Θεωρητικά εύκολα παιχνίδια για πρώτους

Τελευταία ενημέρωση: 2018-03-17, 14:59:30
Θεωρητικά εύκολα παιχνίδια για πρώτους

Επιμέλεια: ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΗΝΕΛΗΣ

Με την 20η αγωνιστική στην Α΄ Κατηγορία και την 18η στην Β΄ ΕΠΣΘ συνεχίζονται τα τοπικά πρωταθλήματα, και τους πρωτοπόρους να έχουν θεωρητικά εύκολα παιχνίδια, ενώ  ενδιαφέρον υπάρχει και σε αγώνες για την παραμονή.

Στην Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ο πρωτοπόρος Θησέας θα  παίξει  σήμερα ως  «φιλοξενούμενος» στο βοηθητικό του ΕΑΚ από τον τελευταίο στη βαθμολογία Άνθιμο Γαζή, ενώ  αύριο ο Διαγόρας  θα  υποδεχθεί στο Στεφανοβίκειο  τον Ηρακλή που «καίγεται»  για βαθμούς.

Σήμερα η Ακρόπολη υποδέχεται τον Πηλέα που επίσης «ψάχνει» βαθμούς παραμονής,  ενώ αύριο, ματς για  τη «σωτηρία» είναι αυτό μεταξύ του Παγασητικού που δεν έχει νίκη ως γηπεδούχος με την Αγία Παρασκευή.

Στη Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ στον α’ όμιλο η Αγία Άννα υποδέχεται σήμερα το Νέο Μαγνησιακό και με νίκη προσπερνά στην κορυφή τον Τοξότη που έχει το ρεπό του, ενώ στον β΄ όμιλο  σήμερα ξεχωρίζει το ματς Δάφνη-Αστέρας και αύριο η πρώτη και αήττητη Δήμητρα υποδέχεται τον Απόλλωνα Καναλίων και οι 2οι Μυρμιδόνες υποδέχονται τον Άθλο.

Το πρόγραμμα και οι διαιτησίες των αγώνων της ΕΠΣΘ το Σαββατοκύριακο είναι:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  (20η αγωνιστική)

Σήμερα ΣΑΒΒΑΤΟ 17/3

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (3 μ.μ.): Ανθ. Γαζής – Θησέας: Σαμαράς, Σφυρής, Σακκάς Π.

Γηπ. Σέσκλου (3 μ.μ.) : Ακρόπολη – Πηλέας: Δημητριάδης, Σακκάς Δ., Αναστασίου

Αύριο ΚΥΡΙΑΚΗ 18/3

Γηπ. Σαρακηνού (11 π.μ.): Παγασητικός - Αγ. Παρασκευή: Κούστας, Μπαρτζιάλης, Σφυρής

Γηπ. Σκιάθου  (11.30  π.μ.): Σκιάθος – Σαρακηνός: Καλατζής, Κόκκαλης, Δημητράκης

Γηπ. Στεφανοβικείου (3 μ.μ.): Διαγόρας – Ηρακλής: Ρούσης Τασιόπουλος Θ. Γεωργατζής

Γηπ. Πτελεού (3 μ.μ.): Πρωτεσίλαος – Πύρασος: Βαρτσάκης, Γιάννης. Σακκάς Δ.

Γηπ. Σούρπης (3 μ.μ.): Αίας – Μαγνησιακός: Κούστας, Καρακίτσος, Γόργορης

Οι σκόρερ

18 ΓΚΟΛ: Θ. Παπαδόπουλος (Πρωτεσίλαος)

13 ΓΚΟΛ: Αλ. Κουβελάς (Διαγόρας)

12 ΓΚΟΛ: Ι. Κοντοβάς (Σαρακηνός)

10 ΓΚΟΛ: Θ.Κατσαβριάς (Αίας),

9 ΓΚΟΛ: Σ. Δημόπουλος (Πηλέας), Η. Βλάχος (Θησέας)

8 ΓΚΟΛ: Ν. Κοτζαθανάσης (Θησέας)

7 ΓΚΟΛ: Σ. Χατζητρακόσιας (Μαγνησιακός), Σιώμος (Πύρασος), Τσουκάλης (Ακρόπολη), Χειλάς (Αίας), Πάσχος (Διαγόρας)

6 ΓΚΟΛ: Θ. Κοντοβάς (Μαγνησιακός), Θεοδωρόπουλος (Μαγνησιακός), Κίτσας (Α. Γαζής), Ε. Χυσάι (Σκιάθος), Νούσιας (Ηρακλής), Ι. Ζαχαράκης (Πύρασος), Χ. Δαμάσκος (Πύρασος), Γ. Μιχολίτσης (Ακρόπολη), Α.Καραγιάννης (Αγία Παρασκευή), Ε.Τσιουρής (Σαρακηνός), Βαλωτής (Πρωτεσίλαος), Θ.Αραμπατζής (Θησέας), Αντζούρης (Θησέας)

