Το ενδιαφέρον στη Β΄ Κατηγορία

Τελευταία ενημέρωση: 2018-03-10, 14:12:03
Το ενδιαφέρον στη Β΄ Κατηγορία

Επιμέλεια: ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΗΝΕΛΗΣ

Στη Β΄ Κατηγορία «μεταφέρεται» σήμερα το ενδιαφέρον στα τοπικά πρωταθλήματα της ΕΠΣΘ, αφού για τη μεγάλη κατηγορία γίνεται μόνο ένα παιχνίδι, και από τα υπόλοιπα έξι αύριο τα τέσσερα γίνονται το πρωί. Στη Β΄ κατηγορία στον Α΄ Ομιλο ο Τοξότης υποδέχεται τον Νέο Μαγνησιακό και η Αγία Άννα παίζει με την Ιωλκό, ενώ στον Β’ όμιλο η πρωτοπόρος και αήττητη Δήμητρα παίζει στην Ευξεινούπολη με την 3η στη βαθμολογία Δάφνη, την ώρα που οι δεύτεροι Μυρμιδόνες δοκιμάζονται στο Ριζόμυλο.

Στην Α΄ Κατηγορία το μοναδικό σημερινό ματς είναι μεταξύ του Μαγνησιακού και της Σκιάθου, που έχει αρκετά χρόνια να παίξει Σάββατο!

Θεωρητικά, εύκολα ματς έδρας έχουν την Κυριακή οι πρωτοπόροι της ΕΠΣΘ, με τον Θησέα να υποδέχεται την Ακρόπολη και τον Διαγόρα τον Αίαντα, ενώ ενδιαφέρον υπάρχει και στη μάχη της παραμονής.

Το πρόγραμμα και στις δυο κατηγορίες το διήμερο έχει ως εξής:

Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (19η αγωνιστική)

Σάββατο 10 Μαρτίου

Γηπ. Μαγνησιακού(3 μ.μ.): Μαγνησιακός-Σκιάθος: Δημητριάδης, Μπαρτζιάλης, Αναστασίου

Κυριακή 11 Μαρτίου

Γηπ. Αγίας Παρασκευής (11 π.μ.): Ηρακλής Β.-Ανθ. Γαζής: Κούστας, Τριφονίδης, Μπαρτζιάλης

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (11 π.μ.): Θησέας-Ακρόπολη: Νικόπουλος, Καρακίτσος, Γεωργατζής

Γηπ. Σαρακηνού (11 π.μ.): Σαρακηνός-Παγασητικός: Βαρτσάκης, Γόργορης, Σκρίμπας

Γηπ. ΕΤΒΑ (11 π.μ.): Πηλέας-Πρωτεσίλαος: Βλάχος, Τασιόπουλος Θ., Αναστασίου Π.

Γηπ. Στεφανοβικείου (3 μ.μ.): Διαγόρας-Αίας Σούρπης: Τασιόπουλος Γ., Αναστασίου Π., Αντωνίου

Γηπ. Αγχιάλου (3 μ.μ.): Πύρασος-Αγία Παρασκευή: Δημητριάδης, Μαγουλιανίτης, Τσαγγάρης

Οι σκόρερ

17 ΓΚΟΛ: Θ. Παπαδόπουλος (Πρωτεσίλαος)

13 ΓΚΟΛ: Αλ. Κουβελάς (Διαγόρας)

12 ΓΚΟΛ: Ι. Κοντοβάς (Σαρακηνός)

9 ΓΚΟΛ: Θ.Κατσαβριάς (Αίας),

8 ΓΚΟΛ: Σ. Δημόπουλος (Πηλέας), Η. Βλάχος (Θησέας)

7 ΓΚΟΛ: Σ. Χατζητρακόσιας (Μαγνησιακός), Σιώμος (Πύρασος), Χειλάς (Αίας), Τσουκάλης (Ακρόπολη), Ν. Κοτζαθανάσης (Θησέας)

6 ΓΚΟΛ: Θ. Κοντοβάς (Μαγνησιακός), Θεοδωρόπουλος (Μαγνησιακός), Κίτσας (Α. Γαζής), Ε. Χυσάι (Σκιάθος), Ι. Ζαχαράκης (Πύρασος), Χ. Δαμάσκος (Πύρασος), Γ. Μιχολίτσης (Ακρόπολη), Ε.Τσιουρής (Σαρακηνός), Βαλωτής (Πρωτεσίλαος), Πάσχος (Διαγόρας), Θ.Αραμπατζής (Θησέας), Αντζούρης (Θησέας)

5 ΓΚΟΛ: Π. Κόκκας (Ακρόπολη), Θ.Κ. Κωστούλας (Αίας), Νούσιας (Ηρακλής), Α.Καραγιάννης (Αγία Παρασκευή), Μ. Γουτούλης (Διαγόρας)

