Ισοπαλίες… επεισόδια και διακοπή

Τελευταία ενημέρωση: 2018-03-06, 17:52:08
Ισοπαλίες… επεισόδια και διακοπή

Επιμέλεια: ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΗΝΕΛΗΣ

Ισοπαλίες για τους πρωτοπόρους, επεισοδιακή συμπεριφορά και διακοπή αγώνα «σημάδεψαν» την αγωνιστική κίνηση του περασμένου Σαββατοκύριακου στα τοπικά πρωταθλήματα της ΕΠΣΘ.

Στην Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ, στην 18η αγωνιστική, πρώτος και δεύτερος στη βαθμολογία είχαν ισοπαλίες εκτός έδρας, καθώς δεν είχε γκολ (0-0) η αναμέτρηση Πρωτεσιλάου-Θησέα, ενώ στη Σκιάθο ο Διαγόρας έμεινε στο 1-1.

Στο μεταξύ δεν ολοκληρώθηκε ποτέ η αναμέτρηση μεταξύ του Πυράσου και του Σαρακηνού στο γήπεδο της Νέας Αγχιάλου καθώς στο 44’ υπήρξε είσοδος ενός φιλάθλου στον αγωνιστικό χώρο κι ο διαιτητής αποφάσισε τη διακοπή, ενώ η άνετη νίκη της Ακρόπολης με 3-0 επί του Ανθίμου Γαζή σημαδεύτηκε από επεισόδια στο ημίχρονο, όταν φίλαθλοι των γηπεδούχων εισήλθαν στο γήπεδο και στον χώρο των αποδυτηρίων, και επιτέθηκαν στους φιλοξενούμενους, κάτι που κατέγραψε ο διαιτητής στο Φ.Α.

Στη μάχη για την παραμονή ο Παγασητικός συνεχίζει χωρίς νίκη έδρας, ενώ νίκη-ανάσα πέτυχε η Αγία Παρασκευή που κέρδισε και προσπέρασε τον Πηλέα αλλά και τον Ηρακλή που έχασε στη Σούρπη…

Στη Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ, στον β΄ όμιλο, η πρώτη και αήττητη Δήμητρα έμεινε στο 0-0 στον Πλάτανο με τους 2ους Μυρμιδόνες και στην επόμενη αγωνιστική παίζει με την 3η Δάφνη, ενώ στην 16η αγωνιστική στον α΄ όμιλο με νίκες συνέχισαν ο Τοξότης και η Αγία Άννα, ενώ η 3η Α.Ε. 2002 ηττήθηκε χάνοντας έδαφος…

Ολα τα αποτελέσματα και οι σκόρερ σε όλες τις κατηγορίες της ΕΠΣΘ:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 18η αγωνιστική

Πρωτεσίλαος-Θησέας 0-0

Σκιάθος-Διαγόρας 1-1 (25’ Γραβάνης - 45’ Πάσχος)

Ακρόπολη-Άνθιμος Γαζής 3-0 (22’ Αξιώτης, 28’ Τσουκάλης, 41’ Παγώνης)

Αγία Παρασκευή-Πηλέας 3-0 (65’ Μαλακασιώτης, 78’ Τρίμμης, 88’ Καραγιάννης)

Παγασητικός-Μαγνησιακός 3-5 (5’, 80’ πεν. Σίμος, 38’ Ρουσσάς, - 15’ Λιάρος, 25’, 30’, 75’ Θεοδωρόπουλος, 55’ Μάιπας)

Αίας-Ηρακλής 1-0 (85’ Παπανικολόπουλος)

Πύρασος-Σαρακηνός (διεκόπη) 0-1 (2’ Κοντοβάς)

Οι σκόρερ

17 ΓΚΟΛ: Θ. Παπαδόπουλος (Πρωτεσίλαος)

13 ΓΚΟΛ: Αλ. Κουβελάς (Διαγόρας)

12 ΓΚΟΛ: Ι. Κοντοβάς (Σαρακηνός)

9 ΓΚΟΛ: Θ.Κατσαβριάς (Αίας),

8 ΓΚΟΛ: Σ. Δημόπουλος (Πηλέας), Η. Βλάχος (Θησέας)

