«Δοκιμασίες» πρωτοπόρων εκτός έδρας

Τελευταία ενημέρωση: 2018-12-08, 13:11:42
«Δοκιμασίες» πρωτοπόρων εκτός έδρας

Εκτός έδρας δοκιμάζονται οι πρωτοπόροι στην 10η αγωνιστική της ΕΠΣΘ, ενώ καραδοκούν αρκετές ομάδες που έχουν ως στόχο να βρεθούν ψηλότερα καθώς έχοντας διανύσει το 1/3 του πρωταθλήματος οι διάφορες τόσο στις θέσεις κορυφής, όσο και κάτω από αυτήν και στις τρεις κατηγορίες της ΕΠΣΘ έχουν ελαχιστοποιηθεί και το ενδιαφέρον παραμένει μεγάλο, ενώ μόνο μια ομάδα διατηρεί πλέον το αήττητο και 3 ομάδες δεν έχουν ακόμη νίκη…

Επιμέλεια: ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΗΝΕΛΗΣ

Στην Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ σήμερα ο Σαρακηνός που είναι στην κορυφή «δοκιμάζεται» στην Αγχίαλο από τον Πύρασο, ενώ αύριο η Δήμητρα που είναι συγκάτοικος στην πρώτη θέση, με την καλύτερη επίθεση, αγωνίζεται στη Σκιάθο.

Επίσης σήμερα ο Διαγόρας με 5 σερί νίκες και με την καλύτερη άμυνα και αφού είναι στο -1 από την κορυφή αγωνίζεται στον Βόλο με τον Μαγνησιακό, ενώ να πλησιάσουν πιο πολύ έχουν την ευκαιρία παίζοντας αύριο στις έδρες τους ο Αίαντας και ο Ρήγας Φεραίος.

Στη Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ η πρωτοπόρος Δάφνη αφού έκανε το ρεπό είδε να μειώνεται η διαφορά από Αγχίαλο και Ιάσονα Α.Μ. (που έχουν και ένα (μεταξύ τους) ματς λιγότερο), σήμερα αγωνίζεται με τον Πηλέα που δεν έχει νίκη. Τώρα το ρεπό του έχει ο Ιάσονας Αλ. Μεριάς, ενώ η Αγχίαλος παίζει εκτός έδρας με τη Μακρινίτσα που είναι ένα βαθμό πίσω της.

Στη Γ΄ΚΑΤΗΓΟΡΊΑ το Αθλητικό Κολέγιο Νίκης που από την περασμένη αγωνιστική πέρασε μόνο πρώτο και είναι η μόνη αήττητη ομάδα παίζει αύριο στη Σκόπελο που ανέβηκε στην 3η θέση και «χρωστά» άλλα δυο παιχνίδια εκτός έδρας με Κένταυρο Ν.Π. και Άθλο, ενώ η Ένωση Λεχωνίων/Νηλέα που την περασμένη αγωνιστική στο πρώτο ματς που δεν σκόραρε γνώρισε την 1η ήττα και έχασε για πρώτη φορά την κορυφή σήμερα δοκιμάζεται στους Αγίους Θεοδώρους… Αχιλλέας και ΑΠΟΒ που παραμένουν χωρίς νίκη αγωνίζονται εκτός έδρας…

Όλο το πρόγραμμα στην 10η αγωνιστική στις τρεις κατηγορίες στα πρωταθλήματα της ΕΠΣΘ το Σαββατοκύριακο έχει ως εξής:

Α’ Κατηγορία (10η αγωνιστική)

Σάββατο 8 Δεκεμβρίου

Γηπ. Αγχιάλου (15:00) Πύρασος-Σαρακηνός, Θεοχάρης, Σακκάς Π., Σφυρής.

Γηπ. Πλατάνου (15:00) Μυρμιδόνες-Αγία Άννα, Βλάχος, Γεωργατζής, Γιάννης

Γηπ. Μαγνησιακού (15:00) Μαγνησιακός-Διαγόρας, Σαρρής, Σακκάς Δ., Αναστασίου Α.

Κυριακή 9 Δεκεμβρίου

Γηπ. Σκιάθου (13:00) Σκιάθος-Δήμητρα, Καλατζής, Σκρίμπας, Τασιόπουλος Κ.

Γηπ. Πτελεού (15:00) Πρωτεσίλαος-Ακρόπολη, Σαρρής, Καρακίτσος, Αντωνίου.

Γηπ. Βελεστίνου (15:00) Ρήγας-Αγία Παρασκευή, Βλάχος, Αναστασίου Α., Τριφονίδης.