4 ΓΚΟΛ: Ζ. Μαλάκος (Σκιάθος), Φιλιππούλης (Σκιάθος), Σαμαράς (Πύρασος), Σ. Αξιώτης (Ακρόπολη), Ι.Μόσιος (Ακρόπολη), Παγώνης (Ακρόπολη), Λάϊος (Παγασητικός), Καραγιώργος (Παγασητικός), Μαριγκλέν (Πρωτεσίλαος), Μαρμαρινός (Πρωτεσίλαος), Ασλάνογλου (Ηρακλής), Μπιρτσάι (Αίας), Γάρος (Διαγόρας), Καραμανλής (Διαγόρας), Γκουγκούδης (Θησέας)

3 ΓΚΟΛ: Δανηλόπουλος (Μαγνησιακός), Γραβάνης (Σκιάθος), Σιώμος (Πύρασος), Τσορμπατζής (Πύρασος), Παπαστεργίου (Σαρακηνός), Καλαμάτας (Σαρακηνός), Πετρόπουλος (Ηρακλής), Τρίμης (Αγία Παρασκευή),Γιαννούλας (Αγία Παρασκευή), Θάνος (Πηλέας), Μοράλες (Θησέας), Μερμίγκης (Θησέας) Μίλτος (Θησέας)

2 ΓΚΟΛ: Αλ. Οικονόμου (Μαγνησιακός), Λιάρος (Μαγνησιακός), Τσένα (Μαγνησιακός), Τζήμας (Α. Γαζής), Μπακογιάννης (Α. Γαζής), Τσατσαρώνης (Α. Γαζής), Παπαδόπουλος (Α.Γαζής), Ντ.Πρίφτι (Σκιάθος),Γκίνης (Πύρασος), Φούκης (Πύρασος), Τ.Κολημήτρας (Ακρόπολη), Αν. Μαστακούλης (Σαρακηνός), Ρακής (Σαρακηνός), Δ.Γκάμπας (Σαρακηνός), Αχ. Δαμάσκος (Ηρακλής), Γκάγκας (Ηρακλής), Μπάμπα (Ηρακλής), Σίμος (Παγασητικός), Ζιώγας (Παγασητικός), Μπραχόλι (Παγασητικός), Κ. Κόρκος (Πρωτεσίλαος), Θ.Κόρκος (Πρωτεσίλαος), Α.Λάμπος (Πρωτεσίλαος), Μαλακασιώτης (Αγία Παρασκευή), Τσελεπίδης (Πηλέας), Ευσταθιάδης (Πηλέας), Σπ.Καραπλιάγκος (Διαγόρας), Ισά (Θησέας)

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (17η αγωνιστική)

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 10 Μαρτίου

Γηπ. Ι.Μ. Δημητριάδος (3 μ.μ): Ελευθεριακός-Ιάσων Α.Μ.: Σαμαράς, Δημητράκης, Παλτατζής

Γηπ. Πορταριάς (3 μ.μ): Μακρινίτσα-Ένωση Λεχώνια/Νηλέας: Νικόπουλος,Σκρίμπας, Αγγελόπουλος

Γηπ. Αλλης Μεριάς (3 μ.μ): Ιωλκός-Αγία Άννα: Λιάγκος, Χατζής, Ζακυνθινός

Γηπ. Βοηθητικό ΕΑΚ (3 μ.μ): Τοξότης-Νέος Μαγνησιακός: Τασιόπουλος Γ., Κατσιγιαννάκης, Τσαγγάρης

Κυριακή 11 Μαρτίου

Γηπ. Αργαλαστής (3 μ.μ): Κένταυρος Ν.Π.-Δύναμη: Σαμαράς, Καφτεράνης, Κατσιγιαννάκης

ΑΕ 2002-Ν.Α. Νίκης δεν ορίστηκε

Ρεπό: Εθνικός

Οι σκόρερ

26 ΓΚΟΛ: Λ. Δενελάβας (Τοξότης)

12 ΓΚΟΛ: Δ. Στουμποβίκος (ΑΕ 2002)

7 ΓΚΟΛ: Ζαρίφης (Αγία Αννα), Κωτούλας (Αγία Άννα), Κ. Σιόβας (Ιωλκός), Πριτσίνης (Ελευθεριακός)

6 ΓΚΟΛ: Αντωνίου (Αγία Άννα), Κ.Τσιουρέλης (Αγία Άννα), Φραγκογιάννης (Ιωλκός), Παλάτζας (Εθνικός), Μούτος (Δύναμη)

