Κορυφές για Δήμητρα, Δάφνη, Α.Κ. Νίκης

Τελευταία ενημέρωση: 2018-12-11, 20:28:47
Κορυφές για Δήμητρα, Δάφνη, Α.Κ. Νίκης

Μοναξιές έχουν οι βαθμολογικές κορυφές μετά τη 10η αγωνιστική της ΕΠΣΘ, με τη Δήμητρα, τη Δάφνη και το Αθλητικό Κολέγιο Νίκης να διατηρούνται στις πρώτες θέσεις στις τρεις κατηγορίες, ενώ διατηρούνται και οι μικρές διάφορες για τις ομάδες που ακολουθούν και μόνο μια ομάδα συνεχίζει να διατηρεί το αήττητο και 3 ομάδες δεν έχουν ακόμη νίκη…

Επιμέλεια: ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΗΝΕΛΗΣ

Στην Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ο Σαρακηνός είχε απώλειες κι έπεσε από την κορυφή, ενώ τον προσπέρασε ο Διαγόρας με 6 σερί νίκες και με την καλύτερη άμυνα και η Δήμητρα έμεινε μόνη στην πρώτη θέση, με νίκη στη Σκιάθο και με την καλύτερη επίθεση, ενώ κερδισμένοι ήταν και οι Αίαντας και Ρήγας Φεραίος.

Στη Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ παραμένει σταθερά πρωτοπόρος η Δάφνη που ακολουθείται από την Αγχίαλο, ενώ στην τρίτη θέση έφτασε ο Τοξότης εκμεταλλευόμενος την ήττα της Μακρινίτσας και το ρεπό του Ιάσονα Α.Μ. (πάντως η ομάδα της Άλλης Μεριάς έχει κι ένα ακόμη ματς λιγότερο με την Αγχίαλο).

Στη Γ΄ ΚΑΤΗΓΟΡΊΑ το Αθλητικό Κολέγιο Νίκης που από την περασμένη αγωνιστική πέρασε μόνο πρώτο, διατηρήθηκε εκεί και ως η μόνη αήττητη ομάδα παρ΄ ότι έμεινε στο 0-0 στη Σκόπελο …καθώς δέχτηκε 2η ήττα η Ένωση Λεχωνίων/Νηλέα που είναι στην 2η θέση, ενώ στην 3η θέση είναι 3 ομάδες, η Σκόπελος που «χρωστά» άλλα δυο παιχνίδια εκτός έδρας με Κένταυρο Ν.Π. και Άθλο, ο Ηρακλής Α.Θ. και η Δημητριάς, ενώ Αχιλλέας και ΑΠΟΒ παραμένουν χωρίς νίκη …

Τα αποτελέσματα στις τρεις κατηγορίες της ΕΠΣΘ ήταν:

Α΄ ΕΠΣΘ 10η αγωνιστική

Σκιάθος-Δήμητρα 1-5 (10΄Χισάι - 3΄Μπαράκου, 15΄, 24΄, 35΄Παπαδόπουλος, 87’Κρανάς)

Μαγνησιακός-Διαγόρας 0-2 (24΄πέν.Κυργιάκος, 87΄Κουβελάς)

Πύρασος-Σαρακηνός 1-1 (26΄Κάρρος-65΄Ντούρο)

Μυρμιδόνες-Αγία Άννα 3-0 (25΄Κατσαβριάς, 50΄, 55΄Η. Αράπης)

Ρήγας Φεραίος-Αγία Παρασκευή 6-0 (19’ Αλεξίου, 49’, 75’ Γάρος, 78’ Νασιακόπουλος, 79’ Αραμπατζής, 90’ Πάσχος)

Αίας Σούρπης-Ηρακλής 5-0 (60’, 65’, 68’ Ι. Αραπίτσας, 62’ Χειλάς, 81’ Κατσαβριάς)

Πρωτεσίλαος-Ακρόπολη 1-1 (75’ Απ. Λάμπος-85’ Χάνος)

Οι σκόρερ

14 ΓΚΟΛ: Αλ. Σιώμος (Σαρακηνός)

10 ΓΚΟΛ: Θ. Κατσαβριάς (Αίας)

9 ΓΚΟΛ: Θ. Παπαδόπουλος (Δήμητρα)

8 ΓΚΟΛ: Κ. Σιόβας (Αγία Παρασκευή), Μαν. Πάσχος (Ρήγας)

6 ΓΚΟΛ: Ευθ. Ξηροκώστας (Δήμητρα)

5 ΓΚΟΛ: Κρανάς (Δήμητρα), Σπ. Νούσιας (Πύρασος), Ι. Αραπίτσας (Αίας), Χισάι (Σκιάθος)

