Δοκιμασίες για τις κορυφές

Τελευταία ενημέρωση: 2018-11-30, 14:06:11
Δοκιμασίες για τις κορυφές

Με ενδιαφέρον στις κορυφές και με την 9η αγωνιστική συνεχίζονται το Σαββατοκύριακο τα πρωταθλήματα της ΕΠΣΘ και στις τρεις κατηγορίες.

Επιμέλεια: ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΗΝΕΛΗΣ

Στην Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ η Δήμητρα που έχασε την περασμένη Κυριακή στον Πτελεό έχει πλέον συγκάτοικο στην κορυφή τον Σαρακηνό και σε μικρότερη απόσταση τον Διαγόρα στην 3η και τον Αίαντα στην 4η θέση. Η Δήμητρα παίζει αύριο με τον Πύρασο και θεωρητικά πιο εύκολο έργο έχει ο Σαρακηνός υποδεχόμενος τους Μυρμιδόνες. Σημαντικό ματς θα γίνει στο Σέσκλο ενώ την Κυριακή ο Διαγόρας δοκιμάζεται από τον Ηρακλή.

Στη Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ η πρωτοπόρος Δάφνη έχει ρεπό αλλά και διαφορά, ενώ στη Γ΄ΚΑΤΗΓΟΡΊΑ η Ένωση Λεχωνίων/Νηλέα που έχει το 8 στα 8 με το απόλυτο των νικών έχει αύριο ντέρμπι με το Αθλητικό Κολέγιο Νίκης που ακολουθεί αήττητο στο -2 από την κορυφή.

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές των αγώνων του Σαββατοκύριακου στις τρεις κατηγορίες της ΕΠΣΘ έχουν ως εξής:

Α΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (9η αγωνιστική)

Σάββατο 1/12

Γηπ. Ευξεινούπολης 15.00: Δήμητρα-Πύρασος, Δημητριάδης, Αντωνίου, Μπαρτζιάλης.

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ 15.00: Σαρακηνός-Μυρμιδόνες, Σαρρής, Σκρίμπας, Παπαδημητρίου.

Γηπ. Σέσκλου 15.00: Ακρόπολη-Ρήγας Φεραίος, Βλάχος, Σφυρής ,Σακκάς Δ.

Γηπ. Olimpico 15.00: Αγια Αννα-Μαγνησιακός, Θάνος, Σακκάς Π., Τασιόπουλος Κ.

Γηπ. Αγίας Παρασκευής 15.00: Αγία Παρασκευή-Αίας Σούρπης ,Χαλβατζάκος, Γεωργατζής, Καρακίτσος.

Κυριακή 2/12

Γηπ. «Βασδέκειο» 11.00: Ηρακλής-Διαγόρας, Γ. Τασιόπουλος, Γεωργατζής, Θ. Τασιόπουλος.

Γηπ. Σκιάθου 13.00: Σκιάθος-Πρωτεσίλαος, Σαμαράς, Αναστασίου Α., Μπασδάνη.

 

Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (9η αγωνιστική)

Σάββατο 1/12

Γηπ. Πορταριάς 15.00: Μακρινίτσα-Άνθιμος Γαζής, Κούστας, Κατσιγιαννάκης, Δημητράκης.

Γηπ. Ριζομύλου 15.00: Αστέρας-Μικροθήβες, Αθηναίος, Μπέλλου Θ, Τασιόπουλος.

Γηπ. Γατζέας 15.00: ΑΕ 2002-Ελευθεριακός, Λάκιας, Αναστασίου Π., Κόκκαλης.

Κυριακή 2/12

Γηπ. Διμηνίου 11.00: Παγασητικός-Ιάσων Α.Μ., Σαρρής, Καφτεράνης, Τριφονίδης.

Γηπ. Αγχιάλου 15.00: Αγχίαλος-Πανιώνιος, Δημητριάδης, Βλάχος, Αντωνίου.

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ 15.00: Τοξότης-Πηλέας ,Βέργου, Κουβάτα, Σκρίμπας.

Ρεπό: Δάφνη

Γ΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (9η αγωνιστική)

Σάββατο 1/12

Γηπ. Ι.Μ.Δημητριάδος 15.00: Δημητριάς-Κένταυρος Ν.Π., Πλακιάς, Πούλιος,Χατζής.

Γηπ. Αχιλλέίου 15.00: Αχιλλέας-Ερμής, Ευσταθιάδης, Μπόλτσης, Κούφιος.

Γηπ. «Βασδέκειο» 15.00: Αθλ. Κολλέγιο-Ενωση Λεχώνια/Νηλέας, Τσίντζας, Αγγελόπουλος, Γιάννης.

Κυριακή 2/12

Γηπ. Μαγνησιακού 11.00: Νέος Μαγνησιακός-Δύναμη, Βέργου, Κόκκαλης,Κουβάτα.

Γηπ. Αλλης Μεριάς 11.00: ΑΠΟΒ-Απόλλων Καναλίων, Γκατζούνας, Παναγιωτόπουλος, Σαρακατσάνος.

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ 11.00: Ιωλκός-Ηρακλής Αγ. Θεοδώρων, Αθηναίος, Μπαρτζιάλης, Γερμάνης.

Αθλος-Σκόπελος (Αναβολή)

 

 

 

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
5
+
6
=