Σέντρα στη 2η αγωνιστική

Τελευταία ενημέρωση: 2018-10-06, 14:38:19
Συνέχεια στη δράση σήμερα για τα τοπικά πρωταθλήματα
Σέντρα στη 2η αγωνιστική

Σήμερα δίνεται η συνέχεια στις τρεις κατηγορίες των πρωταθλημάτων της ΕΠΣΘ, με τη 2η αγωνιστική να ξεκινά με εννέα αναμετρήσεις να πραγματοποιούνται σε Α’, Β’ και Γ’ ΕΠΣΘ.

Για την Α’ Κατηγορία σήμερα Αγία Παρασκευή και Ηρακλής κοντράρονται με στόχο τους πρώτους βαθμούς, μετά τις ήττες τους στην πρεμιέρα. Στο Ολίμπικο η νεοφώτιστη Αγία Αννα, φιλοξενεί του Αίαντα Σούρπης, με τους κυανέρυθρους να έχουν κάνει την έκπληξη της πρεμιέρας φεύγοντας με βαθμό από το Στεφανοβίκειο, απέναντι στον Αίαντα, που κέρδισε τον Σαρακηνό. Όσον αφορά στην ομάδα του Γιάννη Φασουράκη, θα φιλοξενήσει σήμερα τον Ρήγα Φεραίο στο βοηθητικό του ΕΑΚ Βόλου.

Η ΕΠΣΘ ανακοίνωσε το πρόγραμμα για τη 2η αγωνιστική σε Α’, Β’  και Γ’ Κατηγορία, ενώ ορίστηκαν και οι τριάδες των διαιτητών.  Αναλυτικά:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (2η)

Σήμερα

4μ.μ. Γηπ. Αγίας Παρασκευής

Αγία Παρασκευή-Ηρακλής

(Χαλβατζάκος, Αναστασίου Α., Μπαρτζιάλης)

4μ.μ. Γηπ. Ολίμπικο

Αγία Άννα-Αίας

(Καλατζής, Σφυρής, Σακκάς Δ.)

4μ.μ. Γηπ. Σέσκλου

Ακρόπολη-Μαγνησιακός

(Νικόπουλος, Τασιόπουλος Θ., Γιαννής)

4μ.μ. Γηπ. βοηθητικό ΕΑΚ Βόλου

Σαρακηνός-Ρήγας

(Σαρρής, Γοργόρης, Σακκάς Π.)

Αύριο

12μ. Γηπ. Σκιάθου

Σκιάθος-Μυρμιδόνες

(Κατσιγιαννάκης, Τασιόπουλος Θ., Αγγελόπουλος)

4μ.μ. Γηπ. βοηθητικό ΕΑΚ Βόλου

Πύρασος-Πρωτεσίλαος

(Γόργορης, Καρακίτσος, Αντωνίου)

4μ.μ. Γηπ. Στεφανοβικείου

Διαγόρας-Δήμητρα

(Δημητριάδης, Γεωργαντζής, Δημητράκης) 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (2η)

Σήμερα

4μ.μ. Γηπ. Καλών Νερών

ΑΕ 2002-Τοξότης

(Δημητριάδης, Σκρίμπας, Αναστασίου Π.)

4μ.μ. Γηπ. Ριζομύλου

Αστέρας-Δάφνη

(Σαμαράς, Αντωνίου, Δημητράκης)

4μ.μ. Γηπ. Πορταριάς

Μακρινίτσα-Ιάσων

(Θεοχάρης, Παλτατζής, Μπόλτσης)

Αύριο

11π.μ. Γηπ. ΕΤΒΑ

Πηλέας-Αγχίαλος

(Βλάχος, Τριφονίδης, Γκατζούνας)

11π.μ. Γηπ. Διμηνίου

Παγασητικός-Μικροθήβες

(Παλτατζής, Μπαρτζιάλης, Σκρίμπας)

11π.μ. Γηπ. βοηθητικό ΕΑΚ Βόλου

Πανιώνιος-Άνθιμος Γαζής

(Σαρρής, Σακκάς Π., Μπόλτσης)

Ρεπό: Ελευθεριακός 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (2η)

Σήμερα

4μ.μ. Γηπ. Αργαλαστής

Ερμής-Κένταυρος Ν.Π.

(Κούστας, Σαμαράς Γ., Χασιώτης)

4μ.μ. Γηπ. ΙΜ Δημητριάς

Δημητριάς-Δύναμις

(Βέργου, Θάνος, Τασιόπουλος Κ.)

Αύριο

11π.μ. Γηπ. Λεχωνίων

Λεχώνια-Αχιλλέας

(Αθηναίος, Καρακίτσος, Παπαδημητρίου)

11π.μ. Γηπ. Άλλης Μεριάς

Ιωλκός-Σκόπελος

(Ευσταθιάδης, Παλιούρας, Χατζής)

4μ.μ. Γηπ. Ευξεινούπολης

Άθλος-Αθλ. Κολλέγιο

(Κούστας, Μπασδάνη, Παναγιωτόπουλος)

4μ.μ. Γηπ. ΙΜ Δημητριάς

ΑΠΟΒ-Ηρακλής Αγ. Θ.

(Πλακιάς, Τριφονίδης, Γερμάνης)

4μ.μ. Γηπ. Μαγνησιακού

Νέος Μαγνησιακός-Απόλλων Καν.

(Τσίντζας, Κόκκαλης, Πούλιος).

Ποινές ποδοσφαιριστών

B’ Κατηγορία

Ισά (Τοξότης)       1 αγωνιστική

Στρούγγης (Παγασητικός)       1 αγωνιστική

Κωτσαλής (Ιάσων Α.Μ.)         2 αγωνιστικές

Ζατσάι (Ιάσων Α.Μ.)     3 αγωνιστικές

Βαΐτσης (Ανθιμος Γαζής) 3 αγωνιστικές.

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
5
+
2
=