Για τη διατήρηση των θέσεων

Τελευταία ενημέρωση: 2018-12-15, 12:51:18
Για τη διατήρηση των θέσεων

Για να διατηρήσουν τις θέσεις τους αγωνίζονται αυτό το Σαββατοκύριακο οι πρωτοπόροι της ΕΠΣΘ στην 11η αγωνιστική που είναι η τελευταία για το 2018.

Επιμέλεια: ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΗΝΕΛΗΣ

Η Δήμητρα, η Δάφνη και το Αθλητικό Κολέγιο Νίκης είναι στις πρώτες θέσεις στις τρεις κατηγορίες, ενώ υπάρχουν μικρές διάφορές για τις ομάδες που ακολουθούν και μόνο μια ομάδα συνεχίζει να διατηρεί το αήττητο και 3 ομάδες δεν έχουν ακόμη νίκη…

Στην Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ στην 11η αγωνιστική το ματς που ξεχωρίζει είναι αύριο στην Ευξεινούπολη όπου η Δήμητρα που είναι μόνη στην πρώτη θέση, με την καλύτερη επίθεση υποδέχεται τον Σαρακηνό που «έπεσε» από την κορυφή αλλά διεκδικεί να φτάσει πάλι εκεί.

 Ο Διαγόρας με 6 σερί νίκες και με την καλύτερη άμυνα προσπέρασε στην 2η θέση και σήμερα φιλοξενεί τους Μυρμιδόνες, ενώ εκτός έδρας παίζουν σήμερα ο Αίαντας και αύριο ο Ρήγας Φεραίος που είναι στην πεντάδα…

Στη Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ η πρωτοπόρος Δάφνη υποδέχεται σήμερα τον Ελευθεριακό ενώ παιχνίδια έδρας έχουν και η Αγχίαλος και ο Τοξότης που ακολουθούν και σημαντική είναι η εκκρεμότητα της Άλλης Μεριάς που έχει ματς λιγότερο με την Αγχίαλο.

Στη Γ΄ ΚΑΤΗΓΟΡΊΑ το Αθλητικό Κολέγιο Νίκης που είναι η μόνη αήττητη ομάδα υποδέχεται σήμερα τα Κανάλια, η Ένωση Λεχωνίων/Νηλέα που είναι στην 2η θέση, αύριο παίζει με τη Δύναμη ενώ η Σκόπελος που «χρωστά» ήδη άλλα δυο παιχνίδια εκτός έδρας με Κένταυρο Ν.Π. και Άθλο, δεν θα παίξει και με τον Ηρακλή Α.Θ.

Στα «χρωστούμενα» ματς υπάρχει και ένα της Α’ ΕΠΣΘ και είναι το Ρήγας - Σκιάθος από την 8η αγωνιστική.

Στην 11η αγωνιστική το Σαββατοκύριακο το πρόγραμμα και στις τρεις κατηγορίες της ΕΠΣΘ έχει ως εξής:

Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (11η αγωνιστική)

ΣΑΒΒΑΤΟ 15/12

Γηπ. Olimpico (3 μ.μ.) Αγία Αννα-Πύρασος (Τασιόπουλος Γ., Σακκάς Δ., Τασιόπουλος Θ.)

Γηπ. Αγίας Παρασκευής (3 μ.μ.) Αγία Παρασκευή-Πρωτεσίλαος (Θεοχάρης, Κόκκαλης, Γιάννης)

Γηπ. Στεφανοβικείου (3 μ.μ.) Διαγόρας-Μυρμιδόνες (Σαμαράς Σ., Καφτεράνης, Δημητράκης)

Γηπ. Μαγνησιακού (3 μ.μ.) Μαγνησιακός-Αίας (Νικόπουλος, Τασιόπουλος Κ., Παπαδημητρίου)

ΚΥΡΙΑΚΗ 16/12

Γηπ. Σέσκλου (11 π.μ.) Ακρόπολη-Σκιάθος (Τσίντζας, Αναστασίου Π., Τασιόπουλος Θ.)

Γηπ. Βασδέκειο (11 π.μ.) Ηρακλής-Ρήγας (Σαρρής, Καρακίτσος, Σακκάς Π.)