4 ΓΚΟΛ: Ι. Ζαχαράκης (Πύρασος), Ν. Αντωνίου (Ακρόπολη), Β. Ζαρίφης (Αγία Άννα), Βαλωτής (Διαγόρας), Τ. Κυργιάκος (Διαγόρας)

3 ΓΚΟΛ: Πετρόπουλος (Ηρακλής), Ν.Ε.Βούλγαρης (Δήμητρα), Σέττος (Ρήγας), Γάρος (Ρήγας), Αλαμάνης (Αγία Παρασκευή), Γουτούλης (Διαγόρας), Αλικά (Σκιάθος), Ι. Μόσιος (Σαρακηνός), Ασλάνογλου (Σαρακηνός), Αναστασίου (Σαρακηνός), Χειλάς (Αίας), Κουβελάς (Διαγόρας)

2 ΓΚΟΛ: Γκάγκας (Ηρακλής), Χ. Δαμάσκος (Ηρακλής), Τζίκας (Πύρασος) Κάρρος (Πύρασος), Χονδρογιάννης (Δήμητρα), Θωμαΐδης (Δήμητρα), Αλ. Αραπίτσας (Δήμητρα), Χρόνης (Αγία Παρασκευή), Σπ. Καραπλιάγκος (Διαγόρας), Σπ. Ζάγκας (Αγία Αννα), Χατζητρακόσιας (Αγία Αννα), Τσένα (Μαγνησιακός), Ν.Κ. Βούλγαρης (Μυρμιδόνες), Η. Αράπης (Μυρμιδόνες), Κατσαβριάς (Μυρμιδόνες), Ε. Πρίφτι (Σκιάθος), Μιχόπουλος (Αιας), Νασιακόπουλος (Ρηγας), Παγώνης (Ακρόπολη), Ι. Μίλτος (Ακρόπολη).

Η επόμενη(11η) αγωνιστική

Δήμητρα-Σαρακηνός

Ακρόπολη-Σκιάθος

Αγία Αννα-Πύρασος

Αγία Παρασκευή-Πρωτεσίλαος

Διαγόρας-Μυρμιδόνες

Ηρακλής-Ρήγας

Μαγνησιακός-Αίας

 

Β’ ΕΠΣΘ 10η αγωνιστική

Δάφνη-Πηλέας                2-0 (75’ Τσιγαρίδας, 79’ Λούκας)

Μακρινίτσα-Αγχίαλος 1-4 (58’ Ντίτσιος-17’ Απριγιάν, 32’ Σγατζής, 77’ Καραγιώργος,81’ Πύλιος)

Μικροθήβες-ΑΕ 2002 1-3 (21’ Πέτσης - 39’ Πολυχρόνου, 64’ Μαγγιώρος, 69’ Κόρδα)

Πανιώνιος-Παγασητικός 7-1 (22’ πέν. 81’ 84’ Κυπτίου, 33, 40’ 78’ Τσακίρης, 62’ Καραγιώργος-88’ Παπακυριαζής)

Ελευθεριακός-Τοξότης 1-3 (50’ Οσάφι-25’ Μάστορας, 35’ 40’ Δεμίρης)

Άνθιμος Γαζής-Αστέρας 1-1 (80’ πέν. Παλάντζας - 71’ Καρατζιώλης)

ΡΕΠΟ: Ιάσων Αλ. Μεριάς

Οι σκόρερ

11 ΓΚΟΛ: Στουμποβίκος (ΑΕ 2002)

10 ΓΚΟΛ: Γ. Κιπτίου (Πανιώνιος)

8 ΓΚΟΛ: Τσακίρης (Πανιώνιος)

7 ΓΚΟΛ: Καραγιώργος (Αγχίαλος), Α. Απριγιάν (Αγχίαλος), Κ. Ντίτσιος (Μακρινίτσα)

6 ΓΚΟΛ: Λ. Δενελάβας (Τοξότης)

5 ΓΚΟΛ: Λέτσος (Τοξότης), Χ. Καρακίτσιος (Δάφνη), Σ. Δημόπουλος (Ιάσων Α.Μ.), Μωυσίδης (Μακρινίτσα)

4 ΓΚΟΛ: Ζουλένκο (Πηλέας), Πριτσίνης (Ελευθεριακός), Καραγεώργος (Πανιώνιος) Τσιγαρίδας (Δάφνη)

3 ΓΚΟΛ: Δεμίρης (Τοξότης), Χαλιμούρδας (Αστέρας), Περεντίδης (Παγασητικός), Πύλιος (Αγχίαλος), Αλτίνης (Α. Γαζής)

2 ΓΚΟΛ: Λάζογλου (Αγχίαλος), Δ. Αρμάγος (Αγχίαλος), Ζγατζής (Αγχίαλος), Κυλαδίτης (Τοξότης), Σκλαπάνης (Τοξότης), Πέτσης (Μικροθήβες), Πολυχρόνου (ΑΕ 2002), Παρίσσης (ΑΕ 2002), Μπραχόλι (Παγασητικός), Τσουκάλης (Δάφνη), Τσαρέλας (Δάφνη), Ζατσάη (Ιάσων Α.Μ.), Γιωργής (Ιάσων Α.Μ.), Αλπαν (Ιάσων Α.Μ.), Αρβανίτης (Μακρινίτσα), Ευγ. Σαραφείδης (Α. Γαζής), Παλάσης (Πηλέας), Μπαρμπαγιαννάκος (Πηλέας).