7 ΓΚΟΛ: Σ. Χατζητρακόσιας (Μαγνησιακός), Σιώμος (Πύρασος), Χειλάς (Αίας), Τσουκάλης (Ακρόπολη), Ν. Κοτζαθανάσης (Θησέας)

6 ΓΚΟΛ: Θ. Κοντοβάς (Μαγνησιακός), Θεοδωρόπουλος (Μαγνησιακός), Κίτσας (Α. Γαζής), Ε. Χυσάι (Σκιάθος), Ι. Ζαχαράκης (Πύρασος), Χ. Δαμάσκος (Πύρασος), Γ. Μιχολίτσης (Ακρόπολη), Ε.Τσιουρής (Σαρακηνός), Βαλωτής (Πρωτεσίλαος), Πάσχος (Διαγόρας)Θ.Αραμπατζής (Θησέας), Αντζούρης (Θησέας)

5 ΓΚΟΛ: Π.Κόκκας (Ακρόπολη), Θ.Κ.Κωστούλας (Αίας), Νούσιας (Ηρακλής), Α.Καραγιάννης (Αγία Παρασκευή), Μ. Γουτούλης (Διαγόρας)

4 ΓΚΟΛ: Ζ. Μαλάκος (Σκιάθος), Φιλιππούλης (Σκιάθος), Σαμαράς (Πύρασος), Σ. Αξιώτης (Ακρόπολη), Ι.Μόσιος (Ακρόπολη), Παγώνης (Ακρόπολη), Λάϊος (Παγασητικός), Καραγιώργος (Παγασητικός), Μαριγκλέν (Πρωτεσίλαος), Μαρμαρινός (Πρωτεσίλαος), Ασλάνογλου (Ηρακλής), Μπιρτσάι (Αίας), Γάρος (Διαγόρας), Καραμανλής (Διαγόρας), Γκουγκούδης (Θησέας)

3 ΓΚΟΛ: Δανηλόπουλος (Μαγνησιακός), Γραβάνης (Σκιάθος), Σιώμος (Πύρασος), Τσορμπατζής (Πύρασος), Παπαστεργίου (Σαρακηνός), Καλαμάτας (Σαρακηνός), Πετρόπουλος (Ηρακλής), Τρίμης (Αγία Παρασκευή),Γιαννούλας (Αγία Παρασκευή), Θάνος (Πηλέας), Μοράλες (Θησέας), Μερμίγκης (Θησέας) Μίλτος (Θησέας)

2 ΓΚΟΛ: Αλ. Οικονόμου (Μαγνησιακός), Λιάρος (Μαγνησιακός), Τσένα (Μαγνησιακός), Τζήμας (Α. Γαζής), Μπακογιάννης (Α. Γαζής), Τσατσαρώνης (Α. Γαζής), Παπαδόπουλος (Α.Γαζής), Ντ.Πρίφτι (Σκιάθος),Γκίνης (Πύρασος), Φούκης (Πύρασος), Τ.Κολημήτρας (Ακρόπολη), Αν. Μαστακούλης (Σαρακηνός), Ρακής (Σαρακηνός), Δ.Γκάμπας (Σαρακηνός), Αχ. Δαμάσκος (Ηρακλής), Γκάγκας (Ηρακλής), Μπάμπα (Ηρακλής), Σίμος (Παγασητικός), Ζιώγας (Παγασητικός), Μπραχόλι (Παγασητικός), Κ. Κόρκος (Πρωτεσίλαος), Θ.Κόρκος (Πρωτεσίλαος), Α.Λάμπος (Πρωτεσίλαος), Μαλακασιώτης (Αγία Παρασκευή), Τσελεπίδης (Πηλέας), Ευσταθιάδης (Πηλέας), Σπ.Καραπλιάγκος (Διαγόρας), Ισά (Θησέας)

Η επόμενη (19η) αγωνιστική

Ηρακλής Β.-Ανθ. Γαζής

Διαγόρας-Αίας

Θησέας-Ακρόπολις

Μαγνησιακός-Σκιάθος

Πηλέας-Πρωτεσίλαος

Σαρακηνός-Παγασητικός

Πύρασος-Αγ. Παρασκευή

 

Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 16η αγωνιστική

 Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Τοξότης-Ιωλκός 4-1 (25’, 40’ Λ. Δενελάβας, 50’ Σοροβόλας, 87’ Παραδάκης - 85’ Παρασχούδης)

Αγία Άννα-Κένταυρος 8-1 (15’, 19’, 50’, 70’ Ζαρίφης, 56’ Φιλατζικιώτης, 63’ Κωτούλας, 66’ Κοτρώνης, 75’ Σ. Τσιουρέλης - 73’ Λαμπαδάρης)

Ιάσων-Α.Ε. 2002 2-1 (9’ Βαλαρούτσος, 51’ Σπύρου - 43’ Στουμποβίκος)

Δύναμη-Ελευθεριακός 1-1 (25’ Μάστορας - 44’ Κατσούδας)

Ν. Μαγνησιακός-Εθνικός 0-0

Λεχώνια-Ν.Α. Νίκης δεν ορίστηκε

Ρεπό: Μακρινίτσα

Οι σκόρερ

26 ΓΚΟΛ: Λ. Δενελάβας (Τοξότης)

12 ΓΚΟΛ: Δ. Στουμποβίκος (ΑΕ 2002)

 7 ΓΚΟΛ: Ζαρίφης (Αγία Αννα), Κωτούλας (Αγία Άννα), Κ. Σιόβας (Ιωλκός), Πριτσίνης (Ελευθεριακός)

6 ΓΚΟΛ: Αντωνίου (Αγία Άννα), Κ.Τσιουρέλης (Αγία Άννα), Φραγκογιάννης (Ιωλκός), Παλάτζας (Εθνικός), Μούτος (Δύναμη)

5 ΓΚΟΛ: Χ.Παπαϊωάννου (ΑΕ 2002), Κουβαράς (ΑΕ 2002), Α. Τσίρος (Αγία Άννα Κανδήλας (Αγία Άννα), Φιλατζικιώτης (Αγία Άννα), Σοροβόλας (Τοξότης), Θεοδώρου (Εθνικός), Περεντίδης (Εθνικός)

4 ΓΚΟΛ: Παρίσης (ΑΕ 2002), Μπερτζέμης (Ιάσων Α.Μ.), Ζατσάη (Ιάσων Α.Μ.), Α. Μεταξάς (Μακρινίτσα/Ν Μαγνησιακός), Ν. Δενελάβας (Τοξότης), Κ. Τσένα (Εθνικός)

3 ΓΚΟΛ: Θεοδωρόπουλος (Ιάσων Α.Μ.), Φέιζο (Ιάσων Α.Μ.), Κόρμπας (Τοξότης), Βέτσικας (Τοξότης), Κυλαδίτης (Τοξότης), Πότσκα (Αργαλαστή), Μάστορας (Δύναμη),Ε. Τσιργής (Αργαλαστή), Χατζηκώστας (Λεχώνια), Καμπέρης (Λεχώνια).

Η επόμενη (17η) αγωνιστική:

ΑΕ 2002-Ν.Α. Νίκης

Ελευθεριακός-Ιάσων Α.Μ.

Μακρινίτσα-Λεχώνια

Κένταυρος Ν.Π.-Δύναμη

Ιωλκός-Αγία Άννα

Τοξότης-Ν. Μαγνησιακός

Ρεπό: Εθνικός

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Μυρμιδόνες-Δήμητρα 0-0

Δάφνη-Απόλλων Κ. 3-0 (8’ Καρακίτσος, 44’, 85’ Παπαστεργίου)

Πανιώνιος-Μικροθήβες 5-1 (22’ Κιπτίου, 32’ Κακαλιάς, 52’ Λυρίτσης, 75’ Ν. Τσακίρης, 90’ Δαμάσκος - 45΄Καλέμι)

Αγχίαλος-Αστέρας 2-3 (5’, 22’ Τσέλιος - 9’ Ξέρας, 15’ Χαλιμούρδας, 33’ Κάρρος)

Άθλος-Αγροτικός 2-0 (34’ Σιαμέτης, 72’ Λ. Κέρτσι)

Αχιλλέας-Ερμής 3-0 (15’ Ι. Παναγιώτου, 31’ Αραπίτσας, 51’ Σπανός)

Ρεπό: Ηρακλής Α.Θ.

