Από αύριο το ξεκίνημα στην ΕΠΣΘ

Τελευταία ενημέρωση: 2018-09-28, 15:08:47
Στη σέντρα από αύριο τα τοπικά πρωταθλήματα
Από αύριο το ξεκίνημα στην ΕΠΣΘ

Επιμέλεια: ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΗΝΕΛΗΣ

Στη σέντρα θα βρεθούν το Σαββατοκύριακο οι ομάδες της ΕΠΣΘ καθώς ξεκινούν τα τοπικά πρωταθλήματα Α-Β-Γ Κατηγορίας που βάσει προγραμματισμού θα ολοκληρωθούν 20-21/4/2019….

Αγωνιστικές υποχρεώσεις δεν θα υπάρχουν τα Σαββατοκύριακα 27-28/10/2018 λόγω της εθνικής εορτής, 22-23/12/2018 πριν τα Χριστούγεννα, 29-30/12/2018 πριν την Πρωτοχρονιά, 9-10/3/2019 που είναι Απόκριες και 27-28/04/2019 λόγω του Πάσχα.

Η πρεμιέρα στην Α΄ Κατηγορία περιλαμβάνει ένα ματς αύριο και τα υπόλοιπα Κυριακή ενώ ένα οδηγήθηκε σε αναβολή με το γνωστό πρόβλημα των μετακινήσεων τέτοια εποχή στο νησί της Σκιάθου.

Στη Β΄ Κατηγορία αύριο γίνονται δυο ματς , ενώ τρία γίνονται στη νεοσύστατη Γ΄ΕΠΣΘ και χθες ορίστηκαν και οι διαιτητές των αγώνων .

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτησίες στην πρεμιέρα της ΕΠΣΘ έχουν ως εξής:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ -1η αγωνιστική

Σάββατο 29 Σεπτεμβρίου

*Γηπ. Πλατάνου(4 μ.μ.): Μυρμιδόνες-Πρωτεσίλαος (Βλάχος, Π.Σακκάς, Δ.Σακκάς)

Κυριακή 30 Σεπτεμβρίου

*Γηπ. Ι.Μ. Δημητριάδος (11 π.μ.): Ηρακλής –Ακρόπολη (Δημητριάδης, Κ. Τασιόπουλος, Σκρίμπας)

*Γηπ. Ευξεινούπολης (4 μ.μ.): Δήμητρα-Αγία Παρασκευή(Καλατζής,Π.Σακκάς,Τριφονίδης)

*Γηπ. Στεφανοβικείου (4 μ.μ.): Διαγόρας-Αγία Άννα (Γόργορης, Κατσιγιαννάκης, Κ. Αγγελόπουλος)

*Γηπ. Σούρπης (4 μ.μ.): Αίας-Σαρακηνός (Χαλβατζάκος, Καρακίτσος, Σκρίμπας)

*Γηπ. Βελεστίνου (4 μ.μ.): Ρήγας-Πύρασος (Νικόπουλος, Γεωργατζής, Μπαρετζιάλης)

Μαγνησιακός-Σκιάθος : δεν ορίστηκε λόγω έλλειψης ακτοπλοϊκών δρομολογίων

Β’ Κατηγορία

Σάββατο 29 Σεπτεμβρίου

*Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (4 μ.μ.): Τοξότης-Αστέρας (Θεοχάρης, Γόργορης, Γιάννης)

*Γηπ. Διμηνίου (4 μ.μ.): Δάφνη-Μακρινίτσα (Νικόπουλος, Καρακίτσος, Τριφονίδης)

Κυριακή 30 Σεπτεμβρίου

*Γηπ. Αγχιάλου (4 μ.μ.): Αγχίαλος-ΑΕ 2002 (Σαμαράς, Θ. Τασιόπουλος, Δημητράκης)

*Γηπ. Μικροθηβών (4 μ.μ.): Μικροθήβες-Πανιώνιος (Δημητριάδης ,Πλακιάς, Παπαδημητρίου)

*Γηπ. Άλλης Μεριάς (4 μ.μ.): Ιάσων Α.Μ. -Άνθιμος Γαζής (Βλάχος, Κ. Τασιόπουλος, Γκατζούνας)

*Γηπ. Ι.Μ.Δημητριάδος (4 μ.μ.): Ελευθεριακός-Παγασητικός (Αθηναίος, Σαρακατσάνος, Ευσταθιάδης)

Ρεπό: Πηλέας

Γ’ Κατηγορία

Σάββατο 29 Σεπτεμβρίου

*Γηπ. Αχιλλείου (4 μ.μ.): Αχιλλέας-Άθλος (Σαμαράς, Θ.Τασιόπουλος, Δημητράκης)

*Γηπ. «Π. Μαγουλάς» (4 μ.μ.): Αθλ. Κολλέγιο-ΑΠΟΒ (Σαρρής, Χατζής, Πούλιος)

*Γηπ. Καναλίων (4 μ.μ.): Απόλλων Καν.-Ερμής (Κατσιγιαννάκης, Μπαρτσιάλης, Γερμάνης)

Κυριακή 30 Σεπτεμβρίου

*Γηπ. Σκοπέλου(10 π.μ.): Σκόπελος-Νέος Μαγνησιακός (Ι. Κούστας, Π.Αναστασίου, Γ. Μπόλτσης)

*Γηπ. Λεχωνίων (4 μ.μ.): Εν. Λεχωνίων/Νηλέας-Ιωλκός (Πλακιάς, Γεωργατζής, Θάνος)

*Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (11 π.μ.): Δύναμις-Κένταυρος Ν.Π. (Βέργου, Γ.Σαμαράς, Παλιούρας)

*Γηπ. Αγίων Θεοδώρων (4 μ.μ.): Ηρακλής Α. Θ.-Δημητριάς (Κούφιος, Κόκκαλης , Παναγιωτόπουλος)

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
7
+
1
=