Ενδιαφέρον… ψηλά και χαμηλά

Τελευταία ενημέρωση: 2018-04-21, 15:24:44
Ενδιαφέρον… ψηλά και χαμηλά

Επιμέλεια: ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΗΝΕΛΗΣ

Με ενδιαφέρον στην κορυφή και στις θέσεις παραμονής… συνεχίζονται σήμερα και αύριο τα τοπικά πρωταθλήματα, 4 αγωνιστικές πριν το φινάλε στην Α΄ Κατηγορία και 5 «στροφές» πριν το τέλος στη Β΄ ΕΠΣΘ.

Στην Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ, απομένουν 4 αγωνιστικές και οι δυο πρώτοι έχουν δύσκολα ματς εκτός έδρας.

Ο δεύτερος Διαγόρας (53 β.) έχοντας στόχο το 4 στα 4, παίζει σήμερα εκτός έδρας με την Αγία Παρασκευή (23η),και ως το τέλος έχει εκτός την Ακρόπολη (25η) και τον Άνθιμο Γαζή (26η), και θα υποδεχτεί στην 24η τον Πρωτεσίλαο, ενώ ο πρωτοπόρος Θησέας (59 β.), έχει κι αυτός αύριο ματς εκτός έδρας με τον Πύρασο.

Στη μάχη της παραμονής, η Αγία Παρασκευή (19 β. και περιμένει τον ορισμό του αγώνα της με τη Σκιάθο για την 21η) έχει δύσκολο έργο σήμερα με τον Διαγόρα, και αύριο ο Ηρακλής (17 β.) έχει ντέρμπι με Πηλέα (16 β.), ενώ ο Παγασητικός (14 β.), που κι αυτός ελπίζει, θέλει να πάρει ανάσες κερδίζοντας τον Άνθ. Γαζή

Στη Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ στον Α΄ όμιλο, στη μάχη της πρωτιάς, Αγία Άννα και Τοξότης είναι μαζί στην κορυφή με 49 βαθμούς και μάλλον περιμένουν το μεταξύ τους ματς στην 24η αγωνιστική στο βοηθητικό. Στη μάχη της παραμονής (ενώ οι Ιωλκός, Κένταυρος ΝΠ και ΝΑ Νίκης έχουν υποβιβαστεί) η Δύναμη (19 β.), η Μακρινίτσα (19), η Ένωση Λεχωνίων/Νηλέα (18) και ο Νέος Μαγνησιακός (17) θα διεκδικήσουν μια θέση.

Στον Β΄ Ομιλο της Β΄ ΕΠΣΘ η αήττητη Δήμητρα (54 β.) έχει προβάδισμα πρωτιάς, και ως το τέλος έχει ρεπό και 3 ματς εκτός. Ωστόσο μάλλον από ψηλά θα παρακολουθεί τη μάχη της δεύτερης θέσης . Εκεί οι Μυρμιδόνες (43 β.) έχουν 3 ματς εκτός, ο Πανιώνιος (40) έχει 3 παιχνίδια εντός (μεταξύ αυτών Δάφνη και Δήμητρα), ενώ η Δάφνη εκτός του Πανιωνίου έχει άλλα δυο παιχνίδια μακριά από την έδρα της και δυο στο γήπεδό της.

Κανάλια, Αγχίαλος και Αχίλλειο μάχονται για μια θέση παραμονής αφού Ηρακλής Α.Θ., Άθλος, Ερμής και Αγροτικός του χρόνου θα είναι στη Γ΄ Κατηγορία που θα υπάρξει ξανά…

Το πρόγραμμα αυτού του Σαββατοκύριακου με την 23η αγωνιστική στην Α΄ και την 22η στη Β’ ΕΠΣΘ έχει ως εξής:

Α’ Κατηγορία (23η αγωνιστική)

Σήμερα Σάββατο 21/4

Γηπ. Αγίας Παρασκευής (4. μ.μ.): Αγία Παρασκευή-Διαγόρας: Χαλβατζάκος, Γεωργατζής, Μαγουλιανίτης

Αύριο Κυριακή 22/4

Γηπ. Πτελεού (11 π.μ.): Πρωτεσίλαος-Αίας Σούρπης: Δημητριάδης Αντωνίου Γιάννης

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (11 π.μ.): Παγασητικός-Άνθιμος Γαζής: Τασιόπουλος Γ., Κόκκαλης, Μπαρτζιάλης

Γηπ. Σαρακηνού (11 π.μ.): Σαρακηνός-Μαγνησιακός: Βαρτσάκης, Καρακίτσος, Καφτεράνης

Γηπ. Σκιάθου (12 μ.): Σκιάθος-Ακρόπολη: Βλάχος, Παπαδημητρίου Θ., Μπασδάνη

Γηπ. Αγίας Παρασκευής (4. μ.μ.): Ηρακλής-Πηλέας: Ρούσης, Γόργορης, Καρακίτσος

Γηπ. Αγχιάλου (4. μ.μ.): Πύρασος-Θησέας: Μ. Σκουλάς, Παπαδημητρίου Χ. ,Τασιόπουλος Θ.

Β’ Κατηγορία (22η αγωνιστική)

Α’ όμιλος

Σήμερα Σάββατο 21/4

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (4. μ.μ.): Ιωλκός-ΑΕ 2002: Λιάγκος, Σαρακατσάνος, Κούφιος

Γηπ. Πορταριάς (4. μ.μ.): Μακρινίτσα-Αγία Άννα: Νικόπουλος, Σακκάς Δ., Σκρίμπας

Γηπ.Λεχωνίων (4. μ.μ.): Ένωση Λεχώνια/Νηλέας -Ιάσων Α.Μ.: Ρούσης, Τριφονίδης, Τασιόπουλος Θ.

Αύριο Κυριακή 22/4

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (4. μ.μ.): Εθνικός-Τοξότης: Κατσιγιαννάκης, Αναστασίου Π., Μαγουλιανίτης

Γηπ. Αργαλαστής (4. μ.μ.): Κένταυρος Ν.Π.-Ν. Μαγνησιακός: Παλτατζής, Σαρακατσάνος, Γερμάνης

Ν.Α. Νίκης-Δύναμη (δεν ορίστηκε)

Ρεπό: Ελευθεριακός

Β’ όμιλος

Σήμερα Σάββατο 21/4

Γηπ .Ι.Μ.Δημητριάδος (4. μ.μ.): Ερμής-Απόλλων Καναλίων: Αθηναίος, Δημητράκης, Θάνος

Γηπ .Αιδινίου (4. μ.μ.): Αγροτικός-Αχιλλέας: Κατσιγιαννάκης, Αγγελόπουλος, Κόκκαλης

Γηπ. Ριζομύλου (4. μ.μ.): Αστέρας-Άθλος: Πλακιάς, Δημητριάδος, Μπόλτσης

Γηπ. Μικροθηβών (4. μ.μ.): Μικροθήβες-Μυρμιδόνες: Βαρτσάκης, Γόργορης, Σφυρής

Αύριο Κυριακή 22/4

Γηπ. Ι.Μ .Δημητριάδος (4. μ.μ.): Πανιώνιος-Δάφνη: Νικόπουλος, Αναστασίου Α., Τριφονίδης

Γηπ. Αγίων Θεοδώρων (4. μ.μ.): Ηρακλής Αγ.Θ.-Αγχίαλος: Τασιόπουλος Γ., Ζακυνθινός, Σκρίμπας

Ρεπό: Δήμητρα

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
6
+
7
=