5 ΓΚΟΛ: Π.Κόκκας (Ακρόπολη), Μαρμαρινός (Αγια Παρασκευη/Πρωτεσίλαος),  Θ.Κ.Κωστούλας (Αίας), Καραγιώργος (Παγασητικός), Μ. Γουτούλης (Διαγόρας), Γκουγκούδης (Θησέας)

4 ΓΚΟΛ: Ζ. Μαλάκος (Σκιάθος), Φιλιππούλης (Σκιάθος), Σαμαράς (Πύρασος), Ι.Μόσιος (Ακρόπολη), Παγώνης (Ακρόπολη), Λάϊος (Παγασητικός), Μαριγκλέν (Πρωτεσίλαος), Ασλάνογλου (Ηρακλής), Μπιρτσάι (Αίας), Γάρος (Διαγόρας), Καραμανλής (Διαγόρας),

3 ΓΚΟΛ: Δανηλόπουλος (Μαγνησιακός), Λιάρος (Μαγνησιακός), Γραβάνης (Σκιαθος),  Σιώμος (Πύρασος), Τσορμπατζής (Πύρασος), Σ. Αξιώτης (Ακρόπολη), Τσεκούρας (Σαρακηνός), Παπαστεργίου (Σαρακηνός), Καλαμάτας (Σαρακηνός), Πετρόπουλος (Ηρακλής), Μπάμπα (Ηρακλής), Τρίμης (Αγία Παρασκευή), Γιαννούλας (Αγία Παρασκευή),  Θάνος (Πηλέας), Μοράλες (Θησέας), Μερμίγκης (Θησέας) Μίλτος (Θησέας)

2 ΓΚΟΛ: Αλ. Οικονόμου (Μαγνησιακός), Τσένα (Μαγνησιακός), Τζήμας (Α. Γαζής), Μπακογιάννης (Α. Γαζής), Τσατσαρώνης (Α. Γαζής), Παπαδόπουλος (Α.Γαζής), Ντ.Πρίφτι (Σκιάθος),Γκίνης (Πύρασος), Φούκης (Πύρασος), Τ.Κολημήτρας (Ακρόπολη), Αν. Μαστακούλης (Σαρακηνός), Ρακής (Σαρακηνός), Δ.Γκάμπας (Σαρακηνός), Αχ. Δαμάσκος (Ηρακλής), Γκάγκας (Ηρακλής), Ζιώγας (Παγασητικός), Μπραχόλι (Παγασητικός), Κ. Κόρκος (Πρωτεσίλαος), Θ.Κόρκος (Πρωτεσίλαος), Α.Λάμπος (Πρωτεσίλαος), Σ.Μαλακασιώτης(Αγία Παρασκευή), Τσελεπίδης (Πηλέας), Ευσταθιάδης (Πηλέας), Σπ. Καραπλιάγκος (Διαγόρας),  Ισά (Θησέας).

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  (18η αγωνιστική)

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

Σήμερα ΣΑΒΒΑΤΟ 17/3

Γηπ. Ι.Μ. Δημητριάδος (3 μ.μ.): Ελευθεριακός - ΑΕ 2002: Βλάχος, Κατσιγιαννάκης, Μαγουλιανίτης

Γηπ. Λεχωνίων (3 μ.μ.): Ένωση/Νηλέας Λεχώνια – Εθνικός: Ρούσης, Καφτεράνης, Παπαδημητρίου

Γηπ. Olimpico (3 μ.μ.): Αγία Άννα - Ν. Μαγνησιακός: Πλακιάς, Μπασδάνη, Τριφονίδης

Αύριο ΚΥΡΙΑΚΗ 18/3

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (11 π.μ.): Δύναμη – Ιωλκός: Βλάχος, Αγγελόπουλος, Σαρακατσάνος

Γηπ. Άλλης Μεριάς (3 μ.μ.): Ιάσων Α.Μ. – Κένταυρος Ν.Π.: Ευσταθιάδης, Μπασδάνη, Τριφονίδης

Ν.Α. Νίκης – Μακρινίτσα (δεν ορίστηκε)

Ρεπό: Τοξότης

Οι σκόρερ

27 ΓΚΟΛ: Λ.Δενελάβας (Τοξότης)

12 ΓΚΟΛ: Δ.Στουμποβίκος (ΑΕ 2002)

9 ΓΚΟΛ: Ζαρίφης (Αγία Αννα)

 7 ΓΚΟΛ:  Αντωνίου (Αγία Άννα), Κωτούλας (Αγία Άννα), Κ. Σιόβας (Ιωλκός), Πριτσίνης (Ελευθεριακός)

6 ΓΚΟΛ: Μούτος (Δύναμη), Κανδήλας (Αγία Άννα), Κ.Τσιουρέλης (Αγία Άννα), Φραγκογιάννης (Ιωλκός), Παλάτζας (Εθνικός)