Γηπ. Ευξεινούπολης (3 μ.μ.) Δήμητρα-Σαρακηνός (Βλάχος, Μπαρτζιάλης, Καρακίτσος)

Οι σκόρερ

14 ΓΚΟΛ: Αλ. Σιώμος (Σαρακηνός)

10 ΓΚΟΛ: Θ. Κατσαβριάς (Αίας)

9 ΓΚΟΛ: Θ. Παπαδόπουλος (Δήμητρα)

8 ΓΚΟΛ: Κ. Σιόβας (Αγία Παρασκευή), Μαν. Πάσχος (Ρήγας)

6 ΓΚΟΛ: Ευθ. Ξηροκώστας (Δήμητρα)

5 ΓΚΟΛ: Κρανάς (Δήμητρα), Σπ. Νούσιας (Πύρασος), Ι. Αραπίτσας (Αίας), Χισάι (Σκιάθος)

4 ΓΚΟΛ: Ι. Ζαχαράκης (Πύρασος), Ν. Αντωνίου (Ακρόπολη), Β. Ζαρίφης (Αγία Άννα), Βαλωτής (Διαγόρας), Τ. Κυργιάκος (Διαγόρας)

3 ΓΚΟΛ: Πετρόπουλος (Ηρακλής), Ν.Ε.Βούλγαρης (Δήμητρα), Σέττος (Ρήγας), Γάρος (Ρήγας), Αλαμάνης (Αγία Παρασκευή), Γουτούλης (Διαγόρας), Αλικά (Σκιάθος), Ι. Μόσιος (Σαρακηνός), Ασλάνογλου (Σαρακηνός), Αναστασίου (Σαρακηνός), Χειλάς (Αίας), Κουβελάς (Διαγόρας)

2 ΓΚΟΛ: Γκάγκας (Ηρακλής), Χ. Δαμάσκος (Ηρακλής), Τζίκας (Πύρασος) Κάρρος (Πύρασος), Χονδρογιάννης (Δήμητρα), Θωμαΐδης (Δήμητρα), Αλ. Αραπίτσας (Δήμητρα), Χρόνης (Αγία Παρασκευή), Σπ. Καραπλιάγκος (Διαγόρας), Σπ. Ζάγκας (Αγία Αννα), Χατζητρακόσιας (Αγία Αννα), Τσένα (Μαγνησιακός), Ν.Κ. Βούλγαρης (Μυρμιδόνες), Η. Αράπης (Μυρμιδόνες), Κατσαβριάς (Μυρμιδόνες), Ε. Πρίφτι (Σκιάθος), Μιχόπουλος (Αιας), Νασιακόπουλος (Ρηγας), Παγώνης (Ακρόπολη), Ι. Μίλτος (Ακρόπολη).

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (11η αγωνιστική)

ΣΑΒΒΑΤΟ 15/12

Γηπ. Ριζομύλου (3 μ.μ.) Αστέρας-Μακρινίτσα (Τσίντζας, Σφυρής, Αντωνίου)

Γηπ. Γατζέας (3 μ.μ.) ΑΕ 2002-Ανθιμος Γαζής (Θάνος, Βλάχος, Κούφιος)

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (3 μ.μ.) Τοξότης-Μικροθήβες (Πλακιάς, Αναστασίου Α., Αγγελόπουλος)

Γηπ. Νεάπολης (3 μ.μ.) Δάφνη-Ελευθεριακός (Σαρρής, Χατζής, Σαμαράς Γ.)

ΚΥΡΙΑΚΗ 16/12

Γηπ. ΕΤΒΑ (11 π.μ.) Πηλέας-Ιάσων Α.Μ. (Βέργου, Αντωνίου, Τασιόπουλος Κ.)

Γηπ. Αγχιάλου (3 μ.μ.) Αγχίαλος-Παγασητικός (Αθηναίος, Δημητράκης, Τριφονίδης)

Ρεπό: Πανιώνιος

Οι σκόρερ

11 ΓΚΟΛ: Στουμποβίκος (ΑΕ 2002)

10 ΓΚΟΛ: Γ. Κιπτίου (Πανιώνιος)

8 ΓΚΟΛ: Τσακίρης (Πανιώνιος)

7 ΓΚΟΛ: Καραγιώργος (Αγχίαλος), Α. Απριγιάν (Αγχίαλος), Κ. Ντίτσιος (Μακρινίτσα)

6 ΓΚΟΛ: Λ. Δενελάβας (Τοξότης)

5 ΓΚΟΛ: Λέτσος (Τοξότης), Χ. Καρακίτσιος (Δάφνη), Σ. Δημόπουλος (Ιάσων Α.Μ.), Μωυσίδης (Μακρινίτσα)

4 ΓΚΟΛ: Ζουλένκο (Πηλέας), Πριτσίνης (Ελευθεριακός), Καραγεώργος (Πανιώνιος) Τσιγαρίδας (Δάφνη)