Οι σκόρερ

23 ΓΚΟΛ: Αλ. Αραπίτσας (Δήμητρα)

20 ΓΚΟΛ: Ι. Καραγιώργος (Αγχίαλος)

14 ΓΚΟΛ: Θ. Παρίσσης (Ηρακλής Α.Θ.)

13 ΓΚΟΛ: Χ. Καρακίτσιος (Δάφνη)

12 ΓΚΟΛ: Μαρ. Καλέμι (Μικροθήβες)

11 ΓΚΟΛ: Β. Κάρρος (Αστέρας)

10 ΓΚΟΛ: Ι. Παναγιώτου (Αχιλλέας)

9 ΓΚΟΛ: Θ.Θ. Κωστούλας (Δήμητρα), Ξέρας (Αστέρας),

8 ΓΚΟΛ: Κυπτίου (Πανιώνιος)

7 ΓΚΟΛ: Ξηροκώστας (Δήμητρα), Θ. Πιπινής (Μυρμιδόνες),

6 ΓΚΟΛ: Παπαστεργίου (Δάφνη), Ι.Αραπίτσας (Αχιλλέας)

5 ΓΚΟΛ: Ακριβόπουλος (Ερμής), Νιάκας (Αγροτικός), Σπανός (Αχιλλέας),

 4 ΓΚΟΛ: Στεφανής (Δήμητρα), Βασιλείου(Κανάλια) Παναγιωτάκης (Κανάλια), Κακλιάς (Δήμητρα), Καρατέεφ (Δήμητρα), Γκιάστας (Δάφνη), Χρυσοστομίδης (Αγχίαλος), Ρεφουγιάτι (Μικροθήβες), Λουφόπουλος (Αστέρας), Μπαρμπαγιανάκος (Αγροτικός), Ν. Αραπίτσας (Αχιλλέας), Κανούτας (Ερμής), Πινιάρης (Ερμής), Τσακίρης (Πανιώνιος) Λυρίτσης (Πανιώνιος)

3 ΓΚΟΛ: Βούλγαρης (Δήμητρα), Τσιγαρίδας (Δάφνη), Ευαγγελός (Δάφνη), Πότσι (Ηρακλής Α.Θ.), Μαγγιώρος (Αγχίαλος),Τσέλιος (Αγχίαλος), Μαυρόπουλος (Αγχίαλος), Σιαμέτης (Αθλος),Δ. Φώτου (Πανιώνιος), Κακαλιάς (Πανιώνιος).

H επόμενη (17η) αγωνιστική

Απόλλων Κ.-Μικροθήβες

Δήμητρα-Δάφνη

Ηρακλής Α.Θ.-Πανιώνιος

Αστέρας-Μυρμιδόνες

Ερμής-Αγχίαλος

Αχιλλέας-Άθλος

Ρεπό: Αγροτικός

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

                                                                                ΣΥΝΟΛΟ               ΕΝΤΟΣ                 ΕΚΤΟΣ

Θ. Ομάδα                            Αγ.          Βαθ.      Ν-Ι-Η     Γκολ   Ν-Ι-Η  Γκολ              Ν-Ι-Η     Γκολ

1.Θησέας                            18           47           15-2-1  52-13      8-0-1      28-6       7-2-0      17-7

2.Διαγόρας                        18           41           12-5-1   39-7       6-2-1      22-4       6-3-0      17-3

3.Πρωτεσίλαος                 18           36           11-3-4   43-26     6-2-1      27-10     5-1-3      16-16

4.Ακρόπολη                       18           34           10-4-4   36-22     6-1-2      18-10     4-3-2      18-12

5.Πύρασος*                       17           33           10-3-4   34-17     4-2-2      15-7       6-1-2      19-10