Γηπ. Σούρπης (15:00) Αίας Σούρπης-Ηρακλής, Τσίντζας, Σφυρής, Μπαρτζιάλης.

Οι σκόρερ

14 ΓΚΟΛ: Αλ. Σιώμος (Σαρακηνός)

9 ΓΚΟΛ: Θ. Κατσαβριάς (Αίας)

8 ΓΚΟΛ: Κ. Σιόβας (Αγία Παρασκευή)

7 ΓΚΟΛ: Μαν. Πάσχος (Ρήγας)

6 ΓΚΟΛ: Θ. Παπαδόπουλος (Δήμητρα), Ευθ. Ξηροκώστας (Δήμητρα)

5 ΓΚΟΛ: Σπ. Νούσιας (Πύρασος)

4 ΓΚΟΛ: Κρανάς (Δήμητρα), Ι. Ζαχαράκης (Πύρασος), Ν. Αντωνίου (Ακρόπολη), Β. Ζαρίφης (Αγία Άννα), Χισάι (Σκιάθος), Βαλωτής (Διαγόρας)

3 ΓΚΟΛ: Πετρόπουλος (Ηρακλής), Ν.Ε.Βούλγαρης (Δήμητρα), Σέττος (Ρήγας), Αλαμάνης (Αγία Παρασκευή), Τ. Κυργιάκος (Διαγόρας), Γουτούλης (Διαγόρας), Αλικά (Σκιάθος), Ι. Μόσιος (Σαρακηνός), Ασλάνογλου (Σαρακηνός), Αναστασίου (Σαρακηνός)

2 ΓΚΟΛ: Γκάγκας (Ηρακλής), Χ. Δαμάσκος (Ηρακλής), Τζίκας (Πύρασος), Χονδρογιάννης (Δήμητρα), Θωμαΐδης (Δήμητρα), Αλ. Αραπίτσας (Δήμητρα), Χρόνης (Αγία Παρασκευή), Κουβελάς (Διαγόρας), Σπ. Καραπλιάγκος (Διαγόρας), Σπ. Ζάγκας (Αγία Αννα), Χατζητρακόσιας (Αγία Αννα), Τσένα (Μαγνησιακός), Ν.Κ. Βούλγαρης (Μυρμιδόνες), Ε. Πρίφτι (Σκιάθος), Ι. Αραπίτσας (Αίας), Μιχόπουλος (Αιας), Χειλάς (Αιας), Παγώνης (Ακρόπολη), Ι. Μίλτος (Ακρόπολη).

Β΄ Κατηγορία (10η αγωνιστική)

Σάββατο 8 Δεκεμβρίου

Γηπ. Διμηνίου (15:00) Δάφνη-Πηλέας, Τσίντζας, Τασιόπουλος Θ., Κόκκαλης.

Γηπ. Πορταριάς (15:00) Μακρινίτσα-Αγχίαλος, Νικόπουλος, Τασιόπουλος Κ, Μπαρτζιάλης.

Γηπ. Μικροθηβών (15:00) Μικροθήβες-ΑΕ 2002, Τασιόπουλος Γ., Κουβάτα, Δημητράκης.

Κυριακή 9 Δεκεμβρίου

Γηπ. «Βασδέκειο» (11:00) Πανιώνιος-Παγασητικός, Χαλβατζάκος, Καρακίτσος, Κόκκαλης.

Γηπ. Γατζέας (11:00) Άνθιμος Γαζής-Αστέρας, Λακιάς, Ευαγγελιάς, Αγγελόπουλος.

Γηπ. Ι.Μ.Δημητριάδος (15:00) Ελευθεριακός-Τοξότης, Χαλβατζάκος, Μπόλτσης, Κούφιος.

Ρεπό: Ιάσων Αλ.Μεριάς

Οι σκόρερ

11 ΓΚΟΛ: Στουμποβίκος (ΑΕ 2002)

7 ΓΚΟΛ: Γ. Κιπτίου (Πανιώνιος)

6 ΓΚΟΛ: Λ. Δενελάβας (Τοξότης), Καραγιώργος (Αγχίαλος), Α. Απριγιάν (Αγχίαλος), Κ. Ντίτσιος (Μακρινίτσα)

5 ΓΚΟΛ: Λέτσος (Τοξότης), Τσακίρης (Πανιώνιος), Χ. Καρακίτσιος (Δάφνη), Σ. Δημόπουλος (Ιάσων Α.Μ.), Μωυσίδης (Μακρινίτσα)