Η επόμενη (11η) αγωνιστική

Αγχίαλος-Παγασητικός

Αστέρας-Μακρινίτσα

ΑΕ 2002-Ανθιμος Γαζής

Πηλέας-Ιάσων

Τοξότης-Μικροθήβες

Δάφνη-Ελευθεριακός

Ρεπό: Πανιώνιος

 

Γ’ ΕΠΣΘ 10η αγωνιστική

Σκόπελος-Αθλ. Κολέγιο Νίκης 0-0

Δημητριάς-Αχιλλέας 2-0 (30’, 40’Ασημάκης)

Ερμής-Νέος Μαγνησιακός 2-3 (26’ Χατζηπλής, 34’ Μαγαλιός - 55’ Δαρρής,70’ Γ. Τσιγαρίδας, 82’ Παλιούρης)

Απόλλων Καν.-Αθλος 3-2 (50’ Βασιλείου, 65’ Μανώλης, 74’ Ν. Δημόπουλος)

Ηρακλής Αγ. Θ.-Λεχώνια 3-1 (19’, 70, 75’ Παρίσης - 44’ Βαϊόπουλος)

Δύναμις-Ιωλκός 2-3 (12’ Μ. Παπαδήμος, 60’ Πλόχα - 24’, 78’ Μπόγιαν, 55’ Φλόκας)

Κένταυρος Ν.Π.-ΑΠΟΒ 2-1 (40’, 73’ Νιτσάι-33’ Νταιλάνι)

 

Οι σκόρερ

13 ΓΚΟΛ: Χατζηπλής (Ερμής)

12 ΓΚΟΛ: Παρίσσης (Ηρακλής Αγ. Θ.), Κουτσαρνάκης (ΑΚ Νίκης), Πλόχα (Δύναμη)

9 ΓΚΟΛ: Φιλίππου (Λεχώνια)

7 ΓΚΟΛ: Ματθ. Γεωργιάδης (Λεχώνια), Γ. Βασιλείου (Κανάλια), Τσιάντος (Κανάλια)

6 ΓΚΟΛ: Λ. Κέρτσι (Άθλος), Α. Ταφίλης (Δημητριάς)

5 ΓΚΟΛ: Σκιαθίτης (Σκόπελος), Μαλλιαρός (Δύναμη), Δ. Καμπέρης (Δημητριάς), Α. Μπόγιαν (Ιωλκός)

 4 ΓΚΟΛ: Μπουμπούκης (Ερμής), Στύλας (Ερμής), Χούμπλης (ΑΠΟΒ), Παλιούρης (Ν. Μαγνησιακός)

3 ΓΚΟΛ: Γλυκός (Ν. Μαγνησιακός), Κάβουρας (Ιωλκός), Γερολυμάτος (Α.Κ. Νίκης), Κλίντον (Ηρακλής Α.Θ.), Βαϊόπουλος (Λεχώνια), Μανώλης (Κανάλια), Ν. Δημόπουλος (Κανάλια), Νιτσάι (Αργαλαστή)

2 ΓΚΟΛ: Πέτρου (Ν. Μαγνησιακός), Μ. Παπαδήμος (Δύναμη), Α. Παπαδήμος (Δύναμη), Πρίφτης (Δύναμη), Τρελλόπουλος (Λεχώνια), Πολύζος (Ιωλκός), Τόρο (Ιωλκός), Φλώκας (Ιωλκός), Γκινίδης (Α.Κ. Νίκης), Θ. Παπαδόπουλος (ΑΠΟΒ), Ασημάκης (Δημητριάς), Α. Ζαφειρόπουλος (Δημητριάς).

Η επόμενη (11η) αγωνιστική

Αχιλλέας-Νέος Μαγνησιακός

ΑΠΟΒ-Δημητριάς

Ιωλκός-Ερμής

Αθλος-Κένταυρος Ν.Π.

Λεχώνια-Δύναμις

Αθλ. Κολλέγιο-Απόλλων Καν.

Ηρακλής Αγ. Θ.-Σκόπελος

 

 

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
4
+
4
=