6.Σαρακηνός (-2)*           17           29           10-1-6   32-13     5-1-2      17-6       5-0-4      15-7

7.Σκιάθος*                         17           28           8-4-5      25-16     6-3-1      21-7       2-1-4      4-9

8.Αίας Σούρπης *             17           27           8-3-6      28-20     3-2-4      13-14     5-1-2      15-6

9.Μαγνησιακός                 18           25           8-1-9     32-26     4-0-4      16-10     4-1-5      16-16

10.Αγ. Παρασκευή          18           13           4-1-13   15-40     3-1-5      11-13     1-0-8      5-26

11.Πηλέας                           18           12           3-3-12   19-45     2-1-6      11-22     1-2-6      8-31

12.Ηρακλής (-2)                18           11           4-1-13   19-32     3-0-6      8-10       1-1-7      11-22

13.Παγασητικός               18           11           3-2-13   18-60     0-2-7      9-33       3-0-6      9-27                      

14. Άνθιμος Γαζής            18           4              1-1-16   17-62     1-0-8      10-30     0-1-8      8-32

*Δεν υπολογίζεται το ματς Πύρασος-Σαρακηνός που διεκόπη… Ένα ματς λιγότερο έχουν Αίας-Σκιάθος.  

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ - Β΄ ΕΠΣΘ - Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Α/Α ΟΜΑΔΑ       ΒΑΘ.      Ν-Ι-Η     ΓΚΟΛ

1. Τοξότης           42           14-0-1   49-12

2. Αγία Άννα      40           13-1-0   52-10

3. Α.Ε. 2002        33           11-0-4   40-20

4. Εθνικός            27           8-3-4      29-28

5. Ιάσων Α. Μεριάς 26    8-2-4      20-12

6. Ελευθεριακός 23         7-2-5      19-26

7. Ε.Λ./Νηλέας 14            4-2-7      9-18

8. Μακρινίτσα     12         4-0-10   15-30

9. Δύναμις          12           3-3-8      15-22

10. Ν. Μαγνησιακός 11 3-2-9      13-29

11. Κένταυρος Ν.Π. 6      2-0-12   12-40

12. Ν.Α. Νίκης   5              1-2-3      4-10

13. Ιωλκός           4              1-1-13   17-37

*Εκκρεμούν οι αγώνες Ν.Α. Νίκης-Αγία Αννα, Δύναμη-Ν.Α. Νίκης και Ν.Α. Νίκης-Ιάσων Α.Μ., Ελευθεριακός-Ν.Α. Νίκης, Κένταυρος-Ν.Α. Νίκης, Ν. Μαγνησιακός-Ν.Α Νίκης, Λεχώνια- Ν.Α. Νίκης και Ν.Α. Νίκης-Ιωλκός.

*Ένα ματς λιγότερο έχει  η Ένωση Λεχωνίων/Νηλέα και η Μακρινίτσα.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ - Β΄ ΕΠΣΘ - Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

Α/Α ΟΜΑΔΑ       ΒΑΘ.      Ν-Ι-Η     ΓΚΟΛ

1. Δήμητρα         41           13-2-0   62-9

2. Μυρμιδόνες 35           11-1-2   22-8

3. Δάφνη             30           9-3-3      37-11

4. Πανιώνιος      27           8-3-3      32-19

5. Αστέρας          27           8-3-4      35-17

6. Μικροθήβες 24            7-3-4      23-22

7. Αχιλλέας         22           6-4-5      27-30

8. Αγχίαλος        20           6-2-7      42-28

9. Απόλλων Κ.    15           4-3-8      16-35

10. Άθλος            9              3-0-12   16-45

11. Ηρακλής Α.Θ. (-2) 7  2-3-9     21-43

12. Ερμής            5              1-2-11   15-52

13. Αγροτικός (-6) -1       1-2-11   15-43

*Ένα ματς λιγότερο έχουν: Πανιώνιος, Μικροθήβες, Ηρακλής Α.Θ., Αγροτικός, Ερμής.

Σχόλια
Δεν υπάρχουν σχόλια γι'αυτό το άρθρο
Αποστολή σχολίου
6
+
1
=