5 ΓΚΟΛ: Χ.Παπαϊωάννου (ΑΕ 2002), Κουβαράς (ΑΕ 2002), Α. Τσίρος (Αγία Άννα Κανδήλας (Αγία Άννα), Φιλατζικιώτης (Αγία Άννα), Σοροβόλας (Τοξότης), Θεοδώρου (Εθνικός), Περεντίδης (Εθνικός)

4 ΓΚΟΛ: Παρίσης (ΑΕ 2002), Μπερτζέμης (Ιάσων Α.Μ.), Ζατσάη (Ιάσων Α.Μ.), Α. Μεταξάς (Μακρινίτσα/Ν Μαγνησιακός), Ν. Δενελάβας (Τοξότης), Κ. Τσένα (Εθνικός)

3 ΓΚΟΛ: Θεοδωρόπουλος (Ιάσων Α.Μ.), Φέιζο (Ιάσων Α.Μ.), Κόρμπας (Τοξότης), Βέτσικας (Τοξότης), Κυλαδίτης (Τοξότης), Πότσκα (Αργαλαστή), Μάστορας (Δύναμη),Ε. Τσιργής (Αργαλαστή), Χατζηκώστας (Λεχώνια), Καμπέρης (Λεχώνια)

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 10 Μαρτίου

Γηπ.Καναλίων (3 μ.μ): Απόλλων Κ.-Μικροθήβες: Θεοχάρης, Σφυρής, Αντωνίου

Γηπ. Ευξεινούπολης(3 μ.μ): Δήμητρα-Δάφνη: Ρούσης, Τασιόπουλος Θ., Τριφονίδης

Γηπ. Ριζομύλου (3 μ.μ): Αστέρας-Μυρμιδόνες: Βλάχος, Σακκάς Δ., Σακκάς Π.

Γηπ. Αχιλλείου (3 μ.μ): Αχιλλέας-Άθλος: Κούστας, Γιάννης, Σαρακατσάνος

Κυριακή 11 Μαρτίου

Γηπ. Ι.Μ. Δημητριάδος (11 π.μ.): Ερμής-Αγχίαλος: Πλακιάς, Κόκκαλης, Γερμάνης

Γηπ. Αγίων Θεοδώρων (3 μ.μ): Ηρακλής Α.Θ.-Πανιώνιος: Βέργου, Αγγελόπουλος, Μπασδάνη

Ρεπό: Αγροτικός

Οι σκόρερ

23 ΓΚΟΛ: Αλ. Αραπίτσας (Δήμητρα)

20 ΓΚΟΛ: Ι. Καραγιώργος (Αγχίαλος)

14 ΓΚΟΛ: Θ. Παρίσσης (Ηρακλής Α.Θ.)

13 ΓΚΟΛ: Χ. Καρακίτσιος (Δάφνη)

12 ΓΚΟΛ: Μαρ. Καλέμι (Μικροθήβες)

11 ΓΚΟΛ: Β. Κάρρος (Αστέρας)

10 ΓΚΟΛ: Ι. Παναγιώτου (Αχιλλέας)

9 ΓΚΟΛ: Θ.Θ. Κωστούλας (Δήμητρα), Ξέρας (Αστέρας),

8 ΓΚΟΛ: Κυπτίου (Πανιώνιος)

7 ΓΚΟΛ: Ξηροκώστας (Δήμητρα), Θ. Πιπινής (Μυρμιδόνες),

6 ΓΚΟΛ: Παπαστεργίου (Δάφνη), Ι.Αραπίτσας (Αχιλλέας)

5 ΓΚΟΛ: Ακριβόπουλος (Ερμής), Νιάκας (Αγροτικός), Σπανός (Αχιλλέας),

4 ΓΚΟΛ: Στεφανής (Δήμητρα), Βασιλείου(Κανάλια) Παναγιωτάκης (Κανάλια), Κακλιάς (Δήμητρα), Καρατέεφ (Δήμητρα), Γκιάστας (Δάφνη), Χρυσοστομίδης (Αγχίαλος), Ρεφουγιάτι (Μικροθήβες), Λουφόπουλος (Αστέρας), Μπαρμπαγιανάκος (Αγροτικός), Ν. Αραπίτσας (Αχιλλέας), Κανούτας (Ερμής), Πινιάρης (Ερμής), Τσακίρης (Πανιώνιος) Λυρίτσης (Πανιώνιος)

3 ΓΚΟΛ: Βούλγαρης (Δήμητρα), Τσιγαρίδας (Δάφνη), Ευαγγελός (Δάφνη), Πότσι (Ηρακλής Α.Θ.), Μαγγιώρος (Αγχίαλος),Τσέλιος (Αγχίαλος), Μαυρόπουλος (Αγχίαλος), Σιαμέτης (Αθλος),Δ. Φώτου (Πανιώνιος), Κακαλιάς (Πανιώνιος).

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
2
+
1
=