Επανεκκίνηση …και σε νέα γήπεδα

Τελευταία ενημέρωση: 2018-11-02, 20:58:09
Επανεκκίνηση …και σε νέα γήπεδα

Με το νέο «Βασδέκειο» να δίνει λύσεις και να φιλοξενεί δυο αγώνες και την επιστροφή του Πυράσου στη φυσική του έδρα επαναρχίζουν τα πρωταθλήματα της ΕΠΣΘ με τα ενδιαφέροντα ματς της 5ης αγωνιστικής.

Στην 5η αγωνιστική του Σαββατοκύριακου στην Α΄κατηγορία ξεχωρίζουν τα ματς του Σαρακηνού με την Ακρόπολη που έχει μόνο νίκες, αλλά και του Ρήγα με τον Αίαντα, στη Β΄ το Αγχίαλος-Δάφνη και στη Γ’ το ματς Δύναμις-Αθλ. Κολέγιο Νίκης.

Η Ακρόπολη Σέσκλου στην Α΄, το Αθλητικό Κολέγιο Νίκης και η Ένωση Λεχώνια/Νηλέας στην Γ’, είναι οι μόνες ομάδες ως τώρα που έχουν μόνο νίκες, ενώ χωρίς νίκη είναι ο Μαγνησιακός, οι Μυρμιδόνες, ο Πρωτεσίλαος, ο Αστέρας, οι Μικροθήβες, ο Πηλέας, η Ιωλκός, η ΑΠΟΒ, ο Νέος Μαγνησιακός και ο Αχιλλέας.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές στις τρεις κατηγορίες:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (5η αγωνιστική)

Σάββατο 3 Νοεμβρίου

Γηπ. Πλατάνου, 15.00: Μυρμιδόνες-Ηρακλής, Σαρρής, Γεωργατζής, Γιάννης

Γηπ. Αγχιάλου, 15.00: Πύρασος-Αγία Παρασκευή, Βλάχος, Σακκάς Π., Μπαρτζιάλης

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ, 15.00: Σαρακηνός-Ακρόπολη, Δημητριάδης, Σφυρής, Σακκάς Δ.

Κυριακή 4 Νοεμβρίου

Γηπ. Σκιάθου 13.00: Σκιάθος-Αγία Άννα, Θεοχάρης, Μπόλτσης, Κούφιος

Γηπ. Ευξεινούπολης, 15.00: Δήμητρα-Μαγνησιακός, Αθηναίος, Μπατζανάκης, Τασιόπουλος Θ.

Γηπ. Βελεστίνου, 15.00: Ρήγας-Αίας Σούρπης, Καλατζής, Σακκάς Δ., Σφυρής

Γηπ. Πτελεού, 15.00: Πρωτεσίλαος-Διαγόρας, Σαρρής, Σκρίμπας Τασιόπουλος Κ.

Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (5η αγωνιστική)

Σάββατο 3 Νοεμβρίου

Γηπ. Μικροθηβών, 15.00: Μικροθήβες-Ελευθεριακός, Τασιόπουλος Γ., Καρακίτσος, Αντωνίου

Κυριακή 4 Νοεμβρίου

Γηπ. «Βασδέκειο», 11.00: Πανιώνιος-ΑΕ 2002, Τασιόπουλος Γ., Αναστασίου Α., Σκρίμπας

Γηπ. Διμηνίου, 11.00: Παγασητικός-Αστέρας, Καλατζής, Καρακίτσος, Τριφονίδης

Γηπ. Γατζέας, 11.00: Ανθιμος Γαζής-Πηλέας, Κούστας, Αγγελόπουλος, Κόκκαλης

Γηπ. Αγχιάλου, 15.00: Αγχίαλος-Δάφνη, Σαμαράς Σ., Σακκάς Π., Αντωνίου

Γηπ. Αλλης Μεριάς, 15.00: Ιάσων Α.Μ.-Τοξότης, Δημητριάδης, Γεωργατζής, Παπαδημητρίου Θ.

Ρεπό: Μακρινίτσα

Γ΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (5η αγωνιστική)

Σάββατο 3 Νοεμβρίου

Γηπ. Αχιλλείου 15.00: Αχιλλέας-Ηρακλής Αγ. Θ., Κούστας, Κατσιγιαννάκης, Γερμάνης

Γηπ. Ι.Μ. Δημητριάδος, 15.00: Δημητριάς-Ιωλκός, Τσίντζας, Αγγελόπουλος, Μπέλλου

Κυριακή 4 Νοεμβρίου

Γηπ. Καναλίων, 11.00: Απόλλων Καν.-Σκόπελος, Ευσταθιάδης, Παλιούρας, Καφτεράνης

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ, 11.00: Δύναμις-Αθλ. Κολέγιο Νίκης, Θάνος, Παναγιωτόπουλος, Δημητράκης

Γηπ. Μαγνησιακού, 11.00: Νέος Μαγνησιακός-ΑΠΟΒ, Πλακιάς, Σαρακατσάνος, Γκατζούνας

Γηπ. «Βασδέκειο», 15.00: Ερμής-Άθλος, Βέργου, Μπασδάνη, Σαμαράς Γ.

Γηπ. Αργαλαστής, 15.00: Κένταυρος Ν.Π.-Εν. Λεχωνίων/Νηλέα, Παλτατζής, Πούλιος, Χατζής

 

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
7
+
9
=