3 ΓΚΟΛ: Δεμίρης (Τοξότης), Χαλιμούρδας (Αστέρας), Περεντίδης (Παγασητικός), Πύλιος (Αγχίαλος), Αλτίνης (Α. Γαζής)

2 ΓΚΟΛ: Λάζογλου (Αγχίαλος), Δ. Αρμάγος (Αγχίαλος), Ζγατζής (Αγχίαλος), Κυλαδίτης (Τοξότης), Σκλαπάνης (Τοξότης), Πέτσης (Μικροθήβες), Πολυχρόνου (ΑΕ 2002), Παρίσσης (ΑΕ 2002), Μπραχόλι (Παγασητικός), Τσουκάλης (Δάφνη), Τσαρέλας (Δάφνη), Ζατσάη (Ιάσων Α.Μ.), Γιωργής (Ιάσων Α.Μ.), Αλπάν (Ιάσων Α.Μ.), Αρβανίτης (Μακρινίτσα), Ευγ. Σαραφείδης (Α. Γαζής), Παλάσης (Πηλέας), Μπαρμπαγιαννάκος (Πηλέας).

Γ΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (11η αγωνιστική)

ΣΑΒΒΑΤΟ 15/12

Γηπ. Άλλης Μεριάς (3 μ.μ.) Ιωλκός-Ερμής (Παλτατζής, Γερμάνης, Αναστασίου Π.)

Γηπ. Βασδέκειο (3 μ.μ.) Αθλ. Κολλέγιο Νικης-Απόλλων Καν. (Ευαγγελιάς, Παναγιωτόπουλος, Κατσιγιαννάκης)

ΚΥΡΙΑΚΗ 16/12

Γηπ. Ι.Μ. Δημητριάδος (11 π.μ.) ΑΠΟΒ-Δημητριάς (Κούστας, Κούφιος, Μπασδάνη)

Γηπ. Λεχωνίων (11 π.μ.) Ένωση Λεχώνια/Νηλέας -Δύναμις (Χαλβατζάκος, Παλτατζής, Κατσιγιαννάκης)

Γηπ. Πλατάνου (3 μ.μ) Άθλος-Κένταυρος Ν.Π. (Γκατζούνας, Κόκκαλης, Πούλιος)

Γηπ. Αχιλλείου (3 μ.μ.) Αχιλλέας-Νέος Μαγνησιακός (Λακιάς, Γεωργατζής, Σαρακατσάνος)

Ηρακλής Αγ. Θ.-Σκόπελος (αναβολή)

Οι σκόρερ

13 ΓΚΟΛ: Χατζηπλής (Ερμής)

12 ΓΚΟΛ: Παρίσσης (Ηρακλής Αγ. Θ.), Κουτσαρνάκης (ΑΚ Νίκης), Πλόχα (Δύναμη)

9 ΓΚΟΛ: Φιλίππου (Λεχώνια)

7 ΓΚΟΛ: Ματθ. Γεωργιάδης (Λεχώνια), Γ. Βασιλείου (Κανάλια), Τσιάντος (Κανάλια)

6 ΓΚΟΛ: Λ. Κέρτσι (Άθλος), Α. Ταφίλης (Δημητριάς)

5 ΓΚΟΛ: Σκιαθίτης (Σκόπελος), Μαλλιαρός (Δύναμη), Δ. Καμπέρης (Δημητριάς), Α. Μπόγιαν (Ιωλκός)

 4 ΓΚΟΛ: Μπουμπούκης (Ερμής), Στύλας (Ερμής), Χούμπλης (ΑΠΟΒ), Παλιούρης (Ν. Μαγνησιακός)

3 ΓΚΟΛ: Γλυκός (Ν. Μαγνησιακός), Κάβουρας (Ιωλκός), Γερολυμάτος (Α.Κ. Νίκης), Κλίντον (Ηρακλής Α.Θ.), Βαϊόπουλος (Λεχώνια), Μανώλης (Κανάλια), Ν. Δημόπουλος (Κανάλια), Νιτσάι (Αργαλαστή)

2 ΓΚΟΛ: Πέτρου (Ν. Μαγνησιακός), Μ. Παπαδήμος (Δύναμη), Α. Παπαδήμος (Δύναμη), Πρίφτης (Δύναμη), Τρελλόπουλος (Λεχώνια), Πολύζος (Ιωλκός), Τόρο (Ιωλκός), Φλώκας (Ιωλκός), Γκινίδης (Α.Κ. Νίκης), Θ. Παπαδόπουλος (ΑΠΟΒ), Ασημάκης (Δημητριάς), Α. Ζαφειρόπουλος (Δημητριάς).

 

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
3
+
3
=