙΤΣΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ Α.

Κυριακή 20 Ιανουαρίου

Γηπ. «Βασδέκειο»(11 π.μ.): Μαγνησιακός-Πρωτεσίλαος ΚΑΛΑΤΖΗΣ ΓΕΩΡΓΑΝΤΖΗΣ ΣΚΡΙΜΠΑΣ

Γηπ. Ευξεινούπολης (3 μ.μ.): Δήμητρα-Αγία Άννα ΑΘΗΝΑΙΟΣ ΣΑΚΚΑΣ Π. ΕΥΑΓΓΕΛΙΑΣ

Γηπ. Αχιλλείου (3 μ.μ.): Αίας Σούρπης-Πύρασος ΒΛΑΧΟΣ ΣΑΚΚΑΣ Δ. ΣΦΥΡΗΣ

Γηπ. «Βασδέκειο» (6.30 μ.μ.): Ηρακλής-Σκιάθος ΚΑΛΑΤΖΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΤΑΣΙΟΠΟΥΛΟΣ Κ.

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (13η αγωνιστική)

Σάββατο 19 Ιανουαρίου

Γηπ. Γατζέας (3 μ.μ.): ΑΕ 2002-Αστέρας Ριζομύλου ΘΕΟΧΑΡΗΣ ΤΡΙΦΟΝΙΔΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΥ

Γηπ. Νεάπολης (3 μ.μ.): Δάφνη-Άνθιμος Γαζής ΑΘΗΝΑΙΟΣ ΤΑΣΙΟΠΟΥΛΟΣ Κ. ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

Γηπ. Ι.Μ.Δημητριάδος (3 μ.μ.): Ελευθεριακός-Πανιώνιος ΕΥΑΓΓΕΛΙΑΣ ΚΟΚΚΑΛΗΣ ΜΠΟΛΤΣΗΣ

Κυριακή 20 Ιανουαρίου

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (11 π.μ.): Τοξότης-Μακρινίτσα ΧΑΛΒΑΤΖΑΚΟΣ ΣΦΥΡΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ Π.

Γηπ. ΕΤΒΑ (11 π.μ.): Πηλέας-Παγασητικός ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (3 μ.μ.): Ιάσων Αλ. Μεριάς-Μικροθήβες ΠΑΛΤΑΤΖΗΣ ΚΑΤΣΙΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΚΑΦΤΕΡΑΝΗΣ

Ρεπό: Α.Σ. Αγχίαλος

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (13η αγωνιστική)

Σάββατο 19 Ιανουαρίου

Γηπ. Αχιλλείου (3 μ.μ.): Αχιλλέας-Ιωλκός ΤΣΙΝΤΖΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΟΥΦΙΟΣ

Γηπ. «Βασδέκειο» (3 μ.μ.): Αθλ. Κολλέγιο Νίκης -Δημητριάς ΧΑΛΒΑΤΖΑΚΟΣ ΧΑΤΖΗΣ ΓΕΩΡΓΑΝΤΖΗΣ

Γηπ. Αγίων Θεοδώρων (3 μ.μ.): Ηρακλής Αγ. Θ.-Κένταυρος Ν.Π. ΓΡΑΒΑΝΗΣ ΚΑΦΤΕΡΑΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ

Κυριακή 20 Ιανουαρίου

Γηπ. Σκοπέλου (9 π.μ.): Σκόπελος-Ερμής ΚΟΥΣΤΑΣ ΤΑΣΙΟΠΟΥΛΟΣ Θ. ΣΑΡΑΚΑΤΣΑΝΟΣ

Γηπ. Λεχωνίων (11 π.μ.): Εν. Λεχωνίων-Νέος Μαγνησιακός ΠΛΑΚΙΑΣ ΓΡΑΒΑΝΗΣ ΜΠΕΛΟΥ

Γηπ. Αερινού (3 μ.μ.): Άθλος-ΑΠΟΒ ΕΥΣΤΑΘΙΑΔΗΣ ΓΚΑΤΖΟΥΝΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ

Γηπ. «Βασδέκειο» (3 μ.μ.): Δύναμις-Απόλλων Καναλίων ΒΕΡΓΟΥ ΤΡΙΦΟΝΙΔΗΣ ΛΑΚΙΑΣ

 

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
2
+
5
=