4 ΓΚΟΛ: Ζουλένκο (Πηλέας), Πριτσίνης (Ελευθεριακός)

3 ΓΚΟΛ: Χαλιμούρδας (Αστέρας), Περεντίδης (Παγασητικός), Καραγεώργος (Πανιώνιος) Τσιγαρίδας (Δάφνη), Αλτίνης (Α. Γαζής)

2 ΓΚΟΛ: Λάζογλου (Αγχίαλος), Δ. Αρμάγος (Αγχίαλος), Πύλιος(Αγχίαλος), Κυλαδίτης (Τοξότης), Σκλαπάνης (Τοξότης), Παρίσσης (ΑΕ 2002), Μπραχόλι (Παγασητικός), Τσουκάλης (Δάφνη), Τσαρέλας (Δάφνη), Ζατσάη (Ιάσων Α.Μ.), Γιωργής (Ιάσων Α.Μ.), Αλπαν (Ιάσων Α.Μ.), Αρβανίτης (Μακρινίτσα), Ευγ. Σαραφείδης (Α. Γαζής), Παλάσης (Πηλέας), Μπαρμπαγιαννάκος (Πηλέας).

Γ΄ Κατηγορία (10η αγωνιστική)

Σάββατο 8 Δεκεμβρίου

Γηπ.Ι.Μ. Δημητριάδος (15:00) Δημητριάς-Αχιλλέας, Γκατζούνας, Μπέλλου, Σαμαράς Γ.

Γηπ. Βασδέκειο (15:00) Ερμής-Νέος Μαγνησιακός, Αθηναίος, Ευσταθιάδης, Χατζής.

Γηπ. Καναλίων (15:00) Απόλλων Καν.-Άθλος, Σ.Σαμαράς, Μπασδάνη, Τοζακίδης.

Γηπ. Αγ. Θεοδώρων (15:00) Ηρακλής Αγ. Θ.-Ένωση Λεχωνίων, Θάνος, Αντωνίου, Λακιάς.

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (15:00) Δύναμις-Ιωλκός, Πλακιάς, Σκρίμπας, Πούλιος.

Κυριακή 9 Δεκεμβρίου

Γηπ. Σκοπέλου (15:00) Σκόπελος-Αθλ. Κολέγιο Νίκης, Κούστας, Πλακιάς, Πούλιος.

Γηπ. Αργαλαστής (15:00) Κένταυρος Ν.Π.-ΑΠΟΒ, Ευαγγελιάς, Λακιάς, Αγγελόπουλος.

Οι σκόρερ

12 ΓΚΟΛ: Κουτσαρνάκης (ΑΚ Νίκης), Χατζηπλής (Ερμής)

11 ΓΚΟΛ: Πλόχα (Δύναμη)

9 ΓΚΟΛ: Παρίσσης (Ηρακλής Αγ. Θ.), Φιλίππου (Λεχώνια)

7 ΓΚΟΛ: Ματθ. Γεωργιάδης (Λεχώνια), Τσιάντος (Κανάλια)

6 ΓΚΟΛ: Λ. Κέρτσι (Άθλος), Α. Ταφίλης (Δημητριάς), Γ. Βασιλείου (Κανάλια)

5 ΓΚΟΛ: Μαλλιαρός (Δύναμη), Δ. Καμπέρης (Δημητριάς)

 4 ΓΚΟΛ: Σκιαθίτης (Σκόπελος), Μπουμπούκης (Ερμής), Στύλας (Ερμής), Χούμπλης (ΑΠΟΒ)

3 ΓΚΟΛ: Γλυκός (Ν. Μαγνησιακός), Παλιούρης (Ν. Μαγνησιακός), Α. Μπόγιαν (Ιωλκός), Κάβουρας (Ιωλκός), Γερολυμάτος (Α.Κ. Νίκης), Κλίντον (Ηρακλής Α.Θ.)

2 ΓΚΟΛ: Πέτρου (Ν. Μαγνησιακός), Α. Παπαδήμος (Δύναμη), Πρίφτης (Δύναμη), Βαϊόπουλος (Λεχώνια), Τρελλόπουλος (Λεχώνια), Πολύζος (Ιωλκός), Τόρο (Ιωλκός), Γκινίδης (Α.Κ. Νίκης), Θ. Παπαδόπουλος (ΑΠΟΒ), Α. Ζαφειρόπουλος (Δημητριάς), Ν. Δημόπουλος (Κανάλια), Μανώλης (Κανάλια), Αδάμος (Ερμής).

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
8
+
5
=