5 ΓΚΟΛ: Κουβαράς (ΑΕ 2002), Χ.Παπαϊωάννου (ΑΕ 2002), Α. Τσίρος (Αγία Άννα) Φιλατζικιώτης (Αγία Άννα), Α. Σοροβόλας (Τοξότης), Θεοδώρου (Εθνικός), Περεντίδης (Εθνικός)

4 ΓΚΟΛ: Παρίσης (ΑΕ 2002), Μάστορας (Δύναμη), Μπερτζέμης (Ιάσων Α.Μ.), Ζατσάη (Ιάσων Α.Μ.), Μεταξάς (Μακρινίτσα/Ν Μαγνησιακός), Ν. Δενελάβας (Τοξότης), Κ. Τσένα (Εθνικός)

3 ΓΚΟΛ: Πλόχα (Δύναμη), Θεοδωρόπουλος (Ιάσων Α.Μ.), Φέιζο (Ιάσων Α.Μ.),Κατσούδας (Ελευθεριακός), Κόρμπας (Τοξότης), Βέτσικας (Τοξότης), Κυλαδίτης (Τοξότης), Πότσκα (Αργαλαστή), Ε. Τσιργής (Αργαλαστή), Πουρνάρας (Μακρινίτσα), Τσιάμης (Εθνικός), Χατζηκώστας (Λεχώνια)

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Σήμερα ΣΑΒΒΑΤΟ 17/3

Γηπ. Μικροθηβών  (3 μ.μ.): Μικροθήβες  - Ηρακλής Α.Θ.: Τασιόπουλος Γ., Γεωργατζής, Τασιόπουλος Θ.

Γηπ. Νεάπολης (3 μ.μ.): Δάφνη – Αστέρας: Βαρτσάκης, Σκρίμπας, Αναστάσιου Π

Γηπ. Αγχιάλου (3 μ.μ.): Αγχίαλος – Άθλος: Νικόπουλος, Ζακυνθινός, Τσαγγάρης

Αύριο ΚΥΡΙΑΚΗ 18/3

Γηπ. Ι.Μ.Δημητριάδος (11 π.μ.): Πανιώνιος – Αγροτικός: Νικόπουλος, Γερμάνης, Χατζής

Γηπ.Ευξεινούπολης  (3 μ.μ.): Δήμητρα – Απόλλων Καναλίων:  Σαμαράς, Καφτεράνης, Μαγουλιανίτης

Γηπ. Πλατάνου (3 μ.μ.): Μυρμιδόνες – Ερμής: Λιάγκος, Αντωνίου, Κατσιγιαννάκης

Ρεπό: Αχιλλέας

Οι σκόρερ

24 ΓΚΟΛ: Αλ.Αραπίτσας (Δήμητρα)

21 ΓΚΟΛ: Ι.Καραγιώργος (Αγχίαλος)

15 ΓΚΟΛ: Θ.Παρίσσης (Ηρακλής Α.Θ.)

13 ΓΚΟΛ: Χ.Καρακίτσιος (Δάφνη) Μαρ. Καλέμι (Μικροθήβες)

11 ΓΚΟΛ: Β.Κάρρος (Αστέρας), Ι.Παναγιώτου (Αχιλλέας)

9 ΓΚΟΛ: Θ.Θ. Κωστούλας (Δήμητρα), Ξέρας (Αστέρας)

8 ΓΚΟΛ: Κυπτίου (Πανιώνιος)

7 ΓΚΟΛ: Θ.Πιπινής (Μυρμιδόνες), Ξηροκώστας (Δήμητρα)

6 ΓΚΟΛ: Ι.Αραπίτσας (Αχιλλέας)

5 ΓΚΟΛ: Βασιλείου(Κανάλια), Καρατέεφ (Δήμητρα), Σπανός (Αχιλλέας), Παπαστεργίου (Δάφνη), Νιάκας (Αγροτικός) Ακριβόπουλος (Ερμής)

 4 ΓΚΟΛ: Παναγιωτάκης (Κανάλια), Βούλγαρης (Δήμητρα),Στεφανής (Δήμητρα), Κακλιάς (Δήμητρα), Γκιάστας (Δάφνη), Χρυσοστομίδης (Αγχίαλος), Ρεφουγιάτι (Μικροθήβες), Λουφόπουλος (Αστέρας), Κανούτας (Ερμής), Πινιάρης (Ερμής) Τσακίρης (Πανιώνιος), Λυρίτσης (Πανιώνιος)

3 ΓΚΟΛ: Ν. Αραπίτσας (Αχιλλέας), Τσαρέλας (Δάφνη), Τσιγαρίδας (Δάφνη), Ευαγγελός (Δάφνη), Πότσι (Ηρακλής Α.Θ.), Μαγγιώρος (Αγχίαλος), Μαυρόπουλος (Αγχίαλος), Τσελιος (Αγχίαλος), Σιαμέτης (Αθλος),Μπαρμπαγεωργόπουλος (Αγροτικός), Πότσι (Αγροτικός), Δ. Φώτου (Πανιώνιος), Κακαλιάς (Πανιώνιος)

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
7
+
8
=