Αρχίζουν και τα ντέρμπι στην 3η αγωνιστική

Τελευταία ενημέρωση: 2018-10-12, 17:03:56
Αίας –Διαγόρας αύριο στη Σούρπη
Αρχίζουν και τα ντέρμπι στην 3η αγωνιστική

Επιμέλεια: ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΗΝΕΛΗΣ

Με την 3η αγωνιστική συνεχίζεται το Σαββατοκύριακο το πρωτάθλημα της ΕΠΣΘ κι ενώ οκτώ ομάδες και στις τρεις κατηγορίες έχουν το 2 στα 2 …τώρα αρχίζουν και τα ντέρμπι… και κάποιες ίσως χάσουν το αήττητο…

Στην Α΄ Κατηγορία δυο ομάδες δεν έχουν δεχτεί γκολ και είναι οι μόνες ομάδες που έχουν μόνο νίκες και είναι η Ακρόπολη και ο Αίας που αγωνίζονται αύριο. Η Ακρόπολη παίζει στον Πλάτανο ενώ ο Αίας φιλοξενεί τον αήττητο Διαγόρα.

Επίσης στην 3η αγωνιστική πρώτη νίκη αναζητούν Πρωτεσίλαος, Μυρμιδόνες, Αγία Άννα που έχουν όμως πόντο ισοπαλίας σε αντίθεση με τον Μαγνησιακό που έχει ένα ματς και τον Ηρακλή που δεν έχει ούτε γκολ.

Ο Πανιώνιος και η Δάφνη έχουν το 2 στα στη Β΄ Κατηγορία όπου αήττητοι είναι και Τοξότης, ΑΕ 2002, Ελευθεριακός και χωρίς νίκη παραμένουν Γαζής, Πηλέας αλλά και Αστέρας, Μικροθήβες που δεν έχουν βρει και δίχτυα…, ενώ στην Γ΄ Κατηγορία οι ομάδες που έχουν ώς τώρα 2 νίκες είναι 4.

Το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου και οι διαιτητές των αγώνων έχουν ως εξής:

Α’ Κατηγορία 3η αγωνιστική

Σάββατο 13 Οκτωβρίου

Γηπ. Σούρπης (4 μ.μ.): Αίας-Διαγόρας: Νικόπουλος, Σαμαράς Σ., Γόργορης

Γηπ. Πλατάνου (4 μ.μ.): Μυρμιδόνες-Ακρόπολη: Σαρρής, Σφυρής, Σακκάς Δ.

Κυριακή 14 Οκτωβρίου

Γηπ. βοηθητικό ΕΑΚ (11.30 π.μ.): Πύρασος-Σκιάθος: Δημητριάδης, Σακκάς Π., Τασιόπουλος Κ.

Γηπ. Μαγνησιακού (4 μ.μ.): Μαγνησιακός-Αγία Παρασκευή: Βλάχος Καρακίτσος Σκρίμπας

Γηπ. Ευξεινούπολης (4 μ.μ.): Δήμητρα- Ηρακλής: Σαρρής, Γόργορης, Κατσιγιαννάκης

Γηπ. Βελεστίνου (4 μ.μ.): Ρήγας-Αγία Αννα: Σαμαράς, Γεωργατζής, Τριφονίδης

Γηπ. Πτελεού (4 μ.μ.): Πρωτεσίλαος-Σαρακηνός: Καλατζής, Τασιόπουλος Κ., Σακκάς Δ.

Β’ Κατηγορία - 3η αγωνιστική

Σάββατο 13 Οκτωβρίου

Γηπ. ΕΤΒΑ (4 μ.μ.): Ελευθεριακός-Πηλέας: Τσίντζας, Γεωργατζή,ς Καφτεράνης

Γηπ. Διμηνίου (4 μ.μ.): Δάφνη-ΑΕ 2002: Χαλβατζάκος, Μπαρτζιάλης, Παπαδημητρίου

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (4 μ.μ.): Πανιώνιος-Μακρινίτσα: Καλατζής, Σκρίμπας, Αντωνίου

Κυριακή 14 Οκτωβρίου

Γηπ.Γατζέας (11 π.μ.): Ανθιμος Γαζής-Παγασητικός: Κούστας, Κόκκαλης, Αγγελόπουλος

Γηπ. Αγχιάλου(4 μ.μ.): Αγχίαλος-Τοξότης: Νικόπουλος, Τασιόπουλος Θ., Σακκάς Π.

Γηπ. Αλλης Μεριάς (4 μ.μ.): Ιάσων –Αστέρας: Κούστας, Αγγελόπουλος, Θάνος

Ρεπό: Μικροθήβες

Γ΄ Κατηγορία - 3η αγωνιστική

Σάββατο 13 Οκτωβρίου

Γηπ. Ι.Μ. Δημητριάδος (4 μ.μ.): Ερμής-Δημητριάς: Αθηναίος, Κόκκαλης Παλιούρας

Γηπ. Αγίων Θεοδώρων (4 μ.μ.): Ηρακλής Αγ. Θ.-Άθλος: Κατσιγιαννάκης, Μπόλτσης, Σαρακατσάνος

Γηπ. Αχιλλείου(4 μ.μ.): Αχιλλέας-Αθλ. Κολέγιο Νίκης: Θάνος, Αναστασίου Α., Γιάννης

Κυριακή 14 Οκτωβρίου

Γηπ. Σκοπέλου (9.30 π.μ.): Σκόπελος-Εν. Λεχωνίων/Νηλέας: Αναστασίου Π. Δημητράκης Γερμάνης

Γηπ. Καναλίων (4 μ.μ.): Απόλλων Καν.-Ιωλκός: Βέργου, Γκατζούνας Παπαδημητρίου

Γηπ. Αργαλαστής (4 μ.μ.): Κένταυρος Ν.Π.-Νέος Μαγνησιακός: Πλακιάς, Χατζής Μπασδάνη

Γηπ. Γατζέας (4 μ.μ.): Δύναμις-ΑΠΟΒ.: Ευσταθιάδης Αντωνίου, Πούλιος.

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
3
+
5
=